Hamid.Reza

راهنمایی در خصوص راه اندازی وایرلس

سلام عزیزان

داستان از این قراره من باید برای یه خدمات کامپیوتری سرویس فروش اینترنت وایرلس (WiFi) با پوششی به شعاع یک کیلومتری راه اندازی کنم. امکان اضافه کردن اکسس پوینت های متعدد داخل شهر نیست و باید همه چی روی همین دکل تموم بشه و همچنین ارتباط کاربرها از طریق WiFi خواهد بود نه اتصال رو در رو.

راهنمایی در خصوص راه اندازی وایرلس

میریم سراغ پلن. ابتدا سه خط مجزای اینترنت توسط روتربرد 750 میکروتیک تجمیع باند شده و خروجی وارد Metal 2SHPN میشه. در اینجا سرویس HotSpot برای وایرلس و در کنارش User manager یا یه نرم افزار اکانتینگ مجزا راه اندازی میشه. در نهایت خروجی وایرلس توسط آنتن Omni با پوشش 360 درجه و برد بالا ارسال میشه.

خب دوستان لطفا معایب کار و اگر پیشنهادی برای طرح دارین بیان کنین. هرچی به نظرتون میرسه حتی ساده بیان کنید. خودمم یک سوال خیلی مهم در رابطه با پوشش آنتن Omni دارم. من دکل 20 متری دارم و می تونم آنتن رو هرجای دکل ببندم حالا میخوام بدونم پوشش آنتن در ارتفاع خواهد بود یا به کاربران سطح زمین به خوبی سرویس خواهد داد؟ چون وایرلس کار نکردم و زاویه ارسال و فازهای امواج رو نمی دونم. اگه آنتن رو پایین هم بیارم با موانع ساختمانی مواجه میشم. اینم آنتن های دیگه هست که دیدم ولی نمی دونم کدوم جواب کار من رو خواهد داد؟

آنتن Omni

سوال دیگه ای که برام پیش اومده اینکه نهایتا قدرت سیگنال رو افزایش دادیم و به کاربری که در فاصله هستش رسوندیم، حالا وقتی کاربر بخواد به آنتن دیتا بفرسته آیا با وجود این فاصله دیتا به آنتن خواهد رسید؟

#برقراری_ارتباط_با_آنتن #آنتن_های_همه_جهته_(omni-directional) #ارتباط_دو_شعبه_با_دکل_وایرلس #دکل_وایرلس #ارتباط_wireless_با_دکل #آنتن_دهی_وایرلس #نصب_و_کانفیگ_آنتن_های_نانو_استیشن #راه_اندازی_هات_اسپات_در_میکروتیک
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
صادق صادقپور

سلام مهندس

ببین به نظر من طراحی،امکان سنجی(Site Survey)،ارائه تجهیزات و نصب شبکه های Wireless مواردی هستن که پیاده سازی اونها نیازمند داشتن تجربه خیلی بالایی هستن و معمولا 2-3 نفری این کار ها رو انجام میدن، چرا که به تنهایی مار خیلی سخت و دشواریه و تا اونجایی که من میدنم جزء کار های Team Work بحساب میاد!

اما یه سری نکات کلی که توی طراحی و پیاده سازی اونها رو میدونم میگم:

فاصله بین نقاط:

در سیستم وایرلس با افزایش فاصله، پهنای باند قابل دریافت بین دستگاه های وایرلس افت می کنه

تداخل فرکانسی:

دستگاه های وایرلس برای انتقال دیتا از امواج رادیویی بهره می گیرند. هر موج رادیویی دیگه با فرکانس مشابه در مسیر، باعث اغتشاش و تخریب سیگنال های ارسالی میشه!

دید مستقیم:

تجهیزات وایرلس برای برقرار کردن لینک نیازمند دید مستقیم هستند. درواقع بین آنتن های دستگاه ها نباید مانعی وجود داشته باشه.

امنیت:

سیگنال های رادیویی ارسال شده به سمت مقصد، در صورتی که یک دستگاه وایرلس در مسیر قرار داده شود قابل دریافت اند. درواقع اطلاعات ارسالی و دریافتی در اختیار افراد غیر سازمانی قرار گرفته و ممکن هست که مورد استفاده قرار بگیرد.

Hamid.Reza

ممنون از وقتی که گذاشتین برای پاسخ

در مورد کار تیمی کاملا حق با شماست، این پروژه بیشتر از اینکه برای درآمد زایی باشه کار تحقیقاتی هست و از اونجایی که دست تنها هستم مجبورم در کاری غیر از تخصص خودم فعالیت کنم.

مشکل کاهش پهناب باند در فاصله دور رو سعی کردم با آنتن Omni حل کنم که تا مرحله راه اندازی و امکان سنجی نمی دونم چقدر بازدهی خواهد داشت.

در این طرح نیاز به دید مستقیم رادیویی نیست چون امواج مثل امواج اکسس پوینت در تمامی جهات پخش خواهنند شد.

چون امواج وایرلس برای همه در دسترس خواهد بود پیش بینی کردم تعداد اتک ها بالا باشه، پس برای جلوگیری از سرقت اطلاعات از encryption مناسب و پیکیره بندی دیوار آتش استفاده خواهم کرد.

این پست توسط UNITY در تاریخ جمعه, 1 مرداد 1395 حذف شده است.

دلیل: این پست فاقد محتوای فنی و حاوی تبلیغات می باشد

پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره تابستانه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....