نکته :: رفع مشکل replicate نشدن پوشه های SYSVOL و NETLOGON در ویندوز سرور 2012 R2
درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
prober
امتیاز: 15660
رتبه:38
0
19
69
812

رفع مشکل replicate نشدن پوشه های SYSVOL و NETLOGON در ویندوز سرور 2012 R2

تاریخ 12 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 147
گاهی تست های replicate بین سرور اصلی و سرور ادیشنال دامین کنترلر همگی نشان از صحت replicate دارد اما وقتی چک میکنیم می بینیم که پوشه های SYSVOL و NETLOGON در سرور ادیشنال replicate نمی شوند. در مورد رفع این مشکل در ویندوز سرور 2008R2 قبلا جناب مهندس نصیری آموزش با عنوان «ایجاد کردن پوشه های SYSVOL و NETLOGON بصورت دستی» رو در سایت itpro گذاشتن. اما من در این نکته میخوام رفع این مشکل رو در ویندوز سرور 2012 بیان کنم. اتفاقی که برای سرورهای دامین سازمان ما رخ داد این بود که سرور اصلی دامین یهویی (هنوز هم نفهمیدم چرا؟!!!) ری استارت شد و بعد چک کردم replication برقرار باشه که متوجه مسئله شدم. و اما راه حل:
در event viewer سرور اصلی که ناگهانی خاموش شده بود یک warning با errorID برابر با 2213 در قسمت DFSR Replication لاگ شده بود که بیانگر این بود که به دلیل وقوع یک shutdown غیراصولی (غیر تمیز) و باعث شده replicate فایل ها متوقف شود. در ادامه توضیحات این خطا بیان شده بود که ابتدا از فایل های مربوط به فولدرهایی که در replicate نقش دارند یک بکاپ تهیه کنید (SYSVOL و NETLOGON ) و سپس از طریق متد ResumeReplication WMI دستور ادامه یافتن replicate را به سرور صادر کنید. و باز در ادامه پیام دستور خط فرمانی را ارائه می کند که کل متن پیام خطایی که من مشاهده کردم این بود:

The DFS Replication service stopped replication on volume C:. This occurs when a DFSR JET database is not shut down cleanly and Auto Recovery is disabled. To resolve this issue, back up the files in the affected replicated folders, and then use the ResumeReplication WMI method to resume replication. 
 
Additional Information: 
Volume: C: 
GUID: ***********************************
 
Recovery Steps 
1. Back up the files in all replicated folders on the volume. Failure to do so may result in data loss due to unexpected conflict resolution during the recovery of the replicated folders. 
2. To resume the replication for this volume, use the WMI method ResumeReplication of the DfsrVolumeConfig class. For example, from an elevated command prompt, type the following command: 
wmic /namespace:\\root\microsoftdfs path dfsrVolumeConfig where volumeGuid="**********************************" call ResumeReplication 


کافی است همان دستور خط فرمانی را که در توضیحات خطا آمده است کپی کرده و در CMD پیست و اجرا نمائیم. من این کار را انجام دادم و خیلی زود در سمت سرور ادیشنال در eventviewer شاهد پیام موفقیت relicate پوشه های SYSVOL و NETLOGON بودم.
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید