در توسینسو تدریس کنید

و

با دانش خود درآمد کسب کنید

صادق صادقپور

انتقاد از کیفیت بد دوره آموزشی نتورک پلاس (+Network) یک آموزشگاه

با سلام ، من به تازگی دوره network+ رو تو یکی از آموزشگاه های خوب تهران گذروندم. (تیر ماه91) اوایل کلاس بد نبود . اما از جلسه دوم به بعد منو بیشتر بچه ها ناراضی از تدریس بودیم. یعنی استاد درس می داد اما بچه ها مطلبو درک نمی کردن.نمی دونم چرا خیلی از اصطلاح های لاتین استفاده می کرد. خب واقعا هم اطلاعاتش بالا بود.

خیلی هم زحمت کشید.اما ما هیچی نمی فهمیدیم.مثلا جلسه سوم من تازه فهمیدم منظورش از ترابل شوتینگ رفع گیر شبکس** خیلی تخصصی درس می داد انگار که ما اینا رو خونده بودیم داره مرور میکنه !آخه چرا اینجور بود ؟ مگه network+ این جوری نیست که انگار داری بیس شبکه رو به یه بچه یاد میدی.الآن نه من،خیلی از بچه های دیگم حس می کنیم چیز زیادی یاد نگرفتیم.مثلا من خودم مفهوم getaway و این که چیه؟ به چه دردی می خوره؟ ساختارش چه جوریه؟ فرقش با default getaway چیه اینا و خیلی چیزای دیگه رو نفهمیدیم...

شاید تقصیر ما بود استاد می گف باید بیشتر مطالعه کنین، خودتون بخونین! نمی دونم ولی من انتظار داشتم بهتر و بیشتر توضیح میدادن network+ رو. ما فقط به زور تن تن میتونستیم سریع یه نت واسه خودمون بر داریم. نمی دونم چرا حس میکنم چیزی به اون صورت یاد نگرفتم :) تازه اونایی که رشتشون کامپیوتر یا نرم افزار و اینا نبود که وضعیتشون خیلی بدتر بود. باهاشون حرف میزدم ناراحت بودن همه! مطلب های تو همین سایت خیلی بیشتر چیز یادم داد به خدااااا!

حالا بعضیام میگن بری دوره بعدی (مثلا Microsoft یا Cisco) اونجا بیشتر و بهتر توضیح میدن و یاد میدن دوباره تکرار میشه! من که ترسیدم ریسک کنم یک میلیون و نیم هزینه Microsoft کنم تازه وقتمم بذارم... (آخه اونجا یه دوره رو که برمیداری تا آخره کل درسا باید با همون استاد باشی!عوضم نمیشه!) ادمین درده دلمو به کی بگم؟ از طرفیم شبکه رو دوست دارم وقتی برای اولین بار دو تا pc رو خودم به هم وصل کردم فهمیدم عاشق شبکم شیرینه! آقا چی کار منم؟

این سوال 2 پاسخ دارد.
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
محمد نصیری

صادق جان قصد جثارت به هیچ موسسه یا شخص خاصی رو ندارم اما همیشه چند نکته رو در نظر دارم :

1. همیشه برای دانشجویانی که تازه واره زمینه شبکه شدند باید با زبون ساده تری صحبت کنی که از شبکه نترسن ، در غیر اینصورت برای ادامه شبکه دچار مشکل میشن ، من حدس میزنم استادی که برای شما بوده سطح عملی بالایی داشته اما نتونسته به زبان سطح پایینتری به شما انتقال بده .
  2. بعضی از اساتید هستند که میخان خودشون رو به رخ دانشجویان بکشند که امیدوارم استاد شما اینطور نباشه ، ما خودمون از دوره مبانی شبکه که در یک موسسه داشتیم یک خاطره یادمه همیشه ، استادمون میامد و مثلا میگفت این قسمت رو Give Up میکنیم و ... ما هم زبان انگلیسیمون اونقدر قوی نبود و فکر میکردیم که ما سطحمون خیلی پایینه و بعد ها متوجه شدیم که Give Up همون بپیچونیم به زبان کلاسیک هست ، طوری که همه لذت ببرن بدون اینکه بفهمن سرشون کلاه رفته .
  3. در هر صورت یک بحثی هم هست که معمولا موسساتی که دوره های آموزشی اونها بصورت تجارت در میاد و با تعداد نفرات بالا کلاسها رو میبندن دیگه چندان به فکر کیفیت اساتید و دوره نیستن و دانشجویان رو فقط پول میبینن ، که متاسفانه بعضی از موسسات الان اینطوری شدند.
  4. در نهایت چه استادت بد باشه ، چه دوره بد باشه ، چه سیستم ها خراب باشن ، چه و چه .... همیشه این خودتی که آخرش باید بخونی ، باید درس بخونی و سختی بکشی ، حرف بشنوی و تحمل کنی ، تیکه بخوری و تحقیر بشی و بشکنی و دوباره جمع بشی ، اینجوری میشه پیشرفت کرد ، من معمولا سر کلاسهام سعی میکنم تا جایی که ممکنه به زبان ساده حرف بزنم که دانشجوم بهتر بفهمه ، هر چی ابهام دانشجو کمتر باشه کار منم راحتتر میشه ، امیدوارم که سایر اساتید ما هم متوجه بشن که دانش رو باید بتونی خوب انتقال بدی نه خوب به رخ بکشی که امیدوارم استاد شما از اون دسته استادها نباشه . موفق باشید.
توسینسو دنیا رو متحول میکنه اگر تو هم عضو گروهش باشی ... برای همکاری به من پیام بده ....
  • انتخاب شده به عنوان جواب توسط 1 نفر
صادق صادقپور

