در توسینسو تدریس کنید

و

با دانش خود درآمد کسب کنید

محمد مرتضوی

نصب کارت شبکه فیبر

با سلام و احترام

من یه کارت شبکه HPE FlexFabric 10Gb 2-port 534FLR-SFP+ adapter خریدم که میخوام روی سرور نصب کنم.

تا حالا نصب نکردم.حالا سوالم اینه باید براش ماژول (Transceiver)خاصی بگیریم؟ و اینکه به سوییچ های معمولی (LAN Switch) وصل میشه یا اینکه باید SAN Switch تهیه کنیم؟میشه در نحوه اتصال به سوییچ راهنماییم کنید.

با تشکر

لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
™AWAKENING

سلام

اگه سوئیچ SFP تو محل کارتون دارید و شبکه فیبرتون هم SM هست ،  یه ماژول SFP بخرید بذارید رو سوئیچ و پچکورد SM LC-LC رو بهش وصل کنید و تموم (اگه مالتی مود هستین باید پچکورد MM مالتی مود بگیرید)

اما اگه سوئیچ فیبر ندارید تو بازار مبدل هایی هست که SFP رو براتون به Ethernet تبدیل میکنه ، بخرید و وصلش کنید به سوئیچ معمولی خودتون.

باز هم اگه سوالی بود همینجا بپرسید

امروز بگو چه هستی؟! ... ای جوانمرد ؛ بگو از کدامین قبیله‌ای؟
™AWAKENING

در سناریوی اول با فرض اینکه شبکه سینگل مود (SM) بوده و سوئیچ فیبر(یا هر سوئیچ دارای اینترفیس SFP) هم دارید، به 1 عدد پچکورد مثلا 2متری SM از نوع LC-LC و 2عدد ماژول SFP(معمولا سیسکو ماژول های پایدارتری داره) نیازمند هستید.

سناریوی دوم اینه که شما سوئیچی که دارای پورت SFP باشه در اختیار ندارید باید 1عدد پچکورد LC-LC و 2عدد ماژول SFP و 1عدد مبدل SFP به Ethernet بخرید که در بازار به Media Converter معروفه

فقط در خرید مدیا کانورتر دقت کنید که گیگابیت باشه قدیمی ها معمولا 10/100 هستن

ضمنا(به قول فرهنگستان: ضمنن) ماژول ها همه کانکتور LC میخوره

یعنی اگه سر راه پچ پنل فیبر دارید باید متناسب با کانکتور پچ پنل خودتون پچکورد تهیه کنید

امروز بگو چه هستی؟! ... ای جوانمرد ؛ بگو از کدامین قبیله‌ای؟
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر
×

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره پاییزه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....