محبوبه مرزبان

شروع به کار در پست مهندس شبکه

سلام دوستان

من مهندسی کامپیوتر خوندم

دوره ی MCITP رو گذروندم

و در طول دوره MCSE 2012 و CCNA را کار کردم.

من واسه چن جا رزومه دادم و میخام شروع به کار کنم

میخاستم ببینم آمادگیشو دارم که سمت مهندس شبکه رو بگیرم؟؟؟

البته همچنان به یادگیری یه سری نکات و مطالبم ادامه میدم...

ممنون میشم راهنماییم کنید اگر لازمه دوره ی دیگه ای برای آمادگی بیشتر بگذرونم

ولی بیشتر دوس دارم خودم بخونم تا دوره برم (خودآموزیم خوبه)...

#آموزش_مبانی_شبکه #شبکه_را_از_کجا_شروع_کنم؟ #دوره_های_شبکه
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
رضا احسانی

سلام بهتون پیشنهاد میکنم مجازی سازی هم یاد بگیرید.

الإمامُ عليٌّ عليه السلام : قالَ رَجُلٌ : يا رَسولَ اللّه ِ ، ما يَنفي عَنّي حُجَّةَ الجَهلِ ؟ قالَ : العِلمُ ، قالَ : فَما يَنفي عَنّي حُجَّةَ العِلمِ ؟ قالَ : العَمَلُ . حديث امام على عليه السلام : مردى گفت: اى رسول خدا! چه چيز حجّت نادانى را از من دور مى سازد؟ فرمود: دانش . گفت: چه چيز حجّت دانش را از من برمى دارد؟ فرمود: عمل.

دوره رفتن مهم نیست که مهم توانایی و خلاقیت شما در این مورد هست که آیا شما توانایی و قدرت تصمیم گیری در لحظه رو دارید ؟؟ که اینم با داشتن دانش بالا و علم کافی می باشد

ما هنوز این رو درک نکردیم که دوره ای که میخونیم چی هست و چه سرفصل های رو داره ؟؟ شمایی که میگی mcse آیا mcsa رو کاملا بلدی ؟؟

روز مـن نیــز فـــرا خواهـد رسـید ...
همایون ب

تخصص شما بستگی به جایی داره که میخوادی برید کار کنید.یه جا ممکنه برید که فقط از شما سیسکو بخواد جای دیگه فقط ماکروسافت.

ولی چون شما دارید دنبال کار میگردید سیسکو و ماکروسافت و مجازی سازی بدونید کارتون راحت تر میشه

احسان امجدی

ITPro ای عزیز، از لحاظ تئوری، شما با گذروندن این دوره ها آمادگی احراز پست ادمینی شبکه رو دارید. البته یک شبکه کوچک و محدود. ولی از لحاظ عملی و تجربی همونطور که خودتون میدونید برای یک ادمین خوب بودن، علاوه بر تئوری، تجربه هم شرط لازمه که با گذشت زمان و کار مرتبط ایجاد میشه. منظورم اینه که با توجه به این که در این مرحله از شبکه، شما تجربه کافی برای ادمین شدن رو هنوز کسب نکردید، شروع به کار در پست ادمینی شبکه حتی اگه کوچک و محدود هم باشه ممکنه براتون ریسک داشته باشه. ریسک این که نتونید از عهده امور بر بیاید یا خدای نکرده باعث ضرر و زیان به شرکت بشید و باعث بشه با یک خاطره و رزومه بد اون شرکت رو ترک کنید.

پیشنهاد من اینه که اگ مایلید یک ادمین خوب بشید و این ریسک رو که گفتم، به حداقل برسونید، از سمت پشتیبان شبکه (help desk) شروع به کار و بطور عملی زیر نظر یک ادمین با تجربه، تجربه های کار رو لمس کنید .

بعد از اون هر وقت که خودتون حس کردید به اون تجربه حداقلی برای اداره یک شبکه رسیدید، میتونید در پست ادمینی شبکه هم کارتون رو ادامه بدید.

همونطور که دوستمون هم در بالا گفتند، اگه بتونید در کنار این مراحل، مجازی سازی هم یاد بگیرید که عالی میشه... چون تقریبا میشه گفت که اداره یک شبکه در حال حاضر با بحث مجازی سازی تلفیق شده و تقریبا هرجایی که شما بخواید کار کنید، ردپایی از مجازی سازی هم توش میبینید.

