Majid Fathi

مدیریت DNS

ما یک سرویس سایت ساز راه اندازی کردیم. حال نیاز به یک سرویس مدیریت DNS داریم. دور رویکرد مد نظر داریم:
۱. از سرویس هایی نظیر cloudflare استفاده کنیم و توسط API آن بتوانیم DNS مورد نظر را تنظیم کنیم. به طور مثال وقتی کاربری با دامنه example.com میخواهد از سرویس ما استفاده کنید، از او درخواست میشود نیم سرور را روی tita...cloudflare.com & nina...cloudflare.com تنظیم کنید و سپس با API کلود فلر DNS های مورد نظر را برای آن دامنه تنظیم کنیم.
امکان تحریم شدن این سرویس هست، ایا سرویس مشابه دیگری با ریسک پایین تر تحریم می شناسید؟
ایا سرویس ایرانی جایگزین داریم؟ من arvancloud را دیدم ولی ظاهرا API برای این مورد نداشت.

۲. در حالت بالا علاوه بر مدیریت DNS ها امکاناتی نظیر کش، امارگیر درخواست ها، امنیت نسبی ... را در اختیار ما قرار میداد. حال اگر سرویس بالا مقدور نباشد و ریسک تحریم داشته باشیم. پیشنهاد شما برای راه اندازی DNS server چیست؟

--------------
با تشکر
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
علی آقامیری
میشه برای خودتوت دو تا Name Server معرفی کنید به نام های NS1 , NS2.yourname.com و به همه بگین همین رو روی دامینشوم بزارن.
فکر می کنم خیلی از سایت سازها همین کار رو از قدیم می کردند.
Majid Fathi
بله هدف همین هست ولی خوب رویکردمون چی باشه؟ DNS server را خودمون ایجاد کنیم ؟

علی آقامیری
رو همون پنل هاست با دامينتون كه داره الان سرويس ميده ، دو تا ركورد ديگه هم بسازيد
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره بهاره می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....