محمدرضا رسولیان

کار در حیطه ی آی تی

سلام دوستان و اساتید بزرگوار و فهمیم ای تی پرو ..... (مهندس نصیری ، قرباوی ،خانلری و..... ) من مطالبی که در باره کار در بازار آی تی تو این سایت رو خوندم دقیقا دوسال من تو این سایت عضو هستم هر روز هم سعی کردم یاد بگیرم دوره های mcsa , passive , mtcna و کتاب n+ از احسان ملکیان رو خوندم تو سازمان آب مشهد دارم کارآموزی میکنم الانم روز اخرشه که داره تموم میشه کسایی رو میبینم که اومدن داخل واحد انفور ماتیک که واقعا نمیخوام توهین کنم ولی جایگاه واقعیشون اونجا نیست در حدی شده که رئیس اونجا ب من میگه تو از اینجا نرو یک ماه دیگه هم باش ولی بدون حقوق اخه واقعا موندم چطوری کار پیدا کنم چند شرکت هم رفتم ولی سوالات عجیب غریب میپرسن آدم نا امید میشه خب بنظرتون چطوری دنبال کار بگردم ؟؟؟ آیا راه خاصی داره ؟

#بازار_کار_ای_تی #پیدا_کردن_کار_در_ای_تی #کار_در_رشته_ای_تی #مهندس_آی_تی
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.

خب اين نظام كاري خراب ايران هست شما تازه واردش شديد من ١٣ ساله دارم باهاش سرو كله ميزنم و كاريشم نميشه كرد از ريشه اين سيستم خرابه،،،

كشور آلمان حدود 80 ميليون جمعيت داره و حدود ٥ ميليون مهاجر غير قانوني يه چيز جالب بگم يه شخص كه در اون سيستم ميخواد شروع به كار كنه يك دوره كار آموزي ٣ ماهه به نام praktikum داره كه در طول اون مدت حقوقي كم در حد هزينه رفت و آمد دريافت ميكنه ،وقتي كه دوره كارآموزيش تمام ميشه شركت دو راه پيش روش داره يا شخص رو به علت كمبود جا مرخص ميكنه كه سريعا شخص با كمترين زحمت كار گيرش مياد يا اجازه كار با تحصيل به نام Ausbildung بهش ميده كه از 1 تا 6 سال طول ميكشه با حقوق و مزاياي خوب حدود 1600 يورو در ماه با تقبل كل هزينه هاي تحصيل در اون شاخه كاري از طرف دولت يا arbeitsamt ،،سپس شخص استخدام رسمي در اون شركت ميشه ،،كه بدون هيچ سند و ضامن دولت نسبت به حقوق دريافتي شخص وام خريد خونه با بهره ٥ درصد ميده و خودش مستقيم از حساب شخص بر ميداره،،يكي از دوستام در ٣ ساعت وام 300 هزار يورويي گرفت از تعجب چشمام گرد شده بود،،،در هر صورت ميخوام اينو بگم تفاوت هاي نظام اداره كننده دو كشور رو ببينيد كه جمعيت تقريبا يكسان حتي منابع كمتر و ثروت كمتر ولي بالا ترين نرخ رفاه اجتماعي،،،سيستم ما از پايه خرابه از پايه،،اينو نوشتم با سيستم كاري آلمان يكم اشنا بشيد يكيم كه دستش تو كار هست ببينه يكم به خودش بياد،،،

با تشکر بهروز سیروس زاد کانال اطلاع رسانی من در تلگرام http://telegram.me/sirouszad/4
sajjjad94 abdevari

جناب سیروس زاد شما خودتون در آلمان سپری میکنید

میشه در رابطه با شرایط کاری اونجا بیشتر صحبت کنید ، میخاستم ببینم این کشور شرایط کاریش دقیقا به جه شکله یعنی کسی که از شبکه در حد دو سه سال تجربه داره رو به قول شما برای تحصیل تو همین رشته و کار مرتبط ، روی این فرد سرمایه گذاری میکنن

کلا چه شرایط خوب و بدی رو تواما باهم داره ؟ممنون میشم بیشتر صحبت کنید

شرایط کار فوقالعاده عالیه کسی که در جستجوی کار باشه در کمتر از ۱ ماه کار گیرش میاد اصلا به مدرک کاری ندارن تسلط میخوان و پشتکار و وجدان کاری دارن.. کسی که علاقه داشته باشه و هیچی بلد نباشه دولت خودش براتون کاراموزی میزاره و یادتون میده. سیستم کار با تحصیل ساپورت دولت و اصلا ایران نداره همون Ausbildung.. کسی با ۲ سال سابقه کار سریع وارد Ausbildung میشه و سریع استخدام رسمی اما برای خودشون..خارجی ها باید ۳ سال سابقه داشته باشن زبانم در سطح b1 بتونن صحبت کنن دولت یه ویزای ۶ ماهه میده میرید اونجا دنبال کار سپس بعد از ۲ سال اقامت دایم با کلی امکانات...

با تشکر بهروز سیروس زاد کانال اطلاع رسانی من در تلگرام http://telegram.me/sirouszad/4

برای دانشجویی مثل من که تازه همین بهمن ماه ترم اخرم بود ب نظرتون چقدر زمان میبره تا بخواد کار پیدا کنه داخل آلمان میشه کاری کرد ؟؟ البته برای من که بحث سربازی هم هست :(

javvan

با سلام

دوست عزیز شما در بازار کار داخل ایران بدنبال کار هستید لذا دانستن شرایط کار در آلمان هیچ کمکی به شما نخواهد کرد بلکه فقط شما را از هدف دور خواهد کرد مقایسه شرایط و و نحوه ورود به بازار کار ایران و آلمان از اساس اشتباه است ببینید که شرایط اعلام شده برای یک نفر خارجی نیست المان به دلائل زیادی برای دانشجویان اغلب کشورها جاذبه بسیاری دارد بازار کار در المان برای شخص باید مشخص باشد اینکه شما دانشجو باشید و اینکه متقاضی تابعیت باشید که هر دو مورد شرایط بسیار سختی برای خارجی که به زبان مسلط نیست و... تقریبن محاله داشتن مدرک زبان و تائیده منابع مالی الزامیه برای دانشجو و به دلیل جنگ سوریه و هجوم متقاضیان اقامت و پناهندگی سوری ها شانس اقامت برای غیر تقریبن صفره کار در ایران نیز درست است که هزار و یک مشکل سر راه است اما به هر حال هستند افرادی که داشتن سواد شما در کار را تشخیص میدهند مدیری که از شما میخواهد یک ماه بیشتر سر کار خود باشید این مسئله رو متوجه شده برای موفقیت در کارتون شما باید بهترین باشید ببینید سالانه چندین نفر از دانشگاه ها فارق التحصیل میشوند اما چند نفر از آنها شاگرد ممتاز هستند شما اگر در رشته خودت بهترین باشید به راحتی میتوانید در همین سایت و سایتهای مشابه در آمد کسب کنید اما متاسفانه برخی فکر میکنند صرف داشتن مدرک دانشگاهی بایدکار دولتی داشته باشند درست است که افرادی غیر متعارف وارد دستگاه میشوند ولی افراد زیادی هم هستند که فقط به امید به آفریدگار و همت خودشان استخدام میشوند به هر حال شما باید سعی خودتون را بکنید به سازمان های متعددی مراجعه کنید و تقاضای استخدام بدهید حتمن یک مورد جواب خواهد داد باید بخواهید و پیگیر باشید اگر شما دنبال کار نباشید کسی برای استخدام به شما مراجعه نخواهد کرد اقدام کنید و پیگیری کنید با دستگاه های دولتی مکاتبه کنید به مجلس و ریاست جمهوری معاونت امور جوانان نامه بنویسید به وزارت کار و به نماینده شهر خودتان بنویسید حتی بروید مجلس از هر نماینده ای میتوانید وقت ملاقات بگیرید فقط یادتان باشد با هر مدیری ملاقات میکنید تقاضای کار را مطرح کنید خارج از موضوع نروید به دیگران نیز کاری نداشته باشید فقط مشکل خودتان را بقول معروف مختصر و مفید توضیح دهید وارد موضوعات بیربط نشوید رزومه کاری خودتان را شرح دهید موفق میشوید امتحان کنید سخت است ولی شدنی است و اگر میتوانید تخصص کسب کنید دانستن زبان خارجی برنامه نویسی داشتن مدارک تخصصیی در رابطه با ای تی که موارد متعددی مثل اندروید و ویندوز و چه و چه نیز به موفقیت استخدامی و کاری شما کمک میکند والا مدرک لیسانس را که خیلی ها دارند موفق باشید

مهندس جواان عالی بود ممنون از راهنماییتون خیلی خب توصیف کردید

پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره تابستانه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....