در توسینسو تدریس کنید

و

با دانش خود درآمد کسب کنید

سید احمد  توسلی

کسی میدونه درخواست فیبرنوری از مخابرات چه مراحل اداری داره ؟

با سلام

اطلاعاتی درباره اخذ فیبر نوری برای انتقال پهنای باند اینترنت داشتم چطور میشه از مخابرات و ... پیگیری کنم ؟ چ مراحلی داره ؟

#مخابرات #مجوز_ها #اخد_فیبر_نوری
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.

جزئیاتش رو دقیقا یادم نیست اما در کل یه پروسه خیلی طولانی داره برای سازمان ما با اینکه کافوی مخابرات جلوی ساختمان بود و کافوی فیبر بود و فقط چند متر فاصله داشت با کلی رابطه و ... حدود یکسال این پروسه طول کشید

غیر از مباحث کاغذ بازیش و درخواست ها و بررسی ها ، مباحثی مثل کندن زمین ، خرید تجهیزات ، نصب تجهیزات ، تست ارتباط و ... داره

جالبیش اینه که هر مرحله توسط یک نفر یا پیمانکار باید انجام بشه و کلی پیگیری نیاز داشت

کانال اختصاصی من در تلگرام https://telegram.me/ghanbarinetwork

جزئیاتش رو دقیقا یادم نیست اما در کل یه پروسه خیلی طولانی داره برای سازمان ما با اینکه کافوی مخابرات جلوی ساختمان بود و کافوی فیبر بود و فقط چند متر فاصله داشت با کلی رابطه و ... حدود یکسال این پروسه طول کشید

غیر از مباحث کاغذ بازیش و درخواست ها و بررسی ها ، مباحثی مثل کندن زمین ، خرید تجهیزات ، نصب تجهیزات ، تست ارتباط و ... داره

جالبیش اینه که هر مرحله توسط یک نفر یا پیمانکار باید انجام بشه و کلی پیگیری نیاز داشت

کانال اختصاصی من در تلگرام https://telegram.me/ghanbarinetwork

با درود

بنده تجربه اخذ دو ارتباط MPLS از مخابرات خوزستان رو دارم روی فیبر نوری خاکی.

- یکی از فسیل ترین سازمان هاست مخابرات متاسفانه و بسیار زیاد تعداد نیروی مازاد داره. هر کاری رو شما بخوای انجام بدی به اینصورته که گویا اولین کسی هستی در کشور که میخوای این سرویس رو بگیری در حالی که همزمان ان نفر دیگه دنبال گرفتن اون سرویس هستن

- اگه فورس هست کارتون بهتره همه پیگیری ها رو خودتون انجام بدین و همه بصورت حضوری. البته شرایط انجام کار درخواست کنندگان توسط پرسنل در استان های مختلف متفاوته

- اولش فرم درخواست رو با ذکر تعداد کور های مورد نیاز و یه طرح شماتیک روی کاغذ میکشی و به اداره واگذاری مدارات ارائه میدی. وقتی تایید شد بایستی با واحد طراحی پیگیری کنی تا نقشه بدن وبرآورد هزینه کنن

- ما نامه زدیم و خواستیم کارهای مربوط به حفاری ، پرکاری و کابل کشی رو خودمون انجام بدیم.اینطوری هم هزینه خیلی کم شد و هم کار سریعتر انجام شد.جالب اینجاست که وقتی هم با دنیایی پیگیری طرح دادن تو پیاده سازی فهمیدن اشتباه مستنداتشون و تو عمل کار دیگه ای کردن (اصولا اینجا خبری از بهینه سازی و مستندسازی (حداقل تو سالهای گذشته) نبود)

- پروسه اعلام هزینه شون طولانیه و مرتب باید پیگیری کنی.تازه علی الحساب میگیرن و اضافی هم گرفتن پس نمیدن!!!

- تو سازمان عریض و طویلشون بخشی به نام پشتیبانی Power دارن. بعضا گیر میدن که DC باید باشه و اینطوری یکم تامین تجهیزاتش مثلا Raisecom media convertor که با برق DC کار کنه دردسر شد!

- بعضا همه اینکار هارو میدن به پیمانکار و لی من خودم همگی رو پیگیری کردم و انجام دادم جوری که خود مخابرات بعضا شماره من رو میداد با من پیگیری کنن سایر مشترکین که من چه کردم فلان کار رو!!!

- اینها همه کارای Passive بود . واسه کانفیگ و پهنای باند هم اینجا سازمان دیتای جدایی داره که اون هم بایستی مستقلا پیگیری بشه

- همون اول از اداره طراحیشون فضای رک و پاور رو بایستی اکی کنید که بعدا نظارت بهتون گیر نده چون بینهایت باهم ناهماهنگ هستن

ما واسه استفاده از مسیر های اشتراکی به تعداد کور پول میدیم

واسه انتقال پهنای باند از مرکز واسط پول میدیم

واسه پهنای باند نیزهمچنین (فیبر که نیست معدن طلاست)

با سپاس

پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره تابستانه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....