rasool danesh

بدون عنوان (می خواستم عنوانی بزارم اما عنوانش رو به قضاوت و نظر شما میزارم)

سلام
یک سری جملات برای شما دوستان می نویسم بدون هیچ داوری و اسم و نظری می خوام اساتید و دوستان اسم و نظر خودشونو راجع این چند خط بنویسن

کامپیوتر: در جنگ جهانی دوم به زنانی گفته می شد که وظیفه محاسبات برای پرتاب گلوله های توپ رو انجام می دادن

اینترنت: پروژه ای نظامی بوده که آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) تقریبا همه کاره اون بوده و است

در سال 2011 حدود 200 کارمند google جذب CIA شدن که باعث شد لقب سایه سیا به گوگل بدن

در شهریور سال 1395 اسرائیل از فیسبوک و توئیتر شکایت کرد (اخبار و فعالیتهایی خلاف اسرائیل و منافع ملی اسرائیل توسط کاربران این دو سایت انجام شده بود) و باعث شد این دو شرکت برای ساکت کردن اسرائیل بهش باج دادن و یکسری قراردادهای محرمانه بسته شد

زمانی که شما از سیستم عامل اندروید استفاده میکنید یکسری قوانین رو می پذیرید که اجازه دسترسی بدون اجازه به دوربین و میکروفن و اطلاعات شخصی رو شامل میشه
درگذشته اگر سازمان جاسوسی می خواست جاسوسی فردی رو انجام بده باید یک یا چند نفر با آموزشهای ویژه و تجهریزات ویژه وهزینه زیاد استخدام میکرد تا اطلاعاتی از شخص مورد نظر پیدا می کرد اما الان ما خودمون اطلاعاتی از قبل اسم ، فامیل ، شهرت ، محل سکونت ، محل تحصیل ، دوستان ، عقائد ، علایق ، تفریحات و دوستان و ... با دست خودمون و خواست خودمون در اختیار بقیه میگذاریم

در سال 2005 یکی از دانشمندان ایرانی که توی صنایع اتمی ایران فعالیت داشته و به دنبال مطالب علمی اتمی با لپ تاپ خودش در اینترنت بوده و مک آدرسش مورد رصد NSA بوده برای زیارت به عراق میره و به محض اینکه با لپ تاپش در عراق به اینترنت وصل میشه مورد شناسایی قرار میگیره و لپ تاپش به صورت مرموزی گم میشه و بعد از چند ماه آمریکا ادعا میکنه به لپ تاپی از ایران دست پیدا کرده که حاوی اطلاعات اتمی و تحقیقات بمب اتمی است و برای چند سال ایران رو به خاطر این لپ تاپ تحت فشار گذاشت هر چند در سال 2011 مشخص شد اطلاعات بر روی لپتاپ مورد نظر قابل استناد نیست اما به مدت 6 سال ایران تحت فشار و اتهام بود.....

#تهدیدات_فضای_مجازی #فضای_مجازی #قوانین_دنیای_مجازی #ارتباطات_در_دنیای_مجازی #دنیای_جدید #عصر_جدید #اینترنت
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
علی پرکره
خب همه اینا یعنی کامپیوتر بده اینترنت بده شبکه بده!!!؟

این مسلم و بدیهیه که هر تکنولوژی مزایا یا معایبی داره...
rasool danesh
ممنونم مهندس از نظری که دادین
من داوری و قضاوتی ندارم میخوام نظر دوستان و اساتید رو بدونم
توی این دنیا هیچی سیاه مطلق و سفید مطلق نیست، خاکستریه
کاش لطف میکردین از دیدگاه خودتون مزایا و معایبش رو هم می گفتین...
خیلی چیزا بلد نیستم ، کاش عمرم برای یادگیری کفایت میکرد، دارم به این نتیجه میرسم که توی این عمر کوتاه هر چیزی ارزش یادگیری نداره و فقط چیزای مهم رو باید آموخت...
محمد لرستانی
به نظر من این جملات این معنی را میدهند که دنیای مجازی یک دنیای است بصورت باز و نامحدود که امنیت در آن بطور صد در صد و تضمینی، به هیچ عنوان وجود ندارد
و اصلا نمیتوان گفت که مناسب نمی باشد بلکه در استفاده از آن باید همیشه جانب احتیاط را حفظ کنیم.
امروزه به جرات میتوان گفت اینترنت در برخی مواقع حکم اکسیژن را برای انسان دارد
rasool danesh
ممنونم مهندس
کاش نظر و راه کار خودتونو راجع احتیاط در سطح کلان و برای عموم کاربران ..رو هم اعلام می کردین...
خیلی چیزا بلد نیستم ، کاش عمرم برای یادگیری کفایت میکرد، دارم به این نتیجه میرسم که توی این عمر کوتاه هر چیزی ارزش یادگیری نداره و فقط چیزای مهم رو باید آموخت...
نیما هاشمی
بسیار عالی

Compute به معنی محاسبه کردنه و Computer یعنی محاسبه کننده دقیقا همینجوره که فرمودین
اینترنت هم دقیقا همینطور که فرمودین بود و تحت نظارت آژانس امنیت ملی امریکا یا همون NSA فعالیت داشت .

فکر میکنم محوریت این بحث نداشتن امنیت در فضاهای مجازی باشه ، دقیقا هم همینطوره ، تکنولوژی هم مزیت هایی داره و هم معایب که نمیشه گفت در مجموع خوبه یا بد !! مسلما اینترنت خیلی کار ها رو ساده کرده و امکانات خیلی خوبی در اختیار کاربرانش میده اما خوب امنیت خوبی نداره و اگر کاربر بلد نباشه امنیت رو حفظ کنه خیلی راحت موجب نقض امنیتش میشه .

به هر حال همیشه برای به دست آوردن یک چیز باید یه چیزایی هم داد و نمیشه همه چیو با هم داشت ، راحتی کار با اینترنت در مقابل درز بعضی از اطلاعات
برای بنده و امثال من که پست مهمی نداریم و اطلاعات مهم و طبقه بندی شده نداریم ضرری نداره اما واسه یک نیروی مهم در هر زمینه ای میتونه ضررهای بدی داشته باشه ، نمونش هم همون قضیه لپ تاپ که فرمودین.
هیچ وقت نا امید نشو ، اگر هدفت با اهداف دیگران متفاوته اصلا نترس و یادت باشه هواپیما بر خلاف جهت باد از زمین بلند میشه ;-)
داستان ازین قرار که نه ترامپ و نه پوتین و نه بقیه ... کاری نیستن دنیا رو یک گروه داره میچرخونه که در راس همشون روم به دیوار اسراییل قرار گرفته !!! این داستان تا ابد هم ادامه داره
** Update, Backup & Security رمز موفقیت ادمین و پایداری شبکه **
rasool danesh
چند تا از اساتید فرمودن هم خوبه و هم بد....
از طرفی داره توسط کسانی ارائه و کنترل میشه که دشمن ما هستند... .
آیا بازم خوبه یا بد؟ یا اینکه چند درصد خوبه یا بد؟
آدم یک موجود چند بعدی است آیا اینترنت فقط توی بحث تکنولوژی و امنیت روی ما تاثیر میزاره؟
درسته سایت در موردIT و تکنولوژی های مربوط به اونه اما آیا اینترنت که زاییده بحث تکنولوژی و IT است آیا فقط توی این زمینه روی انسانها تاثیر میزاره ؟
در موضوعات دیگه چی؟
نیما هاشمی
بحث داره کمی سیاسی میشه

نمیشه گفت 100% خوب یا 100% بد

هم میتونه خوب باشه هم بد ، مثال میزنم ، مثلا در بحث پزشکی ، مقالات بسیار زیادی در فضاهای مجازی هست پزشکان میتونن از طریق اون خودشون رو به روز کنند و جان خیلی ها رو نجات بدن ، اگر همین فضای مجازی نبود یک پزشک در ایران چه طور باید در رابطه با پیشرفتی که در غرب صورت گرفته اطلاعات کسب کنه؟!

