amozesh

راهنمایی در خصوص بدست آوردن تجربه و ورود به بازار کار IT در ایران

سلام بر اساتید گرامی ، کاملا صادقانه میخواهم مطلبی ررو بیان کنم و امیدوارم بتونم از راهنمایی شما بزرگواران استفاده کنم ، من مدرک کارشناسی it تاره گرفتم اما متاسفانه نه تو دانشگاه چیزی یاد دادن نه خودم بنا به مشکلات فاجعه باری که داشتم تونسم برم دنبالش با استفاده از سایت های مختلف و کتاب یه چیزایی خوندم اما چون شرایط انجام اونا رو به شکل کاری و تجربی ندارم و انقدر دنیای وسیعی که خیلی زود فراموشم میشه و اینکه اصلا دوست ندارم جزو تحصیلکرده های بی سواد باشم .خواهش میکنم راهنماییم کنید تا حداقل چیزهای ضروری که یک ای تی من باید بلد باشه رو بدونم ، چی بخونم ؟ تجربه از کجا کسب کنم تا تو محیط کاری واقعی کم نیارم نزنم ، چه چیزهای ضروری که اول یاد بگیرم از اونجا شروع کنم مدرک network + دارم ، سپاسگذارم ، شاد و سربلند باشید

#یادگیری_تخصصی_شبکه #بازار_کار_شبکه #بازار_کار_شیرپوینت #کارآموزی_در_محیط_های_شبکه #بازار_کار_برنامه_نویسی_و_شبکه #شبکه_را_از_کجا_شروع_کنم؟ #شبکه_رو_از_کجا_شروع_کنم_؟ #شروع_یادگیری_شبکه #بازار_کار_ویندوز_بهتر_است_یا_لینوکس
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
فرهاد خانلری

تمام دغدغه ها و جواب هاتون رو میتونید در لینک های زیر که قبلاً در انجمن مطرح شده دنبال کنید.

خداوند برکتے عظیم به نام "زندگے" به تو بخشیده است . تو چه چیزے به او تقدیم می کنے ؟ هر روز چیــزے هر چند کوچک به او تقدیم کن ، مقداری عشق به مخلوقاتش . . .
همایون ب

بعد نتورک + بهتره که دوره CCNAو MCITP بگذرونید تا به مباحث شبکه مسلط بشید بعد میتونید وارد بازار کار بشید و کم کم با بقیه تکنولوژی ها اشنا بشید

مجتبی کریمی

اگر زبان انگلیسی تون خوب هست نیازی نیست حتما کلی پول به دوره ها بدید البته دوره رفتن خیلی خوبه و اگه استاد خوب باشه تجربیاتش رو در اختیار می ذاره که خیلی خیلی با ارزشه. دوره MCSE یا CCNA رو برید ترجیحا MCSE و بعد که رفتید خودتون راهتون رو پیدا می کنید.

می تونید برای یادگیری از فیلم های اموزشی موسسات CBT Nuggets و TrainSignal استفاده کنید که متاسفانه یا خوش بختانه به صورت رایگان در سایت های دانلود هست. من ازشون استفاده کردم و بسیار هم راضی هستم.

احمد نظری

پیشنهاد ما با توجه به بازار کار و مشاوره هایی که با شاغلین شبکه و اساتید این حوزه داشته ایم گذراندن حداقل دو الی سه دوره است. اولین دوره Network+ می باشدکه مربوط به مبانی و مباحث پایه شبکه می باشد و اصطلاحا دروزاره ورود به دنیای شبکه می باشد

دوره های شبکه را در یک دسته بندی کلی می توان به سه گروه تقسیم کرد

شبکه های مایکرو سافت

شبکه های سیسکو

شبکه های میکروتیک

پیشنهاد ما شروع از دوره های مایکروسافت MCSA2012 می باشدکه مربوط به مباحث و سرویس های ویندوزی و مدیریت کاربران می باشد، چون این دوره به لحاظ محتوا به نسبت دوره های دیگر شرکت های سیسکو و میکروتک مباحث سبک تر و قابل فهم تر و کاربر پسند تر و محیطی کاملا آشنا برای کلیه افراد رو در بر دارد.

بعد از گذارندن این دوره گذراندن دوره های شبکه سیسکو CCNA که بیشتر مربوط به زیر ساخت های شبکه می باشد. آشنایی با تجهیزات مانند سویچ ها ، روتر ها و فایروال و انواع سری های آنها ، پیکربندی این تجهیزات و آشنایی و استفاده از انواع پروتکل های مسیریابی در شبکه ها از مباحث مهم این دوره می باشد.

و یا گذارندن دوره ابتدایی شبکه های میکروتیکMTCNA که آشنایی با تجهیزات این کمپانی مانند روتر برد ها و انواع مدل ها و ماژول های آنها ، پیاده سازی سرویس اولیه شبکه ، مدیریت پهنای باند و کیفیت سرویس ، فایروالینگ ، سرویس های وایرلس و مسیریابی از مباحث مهم این دوره می باشد.

با توجه به ارزان بودن و ویژگی های بسیار زیادی که تجهیزات کمپانی میکروتیک داره و محیط کاری آسان و گرافیکی آن امروزه در اکثر سازمان های با اندازه کوچک تا متوسط به جای استفاده از تجهیزات گرانقیمت سیسکو ترجیح را بر استفاده از تجهیزات کمپانی میکروتیک می دهند .با توجه به موارد ذکر شده و کوتاه مدت بودن دوره های میکروتیک ، این حوزه از شبکه می تواند بازار کار مناسبی را داخل و خارج از کشور به خود اختصاص دهد.

با توجه به اینکه شما دوره های ابتدایی مایکروسافت – سیسکو و یا میکروتیک را گذرانده اید قدرت تصمیم گیری بهتری را برای ادامه راه و Expert شدن در یکی از شاخه های شبکه پیدا کرده ایدکه این انتخاب به شاخص های گوناگونی بستگی داره از جمله نیاز سازمانها - وجود بازار کار بهتردر هر بخش- نوع در آمد حاصله از هرحوزه شبکه – علاقه شخصی شما- میزان پیشرفت و توسعه آنها- آینده این تکنولوژیها و...

در پایان خاطر نشان می کنم که اخذ مدارک تخصصی حتی بین المللی آنها تنها بخشی از راه موفقیت است و بدون داشتن دانش ، تخصص و تجربه کافی این مدارک کمک شایانی به شما برای کسب سهمی از بازار کار شبکه نخواهد کرد.

شروع از ساده ترین کارهای شبکه ،همکاری در اجرای پروژه ها ، استفاده از تجارب اساتید بزرگ ، آموختن دانش علمی و عملی درکنار افراد متخصص و ماهر ، تمرین و تمرین زیاد و متوالی ، مطالعه و به روز بودن در حوزه شبکه از مواردی هست که در کنار داشتن مدارک تخصصی و ساختن یک رزومه پر بار می تواند از شما یک متخصص تمام عیار ساخته که شانس پیدا کردن یک کار خوب با درآمد عالی را برای شما چندین برابر خواهد کرد.

برای تغییر جهان ابتدا باید خود مان را تغییر دهیم.
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره تابستانه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....