ارسطو  عباسی

آی تی پرو منزوی است!

مدت ها پیش بود فکر می کردم، خب وبسایت های ایرانی دارند توی دنیای خودشون زندگی می کنن و همشون یک روال خاصی رو دارند طی می کنند، بازدید کننده های مخصوص خودشون رو دارند و خلاصه دارن به یک سمتی میرن جلو اما وقتی نگاه می کنم می بینم ای تی پرو توی این مسیر نیست برای من جالبه این یونیک بودن، ولی آیا به نظرتون این آی تی پرو رو منزوی نمی کنه؟ آیا همیشه یک نفره میشه رفت جلو؟

وب ایران در طرفی و آی تی پرو طرف دیگر.

چقدر این موضوع را قبول دارید؟

ممنون.

#itpro_اساتید_it_را_دعوت_می_کند #پروژه_دانش_بنیان_itpro #itpro_عیدت_مبارک #بررسی_مشکلات_itpro #چرا_itpro_منزوی_است #بازدید_از_محل_شرکت_itpro #انتقاد_از_وب_سایت_itpro #جشنواره_وب_ایران #نظر_سنجی_راجب_itpro #استارت_آپی_به_نام_itpro
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
محمد نصیری

ارسطوی عزیز ، یه مثالی هست ما ایرانی ها داریم خیلی قشنگه ، میگه خواهی نشوی رسوا ، همرنگ جماعت شو ، شما فقط یکی از مزایای همرنگ شدن با وب ایران ( به قول خودت ) رو به ما بگو ما چشم بسته قبول می کنیم که وارد و همرنگ این محیط بشیم و با همه همکاری کنیم ، عزیز من اینترنت ایران خیلی کثیفه ببخشید این رو دارم رک میگم ، توی اینترنت ایران مافیا وجود داره ، کثافت کاری وجود داره تا دلت بخاد ، خوب ما کارمون با دل مردم هست تفاوتی که ITPRO با مجموعه های دیگه داره اینه که با دل مردم کار می کنه وگرنه کجای دنیا دیدید چنین وب سایتی با تنها دو نفر مدیر همه کارهاش انجام بشه و یک ریال بودجه براش نشه ؟ ما هم میتونیم خودمون رو بفروشیم ، به جای اینکه ITPRO باشیم بشیم چند تا Showman صبح تا شب این سمینار و اون همایش و این جشنواره و اون جشنواره ...

دقیقه ای یک تا 3 میلیون تومن نداریم بدیم برنامه تلوزیونی شرکت کنیم ، هزینه ریپورتاژ آگهی 800 هزار تومنی نداریم که هر هفته چند تا ازش تو چند وب سایت ایران بریم ، هزینه برگزاری جشنواره نداریم که خودمون برگزار کنیم و دیگران رو عجیر کنیم برامون تبلیغ کنن و محصولات خودمون رو برنده کنیم ، هزینه تبلیغات نداریم که بخایم ماهیانه چند میلیون تومان تبلیغات کلیکی کنیم و آبرو بر ترین آموزشهای افتضاح رو داخل خودمون جمع کنیم و به تعداد دقایق آموزشها یا تعداد آموزشهامون بنازیم ، ITPRO به خاطر همین انزوا و اینکه یه جا ازش گزارشی نگرفته و خبری ازش نیست دل به دل میچرخه ... پس از اونها یه تنه خیلی قویتر هست ... شما توی الکسا نگاه کن ببین کدوم وب سایت ایرانی با این رتبه بیشتر از 50 درصد ترافیکش مستقیم از گوگل وارد میشه !! میتونم با قدرت و افتخار بگم هیچ وب سایتی ... چون سالم کار کرده ...

من چرا بیام وب سایت X و Y و افرادی که اونا Showman کردند رو تبلیغ کنم در ITPRO !! که همکاری کنم باهاشون ؟ هیچوقت اینکار رو نمی کنم در عوض میام افرادی که از صفر با ITPRO شروع کردند و رشد کردند و خودشون رو برند کردند رو معرفی می کنم ، وقت بخای وارد این بازی ها بشی ازت بازی میخان ... یه درصد کمک می کنن 50 درصد پدرتو در میارن ... جای دور نمیخاد بری تو همین استان البرز وقتی پای معرفی کردن کارهای برتر میشه اسمی از ما نیست !!

میدونن هستیما ... اما خوب نیستیم ! ما یه تیم قدرتمند هستیم که همگی با دلشون بهترین ها رو میخان ، فقط دیدشون مالی نیست که جیباشون پر بشه ، وگرنه چه الزامی هست حرص بخوریم که فلانی درست پاسخ بده ، فلانی سالم پاسخ بده ، فلانی کل کل نکن ، در صورتیکه همه اینها برامون محتوا حساب میشه ، الان وب سایت هایی که از ما در حوزه اخبار و اطلاع رسانی قرار دارند فقط با کل کل انداختن بین کاربراشون خودشون رو نگه میدارن و ما جو رو سالم و تمیز نگه میداریم ...من منتظرم بهم بگی مزایای اینکه خودمون رو ببریم توی این جمع چی هست ؟ دلیل منطقی بیاری از همین فردا میریم به قول تو در وب فارسی و دیده میشیم و آینده بهتری داریم ... ممنون

توسینسو آینده دنیا رو میسازه ... اگر تو هم بهش پیوند بخوری ... شروع کن یاد بده هر چیزی که بلدی رو ... دنیا همینجور تغییر می کنه
مهدی  خوشرو

بنظر من شما بیش از حد مغروری واسه همین هیشکی رو تحویل نمیگیرید بقیم شمارو تحویل نمیگیرن.نظر شخصیه منه من از رو‌پادکست سکان اکادمی با سایت شما اشنا شدم وگرنه اینهمه من جستجو کردم تو این سالها در مورد برنامه نویسی اسم شماهم رو نشنیدم یبار برا سئو تون میگید خیلی خوبه ولی امشب من اموزش پایتون ای تی پرو رو سرچ کردم جالبه اولین سایت سکان اکادمی تو گوگل نشون داد و رتبه دوم صفحه اصلی سایت شما بود نه صفحه مربوط به پایتون

درود

من فكر ميكنم هدف از هرچيزي مهمتره عزيزان

اينكه ITPRO در فاز اموزش و محتواي غني واقعا عالي كرده هيچ شكي درش نيست اينم خيلي راحت قابل اثبات هست كافي محتواي ساير سايتها و اموزشهاشون رو ي قياس كوچيك كنيم

اينكه وارد فضا و جو نشي اگرچه شايد ي مقدار سرعت معرفي رو كاهش ميده اما مانع رشد نيست من هدف و شيوه ITPRO رو دوست دارم و مي پسندم اما در حوزه خود وبسايت و مديريتش انتقادات دوستانه اي دارم

خوشحال میشم اگر کمکی از من ساخته هست در خدمتتون باشم!

حرف که خیلی داشتم من، اما خیلیاشو محمد عزیز گفتن. و اینکه اتفاقا من محیط ITPRO رو خیلی بیشتر از بقیه سایتای فن آوری تو ایران میپسندم. خیلی آزادانه و راحته. احساس نمیکنم بالاسری دارم و باید هرچی میگن گوش بدم. من باش مشکلی نداشتم و خیلی جو دوستانه ای داره به نظرم. و اینکه خدایی هرکی تو بحث IT باشه تو ایران بعید میدونم ITPRO.IR رو نشناسه. حرفام خیلی زیاد هست، ولی دیگه حوصلم نمیشه بگم. خخخخخ

No Legacy Is So Rich As Honesty (William Shekespears) <==> هیچ میراثی بالاتر از راستی نیست (ویلیام شکسپیر)
محمد نصیری

هیچ وب سایتی قرار نیست SEO خیلی کاملی داشته باشه مگر اینکه یک تیم SEO حرفه ای داشته باشه ، خوب آموزش پایتون ITPRO خیلی خیلی دیرتر از آموزش پایتون خیلی از وب سایت های دیگه شروع شده ، ما میدونیم مشکل SEO داریم ولی اینکه داریم رو خودمون هم میدونیم طبیعتا دو نفر آدم هستیم و باید همه وظایف یک وب سایت که قطعا 90 درصدش اصلا مشهود نیست رو خودمون دو نفری انجام بدیم ، بحث غرور رو کردید ، عرضم خدمت شماست که شما کدوم وب سایت رو دیدید که مدیرانش بیان ساده ترین سئوالات رو با کاملترین جواب ها پاسخ بدن ؟ بدون اینکه به طرف به دید توهین یا تمسخر یا تحقیر نگاه کنن ؟ خیلی کم پیش میاد تو ایران چنین وب سایتی پیدا کنید پس اگر غروری داریم خارج از مجموعه ما هست نه درون مجموعه و اگر غرور برای بیرون مجموعه داریم به این غرور افتخار می کنیم .

شما خودت چنین وب سایتی با این نظم و انضباط و قوانین سفت و سخت راه بندازید و مجموعه موفق هم باشه مغرور نمیشی که بر خلاف سایر عزیزان با حمایت های آنچنانی تونسته رشد کنه ؟ از این لحاظ مغرور هستیم قطعا و افتخار می کنیم به این غرور ، حداقل دوست من اونقدری غرورمون رو شکستیم و در جشنواره وب سالها پیش شرکت کردیم و حداقل دونستیم خودمون هم به خودمون رای ندادیم !!! جناب جعفری عزیز ، مگه میشه انتقاد نباشه ؟ ولی انتقاد باید همراه با پیشنهاد باشه اینکه بگیم انتقاداتی واره قشنگ نیست باید بگید چی هست و چجوری باید درسته بشه ، تو این چند ساله ما بیشتر از 300 تا انتقاد و پیشنهاد داشتیم !! لذت بردیم از انتقادات پس ممنون میشم رک انتقاداتون رو به همراه پیشنهاداتون ارائه کنید ... ما هیچوقت کامل نبودیم و هیچوقت ادعای کمال نداریم اگر چنین ادعای کردیم یعنی تموم شدیم ...

توسینسو آینده دنیا رو میسازه ... اگر تو هم بهش پیوند بخوری ... شروع کن یاد بده هر چیزی که بلدی رو ... دنیا همینجور تغییر می کنه
حمید تهرانی

سلام

آموزش سایت خیلی خوب هست.

مدیریت هم خیلی خوبه ولی بقول دوستمون انتقادات دوستانه اي دارم .

اما درمورد مشارکت در پاسخگویی به سوالات و شرکت در مباحث خیلی محدود و سخت پیش میره.که آن هم به نظرم به شیوه مدیریت و جذب مخاطب بیشتر برمی گرده.

خداوند متعال یاری کنه همه بچه مسلمون هایی که سعی میکنن پاک زندگی کنن و به جامعشون خدمت کنند.

دوست داریم شمارو...

سلام جناب عباسی ،

چیزی که من دارم می بینم اتفاق افتاده در یک بعدش مثل رقابت لینوکس و مایکروسافته ، چرا ؟ مایکروسافت اومد چیزی ساخت که عامه پسند بود ولی پر از ایراد و نتیجه این شد که اغلب افرادی که میان توی آی تی و کارشون ویندوز بیس هست بعد از یک دهه متوجه میشن اگرچه لینوکس زرق و برق و تبلیغات ویندوز رو نداره ولی تاریخچه و ماجرای لینوکس رو بگی و بگی یک عده وقت و عمرشونو برای یک او اس اوپن سورس گذاشتن ، با اینکه کارشون لینوکس نیست ولی به نشانه احترام کلاهشون رو برای لینوکس برمیدارن . (حالا اینکه لینوکس بهتره یا مایکروسافت بحث داره الان واردش نمیشم همینقدر بگم به شخصه اگر به گذشته برگردم سراغ ویندوز نمیرم ;) و این مثال فقط برای اونایی بود که هنوز نمیدونن آی تی پرو چه شکلیه ولی وقتی راجع بهش بشنون حتمن سری میزنن و موندگار میشن )

سرت رو درد آوردم که برم سر اینکه آی تی پرو هم ، تاریخچه قشنگی داره (همینجا بگم که اصلن یک نفر نیست :) خیلی بیشتره بعد میگم چرا ) روزی که محمد نصیری روی کاغذ شروع کرد به نوشتن طرحش ، من بودم . فردای اون شب تا چندسال آیندش رو پیش بینی کرد و حتی تا اونجا رفت که اگر روزی سایت درآمد خوبی داشت ، موسسه خیریه ای در کنار سازمانش ایجاد کنه و میدونست و میدونه که روزی درآمد سایت به اون نقطه هم میرسه (اون موقع حدود ده سال برآورد کرده بود ) و خلاصه به کارش ایمان داشت منتهی با یک تفاوت بسیار متمایز کننده از بقیه سایتهای [ تقریبن ] مشابه : هدفش نه پول بود - نه شهرت - نه منافع شخصی ، هدفش ایجاد بزرگترین مرجع آی تی کشور بود . جایی که متخصصین و علاقه مندان به حیطه آی تی بتونن راهشون رو پیدا کنن - همدیگرو پیدا کنن - علمشون رو به اشتراک بذارن - ... اینا آپشنایی که بود که خیلی از ماها اون موقعها نداشتیم . طرحش باحال بود . اون سال عید مثل "بلبل" شروع کردیم مقاله توی سایت گذاشتن ... فکر می کنی رتبه سایت توی رنکینگ کشور چندم بود ؟ ;) خندیدنش به رتبه سایت یادمه :D میدونست از کجا داره شروع میکنه . میشه گفت دونه دونه آجرها رو روی هم چید تا رووووووووووزی یک قصر بشه ، اون موقع خننده دار بنظر می رسید از دید بقیه ولی بلاخره ساخته میشد که ، هدف محمد این بود . نه التماس کسی رو کرد نه کسی رو مجبور کرد بیاد توی سایتش . همه کسایی که اینجان خودشون اومدن و علمشونو به اشتراک گذاشتن . بذار یه مثال بزنم ، حتمن کنسرتهای زنده رفتین : وقتی خواننده با دلش بخونه نوازنده با عشق بزنه تو هم به وجد میای اگر نه کافیه بفهمی طرف داره لب خونی میکنه ، هرچی هم صدا خوب باشه و رقص نور و سالن خوب و غیره ... فایده نداره و به دلت نمیشینه ، احساس میکنی به شعورت توهین شده . کسایی که اومدن اینجا اون از ته دل رو حس کردن که اومدن ، مطالب اورجینال ، آموزشهای خوب و قوانین حمایت کننده بدون استثنا حتی برای مدیرای سایت . این آی تی پرو هست . فرق بین استاد شجریان و یه بنده خدایی که اسم نمی برم همینه . استاد شجریان نیاز به تبلیغ نداره . نیاز نداره بیارنش توی تلویزیون ...

یه بحث دیگه هم دارم . صحبت از یک نفره بودن کردید که خب میدونین بطور رسمی دو نفر مدیر هستن منتهی "تیم" آی تی پرو به این دو نفر ختم نمیشه . اینهمه پست و مقاله و آموزش که فقط این دو نفر نبودن . تعداد ؟ نمیدونم ولی میشه گفت لشکر :D اونا هم دارن آجرهای قصر رو میچینن پا به پای مدیرای سایت و نتیجه رو هم برداشت میکنن یه روزی .

منزوی ؟ با یک خاطره توضیح میدم : من معروف نیستم ! ینی حتی نزدیک به معروف هم نیستم . ولی یک بابایی که خودش سایت داره - درآمد داره - شغلی داره که ما بخوایم به محل کارش سر بزنیم معرفی نامه میخوایم و سه چهارتا گیت بازرسی باید رد کنیم ولی تا دید من توی این سایت اومدم راجع به نرم افزاری آموزش گذاشتم که اون ادعاش میشد از اون سر دنیا هلک و هلک اومد یه پروفایل ساخت که بیاد زیر پست من منو آموزشم رو تخریب کنه بره :D از این تو چشم تر ؟؟ تازه طرف عضو سایت هم نبود :)) این تعریف منزوی نیست . این دمخور نشدن با ... "بعضیا" هست . جایی خوندم "شیر وقتی که میبینه شغال میره سراغه طعمش بیخیال طعمش میشه و میره چون لقمه ای که شغال بره سراغش بدرده خوردن نمیخوره." اینم داستان آی تی پرو و پاچه خوارهایی هست که باعث میشه سایتی که هنوز ساخته نشده مطرح بشه و آی تی پرو نه . چه اشکالی داره ما که میدونیم چه خبره . بقیه هم که نمیدونن به زودی خبردار میشن. نمودار رشد و رتبه سایت اینو نشون داده .

یا میشه یا باید بشه.
rasool danesh

سلام

ببخشید این سئوال رو می پرسم (لطفا اگر سئوالم خنده دار بود نخندین) من چند ساله که توی اینترنت فعالیت میکنم گاهی هم واسه پیدا کردن سئوالاتم توی نت سرچ میزنم و مسائل فنی و علمی رو توی نت دنبال میکنم اما اسم این وب ایران رو چند بار بیشتر نشنیدم اونم نه بخاطر سئوالات فنی و مطالب فنی، فقط چند بار از قلم مهندس نصیری اسمشو شنیدم که چرا توی همایشهای وب ایران شرکت نمیکنه....

حالا این وب ایران خیلی شاخه؟

یک سئوال دیگه میشه بگین چه مسیری رو دارن میرن؟ (یا کلا سایتهای ایرانی چه مسیری رو دارن میرن؟ و هدفشون چیه؟)

کلا هدف وب ایران و itpro و ... چیه؟

الان سایت دیجی کالا اومده و کسب و کار خیلی از ایرانیها رو (مخصوصا توی حوزه it ) تحت شعاع قرار داده . حالا کسبه باید برن زیر بیرق دیجی کالا یا کسب و کارشون رو مثل اون کنند ؟ اگر دیجی کالا رقیبی نداشته باشه آیا قیمتاش همینی که الان هست می مونه؟

به نظر من برای پیشرفت هم وب ایران لازمه هم itpro و هم .... این باعث رقابت میشه اگر اینا هم مسیر باشن ضررش رو یوزرها میکنن

یک نکته دیگه:

هر انسانی به صورت مطلق سیاه یا سفید نیست ما همه خاکستری هستیم

اگر از رفتار و اخلاق کسی ناراحتید شاید حق با شما باشه اما جنبه های دیگه اون آدم رو هم در نظر بگیرین. از کجا معلوم شاید توی خوده ما هم جنبه های بدی وجود داشته باشه..

خیلی چیزا بلد نیستم ، کاش عمرم برای یادگیری کفایت میکرد، دارم به این نتیجه میرسم که توی این عمر کوتاه هر چیزی ارزش یادگیری نداره و فقط چیزای مهم رو باید آموخت...
pouya65

من عذر می خوام که این مطلب رو می نویسم، منتها من یکجور غرور کاذب توی بچه های شما می بینم، اینکه هی سعی می کنید بگید فلان هستیم و یا خودتون رو رسانه ای کنید اصلا درست نیست، مخصوصا اینکه از نظر فنی توی بعضی از زمینه ها (منظورم مقاله هایی هست که می زارید) واقعا سطحی هست، مثلا تخصص من پردازنده و برنامه نویسی سیستمی و ... هست و به جرات می تونم بگم خیلی از تاپیکها و یا گفتگوهایی که مطرح می کنید واقعا سطحی هستن. مثلا همین مقایسه پردازنده های corei5 و 7 یه نمونه اون هست، یعنی این غیر تخصصی ترین مطلبی بود که تا حالا خونده بودم و بیشتر شبیه این بود که یه مغازه دار داره به یه مشتری ساده فرق اینها رو می گه.

من به نظرم باید یه مقدار در مورد یکسری موارد باید تجدید نظر کنید و اینکه می گید ما منزوی هستیم یا نیستیم و اینجور مسائل خیلی خیلی حاشیه ای هست و حتی مطرح کردنش هیچ ارزشی نداره، باید توی سطحی باشید که اصلا اسمتون برای بقیه ترس باشه و حالت بت پیدا کنه نه اینکه وارد اینجور بحث ها شید و یا حتی جرات کنن که اینها رو در مورد شما مطرح کنن

rasool danesh

سلام

استاد pouya65 این خیلی عالی است که شما فردی متخصص هستین اما اینکه فردی با تخصص شما مطالب علمیش رو توی سایت بزاره مهمه

مطالبی که هر کسی میزاره به اندازه سطح علم و سواد خودشه ماشاا... it اینقدر پیشرفت کرده که خودش به اندازه همه علوم دیگه شاخه داره

شما شاید مطالب رو خیلی علمی و عالی بدونید اما یک یوزر معمولی شاید نیازی به مطالب شما نداشته باشه و همین قدر که کمی بدونه و ساده بدونه واسش کفایت کنه

من یکی به نوبه خودم از شما خواهش می کنم واسه پیشرفت ایران و علم ، دانش خودتونو در اختیار بقیه هم بزارین...

یک نکته در مورد غرور و اخلاق مدیران سایت:

من یک پدر هستم و اینو می فهمم

این سایت مثل بچه برای مدیران سایت می مونه یک بچه هر چقدر هم که بد باشه از نظر پدر و مادر سایت بهترین و زیباترین فرزند دنیاست (من شاهدم که مدیران سایت روزی بشتر از 16 ساعت در سایت حضور دارن مثل والدینی که برای فرزندانشون وقت میزارن. اگر نظری در مورد اخلاق این پدر و مادر دارین این و در نظر بگیرین که دارین در مورد فرزندشون نظر میدین)

ضمنا این بچه تا بخواد بزرگ کار داره و ایرادای زیادی ممکنه ازش بگیرین اما باید براش وقت گذاشت و بزرگش کرد

اما اینم بدونید اگر این بچه بزرگ بشه و اونجوری که دوست داریم بزرگ بشه خیلی عالیه و میترکونه....

خیلی چیزا بلد نیستم ، کاش عمرم برای یادگیری کفایت میکرد، دارم به این نتیجه میرسم که توی این عمر کوتاه هر چیزی ارزش یادگیری نداره و فقط چیزای مهم رو باید آموخت...
محمد نصیری

دوست عزیز نیاز به عذرخواهی نیست بالاخره بحث هست و باید سئوال کنید و پاسخ دریافت کنید ، ما آدمهای مغروری هستیم ، خیلی ممنون که اینطور خطابمون می کنید حداقل مطمئن شدم شما در مجموعه کاربران این وب سایت تا حالا حضور نداشتید ، چون اگر حضور داشتید غرور کاذب رو بیان نمی کردید کافیه یک جستجوی ساده در خصوص سایر وب سایت ها و تحویل گیری های بی حد و حسرشون انجام بدید و بعد نظرتون رو اعلام کنید ، اینکه میگید در برخی زمینه ها سطحی هستید هم خیلی برامون جالب بود ، دوست من وقتی انتقاد می کنید لطفا در کنارش پیشنهاد داشته باشید ، میگید مطلب بازاری و سطحی بوده خوب با یک مطلب همه وب سایت رو زیر سئوال بردید خیلی ممنون این یه جور مثال تخریب هست که مثلا با یک مقاله سطحی یا چند مقاله سطحی ( البته به گفته شما ) چندین هزار مطلب و مقاله وب سایت رو زیر سئوال می برید ، شما اگر مطالب خیلی تخصصی در همون خصوص خونده بودید و مطالعتون هم تخصصی بوده پس کار حرفه ای این بود منصفانه منقد می کردید ، یعنی زیر همون مطلب میومدید و میگفتید فلان مطلب در فلان وب سایت خیلی تخصصی هست و بهتر بود ازشون الگو برداری می کردید !!

اینکه بگیم سطحی بوده و هیچ راهکاری ندیم همون جریان تخریبی هست که همیشه ماشاالله بوده و هست ... ما نگفتیم منزوی هستیم این دیدگاه کاربرامون هست ما فقط دلایل حضور کمرنگمون در رسانه ها و همکاریمون با سایر وب سایت ها رو بیان کردیم ، در ضمن اگر الگویی بهتر از ما هست ممنون میشم به ما معرفی کنید که الگو برداری کنیم و بهتر بشیم ، ما که به قول شما مطالب سطحی داریم لطفا وب سایتی رو به ما معرفی کنید که مطالب رو آموزشی ، تحلیلی ، تخصصی و عمقی مطرح کرده باشه و در ایران بسیار موفق باشه و بتونیم ازشون الگو برداری کنیم ... البته طبیعتا منظورم خبرگزاری ها نیست منظورم وب سایت هست ... سپاسگزارم از انتقاد بی پیشنهاد شما که معنی اینکار مشخص هست چیه ...

حسین احمدی

سلام به تمامی دوستان، قبل از هر چیز سال نو رو به تمام شما عزیزان تبریک می گم، امیدوارم که سالی پر از سلامتی، شادی و برکت باشه برای همتون. بحث جالبی هست و عنوان جذب کننده ای داره. محمد عزیز یکسری موارد رو گفت. اول باید منزوی بودن رو معنی کرد! اینکه گفته میشه ITPRO منزوی هست منظور اینه که قصد نداره وارد بحث های حاشیه ای بشه و بیشتر تمرکزش بر روی بهتر کردن خدمات و کیفیت سایت بوده، وگرنه ITPRO روزانه بیش از 30 هزار بازدید داره، خیلی از دوستان هستند که بدون هیچ گونه چشم داشت مالی از طرف مجموعه ITPRO دانششون رو به اشتراک میزارن، ما داخل ITPRO عزیزانی رو داریم که جزو برترین های IT ایران هستند. تیم ITPRO هیچ وقت ادعای اینکه ما از همه بهتر هستیم رو نداشتیم که داشتن همچین تفکری نتیجه ای جز نابودی ITPRO رو نخواهد داشت. شما می تونید از بیشتر دوستانی که به عنوان مدرس یا تولید کننده محتوا داخل وب سایت فعالیت می کنند این سوال رو بپرسید که شیوه برخورد و رفتار مدیران وب سایت با اون ها چطور هست، شاید خیلی ها ندونن اما این ارتباط بسیار دوستانه هست. شاید کلمه منزوی زیاد درست نباشه، میتونیم بگیم ما خودمون رو از خیلی مسائل کنار کشیدیم و ترجیح دادیم خودمون قاطی یکسری مسائل نکنیم، چون به نظر ما اینکار تنها باعث لطمه خوردن به فعالیت وب سایت میشه. اگر روند فعالیت وب سایت رو از ابتدا تا این لحظه بررسی کنید می بینید که تقریباً هر سال ITPRO تغییرات بنیادی داشته و خیلی ویژگی ها که بیشترشون برگرفته از بازخورد کاربران بوده به سایت اضافه شده. به نظر شخص بنده ITPRO نه تنهعا داخل خودش به هیچ عنوان منزوی نیست، بلکه روز به روز به دایره افرادی که یکجوری خودشون رو جزوی از این مجموعه می دونن اضافه میشه.

