نکته :: تاثیر هارد دیسک کامپیوتر در سرعت کامپیوتر
درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
کمال
امتیاز: 934
رتبه:308
0
10
1
176
کارشناس فناوری اطلاعات گرایش تجارت الکترونیک می باشم . آشنایی با CRM,CMS,SEM,Email marketing علاقه مند به تعمیرات کامپیوتر پروفایل کاربر

تاثیر هارد دیسک کامپیوتر در سرعت کامپیوتر

تاریخ 11 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 298
هدف : شناسایی اهمیت هارد دیسک در سرعت کامپیوتر
در این مقاله می خواهم از اهمیت بالای هارد دیسک کامپیوتر در سرعت کامپیوتر صحبت کنم . اما اگر بخواهم بگویم که چطور شد این نکته به ذهنم آمد باید بگویم که مشغول بررسی و تعمیر کامپیوتری با مشخصات بالا (cpu i7 , 4 GB RAM) بودم که متوجه شدم کامپیوتر سرعت قابل قبولی ندارد ؟ و پس از بررسی به نتایجی دست یافتم که خواستم آن را به صورت نکته برای کاربران آی تی پرو بیان کنم .
سوالات این مقاله :
به طور متداوال انواع هارد دیسک های امروزی کدامند ؟
مهمترین نکته ای که باید از هارد دیسک بدانیم ؟
متداولترین هارد دیسک های امروزی :
امروزه هارد دیسک کامپیوتر در انواع مختلفی تولید شده و در دسترس می باشد . از لحاظ اندازه هارد دیسک های 3.5 اینچی و 2.5 اینچی و از لحاظ تکنولوژی ساخت هارد دیسک های ide ,sata , ssd در فروشگاه ها موجود هستند .
اما همان طوری که به حافظه و سی پی یو کامپیوتر اهمیت داده می شود به هارد دیسک کمتر اهمیت داده می شود و یا اصلا اهمیت داده نمی شود و تصور ما از هارد دیسک فضایی هست برای نگهداری اطلاعات که هر چه قدر بیشتر هم باشد بهتر است .
هارد دیسک کامپیوتر

مهمترین نکته برای هارد دیسک :
در این مقاله از قیمت و حجم و اندازه هارد دیسک نمی خواهم صحبت کنم چرا که تنوع آن بسیار زیاد است . در این قسمت می خواهم تکنولوژی هارد دیسک و اهمیت آن صحبت کنم .
اگر بخواهیم نسل های تولید هارد دیسک را بیان کنیم می توانیم بگوییم :
نسل اول : هارد دیسک های IDE
نسل دوم : هارد دیسک های Sata
نسل سوم : هارد دیسک های SSD
همچنین اگر باور داشته باشیم که صنعت قطعات الکترونیک در حال پیشرفت می باشد ، بنابراین واضح است که نسل سوم باید دارای برتری های نسبی نسبت به نسل های قبل باشد . بنابراین واضح است که هارد دیسک های ssd دارای سرعت به مراتب بیشتر بوده و همچنین باریک تر نیز شده اند که در کیس های رومیزی فضای زیادی را اشغال نمی کند و در لپ تاپ ها نیز موجب باریک تر شدن ضخامت لپ تاپ می شود .
نتیجه : در حال حاضر هارد دیسک های ssd سرعت به مراتب بالایی دارند و با تهیه و نصب آنها (حتی 128 مگابایتی آن ) روی کامپیوتر یا لپ تاپ خود متوجه سرعت آنها خواهید شد . اگرچه قیمت بالایی داشته و حجم کمتری دارند اما موجب تجربه خوشایندی در کار با کامپیوتر می شوند .
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید