در توسینسو تدریس کنید

و

با دانش خود درآمد کسب کنید

محمد ولی الهی

همش ایراد گرفتن و..

سلام خدمت همه دوستان

ببخشید من تازه دارم وارد کار شبکه و...دارم میشم

ولی وقتی میام وارد سایت میشم واقعا ناامید میشم چون هم ناراضی هستن یکی میگه کاری نیست یکی میگه درامد نداره و....

آقا آخرش چی؟ شبکه من دارم واسش جون میکنم که یاد بگیرم بعد میترسم آخرش هیچی به هیچی

لطفا راهنمایی کنید

#بازارکار_شبکه #شبکه #چرا_قر_زدن
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
علی قلعه بان

شما مشغول باش و حرفه ای یاد بگیر اینایی که همیشه ناراضی هستن اونایی هستن که رفتن سرکوچشون یه دوره شبکه گذروندن بعد میان تو پروفایلشون می نویسن متخصص سیسکو آدم حرفه ای کاربلد بیکار نمی مونه هیچ وقت انشاءالله توجه نکن خوب یاد بگیر

رسول دانش

سلام

در ادامه صحبتهای دکتر قلعه بان باید اضافه کنم که دوست عزیز شما اگر در هر کاری نامبر وان و درجه یک باشین .این کار است که دنبال شما میگرده نه اینکه شما دنبال کار بگردین .

"پدرم همیشه میگه اگر می خوای دزد هم بشی .دزد درجه یک باش"

دوست عزیز این بستگی به تلاش و خوده شما داره .اگر درجه یک باشین و کارتون درست باشه .کار هست و درآمد هم دارین .اما اگر قراره کج در مریض یاد بگیرین و برای رفع حرف و حدیث، بهتره این کار رو ببوسین و بزارین کنار چون همونجور که جناب دکتر فرمودن برای این کار دست زیاده و شما با رقبای زیادی سر و کار دارین که نمیتونید بین اونها موفق باشین.البته اگر پارتی داشته باشین نیازی به تلاش و هیچ کدوم از حرفهای بالا نیست

خیلی چیزا بلد نیستم ، کاش عمرم برای یادگیری کفایت میکرد، دارم به این نتیجه میرسم که توی این عمر کوتاه هر چیزی ارزش یادگیری نداره و فقط چیزای مهم رو باید آموخت...

دوست عزیز کار هست حتی اگر سر کوچتون دوره رفته باشید

اما ادم کار نیست همه اینهایی که میبینید میگن کار نیست میخوان بیان کار پشت میز باشه مثلا در سال دوتا گزارش بدن و خلاص و گرنه کسی ادم کار باشه براش کارهست از اینهایی که میگن کار نیست بپرسید ببنید حاضر هستند بر مثلا تو یزد روی سقف سوله یک رادیو نصب کنن تو گرما

کار هست منتها ادم کار نیست همه اینهایی که میرن تو هر زمینه منتظر هستند از همون اول کا بالا ترین درجه شغلی رو داشته باشن که اینجوری نیست

راهی خواهم یافت یا راهی خواهم ساخت live with energy
رسول دانش

یک نکته دیگه یادم رفت بگم

من تا حالا شاید 50 تا شاگرد داشتم و یک سال کمتر یا بیشتر اومدن پیش من کار یاد بگیرن یا من استخدامشون کنم اما راستش ول معطل هستن و هرچی یاد میدم و باهاشون کار میکنم انگار توی یک دنیای دیگه هستن و موضوع رو نمیگرن .اما یک شاگر داشتم حدود 10 سال قبل دانش آموز هنرستان بود اما این دانشجوهای دانشگاه رو می ارزید و حاضر بودم حقوق دوبرابر بهش بدم تا پیشم باشه اما حیف که باید میرفت مدرسه و دانشگاه

الان یک شاگرد دارم که به درد من نمیخوره اما با پدرش رو در بایستی دارم .پدرش میاد ماهی یک ملیون به من میده که بجای حقوق بدم به پسرش و پسره نمیدونه و فکر میکنه من دارم بهش حقوق میدم...

خیلی چیزا بلد نیستم ، کاش عمرم برای یادگیری کفایت میکرد، دارم به این نتیجه میرسم که توی این عمر کوتاه هر چیزی ارزش یادگیری نداره و فقط چیزای مهم رو باید آموخت...

*با سلام

الان کارشناس IT نمیخوان ی آچار فرانسه یا چاقو سوییسی لازم دارن !!! کارفرما ها مهارت کاری 10 نفر رو از یک نفر میخوان /// * بعد تقاضا برای نیرو کار شبکه تو هر شهری فرق داره

** Update, Backup & Security رمز موفقیت ادمین و پایداری شبکه **

سلام.

من 8 ساله تو حوزه شبکه و 3 ساله تو حوزه امنیت شبکه کار میکنم.

با جرات میگم اگر "واقعا" کار بلد باشی و مسلط باشی به مباحث، و حفظ نکرده باشی شبکه و مباحث مرتبط با اونو، قطعا کار هست، قطعا درآمد خوبی خواهی داشت و قطعا رضایت شغلی خواهی داشت. اما باز هم به اون پیش نیازی که گفتم توجه کن.