در مورد مغرور بودن، شما غرور رو چه چیزی معنی می کنید؟ داشتن غرور به صورت خیلی کلی چیز بدی نیست، ما این ادعا رو داریم که ITPRO در بین وب سایت های فناوری اطلاعات بهترین هست (چه از نظر ساختار سیستمی و چه از نظر تولید محتوا) و البته این موضوع رو فقط ما نمی گیم و خیلی از دوستان همچین نظری دارن، ITPRO هیچ وقت خودش رو با سایتی مثل DigiKala یا Zoomit مقایسه نمیکنه، چون ماهیت این سایت ها با ITPRO متفاوت هست، اما در بین سایت های فناوری هنوز هم این ادعا رو داریم که بهترین هستیم و خوشحال میشیم اگر در این زمینه یک رقیب قدرتمند داشته باشیم. در ضمن هیچ وقت هم نگفتیم که نقاط ضعف نداریم و قرار هم نیست هیچ موقع تبدیل به یک سیستم بدون نقص و ضعف بشیم، اگر انتقادی به یک سیستم وارد هست بهتره این انتقاد به همراه یک پیشنهاد باشه تا بتونیم اون نقاط ضعف رو پوشش بدیم و همیشه هم از انتقادات و پیشنهادات استقبال کردیم.

یک موضوع دیگه اینکه شما نمی تونید با جستجوی یک موضوع در مورد SEO یک وب سایت نظر بدید، شما در مورد شبکه داخل گوگل جستجو کنید یا در مورد مباحث برنامه نویسی سی شارپ و نتایج رو بررسی کنید، صرفاً جستجو مبحثی مثل پایتون که مجموعاً شاید 20 مطلب در موردش داخل وب سایت نباشه نمی تونه نکته اتکایی برای زیر سوال بردن SEO باشه.

در مورد مشارکت در پاسخ گویی، در این یک مورد نمیشه توقعی از کاربران سایت داشت، بنده خودم تا جایی که بتونم سعی می کنم سوالات مربوط به برنامه نویسی رو جواب بدم یا دوستان دیگه هم همینطور، اما خیلی وقت ها پیش میاد که سوالی پرسیده میشه و بنده جوابش رو نمیدونم و حتی با جستجو هم نمی تونم به جواب برسم، پس لزومی هم نداره جوابی بدم که بیشتر شخص مورد نظر گمراه بشه، امضاء بنده هم گواه همین موضوع هست: «بزرگترین جهل تظاهر به دانستن است». در کنار اون باید زمان رو هم در نظر گرفت، مدیران وب سایت در کنار تولید محتوا، تولید فیلم های آموزشی کارهای دیگه ای هم دارن، برطرف کردن مشکلات سایت، SEO کردن محتوای تولید شده، افزودن ویژگی های جدید و کارهای دیگه ای که مربوط به ویژگی های جدید وب سایت هست و نمیشه این توقع رو داشت که مدیران دائماً بخوان جوابگوی سوالات دوستان باشن.

دوستانی که میگن مدیران سایت دچار غرور کاذب هستند لطفاً بگن کجا این غرور دیده شده و کجا مدیران رفتار بد یا خارج از عرف با کاربرها داشتن، مطمئن باشید اگر همچین چیزی باشه صد در صد رسیدگی می کنیم.

ما همیشه از پیشنهادات و انتقادات استقبال می کنیم، اما همونطور که بارها گفته شده هر انتقادی باید در کنارش یک پیشنهاد باشه تا جنبه تخریب نداشته باشه. در آخر اینو بگم که خود شخص بنده کوچیک تمامی دوستان عزیز در ITPRO هستم و همیشه از این جور بحث ها استقبال می کنم، چون باعث پیشرفت و رشد مجموعه میشه.

لطفاً سوال خود را در انجمن مطرح کنید، به سوالات در پیام خصوصی پاسخ داده نخواهد شد

به کسایی که متواضعانه علمشون رو رایگان و یا با نازلترین قیمت در اختیار بقیه میذارن میگه مغرور به خودش که هیچ نشونه ای از سواد ارائه نداده ولی خودشو متخصص میدونه نمیگه ... خییییییییییییییلی خوبه طرف :))

ینی بعضیا شادناااا :P

یا میشه یا باید بشه.

آقای pouya65! خوبین؟ حال شما؟

منم عذر میخام که این حرفو میزنم: ولی بجز چند نفری که از اعضای معمولی سایت بودن من واقعا تا به حال غروری توی رفتارای افراد سرشناس سایت ندیدم. و اینکه شما میفرمایین سایت خیلی مطالبش ابتدایی هست شاید به نوعی حق با شما باشه، اما اینم در نظر داشته باشین که مطلب تخصصی هم کم نداریم تو سایت واقعا. ضمن اینکه شما به دید خودتون به این موضوع نگاه نکن، تجربه ثابت کرده اتفاقا بیشتر مخاطبین این سایت کسایی هستن که میخان تازه وارد دنیای IT یا شبکه بشن یا دانششون رو ارتقا بدن، اینو میتونی از توی تعداد بازدیدای مطالبم هم ببینی. یه مطالب خیلی تخصصی تو این سایت شاید فرضا 50 تا بازدید بخوره، اما آموزش نصب ویندوز که خیلی به دید بیشتر مردم ساده و ابتدایی هست 500 تا. میخام بگم یه ذره از دید عامه هم نگاه کنین به موضوع. الان دوره هایی توی این سایت داره برگزار میشه که فوق العاده تخصصی هستن و من به جرات تا به حال ندیدم نمونش رو تو هیچ سایت ایرانی، اما بازدید همون دوره ها خیلی پایینه. پس این نشون میده هنوز دانش IT کشور ما اینقدرا پیشرفت نکرده که ما هنوز اینقدرا مطلب تخصصی راجع بهش داشته باشیم، اما دیر یا زود این اتفاق میفته و شاهد دوره های سطح بالاتری هم خواهیم بود.

و نکته آخر اینکه من فک میکنم بیشتر از اینکه توی بچه ها غرور کاذب باشه حس آزادی هست، و این دیگه برمیگرده به میزان جنبه افراد در بودن آزادی. اینجا همه حرفاشونو میزنن و اینکه یکی خیلی دوست داره پز بده بگه من متخصمم دیگه به خودش مربوطه نه مدیران سایت. و البته من فک میکنم دلیل محبوبیت ITPRO هم همین حس آزادانه نظر دادن افراد و ابراز وجود کردن باشه. وگرنه ITPRO اگه میخاست خیلی خشک و قانونی باشه اصلا اجازه نمیداد خیلیا مطلب بذارن و نظارت دیکتاتوری داشت روی همه مطالب. شما ببین چه راحت هرکی از راه میرسه سوال میپرسه، حتی سوالای خیلی پیش افتاده.

اما اینکه میفرمایین مطالب شاید آماتور باشن قبول میکنم تا یه حد، ولی در نظر داشته باشین که خیلی بازدید کننده های این سایت حرفه ای ها هستن، اما افتخار نمیدن مطلب بذارن یا دانششونو به اشتراک بذارن. بهرحال باید حرفه ای ها هم بیان وسط و مطالب حرفه ای بذارن که یه ذره سطح علمی سایت بره بالاتر، درسته؟ ولی معمولا اینجا به جز یه عده گویا همه استفاده کننده و بازدیدکننده هستن. چرا بقیه دانششونو تو این سایت به اشتراک نذارن که حرفه ای بشه؟ و اینکه واقعا اینم در نظر داشته باشین که این سایت از سوی هیچ نهاد یا ارگانی حمایت نمیشه و بودجه های کلان در اختیارش گذاشته نمیشه و تنها و تنها با کمک خود بازدیدکننده ها داره رشد میکنه. قبول کنین خیلی سخته تنهایی به اون درجه تعالی رسیدن!

No Legacy Is So Rich As Honesty (William Shekespears) <==> هیچ میراثی بالاتر از راستی نیست (ویلیام شکسپیر)
محمد نصیری

خوشحالم از اینکه باعث شدیم دوست منتقدمون حداقل بعد از مدت ها در وب سایت ثبت نام کنه به خاطر فقط همین یک ارسال !!! این یعنی هرجا بحث انتقاد بدون پیشنهاد و راهکار باشه برخی هرجور شده خودشون رو میرسونند ، با احترام به منتقدان پیشنهاد دهنده

سلام به عزیزان و تبریک سال نو به همه

من هم با نظر دوستان موافقم که ITPRO اصلا منزوی نیست بلکه مستقله و به قول مدیرای این سایت که همیشه می گفتن ITPRO یه قطاری هست که همیشه در حال حرکته و بعضیا خودشون رو بهش می رسونن و بعضیا ازش جا می مونن و بعضیا میگن که مقصد این قطار اشتباه هست و به جایی نمی رسه و ازش پیاده میشن. گروه سوم خیلی زیاد بودن از چند سال پیش تا حالا خیلیا پیاده شدن ولی این قطار حرکت کرده و به سمت هدفش جلو رفته. همه ی سیستم ها مشکلاتی داره ولی ITPRO خیلی خوب عمل کرده و نتیجه این عمل رو هم میشه دید. امیدوارم که هر روز هم موفق تر باشه و این قطار حرکتش سریع تر باشه به سمت هدفش.

سرنوشت ما با افکارمان تغییر می کند؛ اگر افکارمان همیشه مطابق با خواسته هایمان باشند، همان چیزی می شویم که آرزو داریم و همان کاری را می کنیم که می خواهیم

یعنی من عاشق تک ارسالیهام :))

یا میشه یا باید بشه.
مهدی  خوشرو

من تو زمینه امنیت و شبکه مطلع نیستم و نمیدونم کیفیت آموزشهاتون چطوریه ولی آموزشهای برنامه نویسی آقای احمدی رو دیدم بسیار خوبن. یادمه یبار توی لینکدن به آقای نصیری گفتم کیفیت اموزشهاتون پایینه اون موقع من این سایتو با یه سایت دیگه اشتباه گرفته بودم و اصلا محمد نصیری رو نمیشناختم و همچنین این سایتو و خیلی قاطع گفت ما تبلیغمون همین کیفیته که من گفتم میرم چک می کنم بهتون میگم وقتی چک کردم انصافا خوب بود آموزشها و همونجا هم بهشون گفتم

غرور کاذب ندارید ولی غرور دارید و بقیه رو تو فضای وب به حساب نمیاریدبنظر من شخصا شما عزیزان بیشتر یک معلم خوب هستید تا یک بیزینس من خوب اینو با توجه به سایتای دیگه میگم چون اونا قیمتاشون بالاتر هم هست ولی تبلیغاتشون بیشتره و با تخفیفهای مناسبتی که میدن باعث جذب مخاطب میشن مثلا وقتی یکی یک پکیج میخره سیصد تومان برای یه تازه کار نمیگه برم یه آموزش یه چیز بخرم ۲۰۰ تومن که این مربوط به تجارت میشه نه سطح آموزش و کیفیت این مقوله بازاریابی هست که بنظرمن توی این سایت دیده نمیشه چون قیمتاتون انصافا به کیفیتش میخوره ولی میگم برای کسی که بخواد بار اول استفاده کنه همچین فکری نمی کنه ونخواهد کرد.

اینکه شما عزیزان تمام پاسخها رو کامل میدید بسیار مقوله خوبیه ولی باعث میشه وقتتون گرفته بشه بالاخره باید تیمتون گسترش بدید برای پیشرفت بیشتر

امیدوارم تونسته باشم نقد مثبتی رو داشته باشم و به کسی توهین نکرده باشم.

با تشکر از همه عزیزان مخصوصا حسین احمدی بابت آموزشاش

حامد

در کانال تلگرام دیدم که گفتید "خوشحال میشیم در بحث شرکت کنید" اما با متنهایی که خوندم خودم با تردید پست گذاشتم.

انتقاد:اگر شخصی شما رو نقد میکنه لطفا براش جبهه نگیرید،لطفا نظرش رو مسخره نکنید،یک مثالی هستش که میگن شنونده باید عاقل باشه.

پیشنهاد: لطفا به نظر مخاطبینتون احترام بزارید،هرچند گفته اونها از نظر شما منطقی نباشه.

چند جا در نوشته هاتون دیدم که نوشتین تنهایی این وب سایت رو مدیریت میکنید.

انتقاد: مدیریت ممکنه دو نفر باشند،اما مشارکت همه باعث این پیشرفت شده.

پیشنهاد: میتونید برای مدیریت وب سایت از دوستان خود ITpro درخواست همکاری کنید.

اما در آخر جا داره که از زحماتتون تشکر کنم و بگم آفرین چون واقعا کار سخت و زمان بری هستش،خدا قوت.

اگر مشکل یک نفر رو هم بتونم حل کنم به هدفم رسیدم
محمد نصیری

مهدی جان نقد منصفانه جواب نداره حق با شماست ، و البته که ما دوست نداریم بیزینس من باشیم وگرنه الان چند تا وب سایت جانبی داشتیم ما با کارمون حال میکنیم و لذت می‌بریم پول برکت خداست حلالش می‌رسه ممنون از انتقاد سازندت حتما روش فکر می‌کنیم این یعنی انتقاد

دوست عزیز pouya65،اینکه میفرماییدمطالب غیر تخصصی تو سایت وجود داره رو در کل قبول ندارم چون که هر کاربری با توجه به سطح سواد و دانش خودش میاد مطلب به اشتراک میگذاره و ضمن اینکه با توجه به سطح سبکی یا سنگینی مطلب باید قضاوت کرد مثلا نصب ویندوز چیزی نیست که بیای توش خیلی زیر بشی.خود بنده تا یک و نیم سال پیش یه کاربر آماتور ویندوز بودم اما از وقتی عضو مجموعه ITPro شدم و با تلاش و علاقه خودم به اون حد رسیدم که از وبسایت های انگلیسی زبان مطالب تخصصی درباره سرویس ها و زیرساخت های مایکروسافت رو ترجمه و الگو برداری کنم و تو سایت قرار بدم.اگه یه جایی از مطلب رو خوب نفهمم محال امره که تو سایت قرار بدم چون که هم از کیفیت مطلب کاسته میشه هم اینکه خواننده مطلب دچار سردرگمی و اشتباه میشه.بهتون اطمینان میدم تو مجموعه ITPro هیچکس مغرور نیست و همه مساوی و برابر هستند چون که اگه اینطور نبود ITPro تا این حد پیشرفت نمیکرد.پیشرفت شما تو این مجموعه پیشرفت منم هست و همینطور برعکس.اینکه بیشتر افراد میان تو این سایت به طور رایگان مطلب به اشتراک میذارن عاشق این کار هستن و به رشد و شکوفایی هر چه بیشتر فرهنگ و دانش IT ایران عزیزمون ارزش قائلن.شما هم اگه افتخار بدید و دانشتون رو تو این مجموعه به اشتراک بگذارید ازش استقبال میکنیم.

AMIRHOSSEIN KARIMPOUR
مهدی  خوشرو

بالاخره باید چندتا وبسایت جانبی داشته باشید تا پول بیشتری در بیاد مطمینا خیلی از دوستان حاضرن مشتاقانه کمک کنند مثلا یه سایت خبری که خبرهای برنامه نویسی و ... رو بزاره مثل بقیه سایتها بعد مدتی چرندیات نزاره جواب میده

امیدوارم روزی به بیزینس من خوب شدن فکر کنید

محمد نصیری

دوست من ، در مقابل کسیکه بدون پیشنهاد صرفا میخاد بگه چیزی نیستید قطعا جبهه میگیریم ، انتقاد یعنی کنارش پیشنهاد مثل کاری که شما میکنید تخریب قابل پذیرش نیست ، در خصوص مشارکت باید بگیم با مدیریت خیلی متفاوته الان مشارکت خیلی از همین عزیزان هست که مجموعه میرم جلو اما مدیریت رو قبلا تجربه بسیار بسیار بدی ازش داشتیم ، ولی باز در حال برنامه ریزی یه حالت مشارکتی مدیریتی جدید هستیم ممنون

pouya65

من فکر کنم من رو با کس دیگه ای اشتباه گرفتید که می گید دوست منتقد، راستش من اصلا نمی دونستم که شما یه چیزی شبیه فروم دارید و فقط کانالتون رو اونم بخاطر اینکه یکی از بچه ها یکی از ویدیوهای شما رو به اشتراک گذاشته بود دیدم، اما خب توی همین چند ماه چند بار دیدم که این شکلی موضوع رو مطرح می کنید برای همین خواستم نظرم رو بدم. و خیلی خوشحالم که مطلب رو پاک نکردید و این شایسته قدر دانی هست.

در مورد آموزش:

من الان بیشتر 15 سال هست که دارم برنامه نویسی می کنم اما هنوز جرات نمی کنم آموزش بدم و دلیلش این هست که احساس می کنم می تونم اشتباه کنم و اگر یه مطلب اشتباه رو انتقال بدی خیلی بدتر از این هست که انتقالش ندی.

در مورد مخاطب:

شما ممکنه با یه مطلب 10 نفر مخاطب بیشتر نداشته باشید اما یه برنامه رو بزارید برای دانلود و چند هزار مخاطب داشته باشید. تعداد مخاطب یه مساله کمی هست نه کیفی. من منظورم ترافیک شما نبود، منظورم کیفیت مطالب بود.

تنها مطلب؟

نه من انصافا اگر مطلب دیگه ای ببینم که واقعا لازم باشه جواب بدم اینکار رو می کنم و برای یه تاپیک دیگه هم همزمان این تاپیک کردم.

چرا افراد حرفه ای مطالب رو به اشتراک نمی زارن؟

این سوال خوبی هست، اما خب جواب بهتری داره،

1.بجای اینکه آموزش بدی و جواب رو مستقیم ارائه کنی بهتره که راه رو نشون بدی. بالاخره این افراد هم خودشون این راه رو رفتن و می دونن که با یکسری آموزش نمی شه واقعا معجزه کرد، شاید تاثیرش حتی کمتر از یک درصد باشه، اما اگر به فردی که راه رو نشون می دن علاقه داشته باشه اون فرد تمام اون راه رو میره وگرنه یه لقمه آماده توی دهان کس دیگه گذاشتن هست

2. من بارها سعی کردم مسائل رو توضیح بدم اما بر عکس جواب داده. علت این هم دانش کم طرف مقابل می تونه باشه، یعنی مثلا من الان در مورد ویژگی های پردازندههای corei صحبت کنم یا طرف مقابلم من رو درک می کنه که نشون می ده حداقل در سطح من هست یا نزدیک به من یا با دانش خودش تضاد پیدا می کنه. مثلا من می دونم که معماری اینتل یه معماری اشتباه هست اما همین جمله کافیه که خیلی ها جلوی من صف بکشن و حتی بگن مثلا تعصب داری که گفتا و معمولا دلیل هم بیارم متوجه نمی شن. پس آموزش فایده ای نداره

البته اگر بخوام توضیح بدم دلایلم رو خیلی خیلی بیشتر از این طول می کشه ما شاید همین دو مورد کافی باشه. و اگر دوستان هم دلیل دیگه داشته باشن خوشحال می شم بشنوم

ارسطو  عباسی

من نمی خوام خیلی جبهه گیرانه صحبت بکنم، هر چند من بدلایل خیلی خیلی زیادی جبهه آی تی پرو هستم اما انصافا اینجا نمی خوام این رو قاطی بکنم:

روز اولی که با آی تی پرو آشنا شدم انصافا دیدم نسبت به دنیای فناوری اطلاعات فرق کرد وقتی دیدم که دوره های آموزشی وبسایت خیلی فان و باحاله کلا دچار یک سیلی فرهنگی شدم می دونید چرا چون طرف توی وبسایت های آموزشی دیگه فیلم می زاره بعد توی فیلم انگار کتاب دادن دستش داره می خونه (ناگفته نماند خیلی اوقات هم اینطوریه چون صدای صفحه زدن کتاب می آد :) )

به هر حال دوره های آموزشی حرف ندارن.

خواهی نشوی رسوا ، همرنگ جماعت شو (چقدر این حرف درسته؟) آقای نصیری فکر کنم ردش کردند و منم در حمایت ازشون ردش می کنم و این تنها به این دلیل هستش که همرنگ شدن یعنی شبیه شدن پس تفاوت از کجا می آد، وقتی یک سیستمی داخلش بت شکنی نباشه، داخلش تابو شکنی نباشه به گند کشیده میشه! پس آی تی پرو در کل دنیای وب واقعا می گم تابو شکنی بود چه از نظر سیستمی چه از نظر محتوایی ... (سیستمی : اولین بار بود دیدم توی ایران انجمن وجود داره ولی با ویبیلتون درست نشده) (محتوایی : محتوا انصافا دارای نظارت خوبی هستند هر کسی نمی آد برای گرفتن پول از وبسایت چرت و پرت هر وبسایت خارجی رو ترجمه کنه و بندازه توی وبسایت) پس اینا دید جدیدی به من نسبت به دنیایی که تا بحال جسجتو کرده بودم رو بهم داد ...

واقعا قبول دارم که وب ایران داره به سمت کثیفی می ره، و فقط پر شده از دروغ و تبلیغات الکی برای برند کردن چه می دونم ایکس و ایگریگ (واقعا از ته ته ته ته دلم می خوام چند تا سایت رو اسم ببرم ؛ای کاش ؛) ... به هر حال

من منزوی بودن رو ویژگی بدی ندونستم به نظر من منزوی بودن هستش که باعث یونیک شدن هم میشه البته گاهی اوقات

در مورد غرور کاذب حرف زدن دوستان، اگه شما کاربرانی مثل آقای حسین احمدی و آقای محمد نصیری رو مثل من می شناختید هیچوقت هیچوقت این حرفا رو نمی زدید می دونید چرا چون اونا کسایی بودن که بجای تحقیر آدم، تشویقم کردند کاری که اسامی وب ایران (واقعا از ته ته ته ته دلم می خوام چند تا رو اسم بنویسم ؛ای کاش ؛) با من فقط رفتار تحقیر آمیزی داشتند .... آی تی پرو و همچنین آی تی پرویی ها واقعا باید مغرور بمونند چون پای یونیک بودن وایستادیم.

------

امیدوارم از این بحث ناراحت نشده باشید و صرفا خواستیم یه چی گفته باشیم که بدونیم آیا این انزوا بهتره یا بدتر ... نظر شخصی من این هستش که آی تی پرویی که هست رو همینطور ادامه بدیم .

Keep Calm We Are ITPRO

محمد نصیری

پویای عزیز قلم نانوشته نقد هم نمیشه ... باید نوشت ... ما جرات کردیم و نوشتیم و پای نقدشم هستیم ولی منصفانه ... خوب شما به چند نفر با روش خودتون راهکار دادید و ما به چند نفر ؟ ما حتی اگر به صد نفر راهنمایی داده باشیم به صد نفر حداقل مسیر درست رو نشون دادیم این روش بیشتر جواب میده تا اینکه نگیم به هیچکس چون نمیخایم نقد بشیم و ممکنه کارمون اشتباه داشته باشه.

مهدی  خوشرو

این جواب آقای نصیری به پویا انصافا درسته خیلی ها از ترس نمینویسند . خیلی ها هم از بی حوصلگی بحث کردن ولی خوشبختانه اینجا محیط علمیه و سیاسی نیست که بحث بی نتیجه بمونه بالاخره یه چیز یاد میگیری یا یاد میدی تو همون بحث

pouya65

من برای اون موضوع شماره دوم یه اشاره کنم.

یکسری به یه بنده خدا داشتم معماری ARM رو توضیح می دادم و می گفتم که درکش ازش مشکل داره. منتها قبول نمی کرد. بهش گفتم این شکلی هست و طبق عادت همه ایرانی ها (که البته حق هم دارن) منبع خواست، منم منبع براش یک کتاب که اتفاقا مال دو سه ماه پیش بود رو معرفی کردم و گفتم توی فلان فصل توضیح داده (دقیقا فصل یک) و اگر خواستی بدونی که چه خبره باید تنها کاری که بکنی اینه که 37 صفحه کتاب زبان اصلی بخونی (نه بیشتر). و جوابی که شنیدم این بود که این منبع نیست و یا تو نباید بگی برو فلان کتاب رو بخون اگر اینجوریه باید اثبات کنی. خب راستش رو بخوای به همچین کسایی نمی شه آموزش داد. حتی اگر هم بتونی آموزش بدی، اینکار اشتباه هست، چون طرف باید خودش بخواد که یاد بگیره.

آقای نصیری:

من فکر نکنم گفته باشم دوست ندارم نقد شم، برعکس خیلی هم دوست دارم، من دوست ندارم که مطلب اشتباه یاد کسی بدم. واقعا دوست ندارم اسم بدم اما توی خیلی از کتابهای رایج برنامه نویسی که بعضی هاشون هم منبع دانشگاهی هستن مطالب اشتباه هست و البته اشتباه های ریز (نه بزرگ) این کتابها درسته که چیزی رو یاد می دن ولی کنارش مطلب اشتباه رو هم یاد می دن، درسته؟

حامد

جناب خشرو شما و جناب نصیری هر دو درست می فرمایید،اما بنده هم با نظر جناب پویا تا حدی موافقم دلیلش هم اینه که ما مردمی هستیم که خوب نقد می کنیم ولی پیشنهادی نداریم(فقط ایراد میگیریم) کافیه شما در یک پست یک سوتی بدی بعدش میبینی که کل اون آموزشی رو که ارائه دادی می برن زیر سوال و به جای تشکر برات جبه میگیرن.

اما در کل اگر هدفمون مفید بودن هستش باید این موارد رو هم تحمل کنیم.

