در توسینسو تدریس کنید

و

با دانش خود درآمد کسب کنید

محمد الهی

خاطرات و داستانهای جالب اساتید و کاربران از دنیای IT

سلام خدمت همه دوستان

من محمد هستم و ساکن شیراز

شهر ما شیراز با اینکه به عنوان یک کلان شهر شناخته میشه ولی متاسفانه فرصت های شغلی متنوع و زیادی نداره به دلیل اینکه صنایع مختلفی نداره(این نظر شخصی منه امیدوارم همشهریای عزیز داخل سایت شاکی نشن )

بهرحال ، بعد از فارغ التحصیلی دانشگاه شاد و خرم که الان قراره برم دنیارو فتح کنم وارد بازار کار شدم، کارهای مختلفی امتحان کردم و دست روزگار منو به سمت پشتیبانی سیستم کشوند( هییییچ وقت فکرشو نمیکردم یک روز کارم توی این زمینه باشه)

از کسی که با تجهیزات توی سطح شهر میچرخید و به کاربرا خدمات میداد رسیدم به اینکه مستقر توی 1حوزه مشخص باشم.

کار جالب و باحالیه ، چیزای خوب و بد زیادی تجربه کردم ارتباط با افراد مختلف طرز تفکر و سواد مختلف هرروز 1چالش جدیده.

دیدن مدیرانی که تصمیمات کلان میگیرن و وقتی تورو صدا میزنن تا براشون توضیح بدی جناب گوگل(google) چیست آدمو به وجد میاره.

انتظار همه از یک آی تی من (البته من خودمو هیچ وقت یک متخصص کامپیوتر ندونستم و هنوز دارم یاد میگیرم) و پشتیبان اینه که آچارفرانسه باشه.

توقع دارن هرچیزی که مستقیم و غیر مستقیم با برق کار میکنه یا دستگاه الکترونیکی و بعضی وقتا حتی میکانیکی ( :؟ ) رو بتونی تعمیر کنی ( :/ )

به هرحال خیلی طولانیش نکنم ، قطعا هر کسی که توی زمینه پشتیبانی – کالسنتر – خدمات مشتری – تعمیرات و کلا هر زمینه ای که با کاربر ارتباط مستقیم داره خاطرات جالبی از دوران کاریش داره.

پیش خودم فکر کردم شاید جالب باشه این بحث باز بشه تا دوستان بتونن خاطرات جالب کاریشونو تعریف کنن. ((همیشه که نمیشه در حال یادگیری بود بعضی وقتا فان هم لازمه ))

با خاطرات خودم شروع میکنم اگه جالب بود و استقبال شد ادامه بدیم ....

این سوال 4 پاسخ دارد.
#آی_تی_من #خاطرات_کاری #پشتیبان_سیستم #سخت_افزار #پشتیبانی #کاربر
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
محمد الهی

یک روز تلفن زنگ خورد :

بله؟؟؟

مهندس چه نشسته ای که دبیرخونه مشکل داره همه نامه ها خوابیده و الان که صدای همه دربیاد سریع پیگیری کن.

من تماس با دبیر خونه: خانم فلانی مشکل چیه؟؟ وردم(Microsoft word) پر شده بیا عوضش کن!!!!

من: وردم پر شده؟؟ یعنی چی متوجه نمیشم؟؟؟!!!

دبیرخونه: من نمیدونم شما مهندسی زود بیا تا دکتر صداش درنیومده.. وردمو عوض کن.

من: شت ( :/ ) (شنبه هست و شنبه حس کار نیست )

کشان کشان خودمو به دبیر خونه رسوندم برای دیدن این اتفاق جالب که ببینم چجوری ورد پر میشه!!!! شاید بتونم به اسم خودم این باگ میکروسافت ثبت کنم.

رسیدم بالای سر کاربر: خب مشکل کجاست؟؟؟

با کمال ناباوری shortcut ورد روی دسکتاپ باز کرد و نامه های قبلی که سیو شده بود اومد.

و این گونه بود که فهمیدم وردم پر شده عوضش کن چیه : )))

سریعا یک shortcut دیگه براش ساختم و کاربر از اینکه وردشو تخلیه کردم خشنود شد و کلی تشکر کرد.

• انتخاب شده به عنوان جواب توسط 1 نفر
محمد الهی

تلفن زنگ میخوره: مهندس بیا سیستم اقای فلانی روشن نمیشه (به خودم میگم مهندس دلیل بر خود بزرگبینی نیست کلا وقتی کاربرا کارشون گیره مهندس خطاب میکنن )

بنده که در حال تماشای سریال جالب silicon valley بودم به سمت اتاق مربوطه رفتم.

با یک نگاه کلی فکر کردم شاید مشکل از مانیتور باشه- ابزاری برای تست نداشتم که ناگاه به ذهنم رسید چرا 1احظه با مانیتور کناری تستش نکنم.

من: فلانی نسیت؟

همکار:همین الان از اتاق رفت بیرون.

من: خب پس من تا برگرده مانیتورشو عوض کنم ، مطمعن شدم ببرم برای تعمیر.

درحال باز کردن مانیتور بودم که صدای مهیبی اومد که چکاااااار میکنییییییی؟؟؟

من : ( : | ) کارمو انجام میدم!!!

همکار: نکن اقا دست نزن. جا به جا نکن!!!!!

خلاصه با کشمکش های بسیار اجازه نداد آخر مانیتوروِ تست کنیم.

چند ساعت بعد جلومو گرفته و آروم گفت : دلخور نشی نزاشتم با سیستم من امتحان کنی!!! ولی کلا نمیشد آخه یکسری اطلاعات شخصی روی صفحم داشتم نمیخواستم اونجا منتقل بشه.

من : ( : | )

همین سرآغاز 1ساعت توضیح شد که اطلاعات شما روی مانیتور ذخیره نمیشه که با جا به جا کردن منتقل بشه.

محمد الهی

برای یک پشتیبان کامپیوتر هیچی دردناکتر از این نیست که بش بگن ویندوز خرابه و باید عوض بشه.

اصلا یه چیزی که بقیه همکارای داخل بخش های مختلف دیگه یاد گرفتن برای روبه رو نشدن با چالش اینه که بگن ویندوز خرابه و صورت مسئله رو پاک کنن.

تازه مسولیت پشتیبانی از یک محیط آموزشی گرفته بودم وداشتم با چالشهاش آشنا میشدم(هیچی مثل یک کارگاه کامپیوتری نیست که مهارتجوها مانند زامبی بلاهایی سر سیستم میارن که نگو)

یکسری نرم افزار تخصصی وجود داشت که مسولیت نصبشون با من نبود واصلا هم تمایلی یه یادگیری نصبش نداشتم چون 1بار انجام کاری مساوی است با انجام مکرر آن به عنوان وظیفه : )

دوره ی جدید آغاز شد و ما 7عدد سیستم جدید به مجموعه اضافه کردیم.

مدرس محترم که کارشناس با بیش از10سال سابقه در اون ضمینه بود سی دی به دست وارد کلاس شد برای نصب.

بعد از 2ساعت تلاش اومد و گفت سیستم ها خرابه و باید ویندوز عوض بشه!!!

من: ( : | ) وااااات؟؟؟؟ خرابه؟ سیستم نو؟ هارد خام؟ ویندوز تازه نصب شده؟؟ مطمعنی؟؟؟؟

کارشناس: واااا !!!! نمیخواد کار منو یادم بدی؟؟ قبل از اینکه تو بیای اینجا روال همین بوده؟ این نرم افزار کرکش خاص هست سیستمایی که ویندوزش کوچکترین مشکلی داشته باشه یا ایمیج باشه نصب نمیشه. ما هیشه با همین مشکل بر میخوریم ویندوز عوض میکنیم.

من : اوووکی !!! شما تشریف ببرید تا فردا حلش میکنم.. فقط امکانش هست سی دی نرم افزارو داشته باشم؟

کارشناس رفت و من مشغول نصب نرم افزار شدم ببینم چی هست این نرم افزاری که آخرهفته ی عزیزمو قراره خراب کنه و در نهایت یافتم!!!! یاااافتم !!!!

مشکل کرک نشدن : وقتی نرم افزار نصب میشد در بعضی مواقع یک سرویس باز نگه میداشت که اجازه کرک شدن رو نمیداد تا زمانی که تمام سرویسهای مربوطه بسته نمیشد. (مشکل چند ساله با این کرک که همیشه منجبر به تعویض ویندوز بود همین لعنتی کوچیک بود)

در عرض نیم ساعت تمام نرم افزارها رو کرک کردم و نزدیک به 10ساعت اضافه کاری شیرین هم دریافت کردم.

محمد نصیری

سالها پیش وقتی نیروی مدیر شبکه بودم یکی زنگ زد بهم از پرسنل قسمت نیروی انسانی گفت بچه های پشتیبانی نیستن ، گفتم بفرمایید من در خدمتم ! گفت جا لیوانی کامپیوترم خراب شده !!! گفتم یا خدااا جا لیوانی چه صیغه ایه ؟ رفتم پیشش یه خانمی بود دو سه سال مونده بود به بازنشستگیش ... دکمه خروج CD-ROM رو زد و گفت ببین !! جا لیوانیم کار نمی کنه !!! ...

وب سایت توسینسو

بله ! همکار گرامی از خروجی CD-ROM به جای جالیوانی استفاده می کرده !!! با سوزن هم بیرون نگهش میداشته !

توسینسو دنیا رو متحول میکنه اگر تو هم عضو گروهش باشی ... برای همکاری به من پیام بده ....
AH64

درود

چه اتفاقات باحالی افتاده و کلی خندیدم .

تو کارخانه بودم سرپرست سالن 1 زنگ زد اقای فلانی سریع بیا پایین گزارشاتم و ... موندم باید ثبت کنم الان لیست گزارشات که به صورت ( Combo Box ) هستش براشون به صورت کامل نشون نمی ده هر کاری میکنه مثلا خرابی بر اثر نشت . این گزینه تو لیست نمی دید.

که به صورت Scroll می کشن پایین تا لیست کامل خرابی نشون بدن.

سریع رفتم پایین نفس نفس تند و تند ببینم یا خدا چی شده چرا این طوری می کنه. گفتم انفجاری چیزی شده.

رفتم پیشه سرپرست سالن 1 ، گفتش این ها مشکل اینه .

بعله دیدم، مرورگر Mozilla باز کرده بودش رفته Zoom گذاشته روی 150 درصد گزینه هایی که به صورت Combo Box هستش براش به صورت کامل نمیاره و اقا زحمت نمی کشه از اسکرول کنار مرورگر بکشه پایین تا تمامی تنظیمات داشته باشه.

منم راحت فرت Zoom کردم 100 درصد تمامی گزینه ها اومدش.

این از خاطرات خوب ما .

- الو آقای مهندس ...

- بفرمایین

- این ویندوز منو عوض کردن بیا دوباره گوگل رو برام نصب کن !

• ینی هروقت اینو میگفت یاد این بچه ها میفتادم که از توی دستشویی داد میزنن بیا منو بشور :))
شنوندگان عزیز توجه فرمایید... شنوندگان عزیز توجه فرمایید... ایران...

- الو آقای مهندس ...

- بفرمایین

- خانوم دکتر میگن کامپیوتر ایشون موریانه داره لطفا یه کامپیوتر دیگه براشون بیارین

- O-o !!!

- الو آقای مهندس ...

- سه راهی برق رو روشن کردین ؟؟

- ... آهان مرسی حل شد

(چند سال با این کاربر محترم همین برنامه رو داشتیم!)

- یا خدا این دستگاه چرا این شکلی شده ؟؟؟ O_O

- مهندس ، پشت جعبش خیلی داغ کرده بود این ته چاییمو ریختم روش بعد چندتا جیز جیز صدا داد چندتا جرقه زد دیگه روشن نشد :(

- (سی دی رام رو زدم باز شد و خالی بود) خب این سی دی رام مشکلش چیه ؟؟

- سی دی رو پرت میکنه بیرون !! -_-

- میشه یه سی دی بذارین داخلش ببینم منظورتون چیه ...

- (سی دی را روی مونیتور میگذارد و رها می کند) ایناهاش ! نمیخونه میندازه زمین ! سی دیم خش گرفته از بس از صبح هی انداخته زمین ! یکی دو بار هم که ننداخت زمین نمیخوندش !!! -_-

دکتر - آقای مهندس ، جامعه مهندسی واقعا خیلی ضعیفه که نتونسته بعد از این همه سال ویروسها رو ریشه کن کنه -_-

من - خب دکتر ما هنوز به رکورد پزشکان در ریشه کن کردن سرماخوردگی نرسیدیم ولی داریم تلاش می کنیم ^_^

نیما شایق

وقتیکه بی دانشی از سمت کسی باشه که خودش مسئول یک سروره یا حداقل با تکنولوژی سر و کار داره چه باید کرد؟ .وقتی که کارشناس محترم میگه پینجش (ping) کن... ما سایناشور (signature) ارائه میکنیم...برای امنیت پورت ها چکار میکنید؟ با چسب میبندیمش... شما در مقابل جامه های خود را چگونه میدرید و سر به کدامین بیابان می نهید؟

با سلام چ بحث داغی شده اینجا

من خاطره هام برای زمانیه که سردار جوان جنگ نرم بسیج بودم قسمت شهید .... که اسمشم یادم نمیاد

مراسم داشتیم درمورد تشریح عملکرد وی پی ان ...

اقا ب ما نگفتن چی بگو رفتیم

فیلتر شکن چیه ؟ بسیجیای همیشه حاظر گفتن برنامهجاسوسی 😂

گفتم خب ویندوز و اندروید چیه ؟ گفتن نرم افزار جاسوسی 😂

گفتم گوشی سامسونگ و... شما چیه ؟ وسیله جاسوسی 😂

اینتر.. جاسوسی 😂

بعد دیگ ما تصمیم گرفتیم زودتر بحثو تموم کنیم تا خودمونم ب عنوان جاسوس ختاب نکردن

Knowing is not enough , we must apply. Willing is not enough we must do . ~Bruce lee

یکبار یکی از این بسیجیان متعصب امد گفت من رفتم مدرک تعمیر ویندوز 10 گرفتم!

گفتم یعنی چی

گفت هر کاری ک بگی با ویندوز 10 میکنم ... گفتم با سی ام دی ، پاور شل ، سرویسز ، اکتیو دایرکتوری ریجستری و... بلدی کار کنی؟ گفت عمم عهه عااا اره ... همون صفحه مشکیا؟ گفتم کدومشون مشکیه ؟ گفت اونجا مشکیه ک توش کومَند مینویسی ... گفتم خب کدومشون صفحش میشکیه ؟ اهم کرد و هیچی نگفت

بعد گفت مدرک من یعنی تو میری پشت یه ویندوز 10 اگر چند بار پسورد اشتباه بزنید این قابلیتو داره ک از رو گوشیت رمز ویندوزو عوض کنی : : :| بعد من دیگ هیچی نگفتم چون حتی نمیدونست MCSAچیه ... بعد میگفت من ی سوال دارم ازت گفتم بفرما جانم:

گفت چرا موقعی ک میخوای بری تو اینترنت اگر نزنی WWW یا HTTP/S نمیره ؟ حتما باید از اونجا بری؟ اون رو واس این گذاشتن ک اطلاعات ما از سرور امریکا رد شه و....

گفتم وایسا وایسا

اولا google.com

www.google.com

https :/www.googlecom

هیچ فرقی نداره تو نزنی هم میره ... گفت نه نزنی خودش میزنه

گفتم خب مردتیکه **** ما 65535 تا پورت داریم تو کامپیوتر تو بجای http از اون 65534تای بقیش برو

گفت اونا بازم میره تو امریکا

گفتم ببین تو از خونت میخوای بری بیرون از درش میری ...درست؟ میتونی از پنجرم بری ... میتونی دیوارم خراب کنی از دیوار بری ولی هیچ ادم عاقلی تا در هست اینکارو نمیکنه قبول؟ بنده خدا قبول نکرد ولی نمیدونست چی بگه !!! دیگ جدیدا اگر شنیدید مدرک تعمیرات ویندوز بدونید همون icdl عه ولی بروزش 😂😂😂

Knowing is not enough , we must apply. Willing is not enough we must do . ~Bruce lee

یه سری سی دی داشتیم که فسیل بودند و دیگه کاربردی نداشتن مال مادربردها عهد دقیانوس و اینها بود. یه روز قرار شد بندازیمشون دور ولی خب بدون مراسم که نمیشد ! این سی دی ها خیلی مشکلات رو در دهه قبل حل کرده بودند و باید با احترام از دنیا میرفتن برای همین شروع کردیم به پرت کردن اونها ... یعنی الان که فکرشو می کنم خیلی کار خطرناکی بود و شما این کار رو نکنین .

همینطور که ادامه دادیم دیگه یک سی دی جواب نمیداد و هرکی هرچندتا از اون سی دی های معدومی رو از روی زمین جمع می کرد یکباره پرتاب می کرد به یکی دیگه. انقدر مفرح بود که اصلا یادمون رفت توی اداره ایم تا اینکه در باز شد و رئیس گرامی وارد شد و همون لحظه سه تا سی دی خورد توی در و یکیش هم درست جلوی صورتش !

یه چند لحظه ای هنگ کرد بعد پرسید قضیه چیه گفتم میخواستم اینارو بدم به ایشون (اشاره به همکارم) تنبلیم اومد تا اون سر اتاق برم. گفت خب اینارو پرت نکنین حیفه خش میگیره.

تمام مدت با لبخندی بناگوشی ایستادیم و به سختی جلوی خندمون رو گرفتیم بخصوص که ما میدیدیم یکی از همکارا از خنده رفته بود زیر میز و نمیتونست حتی بشینه همونجا ولو شده بود ولی این رئیس بنده خدا نمیدید پشت میز اینو و هی به لبخندهای ما نگاه کرد و سری تکون داد و رفت.

اون سی دی ها تا آخر خدمتمون توی اون اداره معدوم نشدند و هرچندوقت یکبار این مراسم تکرار میشد ^_^

این ب آی تی ربط پیدا نمیکنه ولی از خاطرات کاری خنده دارم هست :

توی یک اداره ای کار می کردم که برنج و خورشتهاش رو هروقت میخوردیم معدمون به فنا می رفت. یک بار دوستم گفت ما که برنجش رو نمیخوریم بریزم توی کیسه ببرم بریزم توی باغچه پشت ساختمان سلف برای پرنده ها.

همه کنجکاو بودیم ببینیم گنجشکها استقبال می کنن یا نه. همیشه اونجا محل تجمع گنجشکها بود. همکارم کیسه رو خالی کرد کمی بعد گنجشکها اومدن یکم برنجها رو برانداز کردن ولی رفتن ! یکیشون یه چند جهش کرد رفت بعد مکسی کرد احتمالا توی دلش گفت حالا یه تست کنم تا اینجا اومدم بعد برگشت یه نوک به یه دونه برنج زد پشیمون شد پرواز کرد رفت ولی دو متر اوج نگرفته بود با سر اومد توی زمین !!

بعد از چند ثانیه پاشد یه چندتا غلط رو زمین زد پرواز کرد رفت. یعنی جانمون رو کف دستمون گرفته بودیم برای خدمت به میهن با اون غذاها!

- یک عده مهندس داخل واحد انفورماتیک نشستیم. یکی از خانمهای اداره که بر و رویی داشتن و مجرد بودن با لپ تاپشون وارد میشن یه راست میان سمت میز من. لپ تاپشون ایرادی داشت و از من خواست براش درست کنم و خب تا اینجاش هیچ مشکلی نبود و آقایون مهندسی همونطور سرها توی مونیتور و سنگین نشستن اما بعد :

- آقای مهندس فقط اون پوشهه که روی دسکتاپه نگاه نکنینا ^_^

یهو یه عده سر متعلق به مهندسین همکار با چشمهای گرد اومد بالا! ایشون هم نامردی نکرد تا بیرون رفتن از اتاق یه ده بیست باری با خنده ریز روی اون پوشهه با همون جمله تاکید کرد "نگاه نکنینا آقای مهندس آبروم میره ها"

- یعنی تا صدای بسته شدن در اومد یهو همه "توش چیه ؟ توش چیه؟"

- به شما ربطی نداره بشینین سر جاتون !

خودم هم نگاه نکردم و هنوز نفهمیدم چه مرضی بود این حرکت خب از رو دسکتاپ برمیداشتی !

فرداش هم تا اومد لپ تاپ رو گرفت با خنده گفت توی پوشه رو دیدین و من هم با تعجب گفتم نه مگه باید میدیدم ؟ خندید گفت نه و رفت. کمی بعد زنگ زد واحد دوباره پرسید "واقعا ندیدین؟؟" منم دوباره گفتم خیر همونطور که تشریف آوردید گفتم واقعا ندیدم.

یکی از همکارام هم بهم گفت "ندیدی ؟؟ ... خب همینه مجرد موندی !" و من هنوز هم ربطش رو نمیدونم.

سلام

"یکی از همکارام هم بهم گفت "ندیدی ؟؟ ... خب همینه مجرد موندی !" و من هنوز هم ربطش رو نمیدونم. "

میدونی پویان جان مردم ما مشکل دارن ... طرف لپ تاپشو بهت داده اسیر جنگیرک نگرفتی ک میخوای کل سیستمشو ببینی ... ولی کلا خیلی برهنگ بدیه....خیلی..

چندین سال پیش پس از اینکه دوره کاردانی مو تموم کردم در رشته کامپیوتر سخت افزار... در شیراز خیلی بی پول و دچار مشکلات مالی بودم.پدرمم عمرشو داده بود به شما خلاصه پسر بزرگ خانواده و کلی مسئولیت سنگین رو دوش من ..حدود هفت ماهی بیکار بودم کار گیر نمیومد تو شیراز هر جا هم واسه کار میرفتم باید معرف میبردمو کلا دیگه حالم از روزنامه خوندنو و دنبال اگهی رفتن و رزومه ارسال کردنو از این شهر بهم میخورد

که کلا یه روز رفتم یکی از این آژانس های کاریابی که واقع در فلکه گازو بود ..برام یه کار تو یه دفتر به عنوان تکنسین کامپیوتر پیدا کرد اما بنا شد ۳ ماه از حقوقمو بدمشون که البته بعد با کلی چکو چونه کردمش یه ماه .خلاصه وارد دفتر شدیم شرکت هفت خوان.... دیدم یه جای شیک و مجلسی بهم یدونه اتاق شیک با یه میز شیک دادن یه اقای ریشو خیلی با کلاسم اومد گفت من ریس شرکتمو داریم یه مجموعه رستوران به نام هفت خوان دروازه قرآن شیراز میسازیم میخوام مدیریت فنی و طراحی فنی کل مجموعه رو بدم دستت میتونی گفتم مشکلی نیست .خلاصه از فرداش دیدم دیگه خبری از دفتر شیکو جای با کلاس نیست فهمیدم اینا چند روز اول هرکیو استخدام میکنن در باغ سبز نشون میدنو میارن دفتر بعد میفرستن سر ساختمان نیمه تمام تو خاک و خل..از اونجایی که هدفم کار کردن بود و مکان برام مهم نبود میرفتم سر ساختمان و بخش فنی سیستمهای مختلفش از سیم کشی تا اتاق سرورو دوربینو سیستم صوتی رو به من دادند و منم تحویلشون دادم اما نکته جالب این بود که یه سرپرست بیتربیت بد دهن گذاشته بودن اونجا اونم براش فرقی نمیکرد کی کارگره کی مهندس به همه فحشو بدو بیرا میگفت و من مجبور بودم بالا سر کارگرو بنا وایسمو و از یه طرفم پروژه بخش فنیشو جلو ببرم .خلاصه من به عنوان تکنسین کامپیوتر رفتم اون شرکت .سرکارگر بنا شدم .جوشکاری کردم .مشاور فنی شدم کابل کشی برق کردم بخش فنی رو جلو بردم اتاق سرور و تجهیزاتشو با اپلیکیشن های فروشو راه اندازی کردم .فروشنده نمایشگاه خشکبار این شرکت شدم. تو سقف زیر زمین عقرب نیشم زد و وقتی کارمم تموم کردم پروژرو تحویلشون دادم و همچنین کارشناسی قبول شدم مرخصم کردن و دوباره روز از نو روزی از نو پس از سه سال کار دوباره افتادم تو پروسه کار یابی...

این بود تجربه و داستان من از رستوران هفت خوان شیراز و تجربیات خوب و بد کارکردن اونجا...ولی در کل صاحبان این مجموعه ادمهای بازاری بودند که برای نیروی کارشون هیچ ارزشی قائل نبودند و متاسفانه اکثر کارفرما های پولدار ایرانی از سطح فهم و شعور کاری کمی برخوردارند منظورم شخص خاصی نیست اکثریت هست..

با تشکر بهروز سیروس زاد کانال اطلاع رسانی من در تلگرام http://telegram.me/sirouszad/4

یه تجربه خنده دار برای شما و تلخ برای من.

روزی روزگاری درخواست هارد برای سرور دادم. اداره خرید.انباردار تحویلم داد و من نصبشون کردم. چون جمعدار اموال نداشتیم کارشو خودمون انجام میدادیم و شماره اموال وسیله ای که این قطعات رو بهش وصل کردیم رو خودمون اعلام می کردیم. منم پشت برگه رسید انباری که میرفت اداری و مالی می نوشتم. خلاصه بعد از چند روز دیدم مدیرکل میگه بیا بالا. رفتم.

دیدم رئیس مالی نشسته و اخم و مدیرکل هم اخم.

گفتم بفرمایید. مدیرکل گفت چرا با مالی همکاری نمی کنی؟

گفتم در چه مورد ؟

گفت در مورد اعلام شماره اموالی که قطعات رو نصب کردین.

گفتم نوشتم که، و اعلام کردم؟

گفت نه نکردی.

گفتم پشتش نوشتم.

گفت نه 5 قطعه جنس خریدیدن ولی 2 تا شماره اموال اعلام کردین.

گفتم خب نوشتم که ردیف 1 - 2 - 3 خورده به A و 4 - 5 خورده به B

مدیرمالی گفت مگه به یک کیس چند تا هارد وصل می کنن.

گفتم اونا که شماره اموال کیس نیست.سروره.

گفت نه کیسه تو اموال ما کیس ثبت شده.

مبگم خب برو اموالتو درست کن بیا ببین شماره اموال به سرور خورده یا کیس

گفت حالا اصلا سرور. یک سرور مگه بیشتر از یه هارد میشه بهش زد؟؟؟؟

گفتم بله بعضا سرور هست 10ها هارد به فراخور نیاز بهش وصل میشه.

**** جمله تاریخی****

یعنی اون شرکت سازنده خودش نمی فهمیده چندتا هارد وصل کنه که تو حالا برامون کارشناسی می کنی؟

حالا بخندین

zman

باید گریه کرد به حال و اوضاع اینا ... چند تا رم میخوره ؟ مگ بیشتر از 2 دوتا اقا به تو چه ! عه

علم تو کشور پایینه این مورد اول

مورد دوم که تو کار یه تکنیسین میخواد اظهار نظر کنن ، عجب بابا ! ما که ندیده بودیم

مگ بیشتر از 1 (مغز) سیپیو میشه برای یه کامپیوتر گذاشت ؟ انسان ک دوتا مغز نداره !! بابا چیمیگی 😂😐

پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره پاییزه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....