میلاد فشی

تلویزیون هوشمند یا تلویزیون ساده و Setup box برای شبکه خانگی

من تلویزیون هوشمندی رو تهیه کردم و پشیمون شدم..من اخیراً یه تلویزیون LG UF8500 گرفتم.من نمیدونستم Web OS سیستم عامل انحصاری شرکت LG انقدر مزخرفه.اینها نتونستند یه File Manager درست کنند که بتونیم فایل های رو بدون نیاز به PC روی فلش یا هارد متصل شده به USB ، کپی Paste کنیم! و از همه بدتر این شرکت LG کار کرده که تمام فیلم هایی که از تلویزیون بر روی فلش Record میشه ، رو نمیتونی روی هیچ دستگاه دیگه ای پخش کنی.همه رو برای انحصار Encoding میکنه !!! ظاهراً این یه سنت شده و Samsung هم داره همین کار رو میکنه.در این آدرس راه حل شکستنش و تبدیل فرمت ویدئوهای Encoding شده هم هست.ولی اصلاً راه حلی وجود داره که سخت افزاری باشه !؟ البته Setup box ها هستند.ولی خوب الان خود تلویزیون ها خودشون گیرنده دیجیتال داخلی دارند . به نظر من تلویزیون هوشمند ایده خوبی بود ولی در عمل موفق نبوده.به نظر من خرید یک تلویزیون ساده به همراه ابزارهای جانبی هوشمند مورد علاقه شما خیلی بهتر میتونه نیازهای ما رو برآورده کنه.مثلا خرید Chromecast برای Screen Mirroring که برای ارتباط تبلت و موبایل به صورت Wifi استفاده میشه و تلویزیون شما خروجی تبلت شما میشه.

توصیهٔ من همیشه این بوده که گول بازار رو نخورید و تلویزیون رو از غیرهوشمندترین نوعش انتخاب کنید. حتا یک مانیتور بزرگ بهتر از یک تلویزیونه. بعد یه چیزی مثل رزبری‌پای با سیستم‌عامل OSMC بهش وصل کنید و هوشمندی واقعی رو داشته باشید، نه اون هوشمندی تقلّبی‌ای که شرکت‌های صوتی و تصویری مدّعی‌اش هستن!

برای ایجاد شبکه خانگی برای اطلاعات شما چه ابزاری رو پیشنهاد میکنید.که از روی تلویزیون و تبلت و موبایل و PC بتونید به اطلاعات مشترکتون که در فضای ذخیره سازی شخصی شماست!؟ اصولاً بیشتر ما برای ذخیره‌سازی به صورت کلاود یا ابری، معمولا از سرویس‌های رایج مانند دراپ باکس یا گوگل درایو استفاده می‌کنیم. ولی برای بعضی از ما تصور این که فایل‌های خصوصی یا اطلاعات با ارزشی که داریم، بر روی یک یا چند سرور ناشناخته ذخیره شوند، اندکی ترسناک است.

کمپانی وسترن دیجیتال محصولی با نام مای کلاود (My Cloud) را به بازار عرضه کرده و در حقیقت نوعی سیستم ذخیره‌سازی متصل به شبکه یا همان NAS است که به شما این امکان را می‌دهد که از طریق اینترنت و از هر جایی که هستید به فایل‌هایی که بر روی هارد درایو خارجی خود دارید، دسترسی داشته باشید.

از آن جایی که اکثر افراد، فایل‌های ویدیویی و تصاویر را بر روی تلفن‌های همراه و تبلت‌های خود خلق می‌کنند و یا می‌خواهند با این دستگاه‌های قابل حمل به مای کلاود دسترسی داشته باشند، برای این دستگاه‌ها اپلیکیشن‌های اندروید و iOS نیز ارائه می‌شود تا کاربران از طریق آن به فایل‌هایی که بر روی مای کلاود دارند، دسترسی داشته و اطلاعات را از دستگاه هوشمند خود برای آن ارسال کنند. این اپلیکیشن‌ها با سرویس‌های دیگر کلاود نظیر گوگل درایو، دراپ باکس و اسکای درایو نیز همخوانی کامل دارند، به طوری که کاربران می‌توانند به آسانی در کنار استفاده از سیستم ابری شخصی‌شان، به نقل و انتقال فایل‌ها بین سرویس‌های مختلف نیز بپردازند. برای دسترسی به این هارد دیسک از طریق دستگاه‌های اندرویدیی و iOS شما می‌توانید نرم‌افزار WD My Cloud را دانلود و نصب نمایید. شما می‌توانید با استفاده از این نرم‌افزار با گوشی موبایل و یا تبلت اندرویدی و یا iOS خود به اطلاعات درون این هارد دیسک دسترسی داشته باشید. اگر توجه نمایید می‌توانید یک پورت USB 3.0 را در قسمت عقب این محصول پیدا نمایید. کمپانی این پورت USB را برای افزایش فضایی که شما برای زخیره‌سازی دارید گذاشته است. یعنی شما می‌توانید یک هارد دیسک و یا فلش مموری دیگر را به این هارد متصل نمایید تا به اطلاعات آن هارد و یا فلش مموری نیز دسترسی داشته باشید. هارد دیسک مای کلاود در 3 ظرفیت 2، 3 و 4 ترابایت به بازار عرضه شده و در دسترس شما قرار گرفته است.

به نظر شما با داشتن این طور ذخیره سازی در منزل ، آیا میتوان از طریق یک تلویزیون ساده هم به اطلاعات روی آن دسترسی داشت!؟ به کمک چه ابزار جانبی میشود این کار را عملی کرد.به نحوی که حتی بتوانید فیلم های تلویزیونی را ضبط کرده و بر روی همین هارد ذخیره نمایید.یعنی یک هارد خریداری کرده اید ولی بر روی این هارد میتوانید فیلم های تلویزیون رو ضبط کنید.از روی این هارد فیلم ببینید.یا از روی تبلت یا لپ تاپ خود این فیلم ها را مشاهده نمایید !؟ پسوند ذخیره این فیلم ها هم mp4 باشد که مشکلی در Device های مختلف نباشد!؟

این پست رو ایجاد کردم که شما هم تجربیات خودتون رو بنویسید که به دوستان ITpro ای در داشتن خانه ای با امکانات چندرسانه ای شگفت انگیز کمک کرده باشیم.

#راه_اندازی_شبکه_خانگی #شبکه_خانگی #nas_خانگی #اشتراک_اطلاعات_در_منزل
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.

با سلام خدمت جناب فشی عزیز

مهندس شما هیچ تلویزیونی نمی تونید پیدا کنید که ساده باشه ولی کیفیت تصویر مثلا 4k به شما بده پس با احترام نظر شما رو رد می کنم

به نظر من شما می تونید اگه خیلی براتون تلویزیون هوشمند مهمه که وقعا گاهی اوقات آدم لذت می بره از هوشمند اینا یا باید تلویزیون های شیاموی بخرید که در عین ارزونی از پنل های فوق العاده باکیفیت سامسونگ و ال جی استفاده می کند ولی با قیمت خیلی ارزون تر و مهم تر از همهآندروید هستش سیستم عاملش یا اینکه setup box برای تلویزیون های که سیستم عامل اون ها مد نظر شما نیست تهیه کنید

درد من تنهایی نیست؛ بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت؛ بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خداوند می نامند.
میلاد فشی

اگرچه این درست است که برنامه‌های 4K بیشتری برای این تلویزیونها نسبت به قبل ارائه شده اما هنوز بسیار بسیار کم هستند. شبکه‌های پخش برنامه در آمریکا هنوز حتی با وضوح اچ دی برنامه پخش نمی‌کنند، چه برسد به وضوح 4K.تبلیغات برای خرید تلویزیونهای سه بعدی را در چند سال قبل به خاطر می‌آورید که تنها به تعداد انگشتان دست فیلم با فرمت سه بعدی وجود داشت؟ این سرنوشت می‌تواند برای فن‌آوری 4K نیز اتفاق بیفتد. برخی تلویزیونهای 40 یا 42 اینچی 4K وقتی کنار تلویزیون‌های اچ دی قرار می گیرند و هر دو یک دیسک بلوری یا یک بازی رایانه‌ای جدید را نمایش دهند، تشخیص تفاوت بین آنها کار ساده‌ای نخواهد بود. بنابراین برای استفاده هر چه بیشتر از پتانسیل‌ تلویزیونهای 4K باید سراغ مدل‌های بزرگ‌تر بروید اما از سوی دیگر باید بودجه خود را نیز در نظر بگیرید. گرچه فن‌آوری 4K وضوح خارق العاده‌ای را نسبت به اچ دی به بیننده ارائه می‌دهد اما فن‌آوری بالاتر از 4K یعنی تلویزیون‌های 8K نیز در نمایشگاه لاس وگاس رونمایی شده‌اند!!!

The only way to do great work is to love what you do
میلاد فشی

ولی خوب بحث اصلی اینجا کاهش قیمت خرید نیست.به هر حال رفته رفته شرکت ها ما رو مجبور به خرید تلویزیون های هوشمند میکنند.چون اونها این قابلیت رو به مشتری تحمیل میکنند.چون تلویزیون های ساده 4k و 3D نیستند.ولی خوب اگر از قیمت تمام شده فاکتور بگیریم.اگر بخواهیم یک هارد معمولی یا یک NAS خانگی رو بین ابزارهای موبایل و تبلت و تلویزیون هوشمند به اشتراک بگزاریم.به نحوی که محدودیتی برای پخش ویدئوهای ضبط شده از تلویزیون بر روی این هارد ، نداشته باشیم و از همه Device ها بتونیم این فیلم های ضبط شده را ببینیم.این سناریو ماست در این بحث.خوب تلویزیونی که حتی نمیتونه یه فایل رو از روی USB1 خودش بر روی USB2 خودش کپی کنه ، تلویزیون هوشمنده!؟ این چه طور سیستم عاملیه که File Manager نداره !؟ واقعا تلویزیون ها در بحث هومشندی اغراق کرده اند و فقط یک مرورگر قدیمی و ناسازگار برای دسترسی به اینترنت دارند.که با ریموت کنترل تلویزیون هم وبگردی مازوخیسمه !

The only way to do great work is to love what you do
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره تابستانه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....