آموزش :: آشنایی و آموزش راه اندازی ایمیل سرور-بخش دوم
درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
 • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
 • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
amir_ras
امتیاز: 14406
رتبه:44
0
63
12
168

آشنایی و آموزش راه اندازی ایمیل سرور-بخش دوم

تاریخ 39 ماه قبل
نظرات 3
بازدیدها 1424
سلام به دوستان عزیز ITPROای.در مطلب قبلی در مورد نحوه ی نصب و کانفیگ SMTP SERVER برای شما صحبت کردیم و مطالب آن را شرح دادیم در این مطلب قصد داریم تنظیمات ریز تری از این سیستم را انجام دهیم که بیشتر مربوط به ایمیل هایی است که قرار است زده شود.برای انجام تنظیمات مربوط به SMTP SERVER ابتدا کنسول آن را باز کرده و بر روی SMTPای که ساختید راست کلیک و گزینه ی PROPERTIES را بزنید.در اینجا همانطور که مشاهده میکنید تب های مختلفی را میبینید که باهم این تب ها را بررسی میکنیم.در تنظیمات SMTP سرور 6 تب وجود دارد که شامل:

1)General

2)Access

3)Message

4)Delivary

5)Ldap routing

6)Security


تب اول GENERAL میباشد که در این تب شما میتوانید تنظیمات IP را انجام دهید و همچنین با زدن گزینه ی ADVANCE میتوانید که شماره پورت SMTP SERVER را از 25 به عدد دیگری تغییر دهید.

آشنایی و آموزش راه اندازی ایمیل سرور-بخش دوم


در پایین تب GENERAL همانطور که میبینید میتوانید تنظیمات مربوط به لاگ برداری را تعیین کنید و حتی میتوانید زمان آن را نیز تعیین کنید که چه هنگام لاگ برداری را و از چه چیزهایی انجام دهد.همچنین در این تب شما میتوانید تعیین کنید که تعداد کانکشن ها به این سرور چه میزان باشد و اینکه اگر کسی کانکشنی را برقرار کرد و کاری انجام نداد بعد چه مدت آن را قطع کند.

آشنایی و آموزش راه اندازی ایمیل سرور-بخش دوم


تب دوم تب ACCESS میباشد که در این تب شما تنظیمات مربوط به AUTHENTICATION را انجام میدهید و همانطور که مشاهده میکنید این سرور به 3 صورت AUTHENTICATION را انجام میدهد.

آشنایی و آموزش راه اندازی ایمیل سرور-بخش دوم


1)ANONYMUS
2)BASIC AUTHENTICATION
3)WINDOWS AUTHENTICATION

آشنایی و آموزش راه اندازی ایمیل سرور-بخش دوم


در حالت اول هر کسی میتواند به این سرور وصل شده و ایمیل را ارسال کند و هیچگونه مجوزی برای او صادر نمیگردد و هیچ کنترلی بر روی دسترسی فرد وجود ندارد.
در حالت دوم که BASIC میباشد از SAM سیستم برای AUATHENTICATION استفاده میکند و اگر تیک TLS را بزنید به کمک اون میتواند که USER PASS را ENCRYPT کند و گزینه ی سوم WINDOWS AUTHENTICATION است که در آن برای شناسایی کاربران بجای استفاده از SAM سیستم از اکتیو دایرکتوری دومین استفاده میکند و پسورد و نام کاربری به صورت CLEAR TEXT عبور نمیکند و رمزنگاری شده است.
در همین تب در قسمت دوم شما میتوانید لیستی را تعیین کنید که چه کسانی تنها بتوانند ایمیل بزنند و یا لیستی را اضافه کنید که چه افرادی قادر به ایمیل زدن نباشند.
همچنین در گزینه ی آخر این قابلیت را به شما میدهد که شما در شبکه ی خود چندین SMTP SERVER داشته باشید که اگر یکی از آنان کار نکرد آنگاه دیگری بتواند که ایمیل را ارسال کند.

آشنایی و آموزش راه اندازی ایمیل سرور-بخش دوم


تب دیگر تب MESSAGES میباشد که شما میتوانید تنظیمات مربوط به ایمیلی که قرار است کاربران ارسال کنند را انجام دهید تنظیماتی مثل حجم ایمیل و یا تعداد ایمیلی که کاربر میتواند بزند و غیره را میتوانید در اینجا تعیید کنید.در قسمت دوم آن میتوانید که محلی را برای SMTP SERVER تعیین کنید که در این محل گزارش ایمیل هایی که ارسال نشده را به شما بدهد و یا محل HOME DIRECTORY را در این تب تعیین کنید.

آشنایی و آموزش راه اندازی ایمیل سرور-بخش دوم


در تب بعدی که DELIVARY میباشد در این تب شما میتوانید تنظیمات مربوط به ایمیل هایی که دلیور نمیشوند یا به هر دلیلی ارسال نمیشوند را انجام دهید و میتوانید آن را کاملا خصوصی سازی کنید.در قسمت ADVANCE تب دلیوری میتوانید تنظیمات مربوط به DOMAIN را در آنجا انجام دهید.

آشنایی و آموزش راه اندازی ایمیل سرور-بخش دوم


تب بعدی LDAP میباشد که در این تب شما میتوانید که تنظیمات مربوط به ارتباط سرور با اکتیودایرکتوری را انجام دهید و در تب آخر که SECURITY میباشد میتوانید تعیید کنید که چه کسی بتواند با این سرور کار و آن را مدیریت کند که به صورت پیشفرض هم ADMINISTRATOR میباشد.
امیدوارم که این مطالب برای شما دوستان و کارشناسان مفید واقع شود.موفق و سربلند و ITPRO باشید.


نویسنده:امیرمحمد رسول خمینی
منبع:انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر نام نویسنده و منبع دارای اشکال اخلاقی میباشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
 • mcccc dooste aziz
  alie bood
  doroood bar shoma
 • خواهش میکنم ممنونم
 • سلام
  فقط همین دو قسمت هست.
  به نظر میرسه ناقص هست آموزش
  بعدش باید چکار کرد؟

برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید