Loading…

جزیره شبکه و زیرساخت

ارسال کننده: yek_mosafer2000
Update, Backup & Security رمز موفقیت ادمین و پایداری شبکه
ارسال پیام خصوصی
امتیازات این مطلب
نکته: آموزش تصویری کاربرد سرویس DNS مایکروسافت - نواقص ثبت DNS و عیب یابی ( قسمت 10 )
نواقص ثبت DNS سرور

وجود سرویس DNS برای اجرای Active Directory Domain Services ضروری و لازم است ، برای تطبیق سرویس های Directory مانند AD DS یک رکورد مخصوص در DNS ساخته می شود و به کلاینت ها این امکان را می دهد که DomainController و سایر سرویس های وابسته به AD DS را مکان یابی و با آنها در ارتباط می باشد .

زمانی که یک ( DC ) Domain controller جدید راه اندازی می شود یکی از مهمترین کارهای لازم این است که سرور DC روی سرور DNS ثبت شود . برای ثبت خودکار این سرور در DNS باید ویژگی Dynamic Update باشد .

اگر فرایند ثبت DNS شکست بخورد کامپیوتر های درون شبکه نمی توانند DC را پیدا کنند و این مشکل خیلی مهم است چون کامپیوتر ها نمی توانند از DC استفاده کنند و عضو Domain شوند و اعضای Domain نیز نمی توانند لاگین کنند و سایر DC نمی توانند با آن Replicate داشته باشند .

مشکلات DNS در بیشتر موارد ناشی از نواقص کلی در شبکه و یا خطاهای تنظیمات کلاینت ها می باشد . اولین راه Ping کردن و چک درست بودن TCP کلاینت ها است و اینکه از یک ادرس درست برای DNS سرور استفاده شده است . برای کسب اطمینان از اینکه Domain Controller به درستی در DNS ثبت شده است می توانیم خط دستور زیر را در CMD اجرا کنیم :

** dcdiag test:registerindns dnsdomain:>Domain Name < /V


ازمایش و تست درستی کارکردن DNS در CMD

سایر مطالب این گروه
دیدگاه ها

هیچ دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است

برای ارسال نظر وارد شوید.

Countdown