میلاد فشی

این همه راجب تکنولوژی های شبکه بخونیم ، آخرش که چی !؟

بعد از مدتها کشمکش ذهنی خودم رو متقاعد کردم و تصمیم گرفتم از سرکار که میام خونه از استراحت و تفریحاتم بزنم و مطالعه کنم.بشینم طبق راهنمایی های مهندس نصیری عزیز ، سیسکو ، لینوکس ، ویندوز ، vmware بخونم.ولی گاهی مثل امشب بی انگیزه میشم.نه اینکه تنبلی کنم.نه اینکه علاقه نداشته باشم.انگیزه ندارم.من که توی یه کار دولتی هستم و هرچقدر بیشتر یاد میگیرم بیشتر Over Qualified میشم و برای جایگاه دیگران تهدید محسوب میشم !!!مثل اینه که یه نورافکن باشی برای یه اتاق 3X4 که با یک لامپ 100 هم روشن میشه !!! خوب این پزشک ها که من بهشون قبطه میخورم ، اگر تخصص بگیرند به نسبت هر تخصصی که دارند ، افزایش حقوق و مزایا هم دارند.یا مطب میزنند و یه نوک بینی میدن بالا و پول پارو میکنند.ولی ما مهندس های IT چی !؟ اصلاً فرقی با اونایی که تخصص ندارند داریم !؟ خداییش توی سازمان ما هیچ فرقی نداریم.شاید یه خورده جایگاه اجتماعی پیدا کنیم و حداکثر 400 هزار تومن بیشتر بگیریم تازه به شرطی که پست مدیریتی بهمون بدن!خوب بخوام استئفا بدم و بیام بیرون اون موقع هم دلم نمیاد کاری که جوونی رو ازم گرفته و تازه دارم توی اون کار یه جایگاهی رو پیدا میکنم رها کنم و تازه مثل یه دانشجوی 25 ساله فارغ التحصیل بشینم و رزومه پرکنم تا یه جای بهتر استخدام بشم.من که یه عمر کارفرما داشتم و یه عمر توی کارهای علمی و تحقیقی بودم توان و حوصله زدن شرکت رو ندارم.یعنی طوری بار اومدم که باید کارفرما داشته باشم.چون همیشه دستور دادند درست کردم.دنبال پروژه و مناقصه و حساب کتاب و بیمه اینا نبودم پس نمیتونم توی تاسیس شرکت موفق باشم.ازطرفی بخوام توی شرکت های دیگه و بهتر هم کار کنم چون که اینجا شهرستانه و از سازمان فعلی ، سازمان بهتری به راحتی پیدا نمیشه که قدرمون رو بدونه با چه امیدی ما باید این همه سختی های کسب تخصص رو تحمل کنیم !!!؟؟؟

هر چند به قول شاعر ، علم گر بر تن زنی باری شود بر دل زنی یاری شود.ولی خوب تا کی ما فقط علم بر دل بزنیم؟ تا کی گشنه باشه و ما فقط علم بر دل بزنیم ؟؟؟!!! زخم معده میگیرم خوب... توی همین شهرستان ها خیلی استعدادهای IT داریم ولی چون جای درست حسابی وجود نداره که کار درست حسابی داشته باشند مجبورند به کارهای چیپ یا کارهای غیر مرتبط مثل زدن کافی شاپ و فلافلی و ... رو بیارند.اینجا چند تا شرکت با سابقه داره که با فامیلا و رفقاشون یه شرکت رو راه انداختن و همه پروژه ها رو هم مال خود کردند .هرچند به خاطر ذات فریلنس بودن برنامه نویسی و مزیت دورکاری که اون داره ، برنامه نویسی برای ما شهرستانی ها بازار کار بهتری داره ولی خوب شاید یه کی مثل من دوست نداشته باشه برنامه بنویسه و بخواد شبکه کار کنه.با چه امیدی توی شهرستانها ما انقدر توی مباحث سیسکو و لینوکس و ... جلو بریم !؟ اگرم باید به پایتخت مهاجرت کنیم که این یه مورد برای من مثل کابوسه.شهر هفتادو دو ملتی که دیگه جای زندگی نیست فاصله طبقاتی و شلوغی ترافیک و دود و بوق و جنایت اعصاب آدمو به هم میریزه ..بخدا که تهران داره میترکه

ببخشید زیاد حرف زدم

#درآمد_یک_متخصص_شبکه_چقدر_است #یادگیری_تخصص_در_زمینه_شبکه #مشکلات_مهم_جامعه_فناوری_اطلاعات #گرفتن_تخصص #مشکلات_حوزه_فناوری_اطلاعات #روزمرگی_در_کار_فناوری_اطلاعات #آینده_کاری_بهتر #یکنواخت_شدن_روند_کاری_فناوری_اطلاعات #مشورت_در_کار #افسردگی_در_کار_فناوری_اطلاعات
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.

مطلبتون یادآور خیلی از چیزایی هست که همه بچه های IT این روزا باهاش گریبان گیرن، یا بقول خودتون فلافلی راه بندازیم، یا هم ...

حالا از اینا که بگذریم، مطلبتونتنها سوال بود یا درد دل یا بحث یا هر چیز دیگه ای؟ چون من تا کسی تو ITPRO مطلب میذاره، سریع میخام جوابش بدم. خخخخخ

No Legacy Is So Rich As Honesty (William Shekespears) <==> هیچ میراثی بالاتر از راستی نیست (ویلیام شکسپیر)
میلاد فشی

اتفاقاً منتظر جواب بودم و از جواب سریعت سپاسگذارم.اسحاق احمدپور عزیز مطلبی که گذاشتم ، همه ی اونهایی بود که گفتی.بیشتر درد دل و بحث

The only way to do great work is to love what you do
حمید تهرانی

با نام یاد آن کس که هستی ما در دست اوست.

سلام برادر گرامی

ببین برادر این صحبت های شما درد دل است و بحث نداره .

میدونید یاد صحبت یک بزرگواری افتادم که میگفت ذکر دائم شیطان به گوش یارانش اینه مایوسٌ مغرورٌٌ، مایوسٌ مغرورٌٌ، مایوسٌ مغرورٌٌ، این آدما رو باید یا مائوسشون کنید یا مغرور . پس هرگز مائوس نشو که شیطان خوشحال میشه.

راه اینه که خدا و اهل بیت پیامبرش را فراموش نکنیم و بدانیم برای چه آمدیم و به کجا خواهیم رفت.

الان آقای نصیری اینارو حذف میکنه میگه مطلب علمی نیست و فلان

در حالی که یاد خدا بودن یعنی یاد علم مطلق بودن علم IT یک جزء ویا کمتر از زره ای از علم هست.و اگه بدون یاد خدا سراغ هر علمی بری به جهل آدم اضافه میکنه به عبارتی غرور میاره و اون وقت اول بدبختی آدمه.

نیازی به حذف آقای نصیری نداره، من خودم بهتون میگم: جناب تهرانی، اینجا یک وبسایت و فروم علمی هست، فک کنم با کلاس اخلاق و دین اشتباه گرفتینش. جان هرکی میپرستین مباحث علمی رو قاطی دین نکنید، الان شیطون، ابلیس یا هرچی که شما اسمشو میذارن دقیقا تو شبکه چکار میکنه؟ بیخیال شین تورو خدا، چرا همه چیو ربط میدین به موارد نامرتبط؟

بیخیال، Have Fun

No Legacy Is So Rich As Honesty (William Shekespears) <==> هیچ میراثی بالاتر از راستی نیست (ویلیام شکسپیر)
rasool danesh

سلام

اما من فکر میکنم این بر میگرده به عشق و علاقه آدما

من الان کارم کامپیوتره و از صبح تا شب پای سرور و pc و کلاینت و لبتاب و مودم و روتر و0000 هرچی فکر کنید میشینم اما شب که میرم خونه بازم پای کامپیوترم اما تا اونجا واسه کار بود ازونجا به بعد واسه دل خودمه

شما اگر بخوای به فکر کار و حقوق و اینا باشی بله حرف شما صحیحه و مشکلات زیادی داریم اما اگر یاد گیری و دانش و مباحث شبکه رو بخاطر دل خودت و عشق به یادگیری بخوای یاد بگیری هیچ وقت سیر نمیشی و کم نمیاری

روی علایق خودت کار کن....

خیلی چیزا بلد نیستم ، کاش عمرم برای یادگیری کفایت میکرد، دارم به این نتیجه میرسم که توی این عمر کوتاه هر چیزی ارزش یادگیری نداره و فقط چیزای مهم رو باید آموخت...
میلاد فشی

سوء تفاهم نشه من هم عاشق کارم هستم.من هم ساعت ها در محل کار پشت ویندوز و لینوکس و درگیر پرینتر و کابل شبکه و ... هستم.ولی خونه هم که میرم طراحی وب میکنم ، مطالب ITpro رو میخونم ، و فقط به فکر پول نیستم.هدف ام از این بحث نا امید کردن شما و خودم نیست.هدفم اینه دوستان با تجربه که قبلاً این ناامیدی ها سراغشون اومده و به قول شما شیطون از آینده نا امیدشون کرده چی کارکرده اند که از این افکار مایوس کننده با موفقیت عبور کنند !؟

نمیدونم بعضیا چرا زود اسم خدا پیغمبر و قاطی ITمیکنن اهه بدم میاد ازین بادمجان دور قاب چی ها..اینجا محفل نشر علم کامپیوتر هست و لطفا هر کس دین و اعتقادات خودشو واسه خودش نگه داره. شاید یکی مسلمون باشه یکی مسیحی یکی کافر یا هر چی دیگه.....مهم نیست. بگو ببینم ازکامپیوتر چی میدونی رو کن...

دوست عزیزم که این بحث رو شروع کردی به نظرم همینکه ادم وقتشو به بطالت نمیگذرونه و یه چیزی یاد میگیره خودش خوبه و عالیه و حالا اینکه بشینی ببینی به چه درد میخوره مهم نباشه برات..من به شخصه درسته تخصصم شبکه هست ولی با گیم سازی در سطح حرفه ای هم اشنام و دنبال علاقم رفتم و تا حالا هم فرصتش پیش نیومده یه بازی هم بسازم و یا بفروشم و برام مهم نیست چون از لحاظ روحی ارضا شدم..این مهمه...

موفق باشی..

با تشکر بهروز سیروس زاد کانال اطلاع رسانی من در تلگرام http://telegram.me/sirouszad/4
حمید تهرانی

خدا کفار را نابود کنه.

همه مارا هم به راه راست هدایت کنه.

میدونم بعضی حرفا کفر آدمارو درمیاره طبیعی هست.

بقیشم سکوت!!!

سلام

شماها فکر کنم اهداف itpro رو زیر پا گذاشتین :)

دوست آغازگر بحث گفتن درسته که علاقه دارم، درسته که وقت دارم و یه سری چیز دیگه...اما یه قسمت این پازلو کم دارم اونم اینه که دوست دارم یه جایی باشه قدر تلاشهام رو بدونه و به قولی مزدشو زحماتم رو بده.

که بعضیامون جواب میدیم بخشی از کار دلیه و علاقست...درسته اما یادمون باشه اگه نقایصی داریم با اینجور حرفا و بهونه ها رهاش نکنیم و تلاش کنیم رفعشون کنیم...

مثلا من میگم بخشی از وقتتون رو برای پیدا کردن بازار کار و معرفی و تبلیغ خودتون بذارین و اینکه بگین من یه عمره کارمند بودم و کارفرما بودن رو بلد نیستم، به خودتون ظلم می کنید...

و یکی از دوستان در جواب این بی انگیزه بودن با توجه به افکار خودشون نوشتن که برای رضای خدا تلاش کنید خدا هم پاسختون رو یه روزی میده و نا امید نشین...حالا اینکه ما نظرمون با ایشون مخالفه...که نباید ایشون رو زیر سوال ببریم...

و این میشه که ایشون هم شخص شماهارو مخاطب قرار میده

کلا ما ایرانیها نقطه ضعفمونه...

چون بحث بود پرحرفی کردم ... با عرض پوزش

مهم نیست که درحال انجام چه کاری هستید، مهم اینست که مفید باشید و کار مفیدی انجام دهید
میلاد فشی

با اینکه من کافر نیستم و یه مسلمونم با نظر مهندس بهروز سیروس زاد موافقم.خیلی بحث رو به سمت دین و ایمون نبرید ولی نباید انقدر خشن با کسی که ازخدا پیغمبر گفته برخورد کرد !!! صددرصد دوستمون نیت بدی نداشته و نظر شخصی اش رو گفته.خدای نکرده به من و شما هم توهین نکرده.ولی خوب شخصی مثل Linus Torvalds که atheism هست و درطول زندگی اش اصلاً به یادخدا نبوده و نیست کرنل لینوکس رو مینویسه!!!!؟؟؟ بله به قول دوستان فقط از روی عشق و علاقه نوشته ، شیطون هم نتونسته جلوش رو بگیره.لینوس توروالدز خودش میگه Just for Fun نشست و شب و روز کد زد و نهایتاً خودش و خونواده اش باورشون نمیشه چیزی رو بسازه که پنجره های امپراطوری مایکروسافت رو به لرزه بندازه و تمام دنیا اون رو بشناسند! آدم پولی هم نبود و کرنل لینوکس رو Free And Open Source منتشر کرد.ما ایرانی ها چرا اینطور همتی رو نداریم!!!؟؟؟ ما با این وضع اقتصادی و تورم Just for Fun و FOSS کار کنیم واقعاً سخته.با حسین علی بخشی هم تا حدودی موافقم ولی لینوس توروالدز تبلیغات کرد ؟ فقط نشست و کد نوشت.من کتابش رو خوندم ، خیلی شخصیت منزوی داشته و از نظر روابط اجتماعی افتضاح بوده !!!

محمد نصیری

سلام به همه ITPRO ها ، دوستان همیشه در بحث های فنی سیاست و دیانت رو لطفا در ITPRO وارد نکنید ، هر چند من خودم به شدت اعتقاد دارم خدا هست و تلاش ما هیچوقت بی نتیجه نمیمونه و خیلی موارد دیگه ، یکی نظرش رو گفته خوب اینجا بحث هست ، بحث هم همش فنی نیست نمیشه توی بحث فقط عوامل فنی رو در نظر گرفت به نظرم نباید اینقدر تند برخورد کنیم ، بنده به عنوان یک عضو کم سواد از این مجموعه که سعی می کنم همیشه تا جای ممکن بتونم پاسخ دوستان رو بدم دارم روی یک مقاله کامل در این خصوص با این مطلب کار می کنم که به زودی منتشرش می کنم که دلایل ناامیدی و ... در حوزه کاری ما چی هست ؟ چرا حقوق های ما کم هست ؟ چرا به ازای یادگیری چیزهای جدید درآمد متناسب نداریم ؟ چجوری خودمون رو توسعه بدیم و جایگاه رشدمون رو بهتر کنیم ؟ آیا هر چیزی که میخونیم باید جنبه درآمدی داشته باشه صرفا ؟ آیا علاقه داشتن به یه چیزی که پول توش نیست جرمه ؟ خوب طبیعی هست که ما مناطق محروم زیاد داریم ، بنده خودم بچه اسلام آباد کرج ( زور آباد ) یکی از مناطق حاشیه نشین کرج هستم ، برای کار کردن مجبور بودم 12 سال صبح ساعت 5 صبح برم تهران تو اون ترافیک و ساعت 9 شب میرسیدم خونه ...

