Mahdi Mohammadzadeh

دنیای IT و شبکه در سال 2100 میلادی

سلام خدمت همه ITpro یی های عزیز
وقت بخیر
با کسب اجازه از مدیر محترم. بحثی این روز ها ذهنم رو درگیر کرده و مرتب بهش فکر میکنم. لازم دونستم تو اینجا هم مطرح کنم. این بحث در زمینه آینده IT در سال های آتی که خیر بلکه سال های خیلی خیلی آتی هست. سال های اتی که معلومه بحث کلود پیش رو هست. منظور من پیشرفت های علم و تکنولوژی در زمینه IT شبکه و امنیت در سال 2110 میلادی یا فراتر از اون.
شاید با خودتون بگین : بیکاری مهندس؟؟ به چه چیزایی فکر میکنی؟ ولی به نظر بنده بحثی جالب میتونه باشه و نظرات جالب تر.
تاحالا شده تامل کنید در این مهم ....... !!!
#آینده_شبکه_و_دنیای_it #ابر_کامپیوتر_های_کوانتمی #هوش_مصونوعی_و_ماشین_های_هوشمند
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
حسین احمدی
سلام دوست عزیز، به نظر من بحث هایی به این صورت میتونه در مورد آینده های نزدیک یا دور به ما دید بده و ما رو آماده کنه که به اون سمت حرکت کنیم. یادمه داشتم مطلبی رو از لری پیج، بنیان گذار گوگل میخوندم، می گفت یکی از مهمترین دلایل موفقیت گوگل این هست که همیشه در آینده زندگی میکنه، یعنی پیش بینی آینده و رفتن به سمت اون. درسته که در حال حاضر بحث پردازش ابری (Cloud Computing) یا اینترنت اشیاء (Internet of Things) خیلی پر رنگه، اما با سرعتی که تکنولوژی در حال پیشرفت هست به طور حتم در سال های آینده مواردی ظهور میکنه که شاید الان خیلی ها بهش فکر هم نمی کنن. به نظرم بد نیست در این باره نگاهی به اینفوگرافی که «ری کرزوایل» آینده پژوه آمریکایی و مدیر فنی گوگل آینده فناوری رو پیش بینی کرده نگاهی انداخته بشه:

وب سایت توسینسو

مشاهده تصویر اصلی

همانطور که میبینید هوش مصنوعی، چاپ گر های سه بعدی، تکنولوژی نانو و بحث تکینگی (جلو افتادن هوش ربات ها از هوش انسان) خیلی در این تصویر پر رنگ هستند. البته تمامی این موارد به نظرم حدس و گمانه زنی هست، اما با پیشرفتی که تکنولوژی داره هیچ چیز بعید نیست. البته مسائل دیگه ای هم وجود داره، مثل تمایل زندگی انسان خارج از کره زمین که ناسا در حال آماده کردن مقدمات این کار هست یا کشف انرژی های جایگزین و پاک. اما به نظر من مهمترین موضوعی که در آینده خیلی کاربرد داره هوش مصنوعی هست.
لطفاً سوال خود را در انجمن مطرح کنید، به سوالات در پیام خصوصی پاسخ داده نخواهد شد
Mahdi Mohammadzadeh
بله مهندس احمدی عزیز. من هم بر همین باورم که پیشتاز همه این تکنولوژی ها همین هوش مصونعیست که میتونه با تکنولوژی cloud نیز ترکیب بشه.
خیلی جالب بود یک جایی میخوندم که تا سال 2150 تمامی رفتار های و کردار های انسانها و افکارشون در کل سیستم بیولوژیکی بدن توسط مرکاز داده بزرگ و پیشرفته کنترل میشه. در اون زمان دیگه کسی نمیتونه جرم و جنایتی رو مرتکب بشه.
کلا زیر نظره. البته این زیر نظر بودن الان برای ما شاید خوب به نظر نیاد ولی ذر اون زمان همه به فکر علم و دانش هستند. و کلا نقطه عطفی به وجود میاد. همین که شما گفتید زندگی در سیارات دیگر. (( مثلا بین ساکنین زمین و مریخ سرویس تراس رو برقرار میکنن که کاربران زمینی بتونن به فایل ها و شر های کاربران مریخی دسترسی داشته باشن و بل عکس :))) ))
یا توسط سیستم بیولوژیکی عصبی بدن میتونن در اون زمان تعدلی بین سیستم الکترومغناطیسی روح انسان و بدن او ایجاد کنن که این تعادل باعث از بین رفتن تمامی بیمری ها میشود. و....
خلاصه انسان اشرف مخلوقات هست و کافیه که بخواد.
اما خطر بزرگی تهدید میکنه دنیای آینده رو ....