خیلیا میان، فکر میکنن همین که بیان کلاس دیگه شدن متخصص شبکه و باید مشتریا پشت در دفتر/خونه اش صف بکشن. نه! ابدا همچین خبری نیست. هر کاری رو باید از خاک خوردنش شروع کنی تا موفق شی. ولی این حوزه قطعا پتانسیل رشد رو داره.

ممنون از همه دوستانی که نظر دادن

سلام

چیزایی که از هردو طرف میشنوی تا حدودی درسته و موافقین و مخالفین حق دارن : مخالفین بودن کار مناسب ، اونهایی هستن که دنبال "کار" می گردن و نه بیگاری یا کاری که تخصص بیشتر از یکنفر باشه و موافقین اونهایی هستن که کار خوبی دارن و از اوضاع بازار کشور (به طور کلی در کشور و نه محل کار این دوستان) بی اطلاع هستن . بطور مثال حتمن آدمهایزیادی میشناسی که تخصص دارن کاری هم هستن ولی کار اگر هم براشون باشه با حقوق یک میلیون تومنه ! مثلن مهندس شبکه آشنا به فایروال فلان و مهارت فلان و بهمان و انقدر سابقه کاری و وارد به کار سوئیچینگ و سیسکو و غیره ماهی یک میلیون تومان ! خب طرف باید خیلی به بدبختی افتاده باشه که قبول کنه (و بدبختهایی هستن که قبول میکنن) بطور مثال در محل کار قبلیم بهم گفتن باید تست نفوذ بگیری اون هم برای شبکه حدود 24 مرکز زیرمجموعه که حتی توی محل کار من نبود و خب یک "لایک" نشونشون دادم و از اونجا رفتم .

بله توی ایران شما "مهندس" شبکه هم بشی در هر سطحی) حقوقت با یک کارمندی که روزی چند سطر متن تایپ میکنه فرقی نداره پس اگر دنبال همچین چیزی هستی هزینه برای دوره های شبکه نکن .

اینهایی هم که میگن بهترین بشی ال و بل هم در جریان تعداد جذب نیروی آی تی در سال / شهر نیستن خب : با یکی از دوستانت در یک اداره یا سازمان دولتی تماس بگیر بپرس کل مجموعه شما در طی سه سال گذشته چندتا مهندس امنیت شبکه استخدام کرده ؟؟ و در بین "متخصصین آی تی " مجموعتون چندتاشون رشتشون هیچ ربطی به آی تی نداشته مثلن عمران بودن ولی سفارش شدن و اومدن دارن کار آی تی میکنن (معمولن یکی دوتا مهندس ای تی درست و حسابی هستن که جور اینها رو میکشن و اینها فقط در حد ویندوز نصب کردن هستن ولی همسان اون درست درمونها پول میگیرن)

متاسفانه در ایران اینطوریه بطور مثال اونی که دزدی نمیکنه از مساوات میگه و اونی که بالا میکشه اموال ملت رو میگه سهمم رو برداشتم حالا هم اونایی که کار دارن میگن "چون نامبر وان بودیم کار دادن به ما شما هم نامبر وان شو کار میاد دنبالت" :دی

آی تی درحال حاضر برای ایران در حد بخور و نمیر هست و بیشتر کسانی که به سطوح بالای آی تی میرن به محض اینکه بتونن به کشورای دیگه میرن ، جاهایی که قدر تخصص و هوششون رو بدونن.

شنوندگان عزیز توجه فرمایید... شنوندگان عزیز توجه فرمایید... ایران...
رسول دانش

سلام

جناب پویان عارف پور

بهتر بود کمی ادب رو هم در نوشته خودتون رعایت میکردین

دوست عزیز من کار و شرکت خودم رو از صفر ریال شروع کردم حتی پول میز و صندلی شرکت خودم رو از درآمد شرکت خریدم

یادم نمیره زمانی رو که روزها در روزنامه خراسان آگهی میدادم برای نصب ویندوز در محل و حل مشکل رایانه در محل اون موقع قیمت هر آگهی در روزنامه 800 تومن بود و من روزی 800 تومن میدادم برای آگهی در روزنامه و هر ویندوز رو 1000 تومن میگرفتم و در محل نصب میکردم و 1000 تومن ،1000تومن جمع کردم تا میز صندلی و ...شرکتم رو گرفتم...

هیچ وقت یادم نمیره که برای میز صندلی دست دوم شرکت در روز اول 110 هزار تومن پول دادم و تا 6ماه یک نفر در اون شرکت رو هم نزد و مشتری نداشتم

دوست عزیز الان هم مشتریان و شرکتهای خودم رو دارم و خدا رو شکر مشاور چند تا شرکت هستم و گاهی حتی مشتریان من میدونن که قیمت خدمات و کالای من پائین نیست اما بخاطر منش و اخلاقم و مهارتم توی کار و اعتمادی که بهم پیدا میکنن میان سراغم...