هر چند این نزدیکی به پایتختم خیلی ها ندارن ، حالا به امید خدا تو مقاله کامل توضیح میدم ، یکی از اهداف ITPRO همین هست که حداقل افرادی مثل میلاد عزیزمون بتونن از همون سنندج بصورت آنلاین کسب درآمد کنن و وابسته به صرف مکان و زمان نباشن که امکانات نیست ، ما الان از سنندج مهندس ارسطو عباسی رو داریم که این بنده خدا 17 سالشه و بعضا مشکلات مالی و سختی های زیادی داره ، شروع کرده با بیان خوبش ویدیوهای آموزشی طراحی وب تولید می کنه و خودش رو تبدیل به یک آدم شناخته شده تو این حوزه کرده که مطمئنم یه مقدار دیگه ادامه بده بصورت آنلاین درآمد خوبی هم خواهد داشت ، الان نمیگم خیلی درآمد داره شاید اصلا عددی نباشه ... ولی تلاشش رو کرده ثابت کرده که حتی وقتی میره دهات خودشون هم می تونه توسعه فردی تو این حوزه داشته باشه ، ما افرادی رو در دزفول استان خوزستان داریم که اصلا کار نیست اونجا !!! واقعا محدوده ... ولی داره خودشو تو ITPRO محل میزنه و برند سازی و کسب درآمد می کنه ... به هر حال بحث این قضیه زیاده ...

مهم اینه همیشه فکر این باشی که قرار نیست برای هر چیزی پول دریافت کنی برای این یاد میگیری که روزمرگی پیدا نکنی تو زندگیت که این لحظه مرگت هست و ... این تفکر باعث میشه حالت Stand By داشته باشی تو زندگی و اگر موقعیت کاری بهتری پیدا کنی راحت تر میری وارد اون حوزه میشی ... در ضمن عزیزان فراموش نکنید که ITPRO با یک شعار زکات علم نشر آن است بزرگ شده و اتفاقا به مفاهیم اخلاقی و دینی خیلی اعتقاد هم داره تو حوزه فنی و یکی از دلایل موفقیتش این رو میدونه اما خدا هم میگه از تو حرکت از خدا برکت اینکه بخایم بگیم فقط امید به خدا باشه درست نیست باید حرکت کنید ، تلاش کنید و بعد توکل و اعتقاد به خدا هست که کمکمون می کنه ... حالا به امید خدا تو مقاله مفصل توضیح میدم ... ما اینجا هستیم که این حال و هوای نا امیدی رو از زمینه کاریمون حذف کنیم یا کاهش بدیم ... با هم اینکار شدنی هست ... همونطور که تا این لحظه هر کسی هر چقدر گفت نمیشه و نمیتونید ما گفتیم بشینید و تماشا کنید قطعا این موضوع در آینده هم شدنی هست ... پیروز و ITPRO باشید

توسینسو آینده دنیا رو میسازه ... اگر تو هم بهش پیوند بخوری ... شروع کن یاد بده هر چیزی که بلدی رو ... دنیا همینجور تغییر می کنه
میلاد فشی

در رابطه با این دردودل ما میتوانیم به یک بحث جامع برسیم.در اینجا من از سایت http://modiriran.ir یک مقاله رو به صورت مختصر و مفید اینجا میزارم تا شاید به دوستانی که مثل من در این چالش انتخاب هستند ، کمک کند.

علاقه ام را دنبال کنم یا کاری که پول بیشتری دارد؟

علاقه یا پول !؟

اگر به کاری علاقه داشتید، اما مطمئن بودید که نمی توانید با آن درآمد قابل توجهی داشته باشید، چه کاری باید انجام دهید؟ باید همچنان آن را ادامه دهید؟

قطعا باید ادامه دهید.

حال بیاید کمی این پاسخ را باز کنیم و بیشتر در موردش صحبت کنیم.

اگر نتوانید مخارج ضروری زندگی را تامین کنید، مثلا تامین نیازهای ضروری اعضای خانواده یا هزینه های تحصیل (که چیزهایی هستند که از هر چیزی که به آن علاقه دارید مهمترند)، نه، نباید شرایط اقتصادی خود را به خاطرعلاقه ی خود به خطر بیاندازید. نباید به خاطر اینکه می خواهید کاری که دوست دارید را انجام دهید، خانواده را تحت فشار مالی قرار دهید.یک قاعده ی اساسی در مورد نحوه ی مواجه شدن با آینده ی نامعلوم این است که هر گام کوچکی که بر می دارید باید طوری باشد که بتوانید زنده بمانید و قدم بعدی را بردارید. پس اول از همه باید اطمینان حاصل کنید که می توانید نیازهای سطح اول هرم مازلو، یعنی خوراک، مسکن و مشابه اینها را تامین کنید.پایین ترین قسمت این هرم نیازهای اساسی با اولویت بالاست و نیازهای پایه و Basic هستند.هرم سلسله‌مراتب نیازهای مزلو یا به طور خلاصه هرم مزلو، نظریهٔ آبراهام مزلو نظریه‌پرداز کلاسیک مدیریت، در مورد نیازهای اساسی انسان است.به اعتقاد مزلو نیازهای آدمی از یک سلسله‌مراتب برخوردارند که رفتار افراد در لحظات خاص تحت تأثیر شدیدترین نیاز قرار می‌گیرد. هنگامی که ارضای نیازها آغاز می‌شود، تغییری که در انگیزش فرد رخ خواهد داد بدین گونه است که به جای نیازهای قبل، سطح دیگری از نیاز، اهمیت یافته و محرک رفتار خواهد شد. نیازها به همین ترتیب تا پایان سلسله‌مراتب نیازها اوج گرفته و پس از ارضاء، فروکش کرده و نوبت به دیگری می‌سپارند.در این نظریه، نیازهای آدمی در پنج طبقه قرار داده شده‌اند که در شکل زیر آنها را مشاهده میکنید :

هرم سلسله‌مراتبی نیازهای مزلو

اما حتی این بدین معنی نیست که از علائق خود به طور کامل صرفنظر کنید. حتما باید به کارهایی که علاقه دارید هم بپردازید، حتی روزی ۱۵ دقیقه! چرا؟ تحقیقات نشان داده است افرادی که هر روز پیشرفتی در کاری که به آن اهمیت می دهند و علاقه دارند، بدست می آورند، رضایتمندی و شادی بیشتری در زندگی دارند.از طرفی ممکن است فردی پول کافی داشته باشد و کاری که به آن علاقه دارید را انجام ندهد، فقط به این خاطر که پول بیشتری بدست آورد. معمولا این افراد می گویند: “وقتی پول کافی بدست بیاورم، کاری که واقعا دوست دارم انجام خواهم داد. نگران پول نخواهم شد.” اما تقریبا آنها پی به این نکته نبرده اند که زمان محدود است.علاوه بر این ممکن است اگر به دنبال علائق خود بروید در نهایت پول زیادی بدست آورید، حتی اگر الان فکر می کنید که نخواهید توانست. بیاد داشته باشید که آینده نامعلوم است. چه کسی می داند مردم چه چیزهایی خواهند خرید یا شاید در قدم های بعدی چیزی اختراع کنید که زندگی شما را متحول کند.در هر لحظه از زمان شما به اندازه ی یک ایده، یک فکر از چیزی که می تواند زندگی شما را تغییر دهد فاصله دارید.وقتی با چیزی نامعلوم مواجه هستیم، تنها راه شناخت آن این است که کاری بکنیم. وقتی با عدم قطعیت روبرو هستید (قطعا اینکه آیا از انجام کاری که به آن علاقه دارید خواهید توانست ثروتمند شوید یا خیر یک عدم قطعیت است) باید کاری انجام دهید. نباید به اینکه ممکن است چه اتفاقی بیفتد فکر کنید، نباید سعی کنید تمام برآمدها و نتایج را پیش بینی کنید یا برای هر پیشامد احتمالی برنامه ریزی کنید. گام هایی کوچک به سمت تبدیل آن به واقعیت بردارید و ببینید چه پیش خواهد آمد. چه کسی می داند؟ ممکن است حتی کوچکترین گامها نیز همه چیز را تغییر دهند.پس آن گام های کوچک را بردارید. ممکن است در آینده کشف کنید چطور با دنبال کردن علائق خود پول بیشتری به جیب بزنید.چه کسی می دانست ابداع روشی جدید برای ارتباط افراد می تواند باعث کسب ثروت زیادی شود (فیسبوک)؟ یا ساختن یک نقشه ی بهتر (GPS)؟حتی اگر نمی توانید پول خوبی از آن بدست آورید، بخشی از روز خود را به آن اختصاص دهید، اینگونه برای شاد کردن خود حداقل یک کار انجام داده اید. در غیر اینصورت، مرتکب اشتباه بزرگی شده اید.

پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره تابستانه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....