صادق شعبانی

آینده شغلی در زمینه امنیت شبکه و لینوکس

سلام ، مدتهاست که دارم این سوال رو از خودم می پرسم و بهتر دیدم که با دوستان خوب اینجا مطرح کنم تا به جواب برسم.سوالی که دارم اینه که اگر من در دوره های امنیت شبکه ( CEH & ECSA & CHFI ) و امنیت لینوکس ( LPIC 300 & LPIC303 ) شرکت کنم ، با توجه به بازار کار امروز ، آینده شغلیم چجور میشه؟ راستش الان من مایکروسافت در حد MCITP و سیسکو CCNA رو یادگرفتم و خیلی نمیخوام تو این 2 تا عمیق بشم و دوست دارم سراغ امنیت شبکه برم. ممنونم میشم اگه راهنمائیم کنید که چطور میتونم موفق تر باشم؟
#چگونه_یک_کارشناس_امنیت_شبکه_بشویم #آینده_شغلی_کار_امنیت_شبکه #تخصص_های_یک_کارشناس_امنیت_اطلاعات #آینده_شغلی_دوره_های_شبکه #تخصص_های_مورد_نیاز_مدیر_شبکه #اهمیت_مدارک_بین_المللی_شبکه_در_کاریابی #آینده_شغلی_کارشناس_لینوکس
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
به نظرم اول از همه باید کاری که می خواین انجام بدید به اون علاقه داشته باشید تا بتونید توی اون زمینه موفق بشید ، نمیدونم که توی بحث امنیت چقدر کار کردید و مطالعه داشتید اما اول پیشنهاد می کنم دوره Security+ را بگذردنید بعد برید سراغ سایر مباحث ، توی بحث امنیت دو تا شاخه هست یکی مباحثی مثل تست نفوذ سرو کار دارید مثل دوره CEH ، حالت دیگه بحث امن کردن شبکه و کار کردن با تجهیزات امنیتی هست که می تونیم شاخه Security سیسکو را نام ببریم ، اما در کل توی هر زمینه که می خواین کار کنید با علاقه براش وقت بزارید و به صورت عمیق وارد اون بحث بشید و مطمئن باشید که توی تون زمینه موفق خواهید شد

کانال اختصاصی من در تلگرام https://telegram.me/ghanbarinetwork
zheperg
دوست عزیز فقط به علاقه خودت بستگی داره
تو هر زمینه اگه علاقه داشتی باشی مطمئن باش پیشرفت میکنی و میتونی برای خودت بازار کار ردیف کنی
کسایی ک واقعا کار بلد هستند براشون کار هست
صادق شعبانی
مرسی از راهنمایی هر دو عزیز ، حقیقتش اینه که تا به الان کمتر و در واقع فرصتی پیش نیومده که سراغ مباحث امنیت شبکه برم و میخواستم که قبل از اون با سیسکو و مایکروسافت شروع کنم و اون رو در قدم بعدیش بزارم.هدف من از امنیت در شبکه بعنوان علاقه مندی ، غیر از خود امنیتش اینه که ایجاد کنم اینه که بتونم با شرکت در دوره هایی مثل chfi ، بتونم تو اون حوزه بخصوص فعالیت کنم ، نمی دونم معادل اون مدرک تو سیسکو یا لینوکس چی میشه. مهندس قنبری عزیز ، دوباره الان 2 تاسوال دیگه برام پیش اومد و اون اینکه دوره +security جدا از دوره هایی مثل cisco security , ceh هست ؟ بعد اینکه یه دوره ای مثل chfi خاص خود مایکروسافته یا اینکه نه ؟میشه تو لینوکس و سیسکو پیاده کردش ؟
همچنانکه برق از مشرق ساطع شده تا به مغرب ظاهر مي شود ظهور « پسرانسان » نيز چنان خواهد شد. متی 27-24
همایون ب
بهتره شما اول سیسکو و ماکروسافت عمیق یاد بگیرید بعد سراغ امنیت برید خیلی راحتتر پیشرفت میکنید.من استاد امنیت دارم سیسکو، لینوکس ،مجازی سازی و کلی چیزه دیگه بلده ولی تخصصش فقط امنیته
صادق شعبانی
مرسی همایون جان ، الان سیسکو رو در حد ccna و مایکروسافت رو هم قصد دارم علاوه برا mcitp ، در حد mcsa ، یاد بگیرم.منظورتون از عمیق تا چه سطحی از سیسکو و مایکروسافته ؟ منظورتون از عمیق در حد ccie و mcse هست ؟
همچنانکه برق از مشرق ساطع شده تا به مغرب ظاهر مي شود ظهور « پسرانسان » نيز چنان خواهد شد. متی 27-24
همایون ب
منظورم اینه مفهوم شبکه لایه 2 و لایه 3 سابنتینگ و روتینگ کاملا مسلط باشی حداقل در حدccna و ماکروسافت هم کار کرده باشی و تجربه راه اندازی چندتا از سرویس هاشو داشته باشی
صادق شعبانی
درسته همایون جان ، حق با شماست.

همونطور که گفتی حداقل در سطح ccna ، الان با توجه به بازار کار نیاز هست که اگر کسی مدرک ccna داره ، اطلاعاتش در اون 2 حوزه ای که گفتی بیشتر از ccna باشه.
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره بهاره می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....