مانا باشید.

"من" ی وجود ندارد؛ دنیا با "ما" ساخته می‌شود.
علی زوار

با سلام

طرح این سوال خیلی خوب است و امیدوارم طرح این سوالات باعث راه اندازی بخش کاریابی سایت ITPRO شود و اما با احترام به جوابهای ارسالی دوستان عزیز هر کجا شما بخواهید مشغول به کار شوید اولین مرحله پر کردن رزومه(یک رزومه خوب و مرتب و گویا) است و مرحله بعدی مصاحبه در هر دو این مراحل ذکر مدرک و ارایه مدرک الزامی است (پس در این مرحله مدرک امتیاز محسوب می شود)و به نظر من تا زمانی که کار پیدا نکردید به مطا لعه و اخذ مدرک ادامه دهید در نبود تجربه اینها امتیاز خوبی هستند برای پی بردن به اینکه در چه گرایشی مطالعه کنید رجوع به آگهی های استخدامی راهکار خوبی است.

موفق باشید.

اللهم صل علی محمد وآل محمد

ممنون از همه ی دوستان بابت راهنمایشون ...

دوره mcsa از نظر level از دوره mcse پایین تر هستش و درباره ی سرفصل ها قبل از شروع دوره هم تحقیق زیادی کردم و هم از چند نفر که کارشون این هست سوال پرسیدم...

من حدود 2 ماه تو یه شرکت کارآموز بودم ولی اون موقع در حال آموزش بودم، ولی سر چندتا پروژه رفتم و از نزدیک دیدم مراحل کارو

مثلا شبکه کردن دو تا دفتر تو 2 نقطه شهر، ولی فقط میخام این اعتماد به نفسو داشته باشم که از 0 تا 100 کارو خودم انجام بدم

مثلا برای شبکه کردن سیستم های یه سازمان چن بار تو ذهنم سناریوشو مرور کردم و فک میکنم از پسش بر میام با چیزایی که یاد گرفتم

ولی به قول یکی از دوستان زیر نظر یه ادمین شبکه ی حرفه ای کارکردن خیلی بهتره و قبول دارم

مشکل اینه که یه شرکت نمیاد دو تا نیرو واسه بخش IT بگیره...

همایون ب

شبکه داریم تا شبکه یه شبکه هست فقط 5 تا ادمین داره با 51 تا helpdesk

یهش شبکه هست کلا با دو تا ادمین داره مدیریت میشه.بعد از اینکه یه مقدار به مفاهیم مسلط شدید دیگه نیاز نیست برید زیر دست کسی کار کنید با مطالعه و تلاش خودتونم میتونید تنهایی همه کارهارو بکنید

فرهاد خانلری

دنیای تئوری با دنیای عملی خیلی متفاوته و تا زمانی که درگیر کار نشید نمیتونید بگید میتونید از پسش بربیایید یا خیر

به هر حال این یه جریانه و باید خودتونو بندازید وسط این جریان و خودتونو بالا بکشید .

خداوند برکتے عظیم به نام "زندگے" به تو بخشیده است . تو چه چیزے به او تقدیم می کنے ؟ هر روز چیــزے هر چند کوچک به او تقدیم کن ، مقداری عشق به مخلوقاتش . . .
Network BND

سلام داداش . با گذراندن دوره نمیشه به خودمون اعتماد به نفس بالایی بدیم که میتونیم فرضا ادمین بشیم ... مهم خود خود خودتی که بدونی تا کجا پیش رفتی و چه چیزایی میتونی انجام بدی .. من خودم بخاطر علاقه شدیدی که دارم خودم صبح تا شب توی اتاق میشنیم مطالعه و تحقیق میکنم و یه جوری ccna کامل و نصف ccnp حالیمه اما باز هرچی مطالعه میکنم کمه و باز احساس مکینم ضعف دارم و تا وارد بازار کار نشیم هیچ و شخصا بخاطر ازیادمه نره مطالب مجبورم هر روز مطالعه کنم و بهترین منابع برا تحقیق و مطالعه در زمینه سیسکو مطالب و منابع خارجی و معتبر.

Reply from 0.0.0.0 bytes:0 time<0ms TTL:000
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره تابستانه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....