نه توی اداره و شرکتی استخدام هستم و نه تا حالا سهمم رو از جایی گرفتم و نه قوم و خویش مدیری دارم

اما هر کدام از مشتریانم که جدایی یا کارخونه و شرکتی که گیر میکنن عوض اینکه به مسئول it خودشون زنگ بزنن با من تماس میگیرن

این میشه که اون مسئول it اون شرکت و اداره هم اگر به مشکل بخوره به من زنگ میزنه و گاهی این تماسها به پروژه و قرارداد ختم میشه...

دوست عزیز من هم از بازار کار خبر دارم و هم از جنم کار کردن افراد و شاگردان و دانشجویان و جوانان الان

جالبه بدونی که آخر سال تحصیلی که میشه سرم شلوغ میشه چون دانشجویان برای پروژه آخر ترم با من تماس میگیرن

از راه اندازی شبکه مجازی و VPN سرور گرفته تا نصب و کانفیگهای دیگه ویندوز سرور و مجازی سازی و میکروتیک وسخت افزار....

دوست عزیز هستند جوونایی که جنم کار دارن و خودشون آستین بالا میزنن و کار رو شروع میکنن و هستند جونهایی که برای اینکه پدرشون از خیابون جمشون کنه میاد ماهی یک تومن به من میده تا حقوق پسرش رو بدم...

ببخشید مجبور شدم قدری از خودم بگم .چون احساس کردم شما همه سالهای کاری منو زیر سئوال بردین و این انگ رو به من چسبوندین که منم نفسم از جای گرم درمیاد و آشنایی داشتم و پول پدر و .....

دوست عزیز در تمام این سالها یک جون درست و کاری و با عرضه ندیدم بجز یکی ....

این مشکل فرهنگی و تربیتی جونهای ماست....

اگر در زندگی افراد موفق و درجه یک دنیای it و کار و سیاست و هر زمینه ای....دقیق بشین میبینید همه این افراد از جوهره و توان خودشون استفاده کردند و گاهی حتی به کارهای پست مثل ساندویچ فروشی و ....تن دادن

این اصل توی همه فرهنگها هست و نه فقط ایران که اگر تلاش کنی ممکن نیست به نتیجه نرسی و این یک قانونه....

بازم عذر خواهم

با سلام و احترام ،

- من یادم نمیاد به شما اشاره ای کرده باشم و اینکه به خودتون گرفتین از این لحاظ من بی تقصیرم . من بعد کمی اجازه بدید مطلبی که میخونید در ذهنتون تحلیل بشه بعد اگر دیدید نوشته شده "منظورم ققنوس 313 که اصن نه دیدمش نه میشناسمش هست" یا امثال اینها بفرمایید در مورد شما نوشته شده و حالا اگردوست داشتین از خودتون بگین گردن من نندازین :)

- بی ادبی هم چشم "لایک" شد .

- هرجا یک نفر حقایق تلخی که به کام شما خوش نمیاد مینویسه تخریبش نکنین . اینکه درصد کمی از متخصصین شغل مناسب با درآمد مناسب دارن دلیل نمیشه من اشتباه گفته باشم . شما هم با استدلال و دلیل حرفتون رو بفرمایید. مثلن بگین خیر درآمد متخصصین ای تی در ایران چندین برابره یک کارمند عادی هست ... خداییش هست ؟؟

و درنهایت این دو جمله برای شماست : "درخت هرچی پربارتره افتاده تره" / "مشک آنست که ببوید" باشد که رستگار شوید

شنوندگان عزیز توجه فرمایید... شنوندگان عزیز توجه فرمایید... ایران...
رسول دانش

دوست عزیز یک بار دیگه اگر پست آخر بنده رو مطالعه بفرمائید فکر نمیکنم کسی رو تخریب کرده باشم و فقط از خودم گفتم اما اینکه شما میفرمائید:"" کسانی که میگن ،"چون نامبر وان بودیم کار دادن به ما شما هم نامبر وان شو کار میاد دنبالت" :دی "" این گفته من است و در پست بالا از همین جمله استفاده کردم نه تنها در این سئوال بلکه این جمله بارها و بارها توسط من در همین سایت استفاده شده و اینکه شما از این جمله در گفتارتون استفاده میکنید پس منظورتون جوابی به پست بنده است....

پویان خان از وقتی توی این سایت هستم افتخار داشتم با استاد احمد پور و جناب بابک خان حاجیان و خانم sahel_65 و تعدادی دیگه از دوستان هم کلام شدم و هر کدام از من پرسیدن، من جواب دادم که من برای اساتید این سایت چای میارم و کفش اساتید سایت رو جفت میکنم، سایت رو جارو میزنم و طی میکشم و گاهی هم که بیکار میشم چند تا جمله توی سایت پست میزارم و اصلا هم آدم مهمی نیستم و کوچیک همه بچه های سایت هستم .....

ضمنا اون مثلی هم که نوشتین درستش اینه "مشک آن است که ""خود"" ببوید"

شاد و سرخوش باشید

پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره پاییزه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....