Loading…

جزیره شبکه و زیرساخت

ارسال کننده: kambiz_ce
مهندس کامپیوتر
ارسال پیام خصوصی
امتیازات این مطلب
نکته: شبکه تلفنی محلی Telecommunication Networks
سلام خدمت همه دوستان ITPRO ای
Image

دراین مقاله میخوام در مورد شبکه های Telco صحبت کنم.شبکه های محلی Telco در کشورهای مختلف،گوناگون بوده،اما از لحاظ استاندارد و پروتکل های ارتباطی مث هم هستن . هر مشترک این شبکه از طریق دو رشته سیم به هم تابیده(TP) مسی مستقیما به نزدیکترین روتر تلکو در یک مکان جغرافیایی که اصطلاحاCentral Office میگن وصل میشه.ظرفیت هریک از این مراکز چندین هزار مشترک است.در دهه 1990 میلادی تقریبا تمامی ارتباط های انجام شده جهت دسترسی به اینترنت از طریق خطوط تلفن معمولی آنالوگ با استفاده ازDial Up Modem انجام می شد. علت استفاده از این نام این است که برای اتصال به اینترنت ازطریق مودم کاربر شماره ISP شماره گیری میشود.

Image


خط تلفن آنالوگ دو رشته سیم مسی دارد که مشترکا برای ارتباط با اینترنت و مکالمه تلفنی مورد استفاده قرار میگیرد. نقش مودم آنالوگ در یک سمت ار تباط،تبدیل خروجی دیجیتال ازPC به سیگنال های آنالوگ و سپس تبدیل آن سیگنالها،مجددا به حالت دیجیتال درسمت دیگر است.دسترسی به اینترنت از طریق این فناوری دو نقطه ضعف دارد:
1-سرعت خیلی پائین
2-درهنگام اتصال به اینترنت،خط تلفن به حالت اشغال در می آید.
البته امروزه کمتر کسی از این روش استفاده میکند.در حال حاضر از پهنای باند وسیع یا Broad band Access برای دسترسی به اینترنت استفاده میشه در مقاله بعدی در موردش صحبت میکنیم.

موفق،شاد،سربلند و سعادتمند باشید.

نویسنده:کامبیز ذوقی


دیدگاه ها

هیچ دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است

برای ارسال نظر وارد شوید.