در توسینسو تدریس کنید

و

با دانش خود درآمد کسب کنید

parand

اتصال دونقطه درمحدوه شهر کوچک

سلام خسته نباشید بنده میخام دودفتربیمه که درمحدوده یک شهر کوچک قراردارن روبه هم متصل کنم بااستفاده ازرادیو .

باتوجه به تصویر زیر آیا این کار شدنیه ، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید؟

اتصال دونقطه درمحدوه شهر کوچک

#درشهر #دونقطه #اتصال
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
فرهاد خانلری

سلام دوست عزیز

اگر دو تا رادیو شما بتونن همدیگه رو ببینن و البته نویز هم دچار افت سیگنال نشه و در فرکانس خوبی تنظیم شن بله میتونید اینکارو انجام بدید ولی استفاده از VPN به شما پیشنهاد میشه میتونید لینک های زیر رو ببینید.

البته باید به انتخاب تجهیزاتتون دقت کنید یه سری از تجهیزات رو قوانین اجازه نمیده استفاده کنید و فقط مختص نیروی انتظامی و ارگان های دولتی دیگه هست اگر دید مستقیم هم نداری برای این داستان میتونی از دکل استفاده کنی که هزینه رو میبره بالا.

شبکه کردن شغبات یک شرکت در فاصله چند کیلومتری

اتصال دو دفتر برای استفاده از نرم افزار حسابداری پارسیان

خداوند برکتے عظیم به نام "زندگے" به تو بخشیده است . تو چه چیزے به او تقدیم می کنے ؟ هر روز چیــزے هر چند کوچک به او تقدیم کن ، مقداری عشق به مخلوقاتش . . .

این پست توسط فرهاد خانلری در تاریخ شنبه, 15 شهریور 1393 حذف شده است.

دلیل: duplicate

فرهاد خانلری

نصب و راه اندازی VPN

خداوند برکتے عظیم به نام "زندگے" به تو بخشیده است . تو چه چیزے به او تقدیم می کنے ؟ هر روز چیــزے هر چند کوچک به او تقدیم کن ، مقداری عشق به مخلوقاتش . . .
parand

بااستفاده ازMPLS هم میشه ؟ممنون میشم درمورد واستفاده ازاین روش راهنمایی بفرمایید؟

parand

دوستان باتوجه به راهنمایی های خوب آقای خانلری درمورد VPN میخام درمورد MPLS و PTMP هم بدونم وروش کارشون درچی هست؟متاسفانه من هرچی توانجمن گشتم موضوع VPN بااستفاده ازروترمیکروتیک پیدانکردم فقط ویندوز سروربود؟

ممنون میشم دراین موردم راهنمایی بفرمایید؟

سرویس mpls رو مخابرات معمولا برای ارتباط بین استانی میده

برای محدوده شهر شما میتونی از سرویس PTP و PTMP و ADSL مخابرات استفاده کنی

که برای ارتباط دو نقطه به یکدیگر از سرویس PTP استفاده میشه وبرای ارتباط چند نقطه به یک نقطه از سرویس PTMP

برای این سرویس ها معمولا از مودم tellabs به همراه روتر استفاده میشه

اگه از سرویس PTMP استفاده کنی سمت نقطه مادر با روتری بگیری که بتونی روش ماژول Channelized بزاری

البته نوع تجهیزات بستگی به تجهیزات مرکز مخابراتی داره مثلا اگه کافوی محل فیبر باشه به جای مودم Tellabs از مودم Xavi استفاده میشه

سرویس adsl هم مودم adsl معمولی می خواد

شما بری مخابرات درخواست بدی اونا درخواست شما رو برای امکان سنجی می فرستن مرکز مخابراتی منطقه مورد نظر بعد نوع تجهیزات رو به شما اعلام می کنند

البته از مخابرات شما روی سیم مسی معمولی نمی تونی پهانی باند زیاد بگیری فکر کنم حداکثر 2 مگ باشه