یک پیشنهاد دیگر:

لطفا در کانال یا وب سایت بخشی رو هم قرار بدید در مورد روانشناسی اجتماعی،باور کنید ما در این مورد ضعف داریم، میگم "ما" چون بنده هم جزوش هستم،فکر کنم این مورد می تونه از نظر شخصیتی هم به ماها کمک کنه،کار IT به صورت Self نیست و Teamای کار می کنیم و ما در این زمینه هم متاسفانه فکر می کنم کمی ضعیف هستیم.

اگر مشکل یک نفر رو هم بتونم حل کنم به هدفم رسیدم
ارسطو  عباسی

m.sho8 خوش رو منم؟! جدی‌؟!

rasool danesh

استادpouya65 ممنون که بحث رو ادامه دادین و نظراتتون رو اعلام کردین

مواردی به نظر من میرسه

موردی که فرمودین می ترسین که آموزش بدین که شاید اشتباه باشه

به نظر من شما اگر اشتباهم کنید (البته کمی اشتباه نه اینکه کل مطلب اشتباه باشه ) مشکلی نیست چون ممکنه استادی بیاد و نظر بده و اشتباه شما رو تصحیح کنه

شما اگر این آموزش اشتباه رو نزارین خودتونم شاید هیچ وقت به اشتباهتون پی نبرید و تا ابد این اشتباه بمونه

مورد بعدی اینکه شما فرمودین راه رو نشون بدین خوبه اما گاهی لازمه طرف رو راه بندازی تا بقیه راه شما رو ادامه بده نه اینکه وقتش تماما صرف این بشه که راه شما رو بره و تازه برسه به شما باید ببینید طرف مقابل ظرفیتش چقدره..

و مورد آخر اینکه اینجا یک سایت تخصصیه شما اگر مطلب درستی هم گفته بشه علم آموزان حرفه ای تا دلیل اون مطلب درست رو درک نکنن قبول نمی کنن ، پس شما اگر مطلبی رو با دلیل و برهان اعلام کنید که ممکنه کل دنیای it رو به چالش بکشه قابل احترام و تامله و هر کسی که نمی خواد مطلب رو قبول نکنه خودش ضرر کرده نه شما....

دوست عزیز این سایت تخصصیه و مثل سایتهای زرد نیست که همو مسخره کنند و به هم ریشخند بزنن

حرف اول و آخر رو اینجا تخصص و احترام میزنه

محمد نصیری

پویا جان حرف شما کاملا درسته ، من یه نکته ای بگم خدمتتون که ITPRO برای اونهایی نیست که قرار هست ریز و بم سخت افزار از نظر معماری و ساختار پردازنده و ... رو در بیارن ، ITPRO کاربر ICDL داره ، کاربر کشف جرائم رایانه ای هم داره ، شاید در آینده به سمت این بریم که لایه معماری و سیستمی هم کار کنیم ولی فعلا حداقل نه من نه بچه های تیم اصلی ITPRO سواد اینکار رو نداریم ، پس مطالبی هم که نوشته میشه برای مخاطب بازار هست ، اینکه معماری ARM مشکل داره یا AMD به من End User زیاد تفاوتی نداره اگر قرار شد برم MIT درس بخونم اونجا نقدش می کنم اینجا میخام بهش بگم این مقایسه ساده این دو تا مدل هست و بس !! مخاطب مهمه وگرنه به همه یه دایرکتوری لینک درست می کردیم میگفتیم برید RFC بخونید !

پویای عزیز بنده که یکی از بنیانگذارهای اصلی وب سایت هستم با کمک دوست خوبم حسین احمدی از صفر صفر شروع کردیم ، بدون هیچ ادعایی ، من کسی بودم که 14 سال پیش همه مسخرم میکردن تو کامپیوتر ، در حد اینکه پول میدادم برام بازی نصب کنن !! هیچوقت یادم نمیره که چی بودم ، اولین ایمیلم رو یکی برام ساخته که هنوز دارمش ، هیچوقت یادم نمیره هیچکس رو نداشتم یه جواب الکی به سئوالاتم بده و این برام شد معضل همیشه و با همین ایده که ما برای اونایی که هیچی نمیدونن میخایم راهکار درست کنیم نه برای اونایی که مدعی دونستن هستن ITPRO رو راه اندازی کردیم ، پس من بخام هم نمیتونم مغرور باشم ... از خیلی از بچه هایی که در ITPRO الان هستن کم سواد تر هستم بدون شک ...

در خصوص اساتید و بزرگوارانی که برای خودشون برند هستند در ایران دعوت کردیم ، منزوی نخواستیم باشیم ، هر کدوم یک نازی داشتن ، یکی میگفت برام ایمیل بفرستید برای 25 هزار کاربر که من اومدم ! یکی میگفت سئوالاتتون رو ایمیل کنید سر فرصت جواب میدم ! یکی میگفت پول بدید میام جواب میدم ! یکی میگفت وقت این بچه بازیا رو ندارم ! یکی میگفت اینکار بیهوده هست و ... کلی تحقیر شدیم و یواش یواش به اینجا رسیدیم ، اگر میبینید خیلی از دوستانی که شناخته شدن الان در این وب سایت نیستن دلایلش اینها هستند ، ITPRO مغرور نبود که از این عزیزان دعوت کرد ... ولی ما مثل پلیس هستیم ، برای کاربرامون ارزش و اهمیت و امنیت ایجاد می کنیم ، به هیچ عنوان نمیزاریم کسی با هدف تخریب و کل کل بیاد تو سایت و روحیه کاربر تازه وارد رو خراب کنه و این قوانین سفت و سخت ما هست که تا اینجاش جلو اومدیم ...

مهدی عزیز ، ITPRO با دید تجارت به وجود نیومده که بخایم تجاریش کنیم ، فلسفشو گفتم خدمتتون ، الحمدالله الان برامون درآمد داره که داریم روش کار می کنیم اما دیدگاهمون تجارت نیست ، تجارت صرف خوب نیست ، ما همین یه جا متمرکز شدیم چون اینکار رو بلدیم و باهاش عشق می کنیم ، هر کسی دیدگاهی داره ... ما اینو بلدیم .. ممنونم از هم عزیزانی که شرکت کردند در بحث ...

pouya65

در مورد نظرم:

این خیلی خوبه، ادامه بدید راه رو، این که کجا هستید و چه کردید مهم نیست، اینکه ادامه می دید مهمتر هست و نتیجه می گیرید. من خودم واقعا با برخی از موارد کانال شما حال می کنم. و فورا هم کانال شما رو چک میکنم.

راه رو ادامه بدید اما هیچ وقت وارد حاشیه نشید. این مشکل اکثر ماها از جمله خود من هست و یا حداقل بود. راستش بخوایید نگید ما فلان هستیم و می خوان با ما مصاحبه کنن (یکی از ویدیوها بود) یا نگید ما خلاف جریان آب هستیم و ... نمی دونم از بقیه متفاوت هستیم. تنها کاری که باید بکنید اینه که ادامه بدید. متفاوت باشید، خلاف جریان آب برید اما پست نکنید اون رو، ابرازش نکنید. اگر اینکار رو بکنید اشتباه هست. خیلی ها در مورد افرادی که جلو میرن بد می گن. اما همه اونها زمانی که اون افراد به نتیجه می رسن شکست می خورن. فکر کنم عبارت بدی رو انتخاب کردم (غرور کاذب).

در مورد کمک:

من هر کمکی از دستم بر بیاد و هر تاپیکی باشه که احساس کنم بتونم جواب بدم و نظرم مفید باشه در خدمت هستم.

محمد نصیری

حق با شماست ، از این لحظه اطمینان میدیم به همه دوستان هیچ حرفی در خصوص ITPRO که با دیگران بحث و کل کل داشته باشه وجود نخواهد داشت و این انتقاد شما رو قبول داریم ، بهتره روی کار متمرکز باشیم ، شاید این مصاحبه یه شیطنت از جانب خود من هم بود ، دیگه صحبتی در خصوص ITPRO که چرا خلاف جهته و ... نخواهید دید ... اطمینان میدیم ... سپاسگزارم از حضورتون در این بحث

چندين سال قبل يادم مياد اوايلي كه ويندوز 98 اومده بود چند تا كتاب آموزششيم بيشتر ازش تو كتاب فروشي ها نبود حدود ١٣ ١٤ سالم بود خيلي دلم ميخواست برم و يادش بگيرم متاسفانه نه پول خريد كامپيوتر رو داشتيم نه من پول خريد كتاب ،،پدرمم يه كارگر ساده كارخونه بود به زور شكم مارو سير ميكرد ،،بگزريم،ميخوام اينو بگم اون موقع ميرفتم به هواي اينكه بخوام كتاب رو از كتاب فروشي بخرم ميرفتم هفته اي دو سه بار حدود ١٥ دقيقه اي قسمت به قسمت ميخوندمش بعد ميزاشتم سر جاش از مغازه كتاب فروشي ميومدم بيرون حواسمم بود تابلو نشم،،اما يه روز صاحب مغازه مچمو گرفت خيلي ترسيدم اما اون شخص اومد و كتاب رو رايگان بهم داد البته يه خورده سوال پيچم كرد،،اين وضع ما بود واسه آموزش ديدن هرچيم كه سن بالا تر ميرفت و آموزش تخصصي تر ميخواستي ديگه بد تر مثلا پسر همسايه اگر كامپيوتر داشت و ميخواستي با كامپيوترش كار كني بايد يه هفته براش زنگ تفريح تغذيه ميخريديم تا اجازه بده يه روز جمعه بري كنارش بشيني نگاه كني رو دستش با كامپيوتر چطور كار ميكنه ،،اينا رو گفتم تا به اينجا برسيم كه همچين سايتي به اين ساختار و اين همه اطلاعات خوب الان براي بعضيا فراهم هست ناز ميكنن ميگن اينجاش كجه اينجاش فلانه ،بابا بريد خدا رو شكر كنيد داريد اين علومو به فارسي ياد ميگيريد من ميشناسم افرادي از ساير مليت ها و زبان هاي ديگه دارن ميان با گوگل translate سوال جواب هاي ما رو مقاله هاي مارو ترجمه ميكنن تا به جواب برسند ،،بابا آدمايي كه تو دنيا شاخن ميان ويديو هاي itpro رو تو صفحه فيسبوكشون ميزارن بقيه به اون لايك ميدن،،بابا نمايشگاه cebit 2017 آلمان شايد باورتون نشه ولي چند تا از شركتاي بزرگ شبكه مارو ميشناختن و ميدونستن به زبان فارسي ما همچين كاري كرديم ،،پس به ما حق بدين كه مغرور بشيم من به عنواي يكي از اعضا ي ساده اين سايت و نه به عنوان مدير يت و غيره ،،،،پر از غرور ميشم وقتي ميگم در اينجا عضوم ،،،پس من سايتاي فارسي در پيت ديگرو اصلا نميخوام حساب كنم ،بابا گوگلم پر از نقصه ولي كارمندش با افتخار ميگه دارم واسه گوگل كار ميكنم ،،پس يكه تاز داره جلو ميره و كاري كرده تا سايتاي ديگه به التماس بخوان بهش متصل بشن،،،

پس به نظرم ما منزوي كه نيستيم هيچ كاري كرديم كه مثل اهنربا خيليا بچسبن بهمون خيلي از افرادي كه سايتهاي بزرگ دارن الان عضو اينجا هستن و من با خيلياشون ارتباط دارم و خوشحالم كه همه جذب اينجا ميشن

موفق و پيروز باشيد و از نشر علمم نترسيد،،،

با تشکر بهروز سیروس زاد کانال اطلاع رسانی من در تلگرام http://telegram.me/sirouszad/4
یوسف داسیار

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوست عزیز مهندس نصیری.

من در مدت 2 سال و خورده ای که عضو سایتتون بودم و چند ماه قبلش هم که میومدم خدا رو شاهد میگیرم که هیچ وقت احساس نکردم که کوچک ترین توهینی به شعورم شده . چرا؟ به چند دلیل:

1. همیشه مطالبتون بروز بوده و اکثرشون از ریفرنس های معتبر و سایت های بروز بوده.

2. هر مطلبی که گذاشته شده بعنوان نکته ، آموزش و موارد دیگه رو با نهایت صبر و حوصله دنبال کردین و نهایت سعیتون این بوده که طرفتون رو از سردرگمی دربیارین و رفع ابهام بشه.

3. همیشه متعهد بودین. حتی اگه در مورد مطلبی هم علم کافی نداشتین با همکاری دوستان و تحقیق حرفه ای تر جواب پرسشها رو پیدا کرده و در اختیار دوستان قرار دادین.

4. به شخصه تو آموزشهاتون و حتی در جواب دادنهاتون ندیدم خودتون رو دست بالا ببینید و همیشه متواضع بودین.

در آخر هم اینو بگم که خوشحالم تو ایران هنوز هم هستند که حرفه ای رفتار کنند و حرفه ای بودن رو به بقیه یاد بدن. قصد توهین ندارم درسته تو ایران مهندس زیاد داریم اما آیا همه مهندسی رفتار میکنند؟ هیچ وقت از سنگی که دیگران به طرف شما پرتاب می کنند دلتنگ نشوید. مطمئن باشین آنها شما را از خودشان بهتر می بینند و سعی می کنند تسکین دل خودشان را با توهین به افراد موفق بدست بیارند. ولی افسوس...

خیلی خوشحالم که عضوی از مجموعه حرفه ای itpro هستم.

