ehsan25

من دیپلم دارم

با سلام خدمت شما. من مدرک دیپلم دارم ایا گذاراندن دوره مایکروسافت برای پیدا کردن کار فایده ای برام داره ؟ چون میگن تا مدرک دانشگاهی مرتبط با رایانه نداشته باشی کار گیرت نمیاد . ضمن اینکه به دوره شبکه خیلی علاقه دارم . از دوستان عزیز درخواست راهنمایی دارم
#دوره_مایکروسافت #بحث_ها #دیپلم
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
فرهاد خانلری
سلام ربطی به دیپلم داشتن نداره ، هر چند خیلیا مدرک گرا هستند البته بیشتر در سازمان های دولتی ولی بیشتر خوصوصی ها مدارک بین المللی رو خیلی بیشتر از دانشگاهی قبول دارند به هر حال چون تو ایران زدگی میکنی پیشنهاد بنده اینه که حداقل لیسانس رو داشته باشید در کنارش حتما کلاس های آموزشی رو برید و مدارک شبکه رو ه علاقه دارید رو اخذ کنید و یادتون باشه مدرک مهم نیست مهم کارایی شما هست.
خداوند برکتے عظیم به نام "زندگے" به تو بخشیده است . تو چه چیزے به او تقدیم می کنے ؟ هر روز چیــزے هر چند کوچک به او تقدیم کن ، مقداری عشق به مخلوقاتش . . .
سلام
منم باآقای خانلری موافقم،با اینکه من خودم میگم تجربه حرف اول میزنه اما شما در شرایط فعلی که مدرک حرف اول میزنه به حداقل مدرک لیسانس نیاز دارید،
اما ی نکته که ناشی از تجربه شخصی من هست اینکه اگه به شبکه علاقه دارین و میخوایین بصورت جدی شروع کنید سعی کنید اصولی پیش برید از پایه شروع کنید چون هرچه از سطح های بالا شروع کنید بیشتر گیج میشید سعی کنید از کم شروع کنید و پیش برید تا همه چیز رو مفهومی و دقیقا یادبگیرید،اینجوری موفق تر هستید و موفق خواهید بود

هدف یعنی پلی به سوی آینده بهتر
اگر خارج از ایران زندگی می کردید داشتن مدرک مایکروسافت تنها کافی بود، اما همون طور هم که جناب خانلری فرمودند اینجا ایرانه و مدرک دانشگاهی داشتن به نوعی یه امتیاز و یک باید محسوب میشه.
پیشنهادی که من بهتون میتونم بکنم اینه که وارد دانشگاه بشین و در کنار دروس دانشگاهی دوره های مایکروسافت رو هم بگذرونین تا بهترین نحو بتونین ازش استفاده کنید
No Legacy Is So Rich As Honesty (William Shekespears) <==> هیچ میراثی بالاتر از راستی نیست (ویلیام شکسپیر)
احمد جهلولی
اینجا ایرانه در بعضی از جاها شما نیاز به تحصیلات و مدرک هم ندارید کافیه معرفتون گردن کلفت باشه. همین :)
امیدوارم کسی این واقعیتو انکار نکنه و این پست را ب دلیل نداشتن اطلاعات فنی پاک کنه.
در جستجوی کار.
حامد احمدی
با توجه به تجارب دوستان و تجربه شخصی هر چقدر هم شما مدارک بین المللی داشته باشی اما مدرک آکادمیک مثل لیسانس نداشته باشید عملا استخدام شدن شما با مشکل مواجه میشه و حقوق دریافتی شما با دیپلم محاسبه میشه نه مدارک بین المللی !
پس بهتره حد اقل لیسانس رو ادامه بدید و همزمان در یکی از گرایش های شبکه حالا مایکروسافت یا سیسکو ثبت نام کنید.

موفق باشد.
من خودم دیپلم مکانیک خودرو دارم !
یه مقداری دیر فهمیدم که به برنامه نویسی و کامپیوتر علاقمندم....
حالا اچار بکس و روغن ترمز و گیربکس کجا و ویژوال استودیو کجا بماند!

رفتم مجتمع فنی دوره های برنامه نویسی دات نت رو شروع کردم
همین تابستون امسال یادم افتاد که اای داااااد.پس سربازیم چی؟؟استعلام گرفتم و دیدم بعله دوسال غیبت خوردم!
خلاصه الان بازم دارم درسو تو همون مجتمع فنی ادامه میدم ولی خب ظاهرا تو ایران کاری ندارن شما بی سوادی،میپرسن مدرک دانشگاهی داری یا نه؟؟؟؟
من اینده خودمو انصافا نمیدونم چی میشه :)) اما شما برو دانشگاه حتما.

IMAN4K
من اینجا لازم میدونم یک بحث رو مطرح کنم و اون اینکه دوستانی که ذکر میکنند "اگر در خارج از ایران باشید مهم نیست" یا
"خارج از ایران قضیه طور دیگه ای" و ......
کافی یک سرچ ساده در زمینه مربط یا Networking and Services انجام بدهند تا این قبیل جملات بدون تحقیق و فکر کم کم کنار گذاشته بشه.
شما با یک جستجو در این زمینه میتونید انواع شغل هایی رو پیدا کنید که در فیلد Minimum Qualifications و یا Requirements با عبارت هایی نظیر :

BS degree in Computer Science, Electrical Engineering, or related field 
Typically requires BS, CS, or University degree
BA/BS in business, IT or related field 

وجود داره و در موارد خیلی کم به or equivalent related experience بر میخوریم.پس برای اون ها مهم هست که کسی که قراره یک مسئولیت و کاری در زمینه it بهش واگذار بشه دارای یک لول از تحصیلات آکادمیک حداقل در زمینه مرتبط باشه و چند سال مباحث آکادمیک رو در اون زمینه مطالعه کرده باشه که خوب منطقی هم هست و چیز عجیبی نیست.
در زیر چند مورد از این عنوان شغلی وجود داره :
https://www.google.com/about/careers/search#!t=jo&jid=151805001&
https://jobs.cisco.com/job/Krakow-Senior-Networking-Consulting-Engineer/311401500/
https://careers.microsoft.com/jobdetails.aspx?ss=&pg=0&so=&rw=4&jid=206092&jlang=EN&pp=SS
https://jobs.centurylink.com/job/Weehawken-SR-NETWORK-ENGINEER-1-NJ-07086/315074000/
هدف من از بیان مطلب این هست که وقتی قراره به شخصی در این زمینه ها مشاوره داده بشه یکم با دید باز تر و منطقی تر این کار انجام بشه

جناب IMAN4K حق کاملا با شماست، و منکر این قضیه نمیشیم. اما متاسفانه ما در کشوری داریم زندگی میکنیم که به جز چندتا دانشگاه خیلی گنده مثل صنعتی شریف تهران و علوم پزشکی شیراز و امثالهم، تقریبا هیچ یک از مدارک دانشگاه های دیگه آنچنان که باید و شاید حرفی برای گفتن ندارند در خارج از ایران. یادمه یکی از دوستام واقعا اعجوبه ای بود توی کامپیوتر و برنامه نویسی. کارشناسی رو از دانشگاه دولتی استهبان که توابع استان فارس هست گرفت و بعد از ایران مهاجرت کرد به انگلیس. زبانشم خوب بود. اما بعد از اینکه رفت اونجا اول یه دو سال درگیر یادگیری زبان انگلیسی و گرفتن مدرک IELTS شد. بعدش با هزارتا منت مدرکشو ازش قبول کردن، و یه سری تست ازش گرفتن ببینن آیا واقعا حالا که میگه کارشناسی مهندسی نرم افزار داره چیزیم حالیشه یا نه! بعد که فهمیدن کامپیوتر و برنامه نویسی رو مسلط هست، گفتن باید یه 1.5سال و 4ترم توی دانشگاه های ما رشته علوم کامپیوتر بخونی تا با مدرک خودت مطابقتش بدیم و لیسانس دانشگاه های ما رو بگیری. یعنی علنا پروسه یادگیری زبان و تطبیق دروس دانشگاهی ایران براش یه 4 سالی زمان برد.
گرچه الان توی یه شرکت که در زمینه برنامه نویسی موبایل هست، توی بیرمنگام انگلیسی مشغول برنامه نویسی در زمینه اندروید داره فعالیت میکنه و راضی هم هست.
No Legacy Is So Rich As Honesty (William Shekespears) <==> هیچ میراثی بالاتر از راستی نیست (ویلیام شکسپیر)
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

امروز ارزان تر از فردا در جشنواره تخفیف ها

با بهترین ها یاد بگیرید