درخواست های ارتباط
جستجو تنظیمات
لیست دوستان من

چگونه Driver Signature Vertification را در Windows8.1 غیرفعال کنیم

0 نظرات

با توجه به اینکه همه روزه صنعت و تکنولوژی رو به رشد است ، شما نیز به عنوان یک کارشناس فناوری اطلاعات از این مقوله جدا نیستید و باید خودتان را بروز کنید تا در کاری که انجام میدهید و حرفه ی خود اگر به مشکلی برخورد کردید آن را به راحتی رفع کنید. همانطور که میدانید شرکت مایکروسافت از sign driver استفاده میکند. شاید این سوال برای خیلی ها پیش بیاید که sign driver چیست و برای چی این شرکت از این درایورها استفاده میکند؟؟ sign driver دستگاهی است که دارای یک امضای دیجیتال میباشد و این امضای دیجیتالی به عنوان امنیت الکترونیکی است که می تواند ناشر آن نرم افزار را نشان دهد و همچنین اینکه آیا کسی محتویات داخل آن را تغییر داده است یا خیر را نمایش میدهد. و اگر یک درایور دارای امضا الکترونیکی باشد و ناشر هویت خود را با صدور گواهی نامه روی آن زده باشد شما میتوانید با اعتماد به نفس کامل آن درایوری را که از آن ناشر میباشد را نصب و خیال خود را از مخدوش نبودن آن راحت کنید. اگر درایوری که نصب میکنید sign نباشد windows اجازه ی نصب آن را به شما نمیدهد و به شما اخطار میدهد که این driver معتبر نبوده و از نصب آن خودداری میکند. اخطار هایی که windows به هنگام نصب unsigned driver به شما میدهد شامل:

  1. Windows can't verify the publisher of this driver

  2. This driver has been altered

  3. windows cannot install this driver

در نسخه ۶۴ بتی ویندوز۸ و ۸٫۱ جهت نصب داریوها امضای دیجیتال آنها بررسی میگردد، مشکل اینجاست که اکثردرایور‌ها بدون امضای دیجیتال در دسترس کاربران میباشد. در این مقاله میخواهیم به شما آموزش بدهیم که چگونه بر روی windows8.1 درایور نامعتبر یا همان unsign driver نصب کنید بدون اینکه windows به شما اخطاری بدهد.

Image

جهت نصب اینگونه سخت افزار‌ها در ویندوز۸ باید قابلیت نصب Driver signature enforcement غیرفعال گردد تا unsign driver ها به راحتی نصب و راه اندازی شوند. برای شروع ابتدا وارد account windows خود شوید و در آن sing in کنید تا windows به صورت کامل بالا بیاید و آماده شود. سپس مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید تا بعد از این مراحل بتوانید unsing driver ها را به راحتی نصب و راه اندازی کنید:

1) ابتداکلید میانبر Win + C را جهت نمایش بخش Charms

Image

2) Change PC settings را انتخاب میکنیم

Image

3) از منوی کناریUpdate & recovery را انتخاب کنید

Image

4) در این صفحه Recovery را انتخاب کنید

Image

5) در منوی advanced startup کلید Restart now را انتخاب کنید

Image

6) بعد از ریستارت شدن سیستم گزینه Troubleshoot را انتخاب کنید

Image

7) در مرحله بعد Advanced options را انتخاب کنید

Image

8) در این مرحله گزینه Startup Settings را انتخاب کنید

Image

9) تنظیمات ریستارت نمایش داده میشود که کلید restart را بزنید تا سیستم مجدد ریستارت شود

Image

10) بعداز ریستارت مجدد منوی زیر ظاهر می‌شود و با زدن کلید F7 و یا انتخاب Disable driver signature enforcement مجددا سیستم ریستارت میشود

Image

از جمله درایورهای مشکل دار میتوان به درایور fastboot و ADB اشاره کرد ، بعد از بالا امدن ویندوز میتوانید به راحتی درایور مورد نظر خود را نصب کنید.


نویسنده:امیرمحمد رسول خمینی

منبع: انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران

هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر اخلاقی است

آیا این مطلب را پسندیدید؟
هیچ نظری ارسال نشده است

برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید

arrow