مثال خیلی بهتر همین سایت ، خیلی ها میان از هر جای ایران سوالاشون رو مظرح میکنن ، آموزش هایی در اختیار بقیه دوستان قرار میدن و ... که خیلی کار رو راحت میکنه .

باید قبول کرد پیشرفت علوم و تکنولوژی مدیون اینترنته .

حالا بدی هایی هم داره همین اینترنت که بر میگرده به خود آدم ، با چاقو هم میشه میوه پوست کند هم میشه آدم کشت !!! بستگی داره چه طور استفاده بشه ازش
اینترنت و سایر تکنولوژی ها هم ازین مقوله مستثنا نیستن .
هیچ وقت نا امید نشو ، اگر هدفت با اهداف دیگران متفاوته اصلا نترس و یادت باشه هواپیما بر خلاف جهت باد از زمین بلند میشه ;-)
نیما هاشمی
و اینکه چه طور مدیریت میشه و کیا تحت نظر دارنش نمیشه کاری کرد واقعا

در زندگی چیزهایی هست که از دست من و شما خارجه !! یه وقتایی نمیشه کاری کرد ، اینجا دو راه میمونه ، یا قبول میکنی این وضع رو و استفاده میکنی از امکانات یا به کل با قضیه مشکل داری و استفاده نمیکنی و به عقیدت احترام میزاری

اصلا اصولش هم همینه باید یه باج هایی داد تا به یه چیزهایی رسید ، غیر این ممکن نیست هرکسی بگه من بدون دادن آوانسی به هرچی که خواستم رسیدم یا دروغ میگه یا متوجه نشده که کجا اون آوانس رو داده
 نیما شایق
زمانی که شما از سیستم عامل اندروید استفاده میکنید یکسری قوانین رو می پذیرید که اجازه دسترسی بدون اجازه به دوربین و میکروفن و اطلاعات شخصی رو شامل میشه

منبع این گفته تون رو میشه ذکر کنید.من جایی چنین چیزی رو ندیدم.
rasool danesh
یکی از دوستان گفتن که اینترنت خوبی هایی هم دارم
اولا اینکه همون اول عرض کردم من معتقد هستم هیچ چیزی کاملا سیاه و کاملا سفید نیست و معمولا خاکستری است
و دوم اینکه خب اگر اینترنت واقعا بد و سیاه بود ممکن بود کسی ازش استفاده نکنه و باعث بشه کسانی که اون رو برای اهداف خودشون اداره میکنند به اهدافشون نرسند. اگر اینترنت مطالب خوب و جالب و علمی نداشت ممکن بود دیگه اینترنت جذابیتی نداشت و بازدید کننده ای نداشت.....
در لینکهای زیر خط مشی رازداری گوگل رو می بینید که به خیلی موارد دیگه هم اشاره میکنه حتی آنالیز محتوای ایمیل ...
خط مشی رازداری google
فن آوریها و اصول اساسی
ضمنا کلا من نظری ندارم و سئوالاتی که به ذهنم رسیده بود رو با دوستان در میون گذاشتم...
ازین زاویه به موضوع نگاه کنید که من یک کسی هستم که می خوام وارد دنیای it و تکنولوژی و استفاده از ابزارهای الکترونیکی بشم و لازمه ورود به هر کدام ازین عرصه ها دانستن قوانین و فرهنگ اون عرصه است . مثلا اگر من می خوام راننده بشم باید برم قوانین راهنمایی و رانندگی و فرهنگ استفاده از ماشین و رانندگی رو یاد بگیرم و بعد پشت فرمون بشینم...
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

امروز ارزان تر از فردا در جشنواره تخفیف ها

با بهترین ها یاد بگیرید