نکته :: منظور از ارتباطات Anycast در شبکه های کامپیوتری چیست ؟
درخواست های ارتباط
جستجو
  لیست دوستان من
  صندوق پیام
  همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
  صندوق پیام
  رویدادها
  همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
  همه رویدادهای من
  تخفیف های وب سایت
  همه تخفیف ها

  عضویت در

  کانال تلگرام

  توسینسو

  اطلاعات مطلب
   مدرس/نویسنده
   امیرحسین کریم پور
   امتیاز: 145365
   رتبه:7
   11
   470
   459
   4717
   امیرحسین کریم پور ، مدیر انجمن سخت افزار و تجهیزات دیجیتال TOSINSO ، متخصص شبکه ، تخصص در حوزه سیستم عامل های کلاینت و سرور مایکروسافت ، سیستم عامل لینوکس ، علاقه مند به حوزه امنیت اطلاعات و تست نفوذ سنجی ... پروفایل کاربر

   منظور از ارتباطات Anycast در شبکه های کامپیوتری چیست ؟

   تاریخ 16 ماه قبل
   نظرات 0
   بازدیدها 121
   Anycast روشی برای مسیریابی ترافیک در شبکه اینترنت است. در شبکه مبتنی بر ارسال داده ها بصورت Anycast روتری که توانایی پشتیبانی از ارسال داده ها بصورت Anycast را دارد میتواند به صورت داینامیک ( خودکار ) بهترین مقصد را برای رساندن بسته های اطلاعاتی شناسایی کند. هنگامی که یک کاربر درخواست اطلاعات از شبکه میکند ترافیک حاصل از آن درخواست به سرور های مختلف بسته به عوامل تعیین کننده مسیریابی میشود، بدون توجه به اینکه کدام سرور به عنوان مقصد برای آن درخواست در نظر گرفته شده است. کاربر جواب درخواست مورد نظرش را که یکسان است تحویل میگیرد. عوامل تعیین کننده ای که گفتیم را نام برده و هر یک را شرح میدهیم.

   منظور از ارتباطات Anycast در شبکه های کامپیوتری چیست ؟


   Congestion یا ازدحام : مشابه سرعت اتومیبل ها در بزرگراه ها، Performance یا کارایی یک شبکه نیز میتواند با میزان ترافیک یک مسیر خاص در شبکه تت تاثیر قرار بگیرد. با استفاده از تکنیک Anycast ، ترافیک به سمت سرور هایی که کمترین درخواست ها به سوی آنها ارسال میشود یا در اصطلاح فنی least-congested ( دارای کمترین ترافیک ) هستند ارسال میشود.

   Health یا سلامت : وقتی به یک سرور در شبکه ترافیک زیادی ارسال میشود توانایی پاسخ گویی سریع به درخواست ها را از دست میدهد. سرور هایی که دارای کمترین درخواست برای پردازش هستند به عنوان سرور پاسخگو برای آن ترافیک درخواستی در نظر گرفته میشوند.

   موقعیت جغرافیایی : اگر یک سرور از لحاظ موقعیت جغرافیایی به آن درخواست نزدیک تر باشد ترافیک شبکه مسیر کوتاهتری را طی میکند تا به مقصد برسد. از این رو درخواست کاربر به سرعت پاسخ دهی میشود.

   Cost یا هزینه : میزان cost برخی از سرور ها ممکن است از برخی دیگر بالاتر باشد در این شرایط سروری که دارای کمترین cost است یا در اصطلاح فنی lowest-cost است برای پاسخ گویی به درخواست انتخاب میشود. پیروز ، موفق و ITPRO باشید!


   نویسنده : امیرحسین کریم پور
   منبع : ITPRO
   هرگونه نشر وکپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی میباشد
   برچسب ها
   مطالب مرتبط

   در حال دریافت اطلاعات

   نظرات
   هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید