مجیدشون

مشاوره در مورد اتخاب تخصص شبکه

سلام بر همه
از دوستان با تجربه میخواهم که مشاوره ای در مورد انتخاب تخصص در شبکه بگیرم و میخواهم که تجربیاتش رو بنویسند . من مدتی هست که توی زمینه شبکه مشغول شدم و در مورد تخصص های مایکروسافت و سیسکو و امنیت و مجازی سازی و میکروتیک وسخت افزار و ... هر کدام چیزهایی میدونم و حالا میخوام یکیشون رو به طور جدی ادامه بدم اما در مورد هیچ کدام مطمئن نیستم .
#یادگیری_تخصصی_شبکه #مشاوره #انتخاب
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
Mehdi Malmir
با سلام
دوست عزیز همه ی این تخصص ها خوب و درامد زا هستند.اما انتخاب شما به فاکتورهای زیادی بستگی داره.
مثلا شرکتی که مشغول به کار هستید تو کدوم زمینه فعالیت داره یا بیشتر سیستم هاش از کدوم نوعه.
خود من اولین جایی که مشغول به کار شدم سرور های سخت افزاری اچ پی و نرم افزاری مایکروسافت را داشتن و مجازی سازی وی ام ویر، خوب اول رفتم در مورد این ها اموزش دیدم که بتونم به کارم ادامه بدم و بعد به دنبال تخصص های دیگه رفتم.
باید اول هدفت را مشخص کنی.
موفق باسید.
خداوند به هر پرنده‌ای دانه‌ای می‌دهد، ولی آن را داخل لانه‌اش نمی‌اندازد
همایون ب
سیسکو و مجازی سازی Vmware و میکزوتیک خوبه
براساس گفته خودتون با زمینه های مختلف آشنایی دارید و با توجه به آشنایتون ، خودتون می تونید به راحتی مسیرتون را انتخاب کنید و برای اینکار به دو چیز نیاز دارید :
  • علاقه
  • ابزار
در رابطه با مورد اول از بین زمینه های مختلف ببینید که به کدوم زمینه علاقه بیشتری دارید و از اون کار لذت می برید
مورد دوم : برای اینکه بتونید موفق باشید باید ابزارشو داشته باشید مثل سیسکو رو میشه با نرم افزار هایی مثل GNS3 و Packet tracer کار کرد اما کار کردن با تجهیزات واقعی یک چیز دیگست
برای همین ببینید که در اطرافتون و محل کارتون بیشتر چه ابزاری وجود داره
کانال اختصاصی من در تلگرام https://telegram.me/ghanbarinetwork
Yaghoobhashemi
سلام.شما باید همه زمینه ها رو کار کنید. و یاد بگیرید. سخت نیستند . و حداقل بعد از پنج سال بعنوان senior network administrator مطرح میشوید
هیچ کس را پیدا نمی کنید که توی همه زمینه ها واقعا متخصص باشه هرکس که دوتا سرویس راه اندازی بکنه را به عنوان متخصص در نظر نگیرد
خیلی خوبه که با زمینه های مختلف آشنایی داشته باشید اما در حد آشنا و یک زمینه را برای خودتون در نظر بگیرد و به صورت عمیق و تخصصی به اون بپردازید. 80 درصد از وقت و توانتون رو صرف یک زمینه و 20 درصد باقی مونده رو صرف باقی شاخه ها کنید
که این 20 درصد هم به خاطر شرایط کاری توی ایران هست وگرته باید صددرصد توان توی یک زمینه صرف بشه
کانال اختصاصی من در تلگرام https://telegram.me/ghanbarinetwork
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره بهاره می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....