در توسینسو تدریس کنید

و

با دانش خود درآمد کسب کنید

samurai

نظر شما در مورد فعالیت اساتید و اعضای باتجربه در itpro چیست؟

درود به همه دوستان ، اولین چیزی که در هنگام ورود به سایت itpro توی چشم میاد "سوال بپرسید" است. حتی رنگ متفاوتی داره و خواه ناخواه برای منی که تازه وارد هستم این معنا را داره که ورود به جایی کردی که سوال و جواب در آن خیلی پررنگه! اما ظاهرا عده محدودی از باتجربه ها و اساتید به این بخش از سایت توجه دارند و طبق بررسی سایتهای مشابه خارجی و حضور و فعالیت اشخاص معروف و متخصص جدا از کمبود وقتی که همه از آن مینالیم در سهیم شدن دانش بسیار پررنگ تر هست. به نظر شما آیا فرهنگ سهیم شدن دانش و حرکت جمعی به سوی رشد در جامعه ما به صورت محسوسی پایین نیست؟

#اشتراک_دانش_در_ایران #بررسی_مشکلات_itpro #بررسی_عملکرد_مدیران_itpro #سیستم_مدیریت_دانش_itpro #مشکل_اشتراک_دانش_در_ایران #مدیریت_دانش_با_itpro #نظر_سنجی_راجب_itpro #بررسی_عملکرد_وب_سایت_itpro #استارت_آپی_به_نام_itpro
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
رسول دانش

سلام

کاش این رو به صورت بحث مطرح می کردین نه سئوال

حق با شماست راجع به مشارکت در افزایش دانش کند هستیم و من این رو یک موضوع فرهنگی و در اشکال در نوع نگرش و تربیت خودمون می دونم

ما هنوز به این منطق نرسیدیم که با بالا رفتن اطلاعات در یک مجموعه کل مجموعه کلاس و اهمیتش بالا میره

من در خیلی از مجموعه ها و ادارات وسازمانها دیدم که رئیس مجموعه ازین میترسه که زیردستاش ازون بیشتر تحصیلات یا علم و دانش داشته باشن و با فقر علمی زیر دستاشونو مطیع خودشون مب کنند نا با دانش و مدیریت خودشون.....

این جزو آرزوهای منه که روزی رو در ایران ببینم که حتی دون پایه ترین مشاغل ایران هم توسط دکترها و مهندسین و انسانهایی با فهم و دانش بالا اداره بشه...

خیلی چیزا بلد نیستم ، کاش عمرم برای یادگیری کفایت میکرد، دارم به این نتیجه میرسم که توی این عمر کوتاه هر چیزی ارزش یادگیری نداره و فقط چیزای مهم رو باید آموخت...
محمد نصیری

ببینید یه قانون هست در اینترنت و به ویژه وب که میگن قانون یک درصد ، یعنی شما می تونید فقط روی یک درصد بازدیدهاتون برنامه ریزی کنید ، چه برای خرید از وب سایت چه برای انتشار مطلب و اشتراک دانش ، متاسفانه در ایران این درصد خیلی کمتر از یک دهم درصد هست تازه اگر خوشبینانه نگاه کنیم چون ما اشتراک دانش رو در اینجا سئوال و جواب هم در نظر میگیریم ، شما تصور کنید که در طی یک 24 ساعت در حال حاضر وب سایت ITPRO بیشتر از 22 هزار بازدید منحصر به فرد داره ، اگر بخواهیم تعداد مطالبی که کاربران به اشتراک می گذارند رو در نظر بگیریم فارق از بحث سئوالات که واقعا نمیشه اسمش رو گذاشت اشتراک دانش ( البته به غیر از دوستانی که پاسخ میدن ) ما در طی روز بسته به موارد مختلف بصورت میانگین 3 تا 5 عدد مطلب فنی وارد وب سایتمون میشه ، اگر قانون یک درصد رو در نظر بگیریم این عدد باید 220 باشه نه 5 عدد اون هم در حالت ایده آل !!! بنابراین این فرهنگ وجود نداره به اون شکلی که باید باشه و اکثر دوستانی که در وب سایت هستند فقط نظاره گر هستند و از دانش دیگران استفاده می کنند و علاقه ای هم به اشتراک گذاری دانش ندارند به دلایل بسیار متوعی از جمله :

1. ترس از اینکه دانششون رو یاد بدن و خودشون بیکار بشن
  2. ترس از اینکه دانششون رو یاد بدن و برای خودشون رقیب ایجاد کنن
  3. ترس از اینکه دانششون رو یاد بدن و پروژه هاشون رو دیگران بردارن
  4. دوست دارن فقط خودشون یک چیز رو بلد باشن
  5. بلد نیستند به اشتراک بگذارند
  6. ماهیت فرهنگ واقعی دینی رو درک نکردند ( زکات علم نشر آن هست )

متاسفانه کم فرهنگ هستیم و باید قبول کنیم فارق از تعصبات ، الان خونمون به جوش میاد که ما ایرانی ها انسان های با فرهنگی هستیم و ال هستیم و بل هستیم ، ببینید الان من اساتید دانشگاه و اساتید مجتمع X و Y ای که توی ایران واسه خودشون اسمی دارن رو میشناسم که بصورت نامحسوس میان تو ITPRO مطلب میخونن یا مطلب برمیدارن و میرن از روش درس میدن ، تازه این به یک کنار کاشکی حداقل نگن مطلب رو ITPRO کپی کرده و من نوشته بودم و ITPRO دزدیده ! به خاطر همین با ما میگن جهان سوم ، ببینید در اکثر کشورهای جهان اول کارشناس های حرفه ای حداقل یک وبلاگ دارن که دانششون رو به اشتراک بگذارند و بگن ما هستیم ، بابا اونها باور کردند که زکات علم نشر آن است.

زکات به زندگی برکت میده به دانش شما هم برکت میده ، شما وقتی به اشتراک میگذارید بیشتر یاد میگیرید ، الان متاسفانه فکر می کنیم که تو IT داریم رشد می کنیم در صورتیکه داریم پس رفت می کنیم و این رو آمارها در دنیا میگه ما تکنولوژی روز میاریم و دانش نداریم چرا ؟ چون عادت کردیم به جای اینکه دانش بدست بیاریم و Share کنیم عادت کردیم سیستم خون آشامی رو پیش بگیریم و این باعث میشه عقب بیوفتیم ... من جثارت نمی کنم به کاربرهای عزیزمون ، ما از ابتدا هم از کسی انتظار نداشتیم و نداریم و لفظ خون آشام رو به دوستانی که میدونم بلد هستند و میان به جای اینکه سهیم بشن برمیدارن میرن اطلاق می کنم ، ما هستیم که فرهنگ سازی کنیم و از کوچیک شروع کردیم و خورد خورد داریم رشد می کنیم ، حتی اگر یک نفر باقی بمونه اینجا مطلب بزاره باز هم میریم جلو چون به اشتراک دانش ایمان داریم و دوست داریم خدمت کنیم.

فرهنگ سازی رو ما باید شروع کنیم ، الان این چند نفری که در وب سایت فعال هستند دارن ایران رو متحول می کنند خودشون متوجه نیستن ولی دارن اینکار رو می کنن و خدمت بزرگی به کشور می کنند ، ما داریم فرهنگ سازی می کنیم و از خیلی جاهای دولتی و بودجه های میلیاردی سازمانی هم داریم بهتر کار می کنیم ، میدونید ITPRO تا حالا چند تا فرهنگ رو جا انداخته که قبلا درست و حسابیش نبود ؟ براتون میشمرم :

1. مطلب تولید کنید ، کپی نکنید ، تولید دانش کنید
  2. هر چقدر به اشتراک بگذارید بیشتر یاد می گیرید و بیشتر رشد می کنید
  3. کرک استفاده نکنید و در خصوص کرک هم بحث نکنید ما قرار هست وارد سازمان تجارت جهانی بشیم
  4. کل کل نکنید ، تشنج نکنید ، ما اینجا هستیم که یاد بگیریم نه اینکه خودمون رو به رخ بکشیم ، دوست عزیزی که مدعی هستی و عاشق کل کل ، من خودم از همتون بی سوادتر خوبه ؟
  5. در هر سطحی دانش رو به اشتراک بگذارید ، نکته ، ابزار ، لینک ، نظر ، مقاله ، فیلم و ...
  6. فرهنگ کار تیمی برای رسیدن به یک هدف رو جا انداختیم
  7. ثابت کردیم که میشه اینجوری هم کار کرد

خوب اینها برای ما یک دنیا ارزش داره ، همینکه الان میرم تو سازمان ها و شرکت های دولتی و کارشناس های شبکه و امنیتش ITPRO رو خوب میشناسن این یعنی کار رو تونستیم جا بندازیم ، ما داریم تاثیر مثبت میزاریم روی کشور و این رو مدیون همین تعداد کمی هستیم که دارن دانششون رو به اشتراک میگذارن ، ما مورچه هستیم ، دونه ها رو ریز ریز جمع می کنیم اما یه دفه کوهی رو جابجا می کنیم ، یا علی

توسینسو دنیا رو متحول میکنه اگر تو هم عضو گروهش باشی ... برای همکاری به من پیام بده ....

مهندس نصیری: عااااااااااااااااالی گفتین واقعا

No Legacy Is So Rich As Honesty (William Shekespears) <==> هیچ میراثی بالاتر از راستی نیست (ویلیام شکسپیر)

من با نظرات مهندس نصيري عزيز كاملا موافقم و يك مطلب رو هم من اضافه كنم،،

واي امان از تنبلي

اين تنبلي پدر مارو در آورده در خيلي از زمينه هاي كار و فعاليت ما ايرانيا دچار يك ويروس خطرناك شديم به اسم تنبلي كه نام ديگه اون آماده خوريه،كه متاسفانه قشاع سلولي اين ويروس اينقدر قشنگ با موقعيت هاي متفاوت تغيير ميكنه (توجيح بيخود)كه با هيچ پادتن هم (آموزش) نميشه از بين بردش،،

متاسفانه در بيشتر موارد سر سري گذشتن از يك مطلب گفتن كلمه الان حسش نيست به خودمون حتي باعث ميشه شخص زورش بياد دو تا كليد روي كيبرد رو تايپ كنه يا اصلا به انگشتاي نازنيش زحمت بده موس رو جابجا كنند ،همين باعث ميشه حتي دنبال ياد گيري علم نره و به اطلاعات ناقص خودش بسنده كنه و ميگه همين واسه كار تو اداره ما كافيه بابا كي حوصله داره مثلا بره مطلب بزاره سايت يا اصلا بره NSX ياد بگيره بقول شيرازيا عامو ولش كنا،،،متاسفانه نميدونه و كسيم يادش نداده كه تنها راه مقابله با ويروس تنبلي و عقب افتادن از زندگي خوب همين جنم خودسازي و همت خودش هست،،

روي سخنم به اون مهندساي تنبل كامپيوتره آهاي اونهايي كه زحمت چند تا كليد زدنم به خودتون نميديد ونشر علم نميكنيد يه چيز رو بگم تنبلي و كنار بزاريد تا نشر علم نكنيد چيزي ياد نميگيريد و اگرم در اين رشته چيز ياد نگيريد و اطلاعاتتون به روز نباشه تا ٥ سال ديگه بايد بريد مسافر كشي البته اگر بتونيد يه ماشين بخريد تا اون موقع،،،،پس به خودتون بياييد نبايد آمار بازديد از يك ويديوآموزشي تخصصي اونم مطلبي كه براي اولين بار در اينترنت گذاشته شده ١٠٠ تا باشه و خريد ٥ تا اين براي جايي كه روزانه ٢٢٠٠٠ بازديد داره فاجعست،،،جلوي پس رفت خودمونو بايد بگيريم تنبلي و بايد كنار بزاريم ،،در اين رشته اگر ياد نگيريم و هر روز ياد نديم به سرعت عقب ميوفتيم،،،،

يا علي،،

با تشکر بهروز سیروس زاد کانال اطلاع رسانی من در تلگرام http://telegram.me/sirouszad/4

بقول شيرازيا عامو ولش كنا،،،

حالو ای سر ظهری؟ عام حوصله داریا

No Legacy Is So Rich As Honesty (William Shekespears) <==> هیچ میراثی بالاتر از راستی نیست (ویلیام شکسپیر)
samurai

مهندس نصیری حق با شماست

یه چیزی بگم که یکی از دلایل عضو شدن من اینجا نوشته شما بود زیر ویدوهاتون، با اینکه تا بحال هیچ کدوم از ویدوها رو ندیدم "هرچند طبق قانون کپی برداری جرم است و پیگرد قانونی دارد اما من باور دارم انسان با فرهنگ ویدیوها را کپی نمی کند"

مشکل اصلی جامعه ما اینه برای کارهای فرهنگی بدون در نظر گرفتن قدرت آزادی ودادن مسولیت به ذات انسانها دایه داران فرهنگی فکر میکنن هم چنان طرف مقابل عقلی نداره و ما باید حواسمون باشه که خطا نکنه!

مهندس سیروس زاد

فکر میکنم وقتی در این مملکت همه چیز دولتیه مسولیتهای شخصی و وظایف شخصی نادیده گرفته میشه و بیشتر مردم حق به جانب و خودخواه و تنبل میشن

به نظر من افرادی که دوست ندارن دانش خودشون رو به اشتراک بزارن رو فراموش کنیم هیچ اجباری برای اشتراک دانش نیست و به دیدگاه افراد برمی گرده

پس بیایم از خودمون شروع کنیم و به دیگران کار نداشته باشیم هر کدوم از ما برای خودمون دانشی داریم حالا بعضیا کمتر بعضیا بیشتر ، حداقل کار کردن با نرم افزارهای ساده و کوچیک مثل winrar رو بلدیم بیایم همونو آموزش بدیم شاید نحوی کار کردن با این نرم افزار مورد نیاز کسی دیگه ای باشه و مطمئن باشید که این خودش یک استارت هست برای درست کردن آموزش های بهتر و بزرگ تر و بالابردن سطح دانش خودمون

برای آموزش دادن هم نیاز نیست که استاد باشیم همون چیزایی رو که بلد هستیم رو می خوایم به بقیه آموزش بدیم

پس برای تغییر وضعیت آموزشی کشور بیایم از خودمون شروع کنیم و فرقی نمی کنه چی بلدیم همون چیزی که بلدیم رو به دیگران منتقل کنیم و پیشنهاد می کنم حتما حتما برای یه بازه کوتاه اینو امتحان کنید و تاثیرشو روی خودتون ببینید

کانال اختصاصی من در تلگرام https://telegram.me/ghanbarinetwork
Network BND

کاملا مهندس نصیری درست گفتن......من خودم شخصا تازه وارد این سایت شدم همین سوال جواب دیدن رو که میبینم بهم انگیزه میده و جا یه ساعت مطالعه داشته باشم میشه 3 ساعت .. وقتی میبینم خیلی از این سوالات بلد نیستم جواب بدم به خودم میگم چه مهندس آی تی و شبکه ای (سیسکو) هستم که اینا رو بلد نیستم و همین باعث میشه مطالعه ام بیشتر بشه که روزی بتونم چه اینجا و چه جای دیگه هرچیزی رو بلدم به افراد دیگه هم آموزش بدم.

Reply from 0.0.0.0 bytes:0 time<0ms TTL:000
yar

من خودم تا قبل جزء همون مهندس های تنبل بودم که فقط می خوندم و به اشتراک نمی گذاشتم اما خب حقیقت در ادامه شرمنده شدم ، شرمنده دوستانی مثه مهندس نصیری ، مهندس سیروس زاده و ..... که با تمام وجود دانششون رو به اشتراک می گذارند ...

از زمانی که عضو شدم سعی کردم که اگه مطلبی رو بلد بودم پاسخ بدم ...... به هرحال از مهندس نصیری و دوستان گلشون بابت وجود چنین سایتی تشکر میکنم که به راستی بهترین سایت از نظر it در ایران است.

prober

جناب مهندس نصیری در ادامه موارد دلایل عدم نشر دانش چیزی که واسه خود من بیشتر اتفاق میفته اینه:

سخت و طاقت فرسا بودن به زنجیر کشیدن دانش با یادداشت برداری و یا تکنیک های امروزی ساخت ویدئو و ...

حضرت محمد ص می فرمایند: علم را با نوشتن به زنجیر بکشید

کسانی که عاشـق کیفیت اند بیشتر از کسانی که متخصص کیفیت اند باعث بهبود کیفیت می شوند. - پروفسور کندو- کتاب Human Motivation
محمد نصیری

من امروز هر چیزی که دارم به خاطر دانشی هست که به اشتراک گذاشتم ، برای من بدیهی هست که هر کسی دانشش رو به اشتراک بگذاره قطعا در کارش موفق تر از کسی هست که دانشش رو برای خودش نگه میداره ، یه مثالی یکی از دوستای من میزد که الگوی رفتاری من شد ، این دوستم خیلی به من چیز یاد میداد ، یه روز همین سئوال برای من پیش اومد که چرا دانشت رو به من میگی ؟ گفت ببین این قفل کردن موبایل رو بلدی ؟ گفتم نه ! گفت بیا اینجوریه ... یادم داد ... بعد گفت ببین اگر من به تو اینکار رو یاد نمیدادم خودم فکر می کردم چه کار شاخی بلدم ، اما الان که به تو یاد دادم میرم دنبال یه چیز جدید و این چیزا دیگه برام اهمیت نداره ... واقعا این جملش هنوز تو ذهن من هست و هر بار چیزی رو یاد میدم میرم دنبال یه چیز جدیدتر ...

توسینسو دنیا رو متحول میکنه اگر تو هم عضو گروهش باشی ... برای همکاری به من پیام بده ....
prober

بله درسته و من بدبین نیستم و فکر میکنم اکثر ماها دوست داریم دانشمون رو به اشتراک بگذاریم اما به زنجیر کشیدن دانش در قالب نوشته و ... برامون سخت هست و به قول مهندس سیروس زاد تنبلیم دیگه

کسانی که عاشـق کیفیت اند بیشتر از کسانی که متخصص کیفیت اند باعث بهبود کیفیت می شوند. - پروفسور کندو- کتاب Human Motivation

راضی ایم به رضای خدا

** Update, Backup & Security رمز موفقیت ادمین و پایداری شبکه **
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره پاییزه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....