حمید تهرانی

در شهر شما مسئولیتی تو حوزه IT هست که براش نیروی کار نباشه؟

سلام سلام

دوستان عضو سایت از اقصی نقاط کشور هستند. بفرمایید که در شهر و یا شرکتی که در آن مشغول هستید در حوزه فناوری اطلاعات موقعیت شغلی وجود دارد که برای آن موقعیت کاری ،مسئول متناسب با آن سراغ نداشته باشید؟

یا اینکه اصلا برای هر موقعیت شغلی چندین نیروی کار مناسب و حرفه ای حقیقتا وجود دارد؟

دوستان در خراسان رضوی لطفا حتما در این بررسی شرکت کنند.

#بررسی_بازار_کار #شغل #حوزه_فناوری_اصلاعات
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
rasool danesh

سلام

من منظورتون رو خوب نفهمیدم .میشه بیشتر توضیح بدین.

ماشاا... توی حوزه it هرکی ویندوز نصب می کنه میتونه یک مسئول it باشه و کلیه سمتها رو میشه بهش داد . ضمن اینکه بیشتر ادارات و سازمانها عوض اینکه خودشون مسائل رو حل کنن تمامی پروژه های it رو برون سپاری میکنند و خودشون عرضه انجام کار رو ندارن...

خیلی چیزا بلد نیستم ، کاش عمرم برای یادگیری کفایت میکرد، دارم به این نتیجه میرسم که توی این عمر کوتاه هر چیزی ارزش یادگیری نداره و فقط چیزای مهم رو باید آموخت...
حمید تهرانی

سلام آقا رسول عزیز

سادش میشه تو شهر خودتون کار سراغ دارید؟

rasool danesh

چقدر عالی و واضح و شفاف توضیح دادین.

من یکی که سراغ ندارم

خیلی چیزا بلد نیستم ، کاش عمرم برای یادگیری کفایت میکرد، دارم به این نتیجه میرسم که توی این عمر کوتاه هر چیزی ارزش یادگیری نداره و فقط چیزای مهم رو باید آموخت...
milodyww

کار آی تی هزینش زیاده به نظر من هر شرکتی هزینه یک سرور پرایمری و یک ادیشنال و یک فایل سرور و دی اچ سی پی و دی ان اس و پرینت سرور و mail سرور و یو تی ام و وی پی ان و سویچ و کابل و روتر و یک دنیا دیتا و نرم افزار و سیستم عامل و مشکلات زیاد و......... به جای همه این مخمصه ها یک استکان چای بذاره روی میز و از طریق واتساپ شرکتو اداره کنه به هزینش می ارزه

هر یوزری مشکل ساز بشه از شرکت اخراج میشه یا با کتک درستش بکنند پاسگاه هم خودمونیه رسیدگی میکنه

فکر نکنم کار آی تی بدرد بخوره

چون این روزا دیگه نمیتونیم کابل بخریم چه برسه به قیمت سرور و رک

اما شرکتا و سازمانهای قدیمی و بانکها و بیمارستانها هر کدوم یک نفر مدیر ای تی و چند نفر هلپ دیسک و یک وانت بار واسشون کافیه وبسایت دیوار هم کمک میکنه هر چی میخوای میاد درب خونه بی خیال ای تی داداش کار قصابی ازش بهتر درامد داره.

سلام خدمت دوستان گرامی

کار it به نظر من با گسترش virtualization-cloud computing-clustring در سطح استان های کوچک به شکل help desk در اومده و کار تخصصی بسیار بی تقاضا شده.

تقاضا برای اجرای شبکه در بحث passive ولی هنوز جای خودشو داره که البته الان هرکی باباش میگه برو نون بخر سر راه یهو میبینی دیر میاد خونه و میگه دم راه یکی داشت شبکه میکرد منم چندتا کابل کشیدم.انگار شبکه کشیدن کار هر خری هست.

