نکته :: مشکل عدم دسترسی به فایل Hosts
درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
مجتبی کریمی
امتیاز: 5685
رتبه:86
0
10
26
333

مشکل عدم دسترسی به فایل Hosts

تاریخ 21 ماه قبل
نظرات 6
بازدیدها 192
همان طو ر که می دانید فایل Hosts یکی از مهمترین فایل ها سیستم عامل برای کارشناسان شبکه هست که تغییر در آن در برخی از سناریو ها ضرروی هست. این فایل در مسیر زیر واقع است :
C:\Windows\System32\drivers\etc
برای اطلاع بیشتر راجع به این فایل به این مقاله بسیار خوب در سایت مراجعه کنید.
اما مطلبی را که در این پست می خواهم بیان کنم تجربه شخصی من در تغییر محتویات این فایل است. شاید شما هم با این موضوع برخورد کرده اید که به صورت پیش فرض به این فایل دسترسی Modify ندارید و این دسترسی را باید در Security Permission ها NTFS به خود بدهید اما اتفاقی که برای من در برخورد با چند سرور افتاد این بود که حتی با دادن دسترسی های کامل و تغییر Ownership نیز نمی توانستم به این فایل دسترسی Modify پیدا کنم. تقریبا برای سه ساعت مشغول چرخیدن در انواع و اقسام فروم ها و سایت ها بودم اما هیچ راهی برای حل این مشکل کارساز نبود.
تا این که به ذهنم رسید تا از نرم افزار Unlocker برای تغییر این فایل استفاده کنم. با نصب این نرم افزار و با دو بار ریستارت کردن سرور سرانجام این فایل چغر(!) تسلیم شد.
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
  • سخت نگیرید زیاد ، کافیه یکبار فایل etc رو روی دسکتاپ کپی کنید تغییرات رو اعمال کنید و در جای قبلی Replace کنید !!!
  • علاوه بر کپی کردن فایل داخل Desktop، می تونید از برنامه notepad++ استفاده کنید، بدون مشکل در جای خودش فایل رو میشه ویرایش کرد، فقط np++ باید تو حالت Administrator اجرا بشه.
  • من هر دو این روش ها رو امتحان کردم. همیشه ارور Access Denied می داد.
  • مجتبی جان البته علاوه بر اینها باید دلتو پاک کنی D: نیت خیر باید داشته باشی D: سیستم فهمیده میخاستی هکش کنی بهت گیر داده ... خارج از شوخی ویندوزت رو بروز رسانی کن حتما.
  • مهندس جان نکته جالب این هست که سیستم عامل رو از طریق سرور WSUS اپدیت می کنیم و انتی ویروس سیمانتک رو هم غیر فعال کردم اما باز نشد!!!
  • والا دیگه ایده ای ندارم !! فقط میتونم بگم دلتو پاک کن D: ...

برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید