مرتضی عنابستانی

امنیت پسورد های وای فای wifi security pre shared key

سلام

خیلی سایتهای مشاهده کردم نرم افزار هک وای فای wpa2 رو به سادگی ادعا میکنن و نرم افزارهای پولی برای خرید میگذارند و میگن که در کسری از ثانیه میتونن وای فای یک شبکه رو پسوردشو بدست بیارن و خیلی ها هم پول بابت این قضیه میدن و ناکام میموند . بحث اینجاست که به نظر شما یه پسورد خیلی قوی در wpa2 ایا به این راحتی هایی که الان باب شده قابل نفوذ است یا نه این پروتکل امنیتی فعلا ها قابل نفوذ نیست حداقل برای کاربران معمولی که بخوان با یه نرم افزار هک این کارو بکنند.

#امنیت_وای_فای
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
احسان امجدی

مرتضی جان الگوریتم مورد استفاده در WPA2 الگوریتم قوی ای هستش و از استاندارد AES و بسیاری از پارامترهای دیگه برای بالا بردن سطح امنیت استفاده میکنه.

پروتکل امنیتی WPA2 در وایرلس چیست و چگونه امنیت را برقرار می‌کند؟

من خودم به شخصه از این نرم افزارها استفاده نکردم ولی شک ندارم که به این سادگی ها این نحوه رمز گذاری قابل شکستن نیست و خیلی از ادعاهای موجود در این زمینه تو خالی هستند.

رمز وای فایی که با استفاده از wpa2 امن شده باشه، قابل شکستن هست ولی نه توسط هر شخصی.

البته این نکته رو هم بگم که شکسته شدن رمز شما تا 90 درصد بستگی به نوع پسوردی که میذارید داره. پسوردها ساده و مشخص بسادگی تشخیص داده میشند، حتی اگه امنیت اون با wpa2 باشه. wpa2 کمک میکنه تا پسورد پیچیده ای که شما گذاشتید، به مراتب امنیتش بالاتر بره و درصد حدس زدنش بیاد پایین. ولی در مورد پسوردهای ضعیف اینطور نیست.

مکانیزم این نرم افزارها اینه که در مرحله اول از طریق روش دیکشنری، پسورد رو حدس میزنه و در غیر اینصورت اگه قابلیتشو داشته باشه، دنبال شکستن پسورد میره.

آموزش ساختن یک پسورد ( Password) قوی

موفق باشی

"من" ی وجود ندارد؛ دنیا با "ما" ساخته می‌شود.
فرهاد خانلری

دوست من سلام

اول از همه باید بگم رمز نگاری WEP مورد اطمینان نیست دیگه و راحت تر از مابقی الگوریتم ها شکسته میشه اما در مورد wpa2 باید بگم خود من از این الگوریتم عبور کردم اگر میخواهید امنیت رو بالا ببرید باید از پسورد های Complex استفاده کنید و هر چی تعداد کارکتر ها بیشتر باشه امنیت هم به مراتب بالاتر میره اگر کسی پسوردش رو wpa2 بزاره و یک عددی مثل 22446688 هم بزاره خیلی سریع و ساده هک خواهد شد پس انتخاب نوع رمز نیز بسیار بسیار مهم هست. در پایان پیشنهاد میکنم لینک های زیر رو مطالعه کنید

خداوند برکتے عظیم به نام "زندگے" به تو بخشیده است . تو چه چیزے به او تقدیم می کنے ؟ هر روز چیــزے هر چند کوچک به او تقدیم کن ، مقداری عشق به مخلوقاتش . . .
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره تابستانه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....