Siamak.k

رد شدن در مصاحبه شغلی

سلام
چند روز پیش برای مصاحبه شغلی به یکی از ISP های مطرح شهرمون رفتم و خیلی خوب از عهده مصاحبه بر اومدم. اما امروز خبر رسید که ردم کردن...
دلیلش زیاد دونستن من برای بخش پشتیبانی فنی بود و اینکه نمی تونن رو من سرمایه گذاری کنن

گیج شدم،
یعنی نباید جواب سوالاتو میدادم؟
یا باید کم جواب میدادم؟
شاید اصلا نباید جواب میدادم؟
آخه RIP و الباقی پروتکل ها توضیحش رو هم نباید می گفتم؟
شاید باید زمانی که پرسید روتر چیه میگفتم روت؟ روتر؟ شیب؟

خستم!!!خیلی!

#کار #مصاحبه #شغلی
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
Mohamamd Khaksar
آره موافقم مرد، کلا بدست آوردن چیزی خیلی کار سختی هست
دستان خوب همیشه به همدیگر " کمک " میکنند.
فرهاد خانلری
دوست عزیز سلام مهم نباشه برات خوردی زمین ؟ تا باشه از این زمین خوردن ها باشه پاشو ادامه بده انقدر ادامه بده تا بهت زنگ بزنن بگن خواهش میکنیم بیا....
رشته ما متاسفانه یا بهتره بگم خوشبختانه END نداره ، خود من هر چی میرم جلو بیشتر میفهمم که هیچی نمیفهمم همیشه برام تازگی داره ،راهی که توش قرار داریم سخته اما شیرینه ، مطمئن باش اگر بخوایی میتونی به مکانی بهتر از اونجا برای شغلت نگاه کنی
یه بزرگی میگه (چه فکر کنی که میتونی ، و چه فکر کنی که نمیتونی ... در هر دو صورت حق با شماست)
پس فکر کن میتونی چون انسان پیوسته به آنچه می اندیشد ، میرسد .
خداوند برکتے عظیم به نام "زندگے" به تو بخشیده است . تو چه چیزے به او تقدیم می کنے ؟ هر روز چیــزے هر چند کوچک به او تقدیم کن ، مقداری عشق به مخلوقاتش . . .
مریم شاب
دوست عزیز مطمئن باشید دلیل رد کردن شما اطلاعات زیادتون بوده ولی نه به اون دلیلی که اونها به شما گفتن. مطمئنا اگر به اطلاعات فنی شما نیاز نداشتن هیچ وقت در موردش ازتون سوال هم نمی پرسیدن. ولی دونستن زیادیه شما باعث می شه ترس اینکه یه روزی از همون نیروی فنی که از شما مصاحبه گرفته بالا بزنی براشون بوجود بیاد. به نظر من ضرر نداره یه ملاقاتی با مدیر اون شرکت داشته باشی. ممکنه خیلی چیزا برای خودش هم روشن بشه. وگرنه کی بدش میاد یه نیروی حاضر و آماده داشته باشه که هیچ نیازی به گذاشتن زمان برای پرورش اون نیرو نداشته باشه.
موفق باشی
احسان امجدی
سیامک جان رد شدن شما دلیل بر ضعف و نقص در علم شما نیست. خوب این طبیعیه که کارفرما برای فرار از دادن حقوق و مزایای بالا دنبال نیرویی میگردی که بصورت حداقلی بتونه نیازشو برآورده کنه.
اصلا ناراحت نباش و بدون که پروسه پیدا کردن کار و شاغل شدن، اونهم در یک شغل دلخواه کمی به صبر و حوصله و اعتماد به نفس نیاز داره. فکر میکنم این مشکل را اکثر دوستان و حتی خود من در بازه های زمانی مختلف تجربه کردیم. :)
"من" ی وجود ندارد؛ دنیا با "ما" ساخته می‌شود.
سهيل
من خودم فهميدم اصولا بيسواد ترين احمق ترين آدم تو اين كار كسيه كه در مورد سواد تو كامپيوتر حرف ميزنه
سيسكو خدا باش 2 سال كار نكن ميشي در حد ccna فوقش
اين تو sql ,.... هم همين طوره

پس اگه جايي كه پست بيسواد بخوان بري بايد مثل يه help desk ميشي و همه سوادت يادت ميره
چون من همين كارو كردم بخاطر پولش بعد پشيمون شدم پس اصلا ناراحت نباش
Siamak.k
مرسی دوستان
حق با شماست.

نمی دونم درست فکر می کنم یا نه، اما رد شدن به خاطر علم به موضوع رو خیلی شرافتمندانه تر از رد شدن به خاطر عدم توانایی علمی و عملی می دونم.
البته مغرور نشدم، بیشتر به این موضوع ایمان پیدا کردم که انتخاب خوبی داشتم و سیسکو داره جزیی از زندگی من میشه.

دیگه خسته نیستم!!! اصلا!
مسعود تخشا
دوست عزیز کارفرما احساس میکنه که شما با اطلاعاتی که داری بعد از یه مدت کوتاه از کار در نظر گرفته شده عدم رضایت میکنی و در صدد تغییر شغل بر میای و به خاطر همین از اول این کار انجام نمیده و از این بابت اصلا ناراحت نباش
شغل بهتر مناسب توانایی علمیت پیدا میکنی و خوشحال میشی از این که اون جا تو رو نخواستن
احسان امجدی
با سهیل مخالفم. توجایی که گفت " پس اگه جايي كه پست بيسواد بخوان بري بايد مثل يه help desk ميشي و همه سوادت يادت ميره"

سهیل جان اولا این که پشتیبانی شبکه و Help Desk سمتی نیست که افراد بی سواد برن توش. شاید به نسبت مدیریت شبکه تجربه کمتری رو بخواد اما باز هم در سطح خودش اطلاعات و سواد شبکه لازم داره.

ثانیا این که من معتقدم مدیر شبکه ای که به بحث های help desk ای مسلط نباشه، مفت نمی ارزه. شما چطوری میتونی مدیر یک شبکه باشی و اونو اداره کنی در صورتی که در مورد کلاینت هات هیچ اطلاعات و تجربه ای نداری؟
من همیشه به افرادی که میخوان مدیر شبکه بشند پیشنهاد میکنم که کار خودشون را از پشتیبانی کاربران و Help Desk شروع کنند. چون علاوه بر این که سمت سطح پایینی نیست، بلکه به نظر من زیر بنای تجربی برای یک مدیر خوب شدن هستش.
vahid.kh
من در یک مصاحبه قبول شدم و کار فرما به من گفت نمی خوام مثل نفر قبلی بعد از چند ماه حرف از رفتن بزنی.الان که یک سالی هست پشتیبان شبکه ستاد یکی از بانک ها هستم با حقوق کم و با اطلاعاتی که روز به روز داره به من اضافه میشه موندم چیکار کنم.الان بدون استرس از اینکه کار کسی رو خراب کنم بعد از ظهر ها نیز خودم کار بر میدارم که در امدش از حقوق قانون کار اونجا بالا تره.این میشه دغدغه یک کارفرما واسه پیدا کردن یک نیروی خوب دیگه که هم کار بلد باشه هم از لحاظ دیگه خوب باشه.واسه همین یک نیروی شاید ضعیف تر رو انتخاب میکنن تا مدتی خودشون راحت باشن.
()___() {=':'=} (' ')---(' ')
سهيل
دوست من احسان امجدی منم قبول دارم كه help desk بيسواد نيست اتفاقا خيلي جاها هم سواد ميخواد
ولي وقتي تو كلي دوره شبكه ديدي از ولي فقط كار help desk يا كاراي جزئي كني
سيسكو خداحافظ ميشه
و الا تو خداي شبكه باش ، مدير شبكه اي كه نتونه كابل بزنه هم مفت نميرزه چون ساعت 12 شب تو اتاق سرور ميبيني يه كابل 25 متري خرابه واستا تا فردا نيروي passive بياد كابل بزنه
نيروي help desk ولي سواد سيسكو و اكتيو و vm عالي نميخواد و تو اون ضمينه و دانشت يادت ميره يا حد اقل به روز نميشه
مثل خيلي كه هنوز تو 2003 موندن
و الا help desk بنده خدا بايد نديد از پشت تلفن يه آدم ضعيف با دانش بالا راهنمايي كنه تا مشكل كلاينت حل بشه

احسان امجدی
سهیل جان شما درست میگی. ولی خدایی خودت صاحب کار باشی، روتر و سوئیچ شرکتتو میدی یه ادم بی سابقه کار بیاد یراست کانفیگ کنه و یا این که مدیریت شبکه ات رو به یه ادم بی سابقه کار میدی... حتی اگه طرف سابقه کارم داشته باشه، تا دوره ازمایشی رو تو شرکت طی نکنه معمولا کار اصلی رو دستش نمیدن. بحثم این نیست که کسی که سابقه کار نداره، سواد نداره و یا این که کار بلد نیست. خدایی اینطور نیست ولی تو این کار و خیلی کارای دیگه تجربه لازم زیاد میشی. چند نفر آدمو میشناسی که الان مدیر شبکه هستند ولی به علت نداشتن تجربه تو کار موندند؟ یا اینکه چقدر برات پیش اونده که تئوری یک مطلبی با کار عملی همون مطلب زمین تا اسمون فرق داشته. آدم وقتی یک مسئولیتی رو قبول میکنه، دیگه اونجا جای آزمایش پس دادن و آزمون و خطا نیست. شما داری حقوق میگیری و به ازای اون باید به کارت مسلط باشی. در غیر اینصورت یجای کار میلنگه.
من نظرم اینه که help desk ای در کنار یک مدیر شبکه میتونه تجربه خوبی رو به آدم بده و بعد از یکسال طرف میتونه با ادعا بره و یک شبکه رو مدیریت کنه. تو این مدت هم باید علاوه بر این که خودتو آپدیت نگه میداری، سعی کنی پایه تئوری و عملیتم در کنار کار اصلیت با استفاده از موقعیت های کوچیکی که ممکنه در سرکار برات پیش بیاد، تقویت کنی. بهر حال قدیمی ها همیشه میگفتند که کسی کاسب خوب میشه که خاک مغازه رو خورده باشه و چندین سال پادویی کرده باشه. اینطوری فوت و فن کاسبی رو یاد میگیره. اما الان اینطوری نست و یارو از شغل مهندسی یهو فردا میره مغازه میزنه. تفاوتشم میتونی در کاسب ها و حاجی بازاری های قدیکی ببینی که همه سرشون قسم میخوردند و معتمد محله بودند و کاسب های الان که ..... .
منظورم خلاصه این بود که واسه هر کار خاک صحنه اون کار رو خوردن لازمه.
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

امروز ارزان تر از فردا در جشنواره تخفیف ها

با بهترین ها یاد بگیرید