نکته :: معرفی پورتوکل Dante
درخواست های ارتباط
جستجو
  لیست دوستان من
  صندوق پیام
  همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
  صندوق پیام
  رویدادها
  همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
  همه رویدادهای من
  تخفیف های وب سایت
  همه تخفیف ها

  عضویت در

  کانال تلگرام

  توسینسو

  اطلاعات مطلب
   مدرس/نویسنده
   فربد رستم صولت
   امتیاز: 15385
   رتبه:40
   17
   32
   66
   758
   فربد رستم صولت هستم تازه وارد به دنیای شبکه ، شبکه های مایکروسافتی ، مجازی سازی ، هاستینگ ، ویپ ، میکروتیک ، برنامه نویس زبان G ،برنامه نویس سخت افزار های صنعتی و غیر صنعتی طراح و سازنده و برنامه نویس روبات های صنعتی و غیر صنعتی ، پرنده و زمینی و همچنین علاقمند به ارتباط تمام اشیا به یکدیگر هستم و دارم کارهایی میکنم. بدلیل تازه کار بودن سوابق زیادی ندارم از کلاس چهارم ابتدایی وارد حوضه IT شدم و تا الان این ادامه داشته و خواهد داشت. پروفایل کاربر

   معرفی پورتوکل Dante

   تاریخ 16 ماه قبل
   نظرات 0
   بازدیدها 131
   معرفی پورتوکل Dante

   پورتوکل Dante(بخوانید دانته) که مخفف شده شبکه صوتی دیجیتال از طریق اترنت((Digital Audio Network Through Ethernet)) ترکیبی از پورتوکل های سخت افزاری و نرم افزاری و شبکه است که برای انتقال صدا فشرده نشده با بیشترین سرعت و کمترین تاخیر و بیشترین تعداد کانال(بیشتر از تاندر بولت) استفاده میشه .دانته در سال 2006 توسط یک شرکت مبتنی بر سیدنی به نام Audinate، ساخته و بهبود یافته با تکنولوژی های پیشین صوتی بیش از Ethernet مانند CobraNet و EtherSound.دانته از شبکه اترنت واستفاده میکنه و اطلاعات رو بصورت لایه ۳ ip رد میکنه کارت های شبکه دانته خاص هستند و با هر کارت شبکه ای نمیشه این کار رو کرد .دانته مانند بسیاری دیگر از تکنولوژی های صوتی بیش از فناوری های اترنت، عمدتا برای برنامه های حرفه ای و تجاری است. اغلب اوقات در برنامه های کاربردی که تعداد زیادی از کانال های صوتی را باید در فاصله های نسبتا طولانی و یا به مکان های مختلف منتقل می شود، استفاده می شود.

   صوت دیجیتال مزایای متعددی نسبت به توزیع صوتی آنالوگ معمولی دارد صوت منتقل شده از طریق کابل های آنالوگ می تواند به شدت تحت تأثیر تخریب سیگنال به علت تداخل الکترومغناطیسی، افت ولتاژ بالا و طول کابل باشد. با توجه به تجمع دیجیتال، الزامات کابل کشی برای توزیع صوتی دیجیتال تقریبا همیشه در مقایسه با صوتی آنالوگ کاهش می یابد. دانته همچنین مزایای خاصی نسبت به نسل اول فن آوری های صوتی بیش از اترنت، مانند CobraNet و EtherSound را فراهم می کند. پیشرفت های تکنولوژیکی شامل پشتیبانی از گیگابیت بومی، تعداد کانال های بیشتر، تاخیر زمانی پایین و کانفیگ خودکار است.دانته امروزه روی کارت صداهای حرفه ای مثل فوکوسرایت پشتیبانی میشه و در شرکت های ضبط صدای بزرگ داره استفاده میشه این فناوری به این دلیل خیلی محبوب شده چرا که شرکت های صوتی بزرگ بغیر از اتاق سرور اتاقی به نام اتاق کارت صدا و پری امپ ها دارند که در گذشته مجبور بودند استدیو ضبط رو در کنار اتاق کارت صدا بسازند که خوب معایبی داشت که با حضور فناوری دانته این موضوع رفع شده.
   معرفی پورتوکل Dante
   برچسب ها
   مطالب مرتبط

   در حال دریافت اطلاعات

   نظرات
   هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید