درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
Amir Moghaddam
امتیاز: 19359
رتبه:33
0
37
42
507

فصل اول-بخش ششم: پیاده سازی Map Network Drive

تاریخ 57 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 5993
در این بخش به پیاده سازی Map Drives با استفاده از Group Policy می پردازیم، در واقع با استفاده از Group policy فولدر به اشتراک شده ای را در اختیار کاربران قرار می دهیم، به جای این که کاربران از روی سیستم خود با آدرس UNC Path به فولدر وصل شوند و یا تک به تک اون فولدر را برای کاربران Map کرد.مرحله اول فولدری می سازیم و به آن نام مناسبی اختصاص می دهیم، بر روی آن راست کلیک و Properties را انتخاب می کنیم و به تب Sharing می رویم، در اینجا Advanced Sharing را انتخاب و گزینه Share This Folder را مارک می کنیم و بر روی Permissions کلیک می کنیم، در این پنجره گروه Everyone را حذف می کنیم و با کلیک بر روی Add، گروه Authenticated users را اضافه می کنیم و طبق تصویر به این گروه دسترسی می دهیم.

فصل اول-بخش ششم: پیاده سازی Map Network Drive

سپس به تب Security می رویم و دسترسی های لازم را با توجه به نیاز کاربران و یا گروه ها تنظیم می کنیم. (در این محیط ازمایشی با توجه به نام OUای که پالیسی به آن اعمال می شود، داخل فولدر اصلی فولدر دیگری با نام LAB ساخته شد و با توجه به نیاز، به این فولدر دسترسی ها لازم اعمال شد، این دسترسی ها به گروه Apply Map Drive اعمال شد. که داخل AD UC کاربران DMO و EMO عضو این گروه شدند.) بعد از اعمال دسترسی ها به Group Policy anagement Console می رویم، در قسمت فارست، زیر شاخه دامین، به دامین خود می رویم و با کلیک راست بر روی زیر شاخه Group Policy Objects و انتخاب New نام مناسبی به GPO مد نظرمون می دهیم، سپس بر روی آن کلیک راست و Edit را انتخاب می کنیم و در ادامه به مسیر زیر می رویم:
User Configuration>Preferences>Windows Settings>Drive Maps

فصل اول-بخش ششم: پیاده سازی Map Network Drive

بر روی Drive Maps کلیک راست، New و Mapped Drive را انتخاب می کنیم در پنجره باز شده تنظیمات را طبق تصویر انجام می دهیم. (البته در اینجا با توجه به سیاست ها و نیاز های من تنظیم شده است! و شما این قسمت ها را می توانید با توجه به نیاز خود تنظیم کنید.)

فصل اول-بخش ششم: پیاده سازی Map Network Drive

Location: محل فولدر به اشتراک گذاشته شده را در این قسمت به صورت UNC Path وارد می کنید.
Label as: با وارد کردن نام مناسبی درایو شما با این نام نشان داده می می شود و نکته مهم این است که با وجود این قسمت دیگر ادرس فولدر به اشتراک گذاشته شما نشان داده نمی شود.
Connect as: در اینجا می توان کاربری را مشخص کرد تا سایرین برای اتصال به این درایو با وارد کردن نام کاربری که مشخص کردیم به درایو دسترسی داشته باشند.

بعد از تنظیمات پالیسی آنرا به OU مورد نظر (LAB) لینک می کنیم.

فصل اول-بخش ششم: پیاده سازی Map Network Drive

نخست، انتظاری که می رود این است که این پالیسی به کاربرانی که در این OU می باشند (LAB)، اعمال شود، اما اینطور نیست بلکه این پالیسی تنها به اعضای گروه Apply Map Drive اعمال می شود. بعد از لینک کردن پالیسی، با Logon کردن یکی از کاربرهای EMO یا DMO فولدر به اشتراک گذاشته شده برای انها Map می شود، اگر برای اولین بار این امر صورت نگرفت با دوبار Logon و Logoff پالیسی مذکور اعمال می شود.

فصل اول-بخش ششم: پیاده سازی Map Network Drive

امیدوارم که مورد توجه دوستان قرار گرفته باشد.

نویسنده : امیر مقدم
منبع : انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید