Loading…

جزیره شبکه و زیرساخت

ارسال کننده: تواضعی
کارشناس فناوری اطلاعات گرایش تجارت الکترونیک می باشم . آشنایی با CRM,CMS,SEM,Email marketing علاقه مند به تعمیرات کامپیوتر
ارسال پیام خصوصی
امتیازات این مطلب
نکته: رنگ چراغ های سویچ سیسکو مدل 2960 چه اطلاعاتی به ما می دهد ؟
اگر از آن دسته از کاربرانی هستید که در شبکه خود از سویچ های سیسکو استفاده می کنید و یا به نوعی با سویچ های سیسکو در محل کار خود یا سازمان خود سرو کار دارید ، خواستم مطالبی را در خصوص رنگ چراغ های این سویچ که از طریق محیط وب قابل مشاهده است بیان کنم . قبل از آنکه وارد اطلاعات چراغ های سویچ شویم لازم است عنوان کنم که سرعت های متداول در شبکه عبارت است از : 10و100و1000 با واحد مگابیت در ثانیه بیان می شود . بیشتر از این سرعت را با واحد گیگابیت بر ثانیه مشخص می کنند . با مشاهده شکل ظاهری سویچ در حال کار و روشن ، رنگ سبز و نارنجی(آجری رنگ طبق معرفی خود سیسکو) را به خوبی می توانید در سویچ های سیسکو مشاهده کنید . اما اگر از طریق محیط وب وارد سویچ سیسکو شوید علاوه بر دو رنگ سبز و نارنجی می توانید رنگ های دیگری مثل زرد ، آبی روشن ، خاکستری را مشاهده کنید که اطلاعات خوبی به شما ارائه می کند . در اینجا سعی داریم از طریق وب وارد سویچی که آی پی آن و رمز ادمین آن را می دانیم وارد شویم و به بررسی رنگ ها بپردازیم .
صفحه وب سویچ سیسکو 2960

پنج رنگ خاکستری ، سبز ، آبی ، زرد و نارنجی (آجری) را در این قسمت توضیح داده می شود :
رنگ های چراغ سویچ سیسکو 2960

رنگ خاکستری به معنای آن است که هیچ کابل شبکه ای به پورت سویچ وصل نشده است . روشن شدن چراغ آبی روشن در حالت speed بیانگر آن است که سرعت شبکه شما در آن بخش 10 می باشد . معمولاً استفاده از هاب منجر به چنین وضعیتی می گردد . در صورتی که هاب را خارج کنید خواهید دید که سرعت شما بیشتر شده و چراغ آبی به رنگ دیگری تغییر وضعیت می دهد . روشن شدن چراغ سبز در حالت speed بیانگر آن است که سرعت شبکه شما در آن بخش 100 می باشد . این سرعت عموماً طبیعی بوده و اکثر شبکه هایی که مشاهده شده در این سرعت قرار داشته اند . روشن شدن چراغ سبز چشمک زن در حالت speed بیانگر آن است که سرعت شبکه شما در آن بخش 1000 می باشد . معمولاً وقتی که از کابل های cat6 استفاده شده باشد و یا سویچ به این پورت وصل شده باشد ، به این سرعت خواهد رسید . البته ناگفته نماند که بعضی از کارت های شبکه کامپیوترها که از سال 2015 به بعد تولید شده اند ، دارای چنین سرعتی می باشند . اگر به دنبال دلایل کندی سرعت شبکه از طریق سخت افزار هستید بهتر است که این موارد را نیز علاوه بر موارد نرم افزاری مثل آنتی ویروس و ... بررسی کنید .

دیدگاه ها
  • ارسال توسط:
  • زمان ارسال: 3 ماه قبل
خیلی ممنون خیلی مفید بود .
فقط یه سوال ، من نمیدونستم به از طریق وب هم میشه به سوئیچ وصل شد!!!
دقیقا به چه صورت امکان داره؟؟
اون ایپی که میزنیم ایپی مدیریت سوئیچه ( که بهش میگن ویلن منیجر) ؟
  • ارسال توسط:
  • زمان ارسال: 2 ماه قبل
پیمان عزیز ، خیلی خوشحالم که این آموزش برای شما مفید بود
بله شما می توانید از طریق وب هم وارد سویچ سیسکو شوید به شرطی که این امکان و دسترسی در زمان پیکربندی سویچ سیسکو داده شده باشه . کافیست آی پی سویچ را بدانید ، و آن را در مرورگر ترجیحاً اکسپلولر یا فایرفاکس بزنید . صفحه ای وارد می شود که نام کاربری و رمز را از شما می گیرد . چنانچه درست وارد کنید وارد محیط وب سویچ می شوید که امکانات جالبی داره .
موفق باشید
برای ارسال نظر وارد شوید.

Countdown