در توسینسو تدریس کنید

و

با دانش خود درآمد کسب کنید

prober

مزیت Join کردن کلاینت ها به دامین بدون استفاده از کاربر دامین

با سلام ، وقت همه دوستان بخیر ، سوالم اینه که اگر کاربران شبکه سیستم هایشان join به دامین باشد ولی از userهای محلی خود استفاده کنند در این شرایط هم می توان یک سری اعمال policy داشت و یا ریپورت سخت افزارهای شبکه را گرفت یا نه؟ یعنی فرض کنیم اصلا userی برای اونها در AD ایجاد نشده باشه ولی سیستم هاشون همگی در قسمت computers در AD اضافه شده باشه. لب کلامم این که آیا به صرف افزودن سیستم ها به Domain ، نفعی از domain برای مدیریت شبکه می بریم یا نه؟

#تبدیل_workgroup_به_domain #تبدیل_ورک_گروپ_به_دامین #مزایای_domain_نسبت_به_workgroup #مزیت_join_کردن_به_دامین #دلایل_تبدیل_workgroup_به_domain #مزایای_تبدیل_ورک_گروپ_به_دامین
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
دانیال سوری

سلام دوست عزیز

این امر بسته به سیاست های سازمان شما داره ... البته که داره یکی از جنبه هاش اینه که میتونید به اونا polici اعمال کنید..

lemont

سلام بر شما

همانطور که دوستمون اشاره کردند این بسته به سیاست‌های شما داره. همچنین Computer Configuration Policy بر روی این سیستم‌ها اعمال خواهند شد.

امام محمد تقی (ع) فرمودند: تواضع و فروتني، زينت بخش علم و دانش است.
shohre596

سلام

بستگی داره هدفتون از جوین کردن چی باشه

prober

مثلا اگه من بخوام ریپورت بگیرم از سخت افزار تمام سیستم های ادارمون کافیه فقط computer ها رو join کنم؟

کسانی که عاشـق کیفیت اند بیشتر از کسانی که متخصص کیفیت اند باعث بهبود کیفیت می شوند. - پروفسور کندو- کتاب Human Motivation
Alika915

با سلام،

منفعت شبکه منبتی بر domain server در استفاده از امکانات اونه. به نظر من که جز دردسر هیچ چیزی براتون نداره. اگه کاربران از user های locally استفاده میکنن پیشنهاد میکنم شبکه تون رو workgroup کنید.

prober

Alika915 گرامی، یعنی به نظر شما اگر به فرض فقط محض نظارت و ریپورت گیری بر سخت افزارهای سازمان بیایم و کامپیوترها رو join به دامین کنیم ، نمی ارزه. یعنی شما میگین من پاشم برم پای تک تک سیستم ها هر چند ماه یک بار اطلاعات سخت افزار ها رو جمع کنم ولی رنج domain نکشم. یعنی تا این حد؟!!!

کسانی که عاشـق کیفیت اند بیشتر از کسانی که متخصص کیفیت اند باعث بهبود کیفیت می شوند. - پروفسور کندو- کتاب Human Motivation
محمد نصیری

دوست عزیز شما تعداد کلاینت هاتون رو عنوان نکردید ، اگر تعدادشون بالا هست طبیعتا پیشنهاد می کنم که مدیریت متمرکز و اکتیودایرکتوری رو راه اندازی کنید و همه رو عضو دامین کنید ، اما کم کم بهشون یاد بدید که بیان توی دامین ، اگر تعداد کامپیوترهای شما کم هست ، نیازی به دامین نیست ، یه بحثی هست که الان نیاز شما فقط گرفتن گزارش از سخت افزارهای موجود هست و به این دلیل میخاین عضو دامین کنید این به نظر من منطقی نیست چون از مزایای واقعی دامین استفاده نمی کنید هر چند به شما کمک می کنه.

برای گرفتن گزارش از سخت افزار سیستم ها دقت کنید که معمولا کاربرای Local Administrator l موجود روی سیستم ها پسوردهای یکسانی دارند ، شما برای گرفتن گزارش نیازی نیست تک تک پای سیستم ها برید از طریق نرم افزارهای Network inventory می تونید تحت شبکه گزارش سخت افزار بگیرید و به جای کاربر Domain کاربر Local Admin رو برای دسترسی به نرم افزار معرفی کنید ، اما بدیش اینه که این نرم افزارها باید از سرویسی به نام WMI برای گزارش گیری استفاده کنن که باید روی سیستم ها چه دامین و چه Workgroup فعال باشه حالا شما اگر Domain داشته باشید براحتی این سرویس رو تحت شبکه Start می کنید. این دیگه کاملا به تصمیم شما بستگی داره. ITPRO باشید

توسینسو دنیا رو متحول میکنه اگر تو هم عضو گروهش باشی ... برای همکاری به من پیام بده ....
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره پاییزه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....