projpc

راهنمایی برای انتخاب آموزش دیدن ویندوز سرور

سلام دوستای خوبم

من تخصص اصلیم برنامه نویسیه. گاها نیاز دارم با ویندوز سرور هم کار کنم. الانم یه سرور 2012 رو دارم مدیریت میکنم. اما دست و پا شکسته در حد ایجاد یوزر و اینچیزا. که قبلا این سرور توسط یکی دیگه راه اندازی شده.

حالا میخوام خودم یاد بگیرم و میخوام منو راهنمایی کنید که کدوم ورژن رو یاد بگیرم 2016 یا 2012 . در ضمن به نظرتون کتاب خوب تو این زمینه چیه؟در حد امکان فارسی باشه.

یا فیلم آموزشی خوبه؟ (متاسفانه بودجه م محدوده )

ممنون میشم منو راهنمایی جامع و کامل بکنید.

#ویندوز_سرور_2012 #ویندوز_سرور_2016 #ویندوز_سرور
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.

با توجه به پرسشتون من تا اونجا که بتونم راهنمایی می کنم و به امید اینکه یه دید روشن بهتون توی انتخاب بدم:

- به دید من کلیات سرورهای مایکروسافت یکی هست، و البته اگرچه تغییراتی هم توی نسخه های اول ویندوز سرور با سرورهای جدید داشتیم، اما کلیات تقریبا همون کلیاته و میشه گفت تغییری نکرده. برای مثال کسی که بتونه توی سرور 2003 سرویس DHCP نصب و راه اندازی کنه، توی سرور 2012 هم قطعا خواهد تونست. پس زیاد درگیر اینکه با سرور 2012 یا 2016 شروع کنین نشین، کلیات همونه، گرچه هرچی هم به روز باشین خب بهتره و در اون شکی نیست. اتفاقا توی همین سایت هم دوره های خوبی چه از ویندوز سرور 2012 و چه ویندوز سرور 2016 موجوده که با یه سرچ کوچیک و دیدن اونا میتونین تصمیم نهایی رو بگیرین که با کدومش استارت بزنین.

- در مورد پرسش دومتون یه حقیقت محض رو باید بدونین و اون این که زبان علم به انگلیسیه، و در این حقیقت هم هیچ جای شک و ابهامی نیست، و زبان عشق و احساسات و هنر زبان فارسیه. اینو گفتم که اول از هر چیز تو این زمینه شفاف سازی بشه. شخص اینجانب رشته زبان رو توی دانشگاه خوندم و در کنار اون هم کار مداوم توی کامپیوتر داشتم، و از این بابت به شما بگم که هیچ زبانی رو شاید نشه تو دنیا پیدا کرد که به اندازه زبان فارسی قدرت ابراز احساسات، عشق، هنر، و کلن سبک ادبی داشته باشه. کافیه یه نگاهی به شعرا و نویسندگان ما بندازین تا کامل متوجه بشین، اما حقیقت اینه که زبان فارسی به هیچ وجه قدرت زبان انگلیسی رو توی مباحث علمی نداره، حالا از کامپیوتر گرفته تا شیمی و فیزیک و غیره. همه اینا رو گفتم که فقط برسم به این مورد که اگر میخاین توی شبکه و کامپیوتر پیشرفت کنین سعی کنین این پیشرفت رو با تقویت زبان انگلیسیتون برای خوندن منابع خارجی انجام بدین. گرچه کتابای خوبی هم تو این زمینه به زبان فارسی موجود هست، اما چه بهتره که در کنار کتابای فارسی کتابای انگلیسی هم مطالعه بفرمایین. بازم میگم: زبان عشق و احساس فارسیه و زبان علم و تکنولوژی انگلیسی!

- مورد بعد اینکه فیلم از دید من بهتره، چون شما داری میبینی چه اتفایی داره میفته و مدرس داره چکار میکنه، ولی معمولا توی کتابا این مورد کمتره و بیشتر مفاهیم و تئوری ها هست که آورده شده. گرچه با توجه به چیزایی که گفتی میتونین کتاب بخونین، و در کنارش هم خودتون عملی کار کنین، که به نظرم یه ذره بیشتر باید وقت گذاشت.

امیدوارم مطالبی که گفتم بتونه راهگشای کارتون باشه.

پاینده باشین!

No Legacy Is So Rich As Honesty (William Shekespears) <==> هیچ میراثی بالاتر از راستی نیست (ویلیام شکسپیر)
projpc

ممنون از بیان رسا و عالیتون.

آره اکثرا مفاهیم یکیه . فقط امکانات و خورده کاریایی اضافه میشن .

بله خب تو حوضه تخصصی خودم همیشه منابع و راهنمایی های زبان انگلیسی رو مطالعه میکنم.

اما خب احساس میکنم شاید برا یادگرفتن یه تخصص جدید برام هنوز خیلی زوده که برم سمت منابع اصلی (زبانم اونقدار خوب نیست.)

کتابی یا ویدیو آموزشی هم اگه مدنظرتون هست ممنون میشم اونارم معرفی کنید.

کتاب فارسی خوب واقعا چیزی سراغ ندارم، اما کتابای گروه آموزشی زرافه که تخصصی توی زمینه شبکه منتشر میشن رو یه بار دیدم فک نکنم بد باشه.

No Legacy Is So Rich As Honesty (William Shekespears) <==> هیچ میراثی بالاتر از راستی نیست (ویلیام شکسپیر)
rasool danesh

سلام

دوست عزیز من تجربه خودم رو برای شما میگم

تا حالا کتابی که همه موارد و کاربردها رو گفته باشه ندیدم (لا اقل فارسی ندیدم) .اما ویدئوهای سایت کاملا کاربردی است .چون اساتید سایت خودشون دارن کار میکنند و آموزشها رو کاربردی انجام دادن تا بشه این آموزشها کار رو انجام داد و موارد و آموزشهای که ممکنه بهشون نیاز نباشه رو فاکتور گرفتن و مواردی که نیاز بیشتری است رو اساسی تر توضیح دادن

پیشنهاد میکنم که از آموزشهای کاربردی سایت استفاده کنید

خیلی چیزا بلد نیستم ، کاش عمرم برای یادگیری کفایت میکرد، دارم به این نتیجه میرسم که توی این عمر کوتاه هر چیزی ارزش یادگیری نداره و فقط چیزای مهم رو باید آموخت...
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره تابستانه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....