ان شاءالله خداوند توفیق روز افزون به شما زحمت کشان واقعی جامعه بدهد...

وقتی زندگی چیز زیادی به شما نمی دهد، بخاطر این است که شما چیز زیادی از آن نخواسته اید.
Hadian

با قدرت ادامه بدین

rasool danesh

با سلام

جناب هادیان خوشحالم یک دلیلی پیدا شد تا شما بعد از یک سال که عضو سایت هستین یک پست بزارین سال نو مبارک

من سئوال داشتم :

آیا اینترنت تمیز است؟ آیا واقعا هر کی پول داشت باید بتازونه ؟ آیا هر کی پول داشت باید همه جا رو قبضه کنه ؟

واقعا نمی دونم جواب این تفکر رو چی بدم (یک دنیا حرف تو دلمه واسه این تفکر شما ، اما ترجیح میدم سکوت کنم)

دوست عزیز هر آدمی ممکنه بازم میگم ممکنه یکسری خوبی و یکسری ضعف داشته باشه اما لازم نیست جار بزنید و با اوقات تلخی دعوا کنید.

اگر پیشنهادی واسه ویدئوها دارین خب میشه با آرامش گفت...

محمد نصیری

جناب Hadian ظاهرا شما اصلا اهل مطالعه نیستید و فقط دوست دارید یه چیزی گفته باشید ، نمیدونم درک شما از گریه و زاری چی هست چون ما اینجا گریه و زاری نکردیم ! درک شما ظاهرا از گریه و زاری چیز دیگه ای هست ، حتی ما بحث رو شروع نکردیم و بحث آزاده ، ITPRO اونقدر بزرگ هست که نیازی نباشه خودشو وصل کنه به جایی برای بزرگنمایی و ... و خوب مطمئن شدیم که هدف شما هم از ارسال یک تک پست در مدت 2 سال حضور در وب سایت اون هم در چنین پستی چی هست !!

جهت اطلاع شما عرض می کنم چون به نظر میرسه شما اصلا در ITPRO حضور نداشتید ، ITPRO محلی برای برند سازی شخصی هست ، همینکه شما الان اسم محمد نصیری رو می دونید و دائما براتون تکرار میشه طبیعتا ما به هدفمون رسیدیم ، برای دیگر دوستان هم قطعا همینطور هست ، در ضمن مکانیزم فروش ویدیوها در ITPRO با همه جا فرق داره ، هر ویدیو مبحث جداگونه ای داره و هر کسی بر حسب نیاز می تونه ویدیوی جداگونه ای رو فارق از دوره تهیه کنه بصورت اقساطی پس در هر ویدیو خودش رو میتونه معرفی کنه ...

در خصوص اینکه گفتید یک دمو از فیلم ده دقیقه ای ندیدید پس دیگه اطمینان حاصل کردم شما اولین بار هست اصلا ITPRO رو نگاه کردید !! همه ویدیوهای ITPRO بدون استثناء دارای دمو هست 3 دقیقه اول همه ویدیوهای آموزشی پولی رایگان هست ، پس اصلا به ویدیوها نگاه هم نکردید و از جهتی بحث کیفیت رو کردید !!! شما یه دونه ویدیو هم از این وب سایت خریداری نکردید پس در مورد چی دارید نظر میدید ؟ کیفیت چی رو با چی مقایسه می کنید ؟ چیزی که نه دیدید و نه تهیه کردید ؟

کاربرای ما نظرشون برامون خیلی محترم هستند و عزیز ما هستند ولی اینکه شما کاربر این وب سایت باشید بعید میدونم !! ما از دستمون بر میاد و رقابت می کنیم ، شما هم می تونید برید از همونجایی که تشریف آوردید و ویدیوها رو کپی کردید و مشاهده کردید تخریب های جدید تر و نوآورانه تری یاد بگیرید ... سپاسگزارم

جناب Hadian شما اگه درک درستی از مکانیزم کاری مجموعه ITPRO داشتید اصلا این حرف رو نمیزدید شما تو کدوم وبسایت یا انجمنی یه فیلم آموزشی پیدا میکنید اونم با این کیفیت و محتوای عالی اگه یکیش رو بهم معرفی کنید خوشحال میشم.نه تنها آقای نصیری که جای خود دارند بلکه من هم به نوبه خودم مغرور هستم و به این غرور افتخار میکنم چون که یک عضو لایق ITPRO هستم.در مورد فیلم آموزشی هم باید عرض کنم که تو 5 یا 10 دقیقه آموزش مهندس نصیری خود بنده کلی نکته و مطلب یادداشت میکنم اینو به قرآن تو هیچ وبسایت فارسی زبان دیگه ای پیدا نکردم.تو فیلم های آموزشی سایت های دیگه یه مبحث رو اونقدر کشش میدن که آخرش دو تا نکته درست و حسابی دستگیرت نمیشه.این تفاوت ها و تمایز هایی که ITPRO داره شده ITPRO وگرنه میشد مثل وبسایت های دیگه ای که اینجا نمیشه ازشون نام برد...

AMIRHOSSEIN KARIMPOUR

آقا رسول قشنگ گفت . ضمن تاکید بر اینکه عااااااااااااااااشق این دوستان تک پستی هستم :)) و اینکه Hadian خیلی خوبه یک سال هیچی نگفت و بعد از یک سال و سه ماه اصلن انگار از بعد ثبت نام نبوده توی این سایت یک نظری داد که معلوم نیست بر چه اساس اومده :P داداشم دموی چیو ندیدی ، همه ویدیوهای پولی که اولش دمو هست و همه هم توی آموزشهاشون ویدیوی رایگان هم دارن و سبک کار و درس دادن و مطلب گفتنشون توی اونها هست :D میخوای ویدیوها رو بدن بهتون تست کنین اگر دوست داشتین پول بدین ؟ ;) خییییییلی خوبی :D

می خواستم بگم

1- اینطور دوستان اگر میدونستن حرفشون درسته و قصد تخریب نداشتن یک پروفایل واقعی درست می کردن .

2- جالبه برام بدونم کسی که انقدر دیدگاهش به سایت منفیه چرا اینجاست پس ؟ ;) دادا مگه همش منفی و به دردنخور نیست خب پس چرا موندی ؟ مطمئنن جاذبه هاش خیلی خیلی بیشتر از بقیه جاها بوده .

3- آمار جالبی بدست آوردم : یه عده هستن هیچ نقش مثبتی توی سایت نداشتن - نه مطلبی گذاشتن - نه آموزشی - خلاصه هیچ فعالیت مثبتی نداشتن ولی بیشترین ادعا رو دارن و بقیه رو زیر سوال میبرن ... ینی بعضیا شادنااااااااااا :))

• همه ما انتقاد می کنیم همه هم بصورت حضوری یا در سایت گفتیم و دیدیم انتقادی که با پیشنهاد باشه رسیدگی میشه ولی کاش بعضیا یاد بگیرن انتقاد با غرولند و تخریب فرق داره .
یا میشه یا باید بشه.

مهههههه، احم ، کامنت ها رو خوندم و حسابی باهاشون خوش گذروندم، مهندس نصیری و آقا عرفان اگه اشتباه نکنم، قشنگ وقتی کامنت هاتون رو میخوندم حس میکردم یه نفر رو انداختن گوشه رینگ بعد نوبتی میرید به حسابش میرسید.

خب جدای از شوخی و اضافه گویی، نمیدونم چند تا مطلب میخوام بگم ولی میگم حالا به هرجا که رسیدم اوکیه.

اول اینکه، تو آی تی پرو باشی و نویسنده یا مدرس نباشی هیچی از دنیای ای تی پرو دستگیرت نمیشه. این اولین مورد، که مهمترین هست، شما بدون ثبت نام میتونی بیای به صورت میهمان سوال مطرح کنی، کدوم انجمن رو دیدی که بزارن شما بدون ثبت نام چیزی ببینی؟ اصلا میگه میخوای نظر کامنت ها رو بخونی باید عضو انجمن شی، مورد داشتم شماره مسلسل شناسنامه رو هم گرفتن.

مورد بعد اینکه این سایت داره با بالاترین کیفیت ممکن مطالب رو ارائه میده جامع و مفید،

من خودم شاگرد مهندس نصیری بودم و هستم خواهم بود، آموزش های ویدیوئیش بدون رودرواسی میگم از کلاس های حضوریش بهتر هست( استاد حالا شما به دل نگیر زیاد ولی خداوکیلی بهترن:))

مورد بعدی اجازه دادن به هر شخصی برای بیان مطالبش هست حتی با وجود اینکه اون مطلب تکراری باشه، توی انجمن های دیگه میگه عمو مطلبت تکراری مدیر سایت عین دیکتاتور میمونه، هیچ کس نباید مطلبی مثل مطلب اوشون بزاره، خب ای تی پرو اینجور نیست، خیلی راحت مطلبت رو میزاری

مورد بعدی که میخوام بهش اشاره کنم..... چی بود؟؟؟ LOL یادم رفت :)))))))))

آهان کیفیت مقالاتی هست که نوشته میشه، چون رصد میشن، و چک میشن اونم در سریع ترین زمان، باعث شده که کیفیت مطالب بره بالا، ممکنه موضوع مشابه توی سایت باشه ولی با قلم متفاوت که این خودش یه مزیت خوبه چون هر قلمی یه مخاطب داره، و اینکه آقای خانلری در کمتر از 10 ثانیه اولین مقاله من رو حذف کرد ( هيچوقت یادم نمیره :(((() ولی این شد که الان هستم دیگه، مقاله ISIدارم،

حالا اگه میتونی حذف کن :/

در جمع بندی، ای تی پرو بهترین جامعه هست که میتونه باشه برای اشتراک دانش بدون چشمداشت، من به شخصه اگه وقت آزاد داشته باشم شک نکنید، شک نکنید سعی میکنم آموزش زبان تخصصی کامپیوتر و شبکه و اصلاحات و.... رو شروع کنم ولی واقعا دستم بسته هست و همینی که میام اینجا و پیام میدم باز کلی به خودم افتخار میکنم که میتونم توی بحث های این جامعه تک شرکت کنم

مهندس نصیری با قوت به کارت ادامه بده، هم رنگ جماعت نشو عزیزم

یه بزرگواری گفت، جامعه پر از آدم های تکراری و هم رنگه میخوای تغییر ایجاد کنی بشو اون یه آدمی که همرنگ نیست

به امید موفقیت روز افزون ای تی پرو و مهندسین مجازیش.

I'm Something like *_* or :P or :D and sometimes like :S and mosly like o.O

sivHD جان من اصلن چه اینجا چه فیس بوک و اینا با پروفایلهای فیک و متروک بحث نمی کنم چون واضحه حرف حساب نمی زنن اگرنه چرا پروفایل فیک ؟ درست میساختن و بحثشون رو با اسم خودشون میگفتن. اینجا هم به قول مینیونها از این افراد می بینیم میگم "دا دا دا پاپوی !! :P " ( خب خب خب تک پستی !! :P ) ولی اونیکی خییییییلی خوب بود فقط کم مونده بود بجای آی تی پرو اسم یه سایت دیگه رو بنویسه قشنگ معلوم بود توی ذهنش خط رو خط شده :))

اصلن بحث جدی بلد نیستم چه برسه که دست بزن داشته باشم :D خلاصه این بنده خدا که نوشت خیلی باحال بود دلم نیومد جواب ندم :D

ای کاش پستشو حذف نمی کرد خیلی خوب بود :)) البته خودش حذف کرد و دلیلش هم نوشته قضاوت بی مورد کرده برای همین حذف کرده :P هادیان عزیز اگر برنامه استندآپ کمدی داشتی بگو من میام خیییییییییلی خوبی :D

یا میشه یا باید بشه.
محمد نصیری

دوستان ما اینجا با کسی دعوا نداریم ، جناب Hadian حتما زیاد درگیر خود وب سایت نشدن ، بعضی اوقات نباید سطحی نگاه کرد ، خوب من پست ایشون رو که با دلیل " قضاوت بی مورد " خودشون حذف کرده بودند رو برگردوندم چون چندین پست در ادامه در نقد ایشون اومده بود و بحث رو بی معنی می کرد ، دوست من جناب Hadian عزیز ، هیچ بشری و هیچ محصولی و هیچ وب سایتی و هیچ جایی کامل نیست ، کامل فقط خداست و بس ، ما خیلی خیلی خیلی خیلی مشکل داریم ، خیلی خیلی خیلی کارمون ایراد داره ، مگه این رو گفتیم که نداریم ؟ یکی از دوستان گفت اینقدر گریه و زاری نکنید !!! واقعا تصوری از این قضیه ندارم چون اصلا ما این مبحث رو باز نکردیم که بخوایم گریه و زاری کنیم ! آدمهای ضعیف گریه می کنن ما که خدارو شکر دستمون به دهنمون میرسه ... من خودم یه آدم منتقد هستم ، دیدید که در پاسخ به پویا گفتم اشتباه کردم ، از این ترس ندارم بگم اشتباه کردم ، آدمها با نقد ساخته میشن و ما هم از این قضیه جدا نیستیم ، پس بهتر اینه به جای حذف پست در ادمه همین مطلب بیایم و نظرمون رو بگیم ، ما همه اینجا منطقی بحث می کنیم و توهین نداریم ، اگر جواب منطقی داشته باشیم دستمون برای پاسخ بازه اگر نداشته باشیم عذرخواهی می کنیم و میگیم اشتباه کردیم ، قبول اشتباه خودش قدرت و جرات میخاد ... ممنونم از همه عزیزان ، به قول یه بنده خدایی ما چند تا جوان بیکار و بی عار هستیم که دور هم نشستیم و یه شبکه اجتماعی راه انداختیم و همدیگه رو تحویل میگیریم و .... این نظر هم برای ما محترمه ... یا علی

خب آخه مضحکه واقعا!!!!!!!!!! اصلا نیاز نیست شما بخای بری دونه دونه سایت ها رو چک کنی. همین سافت 98 رو چک کنی اصلا شما نمیتونی کامنت کاربری رو بدون ثبت نام کردن ببینی، چه برسه به اینکه لینک دانلود آموزش ها رو بهت بده، قصد ندارم اسم سایت بیارم ولی خب سافت 98 یه سایت عمومی و رتبه خوب هست که مثال زدم سایت دانلود هست و مورد تخصصی نیست، این رو میگم که مثالی باشه برا بقیه بعد یه نفر که فکر نکنم سر جمع 2 مطلب از این سایت خونده باشه میاد اینو میگه، عزیزم شما اول یه چرخ تو سایت بزن، کیفیت رو ببین بعد دهان مبارک رو باز کن و انتفاد کن، البته انتقاد کار درستی هست و منم دوستش دارم، ولی انتفاد بدون سند و مدرک یا سند و مدرک من درآوردی من رو یاد چند نفر میندازه تو این کشور که نمیخوام اسمشو نو بیارم،

اولین چیزی که اینجا مجبور میشی یاد بگیری سبک نوشتاری یک مقاله علمی هست،

من به شخصه تو انجمن های دیگه هر مطلبی با هر سبک نوشتاری گذاشتم ولی اینجا قانون داره،

این رو هم اضافه میکنم، انجمن مشکلات زیادی داره، و خداروشکر روز به روز داره بهبود پیدا میکنه،

سر فرصت تو یه پیام خصوصی به مادیران ارشد سایت چند تا پیشنهادات تک میدم امیدوارم بتونم استفاده کنن البته اگه بشه، ایده هستن،

I'm Something like *_* or :P or :D and sometimes like :S and mosly like o.O
Alighalehban

یه شعری هست که میگه

دلا خو کن به تنهایی

که از تن ها بلا خیزد

این منزوی بودن آی تی پرو (که نیست ) دقیقا مصداق این شعر هست در میان این قوم که کاملا دارن اشتباه میرن منزوی بودن عین خود پیشرفت هستش به نظر شخص بنده که به صورت جدی صنعت ای تی داخل کشور رو دنبال میکنم تنها سایت مفید و حسابی که تا حالا برخوردم و نقطه و عطف و امیدی هست که یک روزی ما هم میتونیم مثل همه جای دنیا پیشرفت کنیم همین سایت هست هیچ تعارفی ندارم .الان ایران خیلی ها دارن جلو میرن ولی به چه قیمتی ؟ بعد همسو با کدام استاندارد ؟ من از نصف بیشتر عمرم رو ایران نیستم تا الان از اول هم رشته تحصیلی و فعالیتی و کاریم ای تی هستش و همه چیز رو با استانداردهای موجود می سنجم من تا امروز بین همه سایت های ایران سایت جمع و جور و فضای مناسب کار مثل اینجا ندیدم یه مثل داریم میگه when everything goes right you go left دقیقا در بین این قوم راه گم کرده ای تی پرو همین مسیر رو میره ما هم باهاش هستیم .خدا قوت .

محمد غلامی

سلام

ITPro

وسلام .

پای تمام خوبیها و مشکلات itpro ایستادیم.

ما میخواییم خودمون باشیم .

وابسته نیستیم :)

این پست توسط UNITY در تاریخ جمعه, 4 فروردین 1396 حذف شده است.

دلیل: این پست فاقد محتوای فنی است

pouya65

sivHD:

1. شما هیچ فروم رو پیدا نمی کنه که ارسال پست داخل اون نیاز به تایید ادمین داشته باشه.

2. اگر مطلبی پاک نمی شه و ... این جزء اصول بحث کردن هست. درسته؟ این که این مطلب پاک نمی شه و یا تایید لازم نداره مورد خاص و یا شاخی نیست که بیاین سر این جریان بگید نگاه کنید ما اینجوری هستیم. (اگر اینجوری فکر می کنید یعنی واقعا با این جریان هم خودتون مشکل دارید)

3. علت اینکه من تشکر کردم اینه که معمولا توی ایران اینجوری هست که پستی که به مزاج طرف خوش نمیاد پاک می شه. این یعنی حداقل از این نظر itpro استثناء بوده.

4. در مورد یکی دو مطلب:

این یک خط از یکی از مقالات شما هست:

"اولین بازی آنلاین در سال های 1951-1952 به نام مثل نمرود (Such as Nimrod ) و فضای جنگ ( spacewar ) در سال 1961 ساخته شدند ."

برادر من اول از همه اون زمان شبکه اینترنت نبود که بخواد بازی آنلاین باشه و زمانی که ترجمه می کنید هم درست ترجمه کنید. داخل صفحه ویکی نوشته اولین بازی ها از جمله نمرود و ...، نه "اولین بازی آنلاین به اسم مثل نمرود". متن ویکی:

The first video and computer games, such as NIMROD (1951), OXO (1952), and Spacewar! (1962), were for one or two players sitting at a single computer which was being used only to play the game.

ترجمه درست:

اولین بازیهای ویدیویی یا کامپیوتری همانند نمرود (1951) و OXO (1952) و spacewar برای یک کاربر و یا دو کاربر بودند که در آنها کاربر پشت یک کامپیوتر که تنها مختص بازی کردن بود می نشستند (بازی می کردن)

لینک ویکی:

https://en.wikipedia.orgwikiHistoryofonline_games

مطالب مقاله به شکل فجیعی اشتباه هستن، یعنی حتی نزدیک به درست و یا مبهم هم نیست، اشتباه هست رسما. مثلا بازی نمرود اصلا کلا single player بوده. لینک بازی نمرود:

https://en.wikipedia.orgwikiNimrod_(computing)

یا بازی ها بعد از دهه 60 بخاطر استقبال زیاد چند کاربره نشدن، بلکه به خاطر اشتراک زمانی (time-sharing) بود.

5. ساختار:

در مورد ساختار مقاله صحبت می کنی، برادر من کدوم مقاله ای رو دیدی عنوان " زبان برنامه نویسی بازی های آنلاین" رو داشته باشه و در مورد گیم میکر صحبت کنه، مثلا این می مونه که بگم می خوام در مورد نحوه ساخت هواپیما صحبت کنم بعد بیام در مورد شرکت بوئینگ توضیح بدم.

pouya65

زمانی که می گم آقا امکان گذاشتن مطلب اشتباه هست، و نذاشتن اینجور مطالب بهتر از آموزش ندادن هست، باور کنید چیزی دیدم که می گم.

توی یکی از کتابهای معروف C که منبع دانشگاهی هم هست متاسفانه و بدتر از اون یه فرد آکادمیک نوشته اون رو C و C++ رو یک زبان میانی مطرح می کنه، خب راستش ما از نظر اکادمیک (نه چیزی که عرف هست) زبان میانی نداریم، یعنی یا زبان سطح بالا هست و یا سطح پایین. و برای هر دوی اینها تعریفهای دقیق داریم:

زبان سطح پایین: هر دستور به دستور معادل ماشین تبدیل بشه (مثل اسمبلی)

زبان سطح بالا: هر دستور به چند دستور ماشین تبدیل شه (مثلا دستور if به دستورهای JMP و CMP , ... تبدیل می شه)

بعد این آقا دیده که مثلا زبان سی به اندازه زبان بیسیک کار باهاش راحت نیست، گفته خب این زبان میانی هست. البته شما ممکنه توی کتابهای معتبر و حتی ویکی هم این رو ببینید ولی واقعیش اینه که تعریفی براش نیست که دقیقا ما بتونیم یک زبان رو بهش بگیم میانی یا نه. درسته؟ و اگر توی یه کتاب و یا جای معتبر هم اون رو دید (اون بنده خدا کل این جریان رو توضیح داده که چیه) و معمولا اکادمیکهای فوق معتبر همچین تعریفی رو نمی گن.

خب تا اینجای کار مشکلی نیست فقط یه تعریف کوچلو اشتباه هست. اما بیایم یه قدم جلوتر بریم، خب چی باعث می شه C++ یک زبان میانی و سخت باشه و سی شارپ یک زبان راحت؟ خب سینتکس که تا حد زیادی یکی هست. معمولا می گن خب C++ اشاره گر داره اما سی شارپ GC و مدیریت حافظه توی سی شارپ توسط خودش انجام می شه. خب برادر گل من، اشاره گر یک آپشن هست شما می تونی استفاده کنی یا نه از طرف دیگه شما خیلی راحت می تونید GC رو به C++ اضافه کنید.

چیزی که باعث می شه برنامه نویسی سخت یا آسون بشه، زبان نیست، سبک برنامه نویسی هست. مثلا برنامه نویسی داخل سی شارپ می شه گفت Component base هست. یعنی شما یکسری کامپوننت (کلاس) رو دارید که می تونن باهم تعامل کنن و ... خب دقیقا مثل همین فریم ورک دات نت هم فریم ورک Qt هم همین سبک رو داره. و می تونم بگم به اندازه دات نت هم راحت هست و حتی انعطاف پذیرتر.

ارائه یک تعریف اشتباه باعث می شه برنامه نویسها بجای اینکه سبکهای مختلف رو ارائه کنن و دنبال دیزاینهای بهتر باشن، بیشتر اشتباه کنن و بدتر از همه این شیوه فکر رو به کس دیگه انتقال بدن.

محمد نصیری

جناب پویا ، ممنونم از این همه پشتکار و تلاش مستمری که برای پیدا کردن غلط املایی در یکی از مقالات دوستان انجام دادید ، لطفا در مورد 5 هزار مقاله و مطلب دیگه هم همینکار رو حتما انجام بدید خوشحال میشیم غلط های فنی و ترجمه ای رو تحت نظارت شما به دوستان یاداور بشیم ، آقای sivHD شما اصلا لحن بیانتون درست نیست ، آقای عارفپور لطفا با تیکه صحبت نکنید ، ما اینجا دلیل و منطق داریم داره حرف میزنه اگه ما هم بخایم کل کل کنیم و تشنج و بزن تو سر همدیگه شخصا همه پست های دوستان رو حذف می کنم ، وقتی با دلیل و منطق میشه جواب داد نیازی نیست صورت مسئله رو پاک کنیم ، جناب پویا ، لطفا مطالبی که خودتون به رشته قلم ، بدون کوچکترین اشتباه املایی و کوچکترین مشکل فنی و کوچکترین سر سوزن مشکلی هست رو در ادامه مطالب ارسال کنید تا از مطالب بی نقص شما در دنیای فناوری اطلاعات دوستان بهره مند بشن ، بنده خودم سالهاست چنین مطلبی نخوندم حداقل ، کلی از مطالب وب سایت مایکروسافت و کتابهای انتشارات Sybex و Wrox مشکل داشتند و کدهاشون درست اجرا نمی شدند ما بهشون دوستانه اعلام کردیم اینجا دیگه نه مایکروسافته و نه اینجور انتشارات بین المللی ...

نمیدونم واقعا به سطح شما نمی خورد چنین کار Cheap ای انجام بدید ... اگر دوستان قصد کل کل و توهین و تیکه انداختن دارند من وب سایت معرفی می کنم تا دلتون بخاد هست ، یه تاپیک باز کنید اونجا تا دلتون میخاد دعوا کنید و تیکه بندازید ، حداقل ITPRO جای این چیزها نیست ، اینجا اونقدر با دلیل و منطق و مدرک میتونه صحبت کنه که نیازی به این کارها نباشه با این چیزها فقط خودتون رو کوچیک می کنید. جناب پویا هر موقع شما یک نویسنده ، مترجم ، یک آدم قدرتمند در حوزه ترجمه و ارائه مقالات آنلاین شدید حق دارید دیگران رو نقد کنید ، وقتی کاری نکردید در این زمینه حق ندارید به دیگران در این خصوص تذکر بدید ، شاید دوستانه درست باشه ولی یه جوری دارید القا می کنید که خودتون آخرش هستید و دیگران ... باشه عزیزم شما آخرش هستید اینجا هیچکس آخرش نیست پس لطفا از این دست مطالب رو برای همون بحثی که در وب سایت دیگره خواهید داشت نگه دارید ... sivHD شما هم کاربر این وب سایت هستید ، از شما بعیده با تیکه و تمسخر به کسی پاسخ بدید ، منطقی و با دلیل ... اینکار شما هم باز ریشه در تفکرات Comment گذاری در وب سایت های ایرانی داره که با اینجور بحث ها فقط میخان بحث پر از ارسال باشه ... از اینکه رعایت می کنید خوشحالم و اگر باز از این دسته از پست ها بیاد قطعا پاک می کنم چون هیچ ربطی به موضوع بحث نداره ... پیروز باشید

pouya65

نوع اشتباه فرق می کنه. من نوشته هام می تونه مشکل املایی داشته باشه. ممکنه یه قسمت از کد و ... داخل کتابهای انتشارات معروف اشتباه تایپ شده باشه و یا حتی جا افتاده باشه (هرچند راستش رو بخوای من همچین چیزی به ذهنم نمی یاد که دیده باشم) اما خب احتمالاش هست. اینها مشکلی نداره، چون درست دارن مطلب رو می رسونن.

اما اینکه یک مطلب از سر تا پا اشتباه باشه رو شما نمی تونید توی سایتهای معتبر و یا مراجع معتبر پیدا کنید، اصلا محال هست که پیدا کنید. مطلبی که دوستمون گذاشتن کلا اشتباه هست. یعنی مشکل تایپی و یا ترجمه ای نیست. و اینکه چنین مطلب اشتباهی روی سایت شما نشر پیدا می کنه مشکل شما هست. این نشون می ده شما توی اون 5000 هزارتای دیگه هم می تونید چنین مقالات اشتباهی داشته باشید. شما هستید که باید یه مکانیزم دقیق برای بررسی مقاله رو ارائه کنید. نه اینکه افراد دیگه بیان و بگن.

پیش داوری کار اشتباهی هست. مثلا شمااز کجا می دونید من مترجم نیستم. درسته که متن بالا مدرک ترجمه نمی خواد. اما شاید من مدرک ترجمه داشته باشم، از کجا می دونید من نویسنده نیستم؟ شاید من یه کتاب نوشته باشم، این درست نیست که اینجوری پیش داوری نکنید. من خیلی قاطعانه و طبق رسم این روزها با مدرک نشون دادم که مطلب اشتباه هست. نگفتم مشکل املایی داره، گفتم اشتباه هست.

کار خاصی نداره، خوندن یک پاراگراف و یا فوقش یک صفحه از ویکی می تونه این رو نشون بده.

محمد نصیری

شما الان چی رو دارید ثابت می کنید ؟ خیلی حرفه ای هستید ؟ خیلی خفن هستید ؟ هدفتون چیه الان ؟ الان این ترجمه ها چه ربطی به موضوع بحث داره ؟ شما اگه حرفه ای هستید میدونستید که هر بحثی پست هاش باید مرتبط با موضوع همون بحث باشه ، خوب شما خیلی حرفه ای هستید ، آفرین به شما آدم حرفه ای ، لطفا کتابهاتون رو معرفی کنید ، بگید که ما هم بتونیم نقدتون کنیم حداقل !!! نمیدونم واقعا چی رو میخاین ثابت کنید ! دو تا مقاله مشکل داره ! اصلا همه ITPRO مشکل داره ؟ خوب شما اینجا چیکاره هستید دقیقا ؟ اومدید بگید خیلی داغونید ؟ خیلی بیخودید ؟ مطالبتون افتضاحه ؟ خوب خیلی ممنون متوجه شدیم ، نفر بعدی لطفا ... شما اول برادریتون رو ثابت کنید که چیزی بلد هستید و در اختیار دیگران قرار دادید بعد در خصوص زحمات دیگران که اینکار رو می کنن نظر بدید ...

دوستان اگر پست هاتون مرتبط با موضوع بحث هست در خدمتتون هستیم یعنی چرا ITPRO منزوی است !!! اگر دوست دارید کل کل کنید و بحث های خارج از بحث کنید وب سایت های زیادی برای همین موارد در نظر گرفته شده می تونید ازشون استفاده کنید ، در صورت تکرار بحث های بی مورد و بی ارتباط به موضوع بحث قطعا ضمن حذف پست شما کاربرتون هم در صورت توهین و افترا و ارسال پست بی ارتباط با تذکر قبلی مسدود میشه ، ما بحث رو آزاد گذاشتیم ولی دوستان ظاهرا دوست دارن بحث رو به حاشیه های بی معنی و بی ارتباط به موضوع بحث ببرند ، حداقل میدونم اینجا جاش نیست این بحث های بی مورد انجام بشه ، در خصوص خود بحث در خدمتتون هستیم ... پیروز باشید

این پست توسط UNITY در تاریخ شنبه, 5 فروردین 1396 حذف شده است.

دلیل: این پست فاقد محتوای فنی است

kiyan dolati

سلام به همه دوستان عزیز سال جدید رو به همتون تبریک میگم

صحبت دوستان رو خوندم و برام جالب بود

من حدود 2سال یا بیشتره با itpro آشنا شدم و از این بابت هم خیلی خوشحالم و امیدوارم با همین روابط دوستانه به کارشون ادامه بدن و روزی برسه که برا هرمطلبی جدیدی نیاز مراجعه سایت های خارجی نداشته باشیم.

kiyan
عباس مولائی

سلام

ببخشید من ادبیات نوشتاری رو خیلی بلد نیستم.

حدود دو سال می شه که با ITPro آشنا شدم. و به جرات می تونم بگم که یکی از دلایل علاقه مندی من به شبکه همین سایت بود.

من انزوایی نمی بینم چون این سبک روش کاری در محیط وب ایران یونیک و منحصر بفرده و چون ما تا حالا همچین چیزی رو ندیده بودیم برامون عجیب بنظر می رسه/

از جمله موارد جالب این سایت که باعث متمایز شدن اون از بقیه شده:

1- مسئول سایت با این که رزومه ی کاری بسیار قوی و سواد بالایی داره هیچ وقت خودش رو نمی گیره. برای من نداشتن غرور خیلی مهمه.

هیچ وقت خاطره ی شیرین اولین برخورد با ایشون رو یادم نمیره. مطلبی گذاشتم و ایشون پاک کرد. اعتراض کردم که مرد حسابی چرا مطلبم رو پاک کردی؟ با زبان متواضعانه ای گفت که دلیلش اینه. خیلی برام جالب بود. بعد دیدم که درخواست دوستی گذاشت. من خشکم زد. گفتم ببین طرف با این عظمتش میاد با من که هیچی نیستم یک کانال ارتباطی برقرار می کنه. این رو به این دلیل میگم که تو خیلی از سایت ها خدا نکنه که اعتراضی کنی/ آره همین سایت های معروف ببین چجوری باهات برخورد می کنن. یا مثلا ببین این "سایت های فناوری زرد" رو که مدام کاربرها دارند با هم کل کل می کنن و به هم توهین می کنند. با این که اصلا شان علم و یک عالم این نیست. این یکی میگه من خیلی می فهمم. اون یکی می گه نخیر من بیشتر می فهمم. خلاصه واقعا بحث رو به بیراهه می کشونند.

توی یکی از این ویدیوهای فان اگه یادتون بود بحث Boss و Leader بودن مسئول رو مطرح کرده بودند که دقیقا همین مفهوم رو می رسوند.

2- جالب این جاست که خیلی اوقات جواب دهنده ها از خود سوال کننده بیش تر مشتاق هستند که مشکل حل بشه و سوال کننده خودش بی خیال مساله شده اما بقیه هنوز مشتاقانه دارند بهش راهکار میدن !!!!!!!!!!!!!! تو سایت های زرد طرف مدام میگه "آقا یکی به دادم برسه . یکی نیست منو نجات بده. کمک کمک ....." این جا بچه ها میگن "چی شد؟؟ چی شد؟؟ درست شد؟؟ به کجا رسیدی؟؟ "

3- بارها پیش اومده که دیدم طرف گفته که تیم ویور بده برات مشکل رو حل کنم. و هیچ چشمداشت مادی هم نداره، انصافا کجا همچین چیزی رو شما می بینید ؟ یکی از کاربرای عزیز رو می شناسم که امکان نداره که پستی رو جواب نده. و همیشه هم تا می تونه فعال هستش.

و هزاران دلیل دیگه که همه می دونیم و حس می کنیم.

موفق باشید و پیروز .

انسان های موفق "راهش" را پیدا می کنند و انسان های "ناموفق" بهانه اش را.

سلام

بنظرم شما از جایی اعصبانی هستید که اینجوری به کاربر بر می گردید.

حالا شما اینقدر به خودتون مغرور نشید! به بدی برداشت نکنید.

چون هرکس مقرور میشه ودیگران را کنار خودش نگه نمی داره کارش شکست می خورد

Mr.Kiani
محمد نصیری

جناب کیانی عزیز به نظرم شما اصلا مباحث رو نمی خونید و نظر می دید !! اینکار یک آدم حرفه ای نیست ، یا حداقل با این مجموعه آشنایی ندارید که میگید مجموعه مغروری هست !! نمیدونم تفسیر شما از غرور چی هست ؟ اینکه نمیزاریم طبق قوانین و مقرراتی که ITPRO از ابتدا داشته کسی مسائل رو ببره به حاشیه ؟ ببره به پست های بی ارتباط ؟ بعد بگن چرا نمیزارید کاربرها حرف بزنن ؟ عزیز من اینجا حداقل قوانین و مقررات سفت و سختی داره ، اگر راجع به موضوع چرا ITPRO منزوی است داریم صحبت می کنیم ایراد گرفتن از غلط املایی ، زیر سئوال بردن محتواهای فوق تخصصی و بردن بحث به مسائلی که هیچ ربطی به موضوع نداره برای اینکه بتونیم حرفی بزنیم که از قافله عقب نمونیم از نظر قانونی این وب سایت مشکل داره و جلوش گرفته میشه ، شما هر بحثی که اینجا دیده باشید آزاده و نظرات هم آزاد بوده تا جاییکه بی ارتباط نباشه ، ما حتی نظر برخی از دوستان و کاربران برتر وب سایت رو هم اینجا که قوانین رو رعایت نکردند حذف کردیم که کل کل بی فایده نباشه ، پس این غرور نیست قوانین هست ، اگر برداشت شما از سفت و سخت بودن قوانین غرور هست می تونید وب سایت های خیلی زیادی رو در ایران سر بزنید که سئوال و پاسخ هیچ ربطی به هم ندارن و چند صفحه کل کل بی منظور هست ...

گفتید به خودتون مغرور نشید !! شما چند تا وب سایت میشناسید مدیر کل وب سایت با همه کاربران در حد توانش ارتباط مستقیم برقرار کنه ؟ با کسانیکه هیچی بلد نیستن محترمانه صحبت کنه ؟ توهین نکنه ؟ هر موقع لازم بود در پیام خصوصی لیستی از پیام هایی که مسئولین برخی از بزرگترین وب سایت های ایرانی در پاسخ به کاربرانشون ارسال کردند بصورت عمومی رو خدمتتون میدم تا بدونید اتفاقا خاکی ترین و خودمونی ترین وب سایت در حوزه کاری ما همین ITPRO هست ، الان وب سایت نشون میدم بهتون تو 300 سایت برتر ایرانه ، مدیر مجموعه رسما به کاربرش توهین میکنه !! میگه شما بیسواد هستی برو اول 10 تا کتاب بخون بعد بیا سئوال کن !! در پاسخ به سئوالش میگه از گوگل استفاده کن !!

ما از جایی عصبانی نیستیم ، ما در رعایت قوانینمون سفت و سخت هستیم ، اگر نمیزاریم نظم وب سایت به هم بخوره این میشه عصبانی بودن ؟ نیازی نداریم عصبانی باشیم ، فقط به هیچ کس اجازه ایجاد تشنج در وب سایت رو نمیدیم ، اگه بحث منطقی باشه کما اینکه کافی بود مباحث رو می خوندید همه جا منطقی جواب دادم ، اگر جایی حق با کاربر بوده اعتراف کردیم حق با کاربر بوده اما بعضی کاربرها میبینن مدیر وب سایت میگه حق با شماست دیگه انگار باید هر حرفی رو از هر جایی بزنن !! توجه ندارن که در همون موضوع فقط حق با اونها بوده نه در چیز دیگه ! پس این تعریف شما از عصبانیت اشتباهه این رعایت قوانین هست ، دلیلی نمیبینیم عصبانی باشیم اگر بودیم پست هایی که دلخواه ما نیستند رو به کلی حذف می کردیم ، حتی بنده خدا کاربرمون پست اعتراضیشو خودش حذف کرد ما برش گردوندیم !!! یعنی پستی که رسما همه کارهای سایت رو زیر سئوال می برد چون براشون جواب داریم پس نیازی نیست نگران باشیم ...

خدارو شکر مجموعه ITPRO اونهایی که باید کنار خودش نگه داره رو داره و خوشبختانه هر روز دارن این عده زیادتر میشن و اگر کمی با مجموعه آشنایی داشتید متوجه می شدید که وب سایتی که در طی یک سال از رتبه 348 در ایران به رتبه زیر 200 در ایران بدون تبلیغ و حاشیه و ... میرسه وب سایتی هست که داره درست کار می کنه و اتفاقا داره تو کارش موفق میشه و دیگران رو جذب می کنه نه البته همه افراد رو ، اینجا در اختیار افرادی هست که مغرور نیستن ، خسیس نیستن ، دانش دارن و دنبال یادگیری هستن تا به رخ کشیدن ... شما تازه شروع کردید به اشتراک دانش در وب سایت ITPRO کم کم متوجه می شید که ما همه رو میاریم جزو یک تیم و با هم رشد می کنیم ... سپاسگزارم از حضور و نظرتون

پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره تابستانه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....