درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
حسین محفلی
امتیاز: 10
رتبه:1446
0
1
0
0

آشنایی با تکنولوژی مولتی گیگابیت

تاریخ 9 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 102
تصور کن که شما در شرکتتون یک زیرساخت سنتی و قدیمی شبکه دارید با کابهای Cat5e و تجهیزات سیسکو به عنوان سوئیچهای Access . حالا دلت میخواد که همگام با تکنولوژی روز امکان استفاده از WiFi رو در محیط شرکتت فراهم کنی و تجهیزاتی با استاندارد Ac با دیتا ریتی بیش از 3Gbps رو توی شرکت نصب و ازش استفاده کنی اما یه مشکلی وجود داره!!! با توجه به استفاده از کابلهای cat5e امکان ارسال دیتای بیشتر از 1Gbps مقدور نیست... حالا چیکار باید کرد؟
با تکنولوژی Multigigabit موجود در سوئیچهای سیسکو کاتالیست این مشکل رفع شده . با کمک این تکنولوژی شما میتونی در شبکه سنتی سازمانت بدون نیاز به تغییر در کابلکشی و افزایش هزینه بیشتر امکان استفاده از سرعت های بیش از 1Gbps رو داشته باشی.
این تکنولوژی با انواع کابلهای Cat5e,Cat6,Cat6A سازگاره و بر روی سوئیچهای با پورت Fast سیسکو هم و بر روی سوئیچهای سیسکو سری 4500، 3850، 3650،3560 وجودداره.
طریقه کارکرد:
این تکنولوژی به نسبت کابل ارتباطی دارای 5 دیتاریت مختلف از 100Mbps, 1Gbps,2.5Gbps,5Gbps,10Gbps (در کابلهای Cat5e تا 5Gbps ساپورت میشود)
وقتی که کابل End-Device رو به سوئیچ وصل میکنی پورت در وضعیت auto-negotiate سعی میکنه بر روی بالاترین سرعت ممکن(از بین 5 سرعت موجود) با تجهیز نهایی به توافق برسه و پس از توافق اقدام به ارسال اطلاعات میکنه.
در سال 2016 مولتی گیگابیت در قالب استاندارد IEEE802.3bz منتشر شد و در حال حاضر تجهیزات دیگری مث Aruba(hp),Netgearو ... هم از این تکنولوژی پشتیبانی می کنند.


ردیف عنوان
1 آشنایی با تکنولوژی مولتی گیگابیت
دوره مجموعه کل دوره
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید