parand

شبکه وایرلس بین روستاها

سلام به همه دوستان گرامی وارجمند

بنده دانشجوی فناوری اطلاعات -شبکه هستم من درشهرنسبتاکوچکی زندگی میکنم نزدیک 385 روستا نزدیک شهرم هستن ولی متاسفانه ازسرویس اینترنت بی بهره هستن ، من میخام به صورت وایرلس برای روستا های با فواصل 20 الی 40 کیلومترنزدیک شهرم بااستفاده ازاینترنتی که مخابرات به من داده حدودا 2مگ با حجم 100گیگ ، برای این روستاها به صورت وایرلس اینترنت بفرستم که هرکدام ازکاربران بتونن بااستفاده ازاشتراکی که من براشون تعریف میکنم به صورت کارت شبکه وایرلس وصل بشن برای این راه کار من چه تجهیزات ارزانی لازمه ممنون میشم من رو دراین زمینه راهنمایی بفرمایید؟

باتشکراحمدی

#برقراری_ارتباط_با_آنتن #آنتن_های_همه_جهته_(omni-directional) #مشکلات_وایرلس_با_آنتن #ارتباط_دو_شعبه_با_دکل_وایرلس #دکل_وایرلس #ارسال_اینترنت_با_آنتن #ارتباط_wireless_با_دکل #ارتباطات_شبکه_روستایی
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
siyavash

دوست عزیز با اینترنت 2 میخوای تو شعاع 20 تا 40 کیلومتر به روستاها خدمات بدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اون هم میگی 385 روستا نزدیک هست؟؟؟؟؟. اگر منظورت همین هست اصلا فراموش کن و بهش فکر نکن. این نظر شخصیه من هست چون شما میخوای از اینترنت خودت خدمات بدی ذر حالی که تو یک آپارتمان باشی و بخوای این کار رو انجام بدی به چند تا واحد بیشتر نمیتونی خدمات بدی اون هم با سرعت خیلی خیلی خیلی پایین. این کار ها رو فقط باید ISP ها انجام بدهند یا شرکت های زیر مجموعه ISP که به اندازه کافی پهنای باند و امکانات سخت افزاری مناسب رو در اختیار داشته باشند. اصلا به این قضیه فکر نکن شاید نیتت خیر باشه و دلسوزی ولی متاسفانه از دست من و شما کاری بر نمی آد. امیدوارم امکانات اینترنت به تمامی روستاها با بهترین کیفیت بررسه.

parand

سلام دوست گرامی

اگرمن ازمخابرات پهناباندبیشتربیارم ، آیا پروژه م میتونه خوب ازآب دربیاد؟

بعد من میخام بعد اینکه پهناباندروازمخابرات گرفتم بااستفاده ازآنتن Wilink 31dbi که برای فواصل 40 الی 50 کیلومتری میشه استفاده کنم، درضمن من نگفتم برای 385 روستا می خوام ، برای چند روستای اطراف که حدودا 150 تا روستایی میشه؟بعدکه کارم خوب پیش رفت برای روستاهای دیگه م ازیه تقویت کننده قوی استفاده کنم؟

بخداتنهاقصدونیت من کمک به اهالی روستاهاست برای بهره بردن ازشبکه اینترنته؟

برای این کارباید مجوزکسب کنم ؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید؟

باکمال احترام

احمدی

الان فکر می کنم مخابرات به روستا هم اینترنت میدهد

اما اگه این امکان وجود نداره شما باید از تجهیزات رادیویی برای اینکار استفاده کنید که با توجه به فاصله شما این تجهیزات پر هزینه هستند و نباید بین این روستاها و جایی که شما می خواهید اینترنت رو از اونجا ارسال کنید مانع مرتفع مانند کوه یا ساختمان بلندی نباشه

برای بررسی این موضوع میتونی از نرم افزارهای مثل گوگل ارث استفاده کنی وضعیت جغرافیایی رو بررسی کنی

بعد اینکه شما تونستی اینترنت رو به اونجا ارسال کنی باید اونو به صورت وایرلس برای استفاده مردم توی سطح اون روستا پخش کنی که اون هم تجهیزات زیادی می خواد

به طور کلی این یک کار بزرگه که نیاز به بررسی خیلی کامل و دقیقی داره و همچنین یک پروژه پر هزینه می باشه

کانال اختصاصی من در تلگرام https://telegram.me/ghanbarinetwork
parand

یعنی دکل های مخابراتی هم باید برای این کار نقشی داشته باشن؟

منم میخام ازامواج رادیویی استفاده کنم تازه پایان نامه دانشگاهیمم تکمیل کردن همین پروژه بود ومیخام کارمو به صورت تخصصی عملی کنم ولی هرچی فک میکنم بیشترناامیدمیشم توایران هیچ چیزی توزمینه IT جواب نمیده ؟

به نظرشما من باید چکارکنم ؟

بایدبرای این کاربه کدام سازمان مراجعه کنم؟

باتشکر

احمدی

شما به نظر من اول برو به مخابرات مراجعه کن ببین توی اون روستا سرویس میده یا نه

کلا شما 2 مگ پهنای باند داری یا برای هر روستا 2 مگ ؟

توی زمینه it هر کاری امکان پذیره فقط باید ببینی هزینه و زمانی که برای انجام یک کار صرف ميشه نسبت به خروجی که بهت میدهم ارزش داره یا نه

parand

برای هرروستا میخام اول سرعت 256 ارائه بدم بعد که خود مخابرات پهناباندمو بیشترکرد از 256 به 512 ارتقا بدم ، خلاصه میخام که روستا ها هم اراینترنت پرسرعت بی بهره نباشن ؟

سرویس دهی که لازم نداره ، اصلا من ازفیبرنوری استفاده نمی کنم که یه بسترارتباطی هم لازم باشه ، میخام خودم به صورت وایرلس وبدون فیبرنوری برای روستاها اینترنت ارائه بدم که هرکاربربتونه درروستا بااستفاده ازیک کارت شبکه وایرلس واکانتی که من براش تعریفمیکنم ازاینترنت استفاده کنه ؟

جواد حلیمی

با سلام

به نظر بنده شما بهتره با شرکتهایی که به صورت حرفه ای سرویس پهنای باند و سرویس های خاص ارائه میدن وارد مذاکره بشید

و به صورت نمایندگی یا مشارکتی میتونید پروژه خودتون رو عملی کنید

موفق باشید

parand

سپاسگزارم ازپاسخ هاتون

ممنون میشم شرکت های که پهناباندارائه میدن روبهم معرفی کنید؟

جواد حلیمی

با سلام

اگه جستجو کنید پهنای باند اختصاصی به اسامی همچون رسپینا - پار آنلاین - شاتل - داتک و..... برخورد میکنید

موفق باشید

Fire360Boy

ببین این کاری که شما میخواین بکنین خارج از توانایی هزینه ای و علمی یک دانشجوی تازه وارد آیتی هست

شما اگه بخواین پاتون ارزان بیافته میتونین از میکروتیک استفاده کنین

اما بستگی به موقعیت روستا ها کار عاقلانه ای نیست

یعنی اینجور بگم سرمایه گذاری عاقلانه ای نیست چون فقط راه اندازی نیست

parand

والادیگه نمیدونم چی بگم؟

برای این پروژه م چه تجهیزات وایرلسی میخواد ؟ چقد هزینه می خواد؟

وچه مجوزهایی می خواد؟

درضمن میدونم برای نقسیم پهناباند بایدازروترمیکروتیک استفاده کرد ولی علاوه براینا چه تجهیزات دیگری می خواد ؟

ممنون میشم منو راهنمایی بفرمایید؟

M@HAMAD FARAHANi

الان توی چند تا روستا من رفتم ایرانسل و همراه اول با اینترنتشون حضور دارن :))

ضمنا این همه هزینه!! اما متناسب با تقاضای موجود نیست×!

پس اگر صرفه اقتصادی داشت خود مخابرات تا الان راه اندازی کرده بود

توی دنیای فناوری اطلاعات که به سرعت داره رشد میکنه، هر کسی نیاز به یک مشاور داره... من هم مشاور ارشدم رو انتخاب کردم : GOOGLE و دیگر هیچ
parand

مخابرات همش دنبال باج گیری ازمردم نه به فکرمردم - به کشورای دیگه نگاه کنید اینترنتشون به صورت وایرلس وبدونه هیچ گونه هزینه ای به مردم ارائه میدن ، توایران سرعت اینترنت به زور به 4 مگ میرسه اونم باکلی دنگ وفنگ وهزینه ، هدف من کمک به اهالی روستا ها بود نه صرفه اقتصادی به نظرمن رو هیچ پروژه ای که پای مخابرات هم درگیره نباید هیچ طرحی روانجام داد، ماالان دکترای IT داریم توایران بی کاره ، یارورفته تومخابرات بدون هیچ مدرکی برای خودش به اصطلاح کسی شده ، هیچیم بارش نیست ، بازم میگم هدف ازطرح وپروژه من کمک به خودمردمه نه باج گیری وصرفه اقتصادی؟

باتشکرازپاسخ هاتون

اجرای این طرح با هزینه فردی امکان پذیر نیست

شما حساب کن حداقل برای هر لینک رادیوئی 5 میلیون هزینه کنی برای 385 تا روستا میشه نزدیک دو میلیارد فقط هزینه رادیو هات میشه حالا باقی تجهیزات بماند

برای چنین پروزه ای یا باید شرکت ها وارد بشن که چون صرفه اقتصادی نداره براشون نمیان جلو

یا دولت برای مردم این کار رو بکنه که اونم انجام نمیده

در نتیجه باید بی خیال بشی

یا اگه دوست به عنوان تجربه اجراش کنی برای یک روستا انجام بده نه برای 385 تا

M@HAMAD FARAHANi

آخه دوباره کاری چرا؟؟؟ وقتی اینترنت موبایل رو میتونن اونجا ببرن چرا دولت پول بودجه مردم رو حیف و میل کنه ؟؟؟

الان چرا زیر ساختی که هست رو دوباره بسازن؟

میان و به ایرانسل و همراه اول میگن همه جا سرویس بدید ... چون توی روستا هم دکل ایرانسل هست ..

توی دنیای فناوری اطلاعات که به سرعت داره رشد میکنه، هر کسی نیاز به یک مشاور داره... من هم مشاور ارشدم رو انتخاب کردم : GOOGLE و دیگر هیچ
parand

سلام اگه طرحمو برای یه روستا انجام بده چقد هزینه میبره ، روستا هم حدود20 الی 50 کیلومتری میشه ، البته ناگفته نماند که روستاهایی هم هستن که ازشهر نزدیکای 100کیلومترازشهردورن ، من میخام طرحم روبرای یه روستا باهزینه بسیارپایین انجام بدم چه تجهیزاتی لازمه ؟

Fire360Boy

پسرجون شما موقعی که نمیدونین چه تجهیزات و چه مجوز هایی میخواد چجوری می خواینز انجام بدین نکنه اذیت میکنین

میکروتیک تنها کافیه

و رادیو و دکل و ...

مجوزم فکر کنم

شهرداری

مخابرات

سازمان تنظیم ارتباطات رادیویی

اما شما به راه اندازی فکر کنید نه مجوز

parand

اولاعفت کلامتونورعایت بفرمایید ، بنده حدود6ساله درزمینه شبکه کارمیکنم ویکسال دوره های MCITP و Network + روتدریس میکردم ، برای فواصل 20 کیلومتر دستگاه نانو بیم با آنتن Wilink 31dbiجواب میده ولی برای فواصل بیش از 20 کیلومترمن پرسیدم؟ نیازی هم به دکل یاتقویت کننده نیست؟

پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره تابستانه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....