احمد جهلولی

تفاوت بین Tombstone Reanimation و Reanimate a Recycled Object در چیست؟

--قبل از ایجاد این پست خواستم مقاله کوتاه در حد سوادی که داشتم در مورد تفاوت Tombstone Reanimation و Reanimate a Recycled Object ایجاد کنم ولی این پست را ایجاد کردم تا همه شرکت کنند و اموخته های خود را روی هم گذاشته تا این دو مورد را بصورت کامل و صحیح یاد بگیریم.

خواهشا وقتی چیزی را ارائه می دهید آن را به لینکی معتبر مستند کنید. (از این شنیدم ، جائی خوندم، استادم گفت، قبول نیست).

سوالات :

1. چرخه پاک شدن Object قبل از فعال کردن AD Recycle Bin چگونه می باشد؟
  2. چرخه پاک شدن Object بعد از فعال کردن AD Recycle Bin چگونه می باشد؟
  3. تفاوت این دو در احیا یا Reanimation اشیاء در چیست؟

امیدوارم همه شرکت کنند.
موفق باشید.
#بازیابی_اشیاء_در_اکتیودایرکتوری #نحوه_بازیابی_object_ها_در_ad
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
محمد نصیری
سلام ، ممنون از این بحث جذاب اگر فرصت کنم حتما بیشتر درگیرش میشم ، نمیخام مقاله بنویسم در این خصوص اما بصورت کلی چرخه حذف یک Object قبل از فعال کردن Recycle Bin و بعد از فرآیند Recycle Bin هیچ تفاوتی نداره ، شما به هیچ عنوان ( من لینکی ندیدم که این رو گفته باشه ) نمی تونید Object ای که پارامتر Is Recycled اش TRUE شده رو بازگردانی کنید ( البته این رو من در حوزه Backup میدونم امیدوارم اشتباه نباشه ) ، وقتی شما Object ای رو از اکتیودایرکتوری حذف می کنید ، در واقع فقط یک پارامتر به نام IsDeleted در این Object از حالت False به True تبدیل میشه و این یعنی دیگه در کنسول مدیریتی نگهداری نمیشه ولی در پایگاه داده اکتیودایرکتوری وجود داره و حذف نمیشه و دلیل هم داره که حذف نمیشه .

Object ها بعد از اینکه IsDeleted اشون تیک میخوره توی دیتابیس میمونن تا سایر دامین کنترلرهای مجموعه هم Replication رو انجام بدن و Object مورد نظر رو IsDeleted کنن که ما این فرآیند رو بهش میگیم Garbage Collection و دنبال Object هایی میگرده که Tombstone Lifetime اونها تموم شده ، اما مدت زمانی طول میکشه که این Object از مدار کلا خارج بشه و بصورت فیزیکی از NTDS.DIT حذف بشه ، برای حذف شدن از NTDS.DIT یک پارامتر دیگه هست که بهش میگن IsRecycled این پارامتر اگر True باشه Object شما دیگه قابلیت بازگردانی نخواهد داشت ، فقط ما Object هایی رو بازگردانی می کنیم که IsDeleted اشون در حالت True باشند این فرایند تا زمانی امکانپذیر هست که Tombstone Lifetime تموم نشده باشه که به همین دلیل Tombstone Reanimation بهش میگیم ، دقت کنید این فرآیند از سال 2003 در ویندوز سرور بوده و هنوز هم تغییر نکرده ، به تصویر زیر دقت کنین ، زمانی هست که شما یک Object رو حذف می کنید فرآیند به شکل زیر هست :
وب سایت توسینسو

بعد از فعال کردن AD Recycle BIN در فرآیند ما یک مرحله به شکل زیر اضافه میشه :
وب سایت توسینسو

بعد از اینکه روال عادی حذف انجام شد ، به جای اینکه Object هایی که IsDeleted اشون True هست مستقیما در Garbage Collector برن ، میرن توی این Recycle Bin و باز هم شما تا زمانیکه Tombstone Lifetime اتون اجازه بده میتونید از اینجا Recover کنید، این مواردی بود که من متوجه شدم ، امیدوارم درست بوده باشه ، این هم لینک های مرجع :
http://windowsitpro.com/active-directory/recovering-active-directory-disasters
https://technet.microsoft.com/en-us/magazine/2007.09.tombstones.aspx
وب سایت توسینسو

امیدوارم اگر اشتباهی شده بگید که من هم یاد بگیرم . ITPRO باشید
به همه بگید ... توسینسوی جدید می تونه کمک کنه خیلی مشکلات حل بشه فقط با کمک همدیگه ... شما هم به توسینسو متصل بشید و به دیگران معرفیش کنید ، اتفاقات بزرگی در راهه ...

این پست توسط UNITY در تاریخ شنبه, 4 مهر 1394 حذف شده است.

دلیل: این پست فاقد محتوای فنی است ، تشکر صرفا از روش های استاندارد انجام می شود

احمد جهلولی
عالی بود مهندس نصیری.
در یک گفتگوی تیمی درست و اشتباه گفتن مهم نیست چون در آخر به اون چیزی می خواهیم می رسیم ولی مهم کار تیمیه.
نمی دونم این نکته ای که می خوام بهش اشاره کنم بدیهی هست یا نه!!! ولی میگم شاید شما از Recycle bin چیزی دیگری برداشت کرده اید.
Active Directory Recycle bin قابلیت جدیدی میباشد که از windows Server 2008 به بعد ارائه شده.

https://technet.microsoft.com/en-us/library/dd392261(v=ws.10).aspx

در ضمن علت استفاده از Tombstone Reanimation از Windows server 2003 تا الان وجود بعضی از Third-Party های می باشد که برای Recover کردن اشیاء اکتیو دایرکتوری از این قابلیت استفاده می کنند.

سعی می کنم امشب یک نتیجه بندی کامل از این بحث را ارائه بدم. امیدوارم در این فرجه کم بقیه هم شرکت کنند.
در جستجوی کار.
محمد نصیری
مکانیزم AD Recycle Bin از 2008 نسخه R2 اضافه شد ، همونطور که گفتم یه لایه اضافه کرد به این فرآیند اما همچنان Lifetime وجود داره برای Object ها ، خوب ابزارها Tombstone Object رو برمیگردونن ، Recycle Bin از قسمتی که خودش ایجاد می کنه ، من یادم هست ابزاری داشتم که در ویندوز سرور 2003 هم بازیابی رو انجام می داد قطعا از قسمت Tombstone Object اینکار رو انجام می داد ، به هر حال Reanimate کردن چه در Recyceld و چه در Garbage هر دو دارای یک Deadline هست که باید رعایت بشه ، در غیر اینصورت وقتی این قسمت ها Physical Removal انجام بشه دیگه قابل بازیابی نیستند.
به همه بگید ... توسینسوی جدید می تونه کمک کنه خیلی مشکلات حل بشه فقط با کمک همدیگه ... شما هم به توسینسو متصل بشید و به دیگران معرفیش کنید ، اتفاقات بزرگی در راهه ...
احمد جهلولی
نتیجه گیری
در جستجوی کار.
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره بهاره می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....