mimery

درخواست مشاوره در خصوص انتخاب رشته تخصصی فناوری اطلاعات

سلام من هر جا روگشتم و هر جا وقت گذاشتم نتونستم پاسخ سوال خودمو بگیرم با توجه به اینکه سالها از وبسایت شما فایده های بسیاری رو بردم اگه شما میتونین کمک کنید: من تازه لیسانس سخت افزار کامپیوتر و گرفتم و فوق دیپلمم الکترونیکه و سربازیمم رفتم و یک ساله مشغول به کارم و کارم زیاد به کامپیوتر ربطی نداره.من توی دوران کارشناسی ناپیوسته معدا بالای 19 داشتم و توی اون دوران تنها چیزی که یاد گرفتم کار با میکروکنترلرهای AVR بود و پروژه ام رو هم با میکرو انجام دادم.

دوست دارم در کنار شغلم مهارت و تخصصی رو یاد بگیرم و دوست دارم از همه چی سر در بیارم یه روز SQL یه روز طراحی سایت یه روز شبکه یه روز لینوکس و ... و همه رو هم دست و پاشکسته می رفتم سراغش ولی میدونم اینطوری فایده ای نداره و باید یه کاری رو با هدف دنبال کنیو برای همینم چند ماهی هست که رفتم سراغ شبکه و دوره های MCSE 2012 رو می گذرونم . به نظر شما من دنبال چی برم بهتره برم همون میکروکنترلر رو تخصصی یاد بگیرم یا مهارت دیگه ای رو ؟

#یادگیری_تخصصی_شبکه #بازار_کار_شبکه #پیدا_کردن_راه_درست_در_رشته_it #پیدا_کردن_مسیر_در_رشته_فناوری_اطلاعات #بازار_کار_sql_سرور #بازار_کار_برنامه_نویسی_و_شبکه #بازار_کار_ویندوز_بهتر_است_یا_لینوکس
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
احسان امجدی

وارد شدن به بحث شبکه های کامپیوتری خوبه ولی اگه میخوای به اون حد خوبش برسی، حداقل 5 سال از شما زمان میگیره.

چرا توی همون تخصص خودتون ادامه نمیدید؟ اینطوری با صرف تلاش و زمان کمتری میتونید به سطوح بالای اون برسید.

به نظر من بیشتر از این که مهم باشه آدم چه تخصصی داره، مهم اینه که بتونه در اون چیزی که بلده، همه چی تموم باشه یا حداقل سعیشو بکنه.

اگر هنوز علاقه خاصی از شبکه در شما وجود نداره و یا پای علل و عوامل دیگه ای جز این چیزی که فرمودید، در میون نیست، پیشنهاد میکنم در همون تخصص خودتون ادامه بدید.

"من" ی وجود ندارد؛ دنیا با "ما" ساخته می‌شود.
mimery

من توی این یه سالی که شاغلم چند تا پست دارم که همش نصف و نیمه است که همشو اگه سر جمع کنی شاید یک پست بشه یکی از اون چندتا پشتیبان شبکه شرکت است که زیر نظر یک شرکت بزرگتر شبکه اداره میشه و من هم بعنوان رابط با اونا مشغول بکار هستم و چیزایی خوبی از شبکه ازشون یاد گرفتم.برا همون دارم دوره شبکه رو میگذرونم

احسان امجدی

اگه واقعا به شبکه علاقه مند شدی و تصمیمتو برای ورود به این رشته گرفتی، پیشنهاد میکنم گرایشی از شبکه رو فعلا ادامه بده که با کارت همخونی داره. اینطوری سریعتر میتونی رشد کنی و بقول معروف تخصص رو در کنار تجربه با هم داشته باشی. با توجه به چیزی که فرمودید، فکر میکنم همین دوره های مایکروسافت که شرکت کردید، عالیه.

"من" ی وجود ندارد؛ دنیا با "ما" ساخته می‌شود.
ALI Jamshidi

سلام و درود

با نظر دوستمون کاملا موافقم ادم اینکه تو یه حوضه خاص فوکوس کنید تا expert بشید تو اون زمینه و اگر میخواهید تو چند تا زمینه متخصص باشید چیزی نیس که بشه تو یه مدت زمان محدود یاد گرفت هر کدوم از این چیزایی که شما گفتید خودش یه دنیاست به نظر من هم با یه حوضه که علاقه بیشتری داری کار رو شروع کن و به مرور توسعه اش بده و به صورت self study تو بقیه هم مهارت کسب کن الان همین sql انقدر پیچیدگی داره که به نظرم شما چون واردش نشدی زیاد نمیدونی ولی واسه هر کدوم از این مهارت ها خیلی فشرده بخوای بخونی 2 تا 3 سال وقت باید بزاری...

از یه حوضه خاص شروع کن حل نکن همه چیون هم زمان نمیتونی یاد بگری اونجوری 10 سال دیگه میبینی تو هیچ زمینه ای حرفی واسه گفتن نداری مثل مکانیکی که یه ذره برق بلده یه زره جلوبندی همینجوری یه ذزه یه ذره توشون مهارت داره اون موقع نه میتونه ایراد برقی خودرو رو برطرف کنه نه ایراد فنی و موتوری...

منابع خوب هم تو هر زمینه ای خواستی بگو من چند تای میشناسم تا معرفی کنم ولی سعی کن خودتو به منابع اصلی وصل کنی...

بیشتر از این توضیح نمیدم خیلی طولانی میشه سوال خاصی بود در خدمتم

در پناه حق

Play or Get Played
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره تابستانه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....