در کل من معتقد به تحجر فکری در کلان و خرد کشور دارم. نسلی که داره میاد هم به صورت کمی بدفرم و نابهنجار داره وارد حوزه it میشه.

zman
rasool danesh

از دوستان و اساتید خواهش می کنم عفت کلام رو حفظ کنند

بخشید ظاهرا سئوال اینقدر ناراحت کننده بود که بعضی از دوستان نمک روی زخمشون پاشیده شد

بلاخره توی این بازار با هر جون کندنی است نون بخور و نمیر در میاد همه مشاغل الان از این مشکلات دارن و اگر در کار و تخصص خودتون نامبر وان باشین کار خودش پیدا میشه باید تلاش بیشتری کرد...

حمید تهرانی

zman با رعایت ادب کاملا موافقم عزیز دل برادر

آقا رسول شما چند نیروی کار کامل تو شهر خودتون سراغ دارید که دنبال موقعیت شغلی میگردند ؟

rasool danesh

کامل؟ یعنی کار بلد و واقعا متخصص منظورتونه؟

milodyww

در کدوم شهر دنبال کار میگردی؟ همین الان برو سر کار فقط واقعا آی تی باشی نه اینکه یکم اکتیودایرکتوری و یکم گروپ پالیسی بلد باشی فقط اسم شهرو بنویس جواب فوری .از مدیران سایت معذرت میخوام این یک تبلیغ نیست شاید این موضوع سبب شد یکی بره سر کار.

سلام خدمت milodyww عزیز

من هم برنامه نویسم هم شبکه کار. بگید کجا برم شروع به کار کنم.بندرعباس اقامت دارم.

از اینکه اختیار را از دست دادم و حرفی زدم که نه در شأن خودم بود و نه دوستان پوزش می طلبم.

zman

این پست توسط rasool1 در تاریخ سه شنبه, 24 مرداد 1396 حذف شده است.

دلیل: تبلیغات

این پست توسط rasool1 در تاریخ سه شنبه, 13 تیر 1396 حذف شده است.

دلیل: خلاف قوانین سایت است

حمید تهرانی

کامل از نظر من فقط در تخصص خلاصه نمیشه

حالا چند تایی سراغ دارید؟

milodyww

دوست عزیز وبسایت ای تی پرو یک سری قوانینی داره که نمیشه به هر سوال یا درخواستی جواب داد این وبسایت چندین کنترل کننده داره

کامنتایی که بر خلاف قوانین وبسایت پست بشن رو زود حذف میکنند .حق با اوناست اینجا مکان استخدام و کاریابی نیست

شما میتونین به وبسایتهای کاریابی و استخدام که خیلی زیادن مراجعه کنید و شغل مناسب رو پیدا کنید.حالا خوب شد که قبول کردند که من یک پست برای شما بفرستم که شما مشغول کار بشید اما اینکه میگید حالا چنتایی سراغ دارید این دیگه طمع آدمیزاده.من تا الان بندر عباسو ندیدم که برات کار پیدا کردم.میخواستم به عنوان یک شاگرد کوچیک شما در مجال دانش اطلاعات

یک جمله بسیار با ارزش رو از من دریافت کنید.

(یک فناور اطلاعات کار ساز هستش نه کار یاب).شبکه یعنی اجتماع

وقتی که شما برنامه نویس هستید و در امور شبکه ها مسلط هستید (یعنی IT)دنبال کار میگردید.

پس چه کسی به مردم کار میده؟ آی تی بالاترین درجه تکنولوژیست باید کار آفرین باشه نه کار جو.

متاسفانه بعضی از جوانان کشورمون مدرک مهندسی یا دکترا هم اگه داشته باشه باید یکی بیاد اونا رو بفرسته سر کار

معذرت میخوام این حرفا رو زدم اما میدونم آدم فهمیده و عاقل حرفای منو درک میکنه

ما باید خلاقانه کار کنیم. استعداد و هوش جوانان ما بهتر از خیلی از کشورهای دیگست.

Network BND

در جواب اون دوستمون که گفتن هرکی میره نون بگیره میره وسط راه یک کابل شبکه هم میکشه باید بگم اینجور هم نیست ...

الان هر شرکت چه خصوصی و چه دولتی تا توی زمینه شبکه پسیو و اکتیو وارد نشی نگات هم نمیکنن .. بخصوص توی ایران که همه شرکتا دنبال کسی هستن که همه فن حریف باشه .... لطفا خودمون شبکه کارا زحمت های خودمون رو کوچیک ندونیم.

Reply from 0.0.0.0 bytes:0 time<0ms TTL:000
حمید تهرانی

milodyww ببینید این یک توهمه که با پست شما کسی مشغول به کار شده.

جمله شما شعاری هست تا با ارزش

تو خود مهد تکنولوژی هم اینطوری که شما می گید نیست

وقتی یک کارشناس تو یک حوزه فارغ التحصیل میشه تو یک بخشی به کار گیری میشه و بعد از مدتی از بین انها یک نفر خودش کارآفرین میشه.حتی موسس های همین سایت هم بعید میدونم با این سایت رشد و پرورش پیدا کرده باشن، حتما میدانهای زیادی دیدن تا رسیدن به این سایت.

بله درسته در بین جوانان ما جوانان با هوش و... زیادی هست که خیلی از اونها در خارج از کشورمون به کار گرفته می شوند تعدادی هم با تلاش زیاد خودشون را بالا میکشن تعداد دیگه هم هرز میرن.

خدا همه ما را هدایت کند انشاالله

امیدوارم همه بتونیم در این شرایط رزق حلال و با برکت کسب کنیم

در حد درک خودم از فناوری و بیزینس پاسخ می دم:

یک فناور اطلاعات کار ساز هستش نه کار یاب

کارآفرین معنای خودشو داره. این یه سطح از درک و هوشه که همه دارای اون نیستن.

اگر قرار باشه تمام افراد کارآفرین باشن که پس برای کارآفرین کار کنه.مثلا اگر قرار باشه همه مهندسین کامپیوتر کارآفرین باشن حالت های زیر پیش میاد:

1- مهندس کامپیوتر کارآفرین باید بره مثلا قالی تولید کنه چون همشون کارآفرین شدن و کسی نیست کدنویسی کنه

2- پرسنل شرکت این مهندس باید عمران، کشاورزی، صنابع و ... خونده باشن و بیاییم بهشون کدنویسی یاد بدیم.

...

تو وضعیت قعلی اقتصادی نرخ ریسک راه اندازی یک کسب و کار بالاست و من این ریسکو نمی تونم بپذیرم.

پس همه نمی تونن کارآفرین باشن.

اصطلاح فناور فقط اشاره به رشته فناوری اطلاعات نمی کنه. فناور یه معنی عام تر داره.

الان هر شرکت چه خصوصی و چه دولتی تا توی زمینه شبکه پسیو و اکتیو وارد نشی نگات هم نمیکنن

شما مثل اینکه تابحال به رانت برخورد نکردی.

صرفا جهت اطلاع:

من چند سال پیش کارآفرین بودم و 5 تا پرسنل داشتم و خودم و یک نفر دیگه کار برنامه نویسی رو انجام می دادیم.

4 نفر می رفتن سر کار شبکه.خودمم طراحی اکتیو و نصب تجهیزاتشو انجام می دادم.بعضی اوقات که کار سنگین بود هم خودم با پرسنلم میرفتم سر کار پسیو.

بعد از اینکه شناخته شدیم و تو مناقصات شرکت می کردیم بعد از اون دیگه بدبخت ها شروع شد.

من آدمی نبودم که باج سبیل بدم و کار کنم و هنوز هم نیستم. چند باز سر چندتا پروژه کاری کردن که مجبور شدم در شرکت رو با یه رزومه 3 صفحه ای ببندم.

چرا؟

می رفتیم کار می گرفتیم بعد میدیدیم رئیس آی تی رفیق یه شرکتیه که دوم شده. حالا بیا و درستش کن.

کار انجام میدادیم در حد اینکه مسئولین گوگل تایید می کردن ولی این آقا تایید نمی کرد.

در حین کار هم می گفت همه چی خوبه.

آخرش از جیب حقوق پرسنل رو دادم و خودم شروع کردم برنامه نویسی.

سر کار برنامه نویسی هم باید باج سبیل می دادم.

میرفتم پولمو بگیرم مسئول مالی میگه پس حق من کو؟ منم که جوابی جز چیزی نیست بهش نمی دادیم و خب پول پروژه هم می رفت تو دیون. اونایی که با دولتی کار کردن می دونن رفتن تو دیون یعنی چی؟

یا باید باج می دادم و اعتقاداتم رو می فروختم و کارآفرین می شدم یا آشنا می داشتم و رانت بازی می کردم.

خب اینا رو نداشتم.

محیط کاری اینجا هم که کوچیکه

نمی خوام بگم هرکی الان موفقه حتما باج داده یا رانت داشته.خیلی جاها آدم های پاک هم هستن ولی متاسفانه من گیر اونا نیوفتادم

فی امان ا...

zman
milodyww

بله هر کسی نظر خودش رو داره به همه نقطه نظرات دوستان احترام میذاریم

اما به این موضوع توجه کنید من کوچیک همه شما هستم و این بحثها به درد همه میخورند

اصطلاح IT به معنی Information یعنی اطلاعات و Technology یعنی فناوری و فناوری یعنی دانش وقتی میگیم دانش پزشکی

کاملا مشخص اما وقتی میگیم دانش اطلاعات چه اطلاعاتی؟

چون مشخص نشده چه اطلاعاتی هستش بنابراین ما فرض کنیم کل اطلاعات دنیا

اگه بگیم کل اطلاعات دنیا غیر از خدا هیچکس همچین اطلاعاتی نداره

اگه بیایم اطلاعات دنیا رو تقسیم بندی کنیم این اطلاعات بین مردم و مخصوصا متخصصین پخش شده و هر کسی نسبت به تخصص خودش اطلاعات داره برای همین یکی متخصص عمران یکی متخصص صنایع - قالی بافی -کشاورزی

و حتی مشاغل شخصی کوچک مثلا یک نجار اطلاعات خاص خودشو داره که یک میکانیک نداره و بر عکس درسته

در دانش علوم پزشکی میبینی هر دوتاشون دکترن اما یکی چشم پزشک و دومی دندان پزشک اطلاعاتشون با همدیگه فرق داره

با اینکه هردوتاشون دکترن

دندان پزشک با دندان پزشک هم اطلاعاتشون فرق داره شاید برای شما هم پیش اومده که دندونتون درد بکنه بخوای بری دکتر

یکی بهت بگه نرو فلان دکتر هیچی بلد نیست دندوناتو خراب میکنه برو پیش فلانی هم اخلاقش خوبه هم حالت مریض رو رعایت میکنه هم توی کارش منظمه هم شخصیتش بالاست هم اطلاعاتش خیلی خوبه

حالا یه مثال دیگه میزنم و یک جمع بندی کلی نسبت به این موضوع.

یک نقاش حرفه ای رو در نظر بگیریم تابلوهای نقاشی که همتون دیدین یه نقاشی میکشه امضاش میکنه و مینویسه خالق اثر فلانی و این تابلو مورد استقبال مردم قرار میگیره و با یه قیمت خیلی گرون اونو میفروشه مثلا از یک باغچه گل نقاشی کشیده خیلی هم قشنگ درومده

خب به نظر شما اون کسی که این تابلو رو با این قیمت خریده با این پول نمیتونه توی خونش یه باغچه گل بذاره؟که خیلی هم طبیعی و زندست هوای خونه رو هم خوشبو میکنه.یا اینکه عقلش نمیرسه که این تابلو رو خرید یا اطلاعاتش کمه؟

در واقع هیچکدوم.و ما چهار نوع خلقت داریم

خداوند جسم بیجان رو آفرید مثل سنگ که نه احتیاج به غذا داره تکون هم نمیخوره این بی جانه