آره علمش بالا بوده خود به خود سطح بالا حرف میزده!

درسته کاملا حق با تو هس .باید خودم ام بخونم و تلاش کنم. ممنونم ک کمکم کردی!

فاطمه قرباوی

سلام .. با صحبتهای آقای نصیری کاملا موافقم ،اما به عنوان یه دانشجو ( که قبلا توی شرایط شما بودم اما نه توی درس شبکه) یه پیشنهادی واستون دارم که البته این پیشنهاد فقط توی ترم های پایین و ابتدایی جواب میده و وقتی توی همون ترم های پایین راه افتادین توی ترم های بالا مشکلات جدی نخواهید داشت: سعی کنید سیلابس های دوره ای که توش هستید رو در بیارید (حتی اگر نتونستید سیلابس رو در بیارید هر جلسه یه جور سعی کنید متوجه بشید که جلسه ی بعد قراره در مورد چی صحبت بشه ) و بعد در مورد درس جلسه ی بعد تا اونجا که می تونید تحقیق و مطالعه کنید(هم از طریق همین سایت و هم کلا از توی اینترنت ) .اینجوری جلسه ی بعد می تونید از صحبتهای استاد کم و بیش سر دربیارید چون قبلش ذهنیت داشتید ،پس هرجا که نفهمیدی سوال بپرس و اصلا از سوال پرسیدنت خجالت نکش (ندونستن اصلا عیب نیست و من و شمای دانشجو چون نمی دونستیم و بلد نبودیم رفتیم سر این کلاسا) به علاوه شما وقتی مرتب سوال بپرسید استاد متوجه میشه که باید به یه زبون دیگه صحبت کنه تا بتونه درسش رو به دانشجو تفهیم کنه ! وقتی سر کلاس استاد درس بده و همه با تکون دادن سرشون بگن متوجه شدیم استاد از کجا بفهمه که بین شماها چه خبره !! پس هر جا رو که متوجه نمیشید حتما سوال بپرسید !! به هرحال امیدوارم هرچه زودتر مشکلتون برطرف بشه

امین

سلام دوست عزیز...من هم به مشکل شما برخوردم ...ببنید به نظر من اگر کسی واقعا علاقه داشته بدون کلاس هم میشه خیلی چیزها رو یاد گرفت...من خودم یکبار کلاس رفتم کلاس های فنی حرفه ای بود ولی هروقت خودم خوندم خیلی بیشتر یاد گرفتم...من به دلیل بالا بودن هزینه ها در مشهد نتونستم کلاس خاصی برم و خودم کار کردم ولی خدارو شکر از خیلی از دوستانم که کلاس های مختلف رفتند جلو هستم...بهترین کلاس همین فروم هست بشین مطالب رو بخون هرجا نگرفتی بیا سوال کن...از سوال کردن هم اصلا نترس هیچ کس از اول استاد نبوده...شما اساتید خوبی همچون مهندس نصیری دارید استفاده کنید...باور کنید من استاد دارم کلاس که تمام میشه دیگه منو نمیشناسه...امیدتون به خدا باشه...موفق باشید

الا بذکر الله تطمئن القلوب
  • انتخاب شده به عنوان جواب توسط 1 نفر
mohammadir

انتقاد که شد راه حلشم میشه بفرمایید ؟

آقای نصیری خوده شما برای شروع شبکه چه راهی رو پیشنهاد میکنین ؟

آموزشگاهی هست یا رفرنسی که خیلی ساده آموزش بده که نه زبان آن چنانی بخواد و نه اصطلاحات آنچنانی

