درخواست های ارتباط
جستجو تنظیمات
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم تنظیمات
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من

به انجمن های پاسخ گویی توسینسو خوش آمدید

اینجا می تونی هر سوالی بپرسی و کارشناس های مربوطه تو اولین فرصت کمکت می کنن

جداسازی child domain از forest چه مشکلاتی بوجود میاره؟
نویسنده متن پست
author
mohsenp910
1395/01/15 09:38:23
سلام
سال نو مبارک
دوستا ن من توی شبکه ای هستم که دامینش الان child یه دامین دیگه هست . جدیدا به مشکلاتی مثل سینک نشدن رپلیکیشن و انواع اقسام مشکلات دیگه برخوردم. الان میخوام کلا دامینمو جدا کنم و دامین خودم مستقل باشه . با توجه به حدود 150 کامپیوتری که عضو هستن چطوری میتونم این کار رو انجام بدم در سریعترین زمان ممکن؟ چه مشکلاتی برام بوجود میاد؟ اگر اینکارو کنم مجددا باید همه رو به دامین جدید اضافه کنم؟
اگر هر چیزی میدونید ممنون بشم برام توضیح بدین
پاسخ به این پست
author
AM Virgo
Amir Moghaddam
1395/01/15 12:12:09
سلام
مستقل کردن Child Domain از parent کار آسانی نیست و با توجه به گفته خودتون حتما با مشکلات اساسی رو به رو خواهید شد، اما می تونید دامین دیگری در یک فارست جدید ایجاد کنید و سپس نسبت به جا به جایی Object ها مثل کاربران، گروه ها و کامپیوتر اکانت ها اقدام کنید. برای انجام این فرایند می تونید از Active Directory Migration Tools یا همون ADMT استفاده کنید.
با این ابزار شما می تونید کاربران را با همون پسورد خودشون و همچنین تمامی Attribute ها به دامین جدید منتقل کنید، البته تمام Attribute ها صحیح نیست، چون یکسری از ویژگی ها مخفی هستند که باید از این حالت خارج بشن مثل E-Mail Address
البته توجه کنید که اسم کاربران، نام کاربری ها به فارسی نباشند چون به مشکل می خورید و به هیچ وجه نباید نسبت به انتقال آنها اقدامی بکنید. همچنین از آنجا که قصد جا به جایی Object های Child Domain را دارید تمامی این فرایند باید توسط کاربری در Parent Domain با دسترسی بالا صورت گیرد.
اگر دامین فعلیتون 2008R2 هستش و دامین جدید تون 2012 هستش، تا جایی که خاطرم هست ADMT با ویندوز سرور 2012 سازگار نبود و این ابزار را باید بر روی Member Server با ویندوز سرور 2008R2 نصب کنید.
این لینک ها هم کمکتون می کنه:
ADMT Series – 1. Preparing Active Directory
User Account Migration and Merging
Steps required for Active Directory Migration using ADMT
Active Directory Migration from 2003 to 2008 using ADMT V3.2
How to Migrate Users Across forest (Cross Forest) using ADMT 3.2 with sid and Passwords
Interforest Migration with ADMT 3.2 - Part 1
You find that several custom attributes are missing when you use ADMT to migrate users between two forests
فقط لینک یکی مانده به آخر از خود Technet هستش و در قسمت Table of Contents ld می تونید Translate to Farsi را انتخاب و هر آنجه که لازم دارید به طور جامع توضیخ داده شده است و لینک آخر هم مربوط به Attribute های مخفی می باشد.
پاسخ به این پست

برای ارسال پست ابتدا به سایت وارد شوید

arrow