حامد قدیری

تغییر محل کار

با سلام خدمت تمام دوستان

من ادمین شبکه یک شرکت IT هستم این شرکت تجهیزات تقریبا زیادی دارد ( سیسکو، میکروتیک سرور های HP ، سیستم اکانتینگ و ....) ولی به خاطر جو محیط کاری و نحوه مدیریت و همچنین کارهای محوله نامربوط تصمیم به جابه جایی محل کار گرفتم، یک کارخانه صنعتی نیازمند یک نیروی IT می باشه و من پذیرفته شدم ولی شبکه کوچکی داره و در نتیجه تجهیزات خیلی کمتر! ولی در عوض جو کاری مناسب و آرامش!!

سوالم اینه از دوستانی که تجربه کار در محیط های مختلف رو دارن اینه که کار در محیط های صنعتی خوبه؟ رزومه کاری مناسبی دارد؟

#کار_در_محیط_های_صنعتی #تغییر_محل_کار #کارشناس_شبکه_در_کارخانه #آرامش_در_محل_کار
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
امید غلامی

سلام

محیط صنعتی باشه و اگر بها بدن به IT (یعنی هر منابعی که خواستید در اختیارتون بذارن)

خیلی رزومه خوبی میشه

در عرصه معنویت رقابتی در کار نیست
احسان امجدی

صِرف کار در یک محیط صنعتی نمیشه به خوب یا بد بودن رزومه کاریش تصمیم گرفت. معمولا سه پارامتر رو باید در نظر بگیری...

اولیش که مهترینش هست اینه که در محیط کاری جدید، در ازای یک واحد زمانی مثلا یکسال، چقدر میتونه به تجربه و علمت اضافه بشه؟ جواب این سوال بخش بزرگی از خوب بودن یا بد بودن رزومه شما در اون شرکت رو مشخص میکنه.

دومین مورد اینه که شبکه اون کارخونه در چه حدیه؟ یک شبکه کوچک، متوسط و یا اینترپرایز. بالاخره صرف قید عنوان ادمین بودن در رزومه، نمیشه راجع به کیفیت و اهمیت کار نظر داد. منظورم اینه که خیلی مهمه مه شما ادمین چه جایی باشید. کارخونه و شرکت و سازمان و ... هیچ فرقی نمیکنه. مهم اینه که ساختار شبکه اونجا در چه حدیه.

سومین مورد که در جایگاه خود اهمیت داره، نام و رسم اون جاییه که میخوای توش کار کنی. بعضی نام ها واسه خودشون برند هستند و به همین که در رزومه شما به چشم بخورند، وزن به رزومه میدن. مثلا در رزومه شما قید میشه که سابقه کار در وزارت ارتباطات یا وزارت دفاع، همراه اول و ... رو دارید. هرچند که در این شرکت هایی که گفتم شما یک پشتیبان ساده هم باشید، ولی قرارگیری این نام ها در رزومه شما تاثیر خودشون رو دارند.

در آخر هم قبل از این که محل کارتو تغییر بدی، خوب تصمیم بگیر که ایا پیشرفت و ترقی کاری برات مهمه ولو اینکه در محیط دلخواهت نباشی یا اینکه آرامش و ثبات کاری بیشتر برات مهمه ولو اینکه پیشرفت کاری کمی داشته باشی.

"من" ی وجود ندارد؛ دنیا با "ما" ساخته می‌شود.
حامد قدیری

پیشرفت کاری برام خیلی مهمه

شبکه کارخانه کوچیکه و تمام یوزر ها فقط اپراتور کامپیوتر هستن ولی توی اون شرکت بدین صورت نبود!

توی کارخانه فرصت زیادی برای مطالعه دارم ولی شبکه کوچک و نبود دیوایس های مربوطه!!!

ولی توی شرکت فرصت خیلی کم برای مطالعه یا اصلا نداشتم!!!