به گل جان داده و نیازی نداره که بره دنبال غذا . درواقع غذا خودش میاد براش از آفتاب و خاک و آب تغذیه میکنه تولید مثل هم داره .یعنی فقط بهش جان داده

به حیوانات جان داده که زنده بمونن و غریزه داده که خودشان برن دنبال غذا

و به انسان جان داده که زنده بمونه و غریزه داده که بره دنبال غذا و عقل داده که از سنگ و گل و حیوان جلوتر باشه

و هر سه تا رو به خدمت بگیره

عقل انسان در ابتدا مثل هارد دیسکی میمونه که تازه از بازار گرفتی و باید پر کنی

حالا اطلاعاتی که توی این هارد میزاری بستگی به خودت داره بعضیا پرش میکنن آهنگ و ویدیو بعضیا ویروس بعضیا به خدمت میگیرند و کسانی موفقند که این عقل را به خدمت بگیرند.

خداوند غیر از عقل یک کمکی هم به انسان میکنه و بهش موهبت میده و این موهبت یک امتیاز از طرف خداست.و یکی از خواص مختص خداست.

مثلا همین نقاش توی اثرش مینویسه خالق اثر فلانی در صورتی که خلقت یکی از خواص خداوند خالق بی همتاست.

حضرت عیسی (ع) میفرماید: اخلق من الطین از گل خلق میکنم

اما (تبارک الله ربی احسن الخالقین)

نتیجه گیری میکنیم.

حالا که برای ما مشخص شد که فناوری یعنی دانش و هر چقدر که دانش شما بیشتر باشد کار آفرین خواهی شد

هر چقدر فناور باشی موهبت و رحمت خدا بیشتر است (لیس للانسان الا ما سعی)

اما منظور از اطلاعات یعنی همه اطلاعات دنیا ,یعنی اینکه تمام اطلاعات مردم رو باید کنترل کنیم و به خدمت بگیریم

شما توی هر شرکتی ممکنه مدیر فناور ی اطلاعات بشی خب این شرکت دکتر داره ممکنه 50 تا مهندس داشته باشه وکیل دادگستری داره صدها افراد در زمینه های مختلف داره و شما میای در بین اینا مدیر آی تی میشی چجوری اینا رو کنترل میکنی؟

اما حاضری توی شرکتا کار کنی ممکنه شرکت مواد غذایی باشه شما که در حبوبات و سبزیجات و کشاورزی و دامداری اطلاعی نداری چجوری میخوای مدیریت کنی؟

یا اینکه یک شرکت کامپیوتری باشه همشون مهندس کامپیوترن چجوری میخوای کنترلشون کنی.

پس منظور از آی تی یعنی به خدمت گرفتن و کنترل هر شخصی در هر شرکتی با هر اطلاعاتی هستش و این میشه تمام اطلاعات دنیا

حالا اگه فناور اطلاعات باشی یعنی میتونی توی هر شرکتی کار کنی و سیستماشو بدست بگیری و مدیریت کنی نیاز به اطلاعات زیاد هم نداره یه زبان انگلیسی خوب و یک دوره MCSE کافیه

من دارم میبینم کسانی هستند فقط A+ بلدن دارن خوب کار میکنن و به چند نفر کار دادن چه برسه به یک فناور اطلاعات.

اونایی که توی بازار خوشتیپ شدن و قطعات کامپیوتر میفروشن اکثرا A+ و Network+ بهشون بگو میخوام سرور بزنم بهت میگه سرور نمیدونم چیه .

الان دیگه مثل قبلا هم نیست یکم سرچ کنی توی اینترنت کار پیدا میکنی هیچ زن هم پیدا میکنی واسه ازدواج.

از توجهتون ممنونم.

کوچیک شما میلاد.

نماینده و افراد خبره داره

این پست توسط rasool1 در تاریخ سه شنبه, 24 مرداد 1396 حذف شده است.

دلیل: درخواست ارتباط اختصاصی و تبلیغات در سایت ممنوع میباشد

پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره تابستانه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....