نیما شایق

کی قصد حرفه ای شدن داریم؟

توجه دوستان رو به عکس زیر جلب میکنم:

کی قصد حرفه ای شدن داریم؟

یک کاربر درخواست یک اسکریپت برای انجام یک تسک دارد. اما این سوال از سمت کاربران برتر بعلت اینکه فاقد توضیحات کافی و بیان تلاش های انجام شده برای حل آن و... است بسته شده و کسی امکان ارسال جواب ندارد و کاربر امتیاز منفی گرفته است.نتیجه این برخورد جلوگیری از ارسال سوالات تکراری و غیرعلمی از قبیل "مشکل در ریموت دکستاپ" و... می شود. آیا دانش آموزان تنبل باید اجازه داشته باشند که با سوالات ابتدایی و بالاخص تکراری خود که نشان دهنده بی دانشی و عدم تلاش آن ها برای کسب دانش است موجب پایین آمدن سطح کلاس (بخوانید سایت) و مطالب آن شوند؟ تا نظر شما چه باشد

لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.

این قبیل سوالات به این دلیل بسته می شوند که درخواست یک کار یا پروژه آماده دارند و فقط بدرد خودشان میخورد ، نه کاربران دیگری که در آینده این تاپیک رو می بینند. در این سایت هم این قبیل درخواست ها بوده که بنده هربار مشاهده کردم یا پاسخ ندادم یا گفتم درخواست پروژه یا کانفیگ آماده در انجمن ها درست نیست.

اما این مورد رو با سوالاتی مثل مشکل در ریموت دسکتاپ و سوالات سطح مبتدی اشتباه نگیرید. سوالات سطح مبتدی مشکلی ندارد طبیعتا قرار نیست همه از اول حرفه ای باشند.

مگر اینکه عینا همان سوال در سایت وجود داشته باشد، که این هم نیازمند سیستم جستجوی دقیق تر سایت است.

mojtaba.shams [at] hotmail.com

اقا نیما سلام ممنون از بحثتون جواب اقای نجاتی کامل بود چون ببینید این بنده خدا سوال نپرسیده که جواب داشته باشه یه پروژه خواسته (رایگان سفارش داده) و خب طبیعتا این کار برای اونا 4 تا خط کده ولی اگر اینطوری پیش بره همه سفارش رایگان دارن

من زمانی که توی تیم امنیتی بودم درخواست مکرر برای اسکن اسیب پذیری سایت بود(اسکن شخص ثالث) نه اینکه خیلی فرایند زمان بر و حرفه ای باشه نه ولی ما از یه اسکن نرمال هم دریغ میکردیم چون واقعا این نوع کار ها نه علمی به کسی اضافه میکنه نه سودی برای انجام دهندش داره .. نه پولی نه مطلبی صرف یه پروژه حاضر اماده میخواد.

و طبیعتا مشکلی که توی بخش سوالای تیم امنیتی ما بود سوالای تکراری با جواب های یکسان بود.. دقیقا 40 بار تاپیک چگونه هکر شویم.. هی حذف میکردیم ریدایرکت به مطلب کاربر جدید میامد میپرسید(بگذریم از تعداد پیام خصوصی ها)

خلاصه اگر کاربرا یکم به خودشون فشار بیارن و سرچ کنن مطمئنا جواب بهتری میگیرن تا صرف بیان توی سایت و بنویسن و برن.. شاید مطالب بیشتری هم یاد بگیرن اگر برن سرچ بزنن و جواب های بقیه دوستانو به سوال مشابه خودشون بدونن

بچه ها فقط مصرف کننده ی مطالب نباشین !!! ما اینجا یه گروه هستیم ، همدیگه رو اینجا ملاقات میکنیم که دانستنی هامون رو به اشتراک بذاریم ;)
 نیما شایق

"مشکل در ریموت دکستاپ" که مثال زدم منظورم غلط املایی که در متن سوال کاربر وجود داره یعنی کاربر حتی املای صحیح عبارت رو هم نمیدونه چه برسه به اینکه در مورد اون تحقیق کرده باشه. نمونه سوالی که عکسش رو فرستادم فقط یک نمونه بود قطعا شما اگر سوال سطح پایینی مطرح کنید که نشان دهنده عدم تحقیق شما در اون موضوع باشه اگر امتیاز منفی نگیرید حتما سوالتون بسته میشه. منظور من از طرح این موضوع این بود که اگر جلوی سوالات بی انتهای آماتور گرفته نشه در نهایت با یک سایتی مواجه میشیم که بهشت آماتورها میشه که بجای اینکه من آماتور در حوزه ای که تخصص کافی ندارم ساکت باشم و تلاش کنم برای حرفه ای تر شدن وهرچی به ذهنم میرسه بدون حتی یک سرچ زدن بلافاصله ارسال میکنم و ده ها و صدها سوال تکراری که گاهی جواب های داده شده هم از کیفیت لازم برخوردار نیست، بعلت نبود قانون و ضابطه مشخص در طرح و پاسخ جواب ها.

پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره تابستانه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....