برای بدست آوردن چیز هایی که تا حالا نداشته ایم باید تبدیل به افرادی بشیم که تا حالا نبوده ایم
احسان امجدی

حامد جان در زمینه شبکه آدم در هر برهه زمانی ممکنه در یک فاز مختلف باشه.... منظورم اینه که ممکنه شما الان در مرحله از علم شبکه باشی که تئوری و علم بخشی از شبکه رو یاد گرفتی و نیاز به کسب تجربه و کار با دیوایس های مختلف داری.. در اینصورت برای شما مناسب تره که در شرکت فعلی کار کنی.

ممکنه که در مرحله ای باشی که علم و یک بخش از شبکه رو یاد گرفتی و تجربه مربوط به اون هم کسب کردی و نیاز میبینی که در گرایش های دیگه شبکه ورود و کسب علم کنی. مثلا مایکروسافت رو خوندی، چند سال هم به عنوان تجربه، ادمین بودی ولی الان میبینی که دیگه صرف ادمین بودن چیزی به علم و تجربه ات اضافه نمیکنه و نیاز میبینی که مثلا در بحث مجازی سازی هم ورود پیدا کنی. به همین علت باید زمانی رو کنار بذاری تا خودت رو از لحاظ تئوری بسازی. در این صورت محیط کار جدید اگرچه خیلی بزرگ نیست و کم دردسره ولی فرصت پیشرفت و کسب علم جدید رو بهت میده.

حامد قدیری

دوره ccna و mcsa رو پارسال گذروندم و در یک سال توی همین شرکت کار کردم با vsphere ، سرورهای HP ، مانیتورینگ شبکه solarwins، و مباحث ماکروسافتی(اکسچنج،دامین و...) و سیسکو(برقرای ارتباط با شعب مختلف) رو راه اندازی کردم رفع مشکلات لینک سرور و ماکروسافتی مریوط به کلاینت ها انجام دادم و ...

شاید تنها چیزی که باعث شده به کار در کارخانه فکر کنم مباحث وایرلس باشه که کار نکردم

الان در این وضعیت قرار دارم، واقعا تغییر محل کار سخته!؟!!؟

برای بدست آوردن چیز هایی که تا حالا نداشته ایم باید تبدیل به افرادی بشیم که تا حالا نبوده ایم
احسان امجدی

اوکی.. اگه به نظرت کارخونه فیلدی داره که میتونی در اون پیشرفت کنی، مثل همین شبکه های وایرلس، به نظرم جا داره که روش فکر کنی.. البته باید دید که سطح شبکه وایرلس در چه حدیه

حامد قدیری

حدود 6 تا آنتن وایرلس برای برقراری ارتباط داخلی کارخانه وجود داره، این تعداد خوبه؟

احسان امجدی

آره خوبه. به نظرم میتونی تجربه خوبی برات در زمینه وایرلس باشه.

همایون ب

دوست عزیز که میخوای وایرلس کار بشی با بالا رفتن از دکل وایرلس 50 متری مشکلی نداره؟

مهمه رادیو های وایرلس رو پشت بوم نصب نشدن که کار باهاش راحت باشه.تو زمستون یا وسط ظهر میتونی از دکل بالا بری؟

اگر وایرلس داخلی باشه این داستان هارو نداره اگر وایرلس بیرونی باشه در 90 درصد اوقات باید خودتون برید بالای دکل.

اگر صرف آموزش هست خودتون بدون تجهیزات هم میتونید بخونید

علی زوار

با سلام

آقای قدیری محیط کار در یک شرکت IT از محیط کار کارخانه همیشه بهتر است (مگر استثنایی وجود داشته باشد)واما از لحاظ روابط اجتماعی شما برای پیشرفت تا مقاطع بالاتر باید تعامل با دیگران را هم تمرین کنی تنها تخصص کافی نیست در انتخاب محل کار جدید دقت زیادی داشته باشید مخصوصا دیدگاههایی که دوستان ارائه دادند مد نظر بگیرید.

موفق باشید.

اللهم صل علی محمد وآل محمد
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره تابستانه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....