درخواست های ارتباط
جستجو تنظیمات
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم تنظیمات
 • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
 • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من

کاربرد قابلیت split horizon در مباحث مسیریابی چیست ؟

6 نظرات
یکی از مرسوم ترین اتفاق هایی که ممکن است در فرآیند مسیریابی یک بسته اطلاعاتی از مبدا به مقصد رخ بدهد بحث چرخه مسیریابی تکراری یا routing loop است که باعث بالا رفتن ترافیک مزاحم در شبکه ها و در نهایت نرسید بسته اطلاعات به مقصد مورد نظر است . برای جلوگیری از به وجود آمدن Routing Loop در روترها یکی از متداولترین روش ها استفاده از مکانیزمی به نام Split Horizon است. ساختار کاری این روش جلوگیری از Loop تقریبا بسیار ساده است ، اطلاعات مربوط به مسیریابی یک بسته اطلاعاتی به هیچ عنوان نباید به سمتی هدایت شود که بسته اطلاعاتی از همان جا وارد شبکه شده است ، منطقی است نه ؟ یعنی اگر شما چیزی را برای مسیریابی به درون شبکه ارسال می کنید بی معنی است که دوباره از شما در خصوص اینکه آیا می توانید مقصد این بسته را به ما بگویید سئوال شود.در Split Horizon از تکنیکی به نام Poison Reverse ( بازگشت سم !!! ترجمشه به خدا ... یه لحظه ... یه لحظه .. .بله از اتاق فرمان اشاره کردن که معنیش خلل ایجاد کردن و گند زدن هم میشه ... D: ) استفاده می شود. در این تکنیک اجازه بازگشت بسته اطلاعاتی و سئوال پرسیدن از مسیری که از آن آمده است به روترها داده نمی شود بنابراین تنها مسیری باقی خواهد ماند که هنوز بسته از آن عبور داده نشده است. در خصوص نحوه عملکرد آن در اینجا امکان ارائه توضیحات بیشتر نیست قطعا در مقاله ای نحوه پیاده سازی آن تشریح خواهد شد. امیدوارم مورد توجه شما قرار گرفته باشد. ITPRO باشید

نویسنده : محمد نصیری
منبع : ITPRO
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات
 • Poison= خلل ایجاد کردن، چیز مضر، خراب کردن، ضایع کردن، گند زدن
  Reverse= عکس، پشت، دور زدن، برگردان، تغییر دادن، ابطال کردن
 • درست شد برادر ... حالا مهندس هی غلط املایی و ترجمه ای بگیر از ما کاکو ...
 • بازگشت سم خخخخخ
 • تشکر از نکته بسیار خوب و مفیدتون
  به نظرم Route Poisoning کلمه قشنگ تریه و ترجمه ش هم راحت تره. مسیر مسموم. به این معنا که روتر به بقیه همسایه ها اعلام میکنه که این مسیر راه به جایی نداره و نباید ازش استفاده کرد.

 • ضمن اینکه فکر می کنم split horizon با route poizoning فرق داره.
  در split horizon شما به روتر میگی که مسیری که از یک اینترفیس یاد گرفتی از همون اینترفیس advertize نکن.
  اما در route poisoning شما به بقیه میگی که ارتباط با این نتورک قطعه. بیاید در جدول مسیریابی تون اون رو unrechable قرار بدید.
 • البته هر دو برای جلوگیری از لوپ طراحی شدن.

برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید

arrow