setareh9821

درخواست از مدیران محترم شبکه

با سلام ابتدا تشکر می کنم از کسانی که این سایت مفید را ساختند از مدیران محترم شبکه تقاضا دارم معمولا کاربردی ترین فعالیت وبیشترین وظایفی که به عنوان مدیر شبکه در سازمانشان انجام می دهند به طور مختصر بدون توضیحات کلی بیان کنند تا دانش آموختگان بدانند بیشتر روی چه مباحثی از شبکه تمرکز کنند ؟ مثلا در دوره مایکروسافت راه اندازی سرور <ltr>
wsus
<ltr> خیلی صحبت شده ولی بعید میدونم با توجه به اینکه کامپیوترهای اکثر سازمان ها از ویندوز غیر ارجینال استفاده می کنند چندان کاربردی داشته باشد لطفا مدیران شبکه بیشتر از موارد کاربردی تر مباحث شبکه مایکروسافت که در سازمان خودشون کار می کند نام ببرند و یک گزارش از وظایف و فعالیت روزانه محیط کاریشون بیان کنند با سپاس
#مدیر_شبکه #سازمان #وظایف
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
barbyboy
منم خیلی دوست دارم یکی یه لیست از کارایی که یه کارشناس آی تی باید انجام بده بزاره
mo2015r@yahoo.com
این سوال شما به نظر من جواب دقیقی نمیتونه داشته باشه، این موضوع برمیگرده به شرایط محیط کاری و تجاربی که هر شخصی در شرایط مختص خودش کسب کرده، هیچ نسخه کلی نمیتونیم ارائه بدیم که بگیم هرکس رو این موارد تخصص داشته باشه لزوماً یه کارشناس موفق خواهد بود.

مجموع سواد تئوریکال + تجربه و سواد انجام کار عملیاتی + فعال بودن در بروزرسانی اطلاعات و فعال بودن در بخش r&d میتونه مجموعاً از یه فرد در این حوزه کاری یه کارشناس موفق بسازه،

به شخصه نظرم اینه که این فاکتورها مهم میتونند باشند.

یه چیزی که خیلی مهمه در نهایت شخصی که در این حوزه مشغول فعالیت هست پس از طی این مراحل، کسب سواد تئوری و تجربه و در کنارش تحقیق و مطالعه همیشگی، شخص باید به جایی برسه که در Troubleshooting بسیار قوی ظاهر شه،

یعنی کسی مطالعه داشته باشه، دوره بگذرونه، کتاب بخونه، کار کنه و تجربه کسب کنه، تحقیق و بررسی مدام داشته باشه، اما در آخر اینا منجر به این نشه که در Troubleshooting بتونه قدرتمند ظاهر شه به نظرم راه رو درست نرفته.

این نظر شخصی من نبود، لزوماً نظر درست و صحیحی میتونه نباشه اما نظر بنده است.

با آرزوی موفقیت برای همه همکاران عزیز
www.jamshidi.me
setareh9821
منظورم کسانی که مدیر شبکه هستند یه گزارش از فعالیت روزانه وظایف خودشون ارایه بدن مثلا هر روز که سر کار میرن چه کارهایی بیشتر انجام میدن؟ چه تعداد کلاینت و سرور دارند ؟ با کدوم سرویس های ویندوز سرور بیشتر سر و کار دارند و مدیریت می کنند؟ جواب دقیق مشترکی نمی خوام چون فعالیت هر مدیری با مدیر دیگه متفاوته من می خواستم با جمع بندی وظایف مختلف مدیران در سازمان های مختلف که در اینجا بیان می کنند به یک جمع بندی کلی برسم این خیلی برای کسانی که در محیط کاری واقعی نیستند می تونه مفید باشه
من زمینه کاریم بیشتر بحث اجرا پیاده سازی و پشتیبانی هست،

طی تجربیاتی که در این مدت کسب کردم در شبکه های مایکروسافتی مهمترین سرویس ها مربوط به بحث اکانتینگ و سطوح دسترسی و Policy های سرور بوده یعنی این چیزی هست که تو ذهن من نقش بسته به عنوان کاربردی ترین بحث ها هست. سرویس های بعدی در اولویت های بعدی قرار میگیرند که هرکدام در جای خودشون میتونند حائز اهمیت بسیار باشند.

تسلط روی کنسول های مربوط به پلتفرم های مختلف مجازی سازی مثل Citrix و Esxi خیلی حائز اهمیت هست امروز بیشتر سازمان ها دارن از سرورهای مجازی برای کارکردهای مختلف استفاده میکنند و سیاست ها داره میره به سمت سرورهای توزیع یافته

در بحث میکروتیک هم کانفیگ روتربرد و آنتن به یک اندازه کاربرد دارند و مهم هستند، دیوایس های میکروتیک جز یکی از پرکاربردترین ها هستند امروز

این چیزیه که من در اجرا و پشتیبانی تا به امروز بیشتر از بحث های دیگر باهاشون سر و کار داشتم.

www.jamshidi.me
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره بهاره می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....