غیر از رادیو و سرویس های مخابراتی میتونی از سرویس وایمکس هم استفاده کنی

شرکت هایی که اینترنت میدن هم بهتون اینترانت میدن

کانال اختصاصی من در تلگرام https://telegram.me/ghanbarinetwork
parand

ممنونم ازپاسختون آقای jeffar ، آموزش راه اندازی مودم Tellabs رودارید ؟اصلاآموزش میخاددراون زمینه؟

مودم tellabs تنظیم نداره

اما مودم Xavi معمولا یک config کوچیک داره که خود مخابراتی ها بهت می گن باید چیکار کنی بستگی به پهنای باند داره

parand

بنده این سوال توذهنم هست که گفتن مودم تلبس رو باید باروترسیسکو به کارببری ، خوب میتونیم ازروترمیکروتیک که ازسرویس MPLS پشتیبانی میکنه استفاده کنیم ؟آیا چنین کاری شدنیست؟

مودم tellabs پورت خروجیش سریاله که میکروتیک این پورت رو نداره

مودم هم توسط مخابرات مشخص میشه

علی کرمی

با سلام

در تکمیل فرمایشات دوستمون الان مخابرات بیشتر سرویس MPLS و PTMP را روی بستر adsl و dsl میده برای بستر adsl که میشه از مودم های معمولی استفاده کرد برای dsl هم باید از روترهایی که پورت G.SHDSL دارن استفاده کرد البته همه اینها بستگی به مخابرات داره

Monsieur Inconnu

از امواج رادیویی میشه. بله . فقط یکم خرج داره. که اونم بستگی به برد شما داره.

از مخابرات میتونین یه سرویس بگیرین و با کابل و با سرعت نسبتا بالا یه شبکه کلی درست کنین. دو تا روتر خرجشه!!

Aiden - IdS
parand

اینکه گفتید دوتا روتر خرجشه، آیا روترمیکروتیک هم میشه بعد چه تجهیزات ومخارج دیگه ای لازمه؟

شما قبل از خرید و تصمیم گیری بهتره به مخابرات مراجعه کنی ببینی چه سرویس های رو توی اون مرکز ارائه میدن بعد از بین اونها براساس تجهیزات و هزینه های ماهانه تصمیم بگیر

Monsieur Inconnu

من خودم دو تا روتر سیسکو گرفتم و یه سرویس هم از مخابرات گرفتم. برای دیدن تصاویر ضبظ شده با dvr

Aiden - IdS
سینا رضایی

سلام دوست عزیز شما برای اینکار نیاز به این همه دردسر ندارید شما 2 تا انتن میکروتیک با قیمت مناسل خریداری کن و به دو تا یک فرکانس بده همین فقط یکم باید با میکروتیک و کانفیک مربوطه رو بلد باشید

parand

سپاسگزارم ازپاسختون آقای sina rezaei ولی بادوتا آنتن میکروتیک جوابگو هست؟ با توجه به تصویری که من قراردادم بین دوتادفترموانع زیادی هستش آیاتواون فواصل امواج کم نمیشه ؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید؟

این دو نقطه باید دید مستقیم داشته باشند که بینشون مانعی باشه باید یا با افزایش ارتفاع دکل یا استفاده از نقطه دیگه برای دور زدن اون مانع این دید مستقیم رو ایجاد کنی

اگه مختصات جغرافیایی مربوط به دو نقطه رو بدی میتونیم وضعیت دو نقطه رو برات چک کنیم

parand

متاسفانه مشخصات جغرافیایی ندارم ، ولی یه سوال دارم تجهیزاتی که باید یک مهندس شبکه برای راه اندازی شبکه های وایرلس داشته باشد چیه ؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید؟

اگه منظورت نصب فیزیکی رادیو و دیش هست

یکسری لوازم امینی مثل کمربند ، کلاه ، دستکش ، لباس و ...

لوازم شبکه معمولا مثل انبرپرس ، سیم چین و ...

بعضی هام که تخصصی اینکار رو می کنند از لوازم جانبی مثل gps و دوربین و چیزای دیگه استفاده می کنند

parand

ممنونم ازتون آقای jeffar ، ولی من این سوال برام پیش اومده که آیا مهندسان شبکه ، میتونن به عنوان ناظرمخابرات ، نظارت وکارکنن؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید؟

پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره تابستانه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....