امید محمدی

مستند سازی شبکه

سلام
دوستان خوبم در مورد مستند سازی شبکه ، اطلاعاتی اگه دارند لطفا" در اختیار قرار بدهید .
با سپاس فراوان
#انجام_مستند_سازی #مستند_سازی #مستند_سازی_شبکه
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
جمال
این سوال منم هست. لطفا اگه کسی میدونه کمک کنه
سلام
اساتید محترم کم لطفی کنند و کمک کنند که پاسخ به این سوال خیلی میتونه برای کسانی که admin شبکه هستند مفید واقع گردد!
با اجازه اساتید
به نظر من مستند سازی شبکه یعنی بایگانی و ثبت وقایع و هرآنچه که مربوط به پشتیبانی ،ارتقا و نگه داری توسط گروه IT است.
از جمله
نقشه شبکه که خیلی محرمانه است
document نرم افزار ها
تعداد و جزئیات سیستم ها
انواع سوئیچ ها و روترها ونقش آنها با جزئیاتشان
درخواست های کاربران مبنی بر ایجاد یا حذف امکانات رفع خرابی ها
ثبت تخلفات و هر چیزی که مربوط به روند کار در شبکه است.
پدر مهربان با تو بودن تنها بهانه ی زندگی است!
سروش کیانی
باسلام
به نظر من مستند سازی جهت شبکه اگر با ره اندازی مانیتورینگ باشه خیلی خوب جواب میده کل شماتیک شبکه را به همراه ارتباطات طراحی شده و خواهید داشت .
سولاروینز بهترین پیشنهاده .
اما اگر نه ! می خواهید مستندات بصورت hard copy داشته باشید بایستی به دو روش مستندات را تهیه کنید :
روش اول:فقط ارتباطات بین تجهبزات و نوع مدیای ارتباطی را طراحی می کنید به فرض سوییچ لایه 2 با فلان نام و مدل از پورت 48 به سوییچ به نام و مدل فلان و شماره پورت 24 متصل است با کابل مسی. در این روش ارتباطات فیزیک و لایه صفر مدنظر نقشه های طراحی جهت مستندات است و هیچ اشاره ای به ip و vlan و ... نمیکنیم فقط می توانیم بطور مثال ارتباطات مسی را به یک رنگ و ارتباطات فیبرنوری را با یک رنگ دیگر و ارتباطاتی مثل adsl و یا wireless و... هرکدام به یک شکل متفاوت نمایش داده خواهتد شد .

روش دوم: در این روش تجهیزات مختف به همراه ip و شماره vlan و... را مشخص می کنیم و دیگر کاری به شماره پورت و مدل تجهیزات نداریم .
جمال
آقای کیانی میشه بگید برای هر کدام از دو روشی که گفتید بهتره از چه نرم افزاری استفاده کنیم؟
atefe hossein zadeh
از نرم افزارهای opendcim و Racktables میتونید واسه مستندسازی شبکه استفاده کنید
سروش کیانی
باسلام و ارزوی قبولی طاعات و عبادات همه دوستان
بنده با نرم افزارهایی که سرکارخانم مهندس اعلام کرده اند کارنکرده ام و شناختم درحد شنیده هاست
ولی خودم نقشه های هر دو حالت را با microsoft visio طراحی میکنم
ارزوی موفقیت برای همه دوستان را دارم
Samanerashvand
دانلود رایگان اموزش آشنایی با طراحی و مستند سازی لینک های وایرلس با کمک Visio

http://faraznetwork.irnetVisio-Analyze-Link-Wireless.wmv

دانلود رایگان, آموزشی, طراحی و مستند سازی, شبکه, Visio 2016
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره بهاره می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....