در توسینسو تدریس کنید

و

با دانش خود درآمد کسب کنید

mah sadat

شبکه و دنیای کاری شبکه

با سلام ، بنده در شهرستان زندگی میکنم لیسانس مهندسی نرم افزار دارم اما اصلا زیاد تو زمینه کامپیوتر و برنامه نویسی کار نکردم به شبکه علاقه دارم اما میدونم زمینه خیلی گسترده ای داره و الکی با چندتا کتابم نمیشه یادش گرفت کنکور ارشد دادم پارسال هردو گروه آی تی و کامپیوتر رو هم شرکت کردم دانشگاه آزاد شهر خودم شبکه قبول شدم اما تهران یکی از موسسات غیر انتفاعی هوش مصنوعی قبول شدم به خاطر پیدا کردن کار هم رفتم تهران علی رغم علاقم ثبت نام کردم اما پشیمون شدم و انصراف دادم میخوام تو این یکی دو ماه بتونم تا حد مطلوبی شبکه رو یاد بگیرم تا بتونم باهاش یه کار پیدا کنم و بعدا فکر ارتقا سطح معلومات و مهارتم باشم البته اینم بگم که برای کنکور ارشد یه کتاب شبکه رو کامل خوندم و تا حدود 90 درصد بهش مسلط شدم الانم که میخوام باز کنکور بدم بازم دارم میخونمش آیا نیازه دوره network + رو برم؟ به زبان انگلیسی هم نسبتا مسلطم ، ممنون میشم اگر راهنماییم کنید برای شروع و ادامه و اینکه توی تهران اکه بخوام دوره هاشو برم حدودا جقد زمان و هزینه میبره ، با تشکر

#مسیر_یادگیری_دوره_های_شبکه #مراحل_آموزش_دوره_های_شبکه #مسیر_راه_یادگیری_شبکه #چطور_شبکه_را_ادامه_دهم #مراحل_یادگیری_شبکه #شبکه_را_از_کجا_شروع_کنم؟ #شبکه_رو_از_کجا_شروع_کنم_؟ #شروع_یادگیری_شبکه
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.

درود بر شما دوست عزیز!

پرسش شما تا اونجا که من متوجه شدم از دو تا بخش تشکیل شده، یکی این که میخاین شبکه رو به صورت اصولی یاد بگیرین و یکی این که شبکه رو میخاین به عنوان کار و شغل بهش نگاه کنین. این دوتا توی حیطه شبکه دوتا چیز تقریبا متفاوت هستن، و من سعی می کنم که در حد دانش خودم بهتون پاسخ بدم.

این که میگین کتابای شبکه رو خوندین و بهش تسلط دارین اصلا یه چیز کاملا متفاوت از اصل شبکه و کار بلد بودن هست، اگر صرفا به منظور بالا بردن دانش شبکتون و گرفتن مثلا چندتا مدرک شبکه بخاین به این موضوع نگاه کنین، باید بگم بسیار کار خوبی کردین که اصول تئوری شبکه رو بلد هسین، اما اگر به دید کار و کلن پروژه های عملی بخاین بهش نگاه کنین متاسفانه هیچ ارزشی نداره. چیزی که میفرمایین دقیقا مثل این میمونه که شما برین کلاس رانندگی و تمام تابلوهای راهنمایی رانندگی هم از حفظ باشین، ولی وقتی نتونین یه ماشین رو هدایت کنین هیچ ارزشی نخواهد داشت که توی آزمون کتبی گواهینامه قبول شدین یا نشدین. شبکه هم دقیقا همچین چیزیه! یعنی شما نیاز داری تا یه سری مواردی رو به صورت تئوری بدونی (مثلا 20-30 درصد) تا دیدت نسبت به اون موضوع باز بشه، و یه سری مواردی رو باید حتما عملی کار کنی (حدودا 70-80%) که اگر یه پروژه کاری مثلا بهت دادن بتونی از پسش بربیای. پس این تا اینجا.

حالا از اینا که بگذریم بنده به عنوان شخصی که حداقل 10-15 سالی میشه وارد حیطه شبکه شدم، بهتون یه چیزی رو صادقانه میگم: اگر به دید درآمدی میخای به موضوع نگاه کنی از همین الان بیخیال شو. چون واقعا یه بازه زمانی 4-5 ساله یا بیشتر رو میطلبه که توی یکی از زیرشاخه های شبکه خبره شی و بتونی به درآمد قابل قبول برسی. الانم که خدارو شکر اینقدر وضعیت اقتصاد تو ایران خرابه که دیگه بازار شبکه جای خود داره، ولی به نظرم هیچ کاری نشد نیست، بازم توی همین شرایط اگر واقعا خبره و کاربلد باشی جاهایی هستن که میشه خوب ازشون پول درآورد، اما نیازمند اینه که واقعا حرفه ای باشی. امیدوارم تا بدین جا روشن شده باشین.

حالا این همه گفتم تا کلن برسم به این حرف که: اگر به دید تجاری میخای وارد شاخه شبکه بشی، به نظرم نه وققتو بذار رو دوره خاصی، نه کلاسی، نه چیزی، تنها در حد کانفیگ کردن مودم و آنتن وایرلس و این چیزای ساده بلد باشی کافیه. تقریبا توی تمام شهرهای ایران هستن شرکتایی که نصاب اینترنت و این چیزا میخان. اما اگه به دید علاقه و حرفه ای شدن توی مباحث شبکه میخای ورود کنی به علوم شبکه ای، پس باید حوصله کنی و صبر و تحمل داشته باشی، چون چیزی نیست که با یک ماه و دوماه، یا حتی یکسال و دوسال به نتیجه برسی. بنده خودم علیرغم اینکه شبکه رو کم و بیش هم تئوری هم عملی خوب بلد بودم، اما اولین پروژه که 4-5 میلیون تومن سود برام داشت رو بعد حدودا 5 سال تونستم بگیرم. در نتیجه اصلا اگر به دید درآمد خوب از همون شروع به کار میخای وارد شی به این تخصص، پیشنهاد میدم برو سراغ یه کار دیگه و اصلا دور شبکه هم نیا، چون واقعا تا حرفه ای بخای بشی و به پول برسی یه 3-4 سالی کم کمش زمان نیاز داری. در نتیجه بشین دو دوتا چهارتا کن ببین برات توجیه زمانی یا اقتصادی داره که بخای این مدت وقت و انرژی بذاری روش یا نه!

و این که اگر با دوره های آنلاین مشکل نداری به نظرم میتونی از تو خود همین سایت استارت دوره های شبکه رو بزنی. اتفاقا کم هم نیستن مطالب و ویدئوهای آموزشی توی هر زمینه ای از زیرشاخه های شبکه. میتونی با دوره نتورک پلاس استارت بزنی، تا اول یه دید کلی نسبت به شبکه پیدا کنی، که من بهتون دوره های ویدئویی مهندس نصیری رو پیشنهاد میدم. بعدش بری سمت مایکروسافت که بازم دوره های مایکروسافت رو میتونی توی سایت با یه سرچ کوچیک پیدا کنی، اتفاقا دوره های مایکروسافتو بنده یه سری آموزش های ویدئوییش رو اخیرا توی سایت گذاشتم که بسیار عامه فهم و روان هم هست. بعد از مایکروسافت پیشنهاد من دوره های مجازی سازی مهندس سیروس زاد هست و در نهایت دوره های میکروتیک و سیسکو و الی آخر. البته فعلا چون اسم این بزرگواران توی ذهنم بود اینجا گفتم، وگرنه اساتید بزرگ دیگه ای هم توی سایت حضور دارن که کم از افرادی که گفتم ندارن. یه سرچ کوچیک بزنی تا دلت بخاد دوره های ویدئویی تو سایت موجود هست.

به هرحال تا اونجا که از دستم میومد راهنمایی کردم، اما بازم پرسشی داشتین در خدمتم

No Legacy Is So Rich As Honesty (William Shekespears) <==> هیچ میراثی بالاتر از راستی نیست (ویلیام شکسپیر)
photros

سلام

کسی این 3 سال رو اگر در شهرستان وقت بزاره کار در شهرستان می تونه پیدا کنه یا نه باید حتما بیاد تهران و شهر های بزرگ ؟؟؟

دوست عزیز من اطلاعی از وضعیت کار و اینجور چیزا توی شهری که شما زندگی میکنین ندارم. اینم که میفرمایین بیاین تهران باز همینم واقعا ازش بی اطلاع هستم. در کل حرف من اینه که شما اگر حرفه ای باشی و چندتا پروژه رو خوب انجام بدی و شناخته بشی، یواش یواش جای خودتو پیدا خواهی کرد

No Legacy Is So Rich As Honesty (William Shekespears) <==> هیچ میراثی بالاتر از راستی نیست (ویلیام شکسپیر)
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره پاییزه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....