ahmad_software

بهترین راه حل برای پیاده سازی سناریوی شبکه با استفاده از روتر میکروتیک؟

درود

وقت بخیر

خواشمندم برای پیاده سازی این سناریو به من کمک کنید. بهترین راه حل برای پیاده سازی این سناریو چی هست.

دو ساختمان که با لینک وایرلس به هم متصل هستند .ارتباط درون ساختمان بین سیستم ها از طریق lan , wlan هست.درون هر ساختمان یک روتر میکروتیک و برای هر ساختمان یک اینترنت adsl و بروی هر adsl یک ip valid وجود دارد.

نیاز هست که سیستم های درون ساختمان شماره یک از اینترنت خودشون استفاده کنند و همچنین به سروری درون ساختمان شماره 2 متصل شوند و همچنین از خارج از مجموعه به دوربین ها متصل شوند.

سیستم های ساختمان شماره 2 نیاز هست به سرور درون شبکه lan خودشان متصل شوند و بتوانند از اینترنت خودشان استفاده کنند.بروی adsl ساختمان شماره 2 هم ip valid وجود دارد که برای دردسترس بودن دوربین ها از بیرون است.

خودم ارتباطاتو انجام دادم ولی شبکه خوب کار نمیکنه و مشکلات زیاده.نمیخوام پکت ها در هر دو شبکه بچرخند.ولی نتونستم خوب پیاده سازی کنم.بهترین راه حل میخوام.

با سپاس

#آموزش_میکروتیک #راه_اندازی_اکانتینگ_در_میکروتیک #مدیریت_پهنای_باند_در_میکروتیک
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
rasool danesh

سلام

راحتترین کار اینه که یک شبکه دومین برای کل مجموعه بسازید و بر روی هر دو میکروتیک vpnسرور رو کانفیگ کنید مودم هر ساختمان رو به میکروتیک همون ساختمان وصل کنید و کاربران هر ساختمان به میکروتیک خود کانکشن بزنند....

خیلی چیزا بلد نیستم ، کاش عمرم برای یادگیری کفایت میکرد، دارم به این نتیجه میرسم که توی این عمر کوتاه هر چیزی ارزش یادگیری نداره و فقط چیزای مهم رو باید آموخت...
ایمان سالاری

سلام

پیشنهاد من اینه که رنج آی پی شبکه ها رو از هم جدا کنی، تو عکس کامل توضیح دادم

ساختمان شماره یک: آی پی 192.168.1.0/24 رو بذار براش، تمامی سیستم هاش فقط تو شبکه خودش کار میکنن و اینترنت خودشون رو دارن

ساختمان شماره دو: آی پی 192.168.2.0/24 رو بذار، تمامی سیستم ها با همدیگه ارتباط دارند و به سرور شبکشون و اینترنت هم دسترسی دارن

حالا میمونه نحوه وصل شدن کاربرای ساختمان یک به سرور موجود در شبکه ساختمان دو، که اونم خیلی ساده یه Route توی روتر ها اضافه کن و دو تا شبکه میتونن همدیگرو ببینن، به همین سادگی.

البته اگه از صحبت های شما برداشت درست کرده باشم و همه چیز مثل عکسی که پایین هست باشه !

نمونه

سوالی بود در خدمت هستم

بنده هم پیشنهاد آقای سالاری رو پیشنهاد میکنم و در ادامه آون برای دسترسی دوربین ها خارج از سازمان با انجام پورت فوروادینگ بر روی روترها میتوانید دسترسی داشته باشید که آموزش اینم تو انجمن با یه سرچ میتونید پیدا کنید

روز مـن نیــز فـــرا خواهـد رسـید ...
rasool danesh

مدیریت یک شبکه از دوتا شبکه راحتتره...

خیلی چیزا بلد نیستم ، کاش عمرم برای یادگیری کفایت میکرد، دارم به این نتیجه میرسم که توی این عمر کوتاه هر چیزی ارزش یادگیری نداره و فقط چیزای مهم رو باید آموخت...
ایمان سالاری

سلام

رسول جان خیلی پیچیده نیست، گاهی اوقات شرایط اینطوری پیش میره که باید یه سری چیزها رو تغییر داد، تغییرات الانم بسیار ساده و روان هستش.

rasool danesh

اتفاقا از نظر من دو ساختمان مستقل با اینترنت جدا از نظر تجربه به من خیلی چیزا از جمله پیچیدگیشو متذکر میشه..

ایمان سالاری

پیچیده نیست رسول جان، خیلی هم سادست،

تو کارهای اینطوری باید جژ به جژ نگاه کرد، باید رفت از نزدیک به مسائله نگاه کرد، وقتی اینطوری به مسائل نگاه کنی میبینی همش چندتا کار ساده کنار همه،

ahmad_software

سلام

ممنون از همه دوستان

خیلی لطف کردین

از route استفاده کردم ولی نتونستم درست انجامش بدم.مسئله اینجاست که 4تار روتر سر راهمه و کمی پیچیدش کرده واسم.حالا دوباره سعی خودمو میکنم..

بازم ممنون از راهنماییتون

ایمان سالاری

اگه خواستید یه ریموت بدید براتون درستش کنم

ahmad_software

سپاسگذارم درست شد

پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره تابستانه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....