رعنا

عدم شناسایی بیشتر از 2 ترابایت از هارد دیسک 8 ترابایتی در ویندوز سرور 2008

من 8 ترابایت هارد به سیستم اضافه کرده ام و سیستم سرور 2008 فقط 2 ترابایت را میشناسد چه کار کنیم تا سیستم عامل 2008 همه 8 ترابایت را بشناسد؟؟؟لطفا بصورت کامل پاسخ دهید ممنون /این سوال رو استادمون سر کلاس داده و ما باید پاسخ بدیم
#شناسایی_نکردن_همه_فضای_دیسک_در_ویندوز #عدم_شناسایی_هارد_اکسترنال #مدیریت_دیسکها_در_ویندوز #عدم_شناسایی_همه_ظرفیت_هارد_دیسک #هارد_دیسک_gpt #عدم_شناسایی_هارد_دیسک #ویندوز_فقط_2_ترابایت_هارد_می_شناسد
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
محمود کیاستی
سلام، احتمالاً فرمت هارد شما MBR می باشد به همین دلیل بیشترین ظرفیت قابل شناسائی 2 ترا می باشد، لذا برای شناسائی هاردها با ظرفیت بیشتر از این مقدار میبایست فرمت بصورت GPT باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به مقاله زیر مراجعه نمائید:
تفاوت واقعی GPT و MBR در چیست ؟
علم، بدون داشتن اخلاق نیکو» ضررش از «نادانی» بیشتر است
میثم فربخش
داخل bios قسمتی مربوط به شناسایی هارد mrb-gpt وجود داره enable بشه هارد کامل detect میشه
01001101 01000101 01011001 01010011 01000001 01001101
mxacker
با سلام
اگه بخواهید کل 8 ترابایت رو به ویندوز 2008 اضافه کنید ابتدا باید یک پارتیشن بعنوان مثال 2 ترا بایتی ایجاد کنید ، چون بصورت پیش فرض هنگام نصب ویندوز پارتیشنهایی که ایجاد میشن بصورت MBR هستند . بعد از نصب ویندوز از کنسول Diskmanagment پارتیشن 2 ترا بایتی را به GPT تبدیل کرده و آنرا به 8 ترابایت Extend Volume کنید.
نکته: بعد از اینکه MBR به GPT تبدیل میشود نام پارتیشنها به Volume تبدیل میشوند.
امیدوارم مفید باشه.

این پست توسط UNITY در تاریخ يكشنبه, 4 آبان 1393 حذف شده است.

دلیل: تشکر صرفا از طریق انتخاب گزینه پسندیدم انجام می شود ( مطلب دارای بعد فنی نمی باشد)

domain admin
سلام

البته این نکته رو در نظر داشته باشید که در MBR یک پارتیشن نمی تونه بیشتر از 2 ترابایت حجم داشته باشد. یعنی می توان 4 تا پارتیشن 2 ترابایتی درست کرد و 8 ترابایت هارد رو به صورت MBR نگه داشت. درست میگم؟
رعنا
حالا بنطر شما و با توجه به کمک دوستان من جواب قطعی و نهایی به استاد چی بدم؟

پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره بهاره می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....