ممنون

محمد نصیری

راه حلش از نظر من اینه که اساتید محترم تو روش درس دادنشون ساده سازی کنن ، دانشجو نمیخاد اصطلاحات قلمبه سلمبه بشنوه که هنگ کنه و بعدا از شبکه زده بشه باید به ساده ترین شکل ممکن شبکه بیان بشه ، من راهم رو در مبحثی به نام شبکه را از کجا شروع کنیم عنوان کردم بهتره به اون مبحث مراجعه کنید ، آموزش ساده بستگی به موسسه نداره بلکه کاملا بستگی به استاد داره ، بنده خودم تدریس می کنم در چند موسسه آموزشی هم در تهران و هم در شهرستان های مختلفی مثل اهواز و سبزوار و ایلام اما خوب ترجیجا اسم این موسسات رو در اینجا نمی تونم بیارم اگر علاقه مند بودید که ساده شبکه رو یاد بگیرید بصورت پیام خصوصی مشخصات موسسات رو به شما دوستان می دم ، موفق و پیروز باشید

توسینسو دنیا رو متحول میکنه اگر تو هم عضو گروهش باشی ... برای همکاری به من پیام بده ....

به نظر من ببینید علاقتون چیه بعد برید دنبال کلاس ها اگه میخاید تو حوزه Cisco کار کنید که پیشنیازایی داره مثلا NET+ و اگه میخواید حوزه Microsoft برید بازم NET+ و اگر تو بخش Datacenter یا VMware برید NET+ , LINUX, CCNA باید داشته باشید

بعد هم کلاس فقط بدرد نمیخوره باید خودتون شروع کنید حالا یا مطلب فارسی و یا انگلیسی بخونید یا همین فوروم ها رو شرکت کنید سوال مطرح کنید و ....

خود من اگه بتونم سوالی رو پاسخ بدم حتما این کارو میکنم چون این مراحل رو گذروندم

صادق صادقپور

با نظر abolfazlah کاملا موافقم!

دقیقا همین طوره! فوروم جایی هستش که همه افراد تمام اطلاعات و تجارب کاری خوشونو shere می کنن! اینجا دیگه مباحث تئوری و کتابی یا نهایتاً چندتا سناریو از پیش تعیین شده مطرح نیست!بلکه مشکلات و مسائل کاری و کاربردیه که مطرح میشه، و به نظر من بهترین و با ارزشترین دانشگاست! دقیقاً میزان فنی بودن و داشتن تخصص واقعی،و قدرت تجزیه و تحلیل افراد رو اینجاست که می شه تشخیص داد!

اصلاً همین پستی که تحت عنوان درد و دل گذاشتم،برای همین بود که اون زمان درگیره یه کلاس بودم که حالا بماند... ولی الآن واقعاً به این نتیجه رسیدم که کلاس بیشتر به ما دید میده،راهو نشون میده، دسته مارو میگیره و راهمون میندازه. ولی برای دویدون دیگه باید خودمون تلاش کنیم!

یه نکته ای که شاید اینجا جای خوبی برای گفتنش باشه دوره هایی هست که + داره مثل NET+ , Security+, Cloud+ , etc

دوره های بین المللی هست و آمادگی برای یادگیری دوره بعدی هست که بیشتر با کلمات لاتین دوره و یه آموزش مختصر و به عبارتی پیشنیاز دوره بعدش هست ولی متاسفانه بعضی شرکت ها فقط به همین دوره ها اکتفا میکنند

صادق صادقپور

آره درسته!همه دوره هایی هم که + آخرش داره برای شرکت CompTIA باشند!

البته گواهينامه Server+ هم هستش .

این پست توسط UNITY در تاریخ سه شنبه, 15 مهر 1393 حذف شده است.

دلیل: این پست جنبه تبلیغاتی دارد

alishoride

// اگر این پست را حذف نمی کنید

پیش نیاز دوره های IT زبان است

مشکل از خود شماست نه موسسه آموزشی

این پست توسط UNITY در تاریخ پنجشنبه, 15 مهر 1395 حذف شده است.

دلیل: نام بردن از آموزشگاه در این وب‌سایت ممنوع است

محمد نصیری

اگر هدفتون این هست که آنلاین هم یاد بگیرید بنده دوره ای تدریس کردم که می تونم ادعا کنم در دنیا بی نظیر هست و اگر هر کسی تونست دوره کاملتری معرفی کنه بنده خودم این دوره رو رایگان بهشون میدم ، نزدیک به دو سال تکمیلش طول کشیده و 92 قسمت هست که تضمین میدم بهترین ها رو باهاش یاد میگیرید ، یه نگاهی بهش بندازید بد نیست :

پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره پاییزه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....