درخواست های ارتباط
جستجو تنظیمات
لیست دوستان من

بررسی مسدود و یا اسپم بودن IP Public اکسچنج سرور

2 نظرات

یکی از مشکلاتی که کاربران و مدیران شبکه جهت راه اندازی میل سرور اکسچنج با آن روبرو هستند ، نحوه دریافت ایمیل از اینترنت و ارسال ایمیل به اینترنت از سروری است که اکسچنج را بر روی ان راه اندازی کرده اند.

جدا از تنظیمات Send Connector و Receive Connector که باید بدرستی کانفیگ شوند ، مهمترین عامل که متاسفانه در بیشتر مواقع مورد توجه مدیران شبکه قرار نمیگیرد بررسی PBL بودن Ip Public یست که بر روی سرور اکسچنج ست شده است .جدا از بحث فنی ، بصورت ساده و خلاصه The Policy Block List لیستی از IP هایست که نشان دهنده اسپم بودن ان IP بوده و توسط سرورهای بین المللی ایمیل بعنوان اسپم شناخته و ذخیره شده اند . در صورتی که IP Public سرور اکسچنج شما در این لیست باشد و شما بعنوان مثال بخواهید که به Gmail ، یاهو و دیگر سرورها، از سرور اکسچنج خود ایمیل ارسال کنید ، ایمیل شما توسط سرورهای مربوطه بلاک شده و توسط انها دریافت نخواهد شد .ارسال ایمیل توسط میل سرورهای شناخته شده نیز به همین صورت خواهد بود .

جهت بررسی این موضوع وارد سایت spamhaus شده و وارد بخش PBL شوید :

Image

بر روی Blocklist Removal Center کلیک کنید :

Image

سپس بر اساس Ip و یا دومین به جستجو بپردازید :

نمونه مسدود شده :

Image

نمونه بدون مشکل :

Image

همچنین لازم یه ذکر است خروج یک IP از این لیست براحتی امکان پذیر نبوده و باید توسط Provider ها و مکاتبات بسیار صورت پذیرد .

آیا این مطلب را پسندیدید؟
  • سلام

    عکس دوم که ارسال کردین فک میکنم اشتباه تایپی داره و باید اینجوری تایپ بشه

    " نمونه بدون مشکل "

    با تشکر از آموزش خوب شما

  • سپاس از شما .. اصلاح شد

برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید

arrow