09124520317
Mahdi Mohammadzadeh
در مورد وای فای که کل زمین رو فرا میگیره و همه کاربران به اینترنت دسترسی دارن هم دو از ذهن نیست. چون الان هم نظریات و پژوهش هایی در این مورد انجام شده. این امر اولا برمیگردد به نوع مدولاسیون سیگنالی که قرار منتقل بشه. این مدولاسیون فراتر از مدولاسیون هایی که شناختیم هست. که توسط علم فیزیک صورت میپذیرد. یعنی توسط تکنولوژی گذر از زمان صفر و تلپورت کردن دیتا و حتی اجسام. به طوری که سیگنال پیام میتونه در لحظه n جا باشه و شبیه سازی بشه بو طور همزمان در نقطه به نقطه مکان های کره زمین. اینطوری بحث انتن و کانال ارتباطی هم میره کنار.
09124520317
Network BND
سلام ..

فکر ما هم مشغول کردی اگه عمری بود زنده موندیم جالبه ببینم چه پیش میاد!!!!!!!
Reply from 0.0.0.0 bytes:0 time<0ms TTL:000
khalaj_90@yahoo.com
سلام آقای محمد زاده
این بحثی که شما راجع بهش صحبت کردین خیلی جالبه
ولی آیا ما میتونیم ببینیم؟
من الان لنگ یه کارم که از بیکاری دربیام

الماس با تراش و انسان با تلاش است که ارزشمند می شود.
Mahdi Mohammadzadeh
مهندس خلج عزیز دوست گرامی، این که ما بتونیم بینیم یا خیر قطعا سال 2100 رو نمیتونیم ببینیم. ما از یک دقییه آینده خودمون هم خبر نداریم.
بحث کار هم که شما چندی پیش مطرح کرده بودین هم شامل همین آینده میشه. که آیا با پیشرفت تکنولوژی کار برای مهندسین و تکنسین های دنیای شبکه بیشتر میشه یا خیر خیلی ها از کار برکنار میشن.

راحت میشه با یم دو دوتای ساد فهمید که خیلی ها از کار الانشون هم میرن کنار و به جای انسان، ماشین ها مشغول به کار میشن. مثلا همین بحث مجازی سازی - کلود - NSX و.... خیلی از سرور ها و استوریج ها و تجهیزات زیرساخت شبکه هم مجازی میشه. یعنی تعدیل نیروی انسانی .....

09124520317
rahman_alam
Mahdi Mohammadzadeh خیلی بحث جذابی رو راه انداختی...
من کاملا باهات موافقم.
به نظر من اتفاقاتی که توی سال 2100 خواهد افتاد اصلا در حد تصور نیست چون سرعت پیشرفت تکنولژی هروز داره بیشتر میشه
من رو یاد فیلمی انداختی به اسم Lucy...برداشت من ازش این بود که بشر انقدر پیش میره که به خود خدا میرسه (شاید خود خدا میشه)
تا وقتی میتونی نفس بکشی مبارزه کن....
Mahdi Mohammadzadeh
دقیقا همین طوره هست. اصلا اینا قبل از این که بخوان تکنلوژی نو ظهوری رو به مردم نشون بدن و مردم رو آماده کنن برای اون تکنولوژی، ابتد ا فیلمشو میسازن و نشون میدن .
09124520317
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره بهاره می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....